Jak wyglądać cały czas świeżo ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 21:26   #1
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Jak wyglądać cały czas świeżo ?


Cześć dziewcazyny, zwracam sie tu do was po rade... Bo już mam dość tego
Otoz, jak ktoś już czytał moje wątki to wie, że jestem uczennicą.
Nie mam idealnej cery, więc potrzebuje lekkiego makijażu (korektor punktowo, jakiś lekki puder matujący + odrobina bronzera na moje blade lica).
Rano wszystko jest w porządku, buźka suchutka, naturalna, ślicznie umalowana... A co jest po 2-3 lekcjach?
Korektor się "waży" i oczywiście spływa, po pudrach ani śladu, twarz świecąca jak żarówa a w dodatku tłusta jak nie wiem co
Jak jestem w domu bez żadnego makijażu to przecieram tonikiem (nawet co jakieś pół godziny, tak mi się szybko przetłuszcza broda, czoło i nos) a w szkole?
Bibułki na długo nie pomagają.
Korektor i tak się "waży", po pudrach ani śladu. A o jakichkolwiek kremach koloryzujących i wyrównujących koloryt nie ma mowy, zaraz płyną O podkładach nawet nie mówie, chociaż i tak ich nie używam.
Dziewczyny poradźcie mi coś Już nie wiem co z tą skórą robić

Ps. Przepraszam jeśli dział nieodpowiedni, ale wahałam sie między kosmetyka a wizażem bo to jest problem że tak sie wyraże "pół na pół".
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 14:38   #2
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

moze pod makijaz najpierw smaruj buzie jakims lekkim kremem matujacym lub baza matujaca(to byl by chyba najlepszy wybor bo niedosc ze matuje to jeszzce przedluzy utrzymywanie sie kosmetykow ktore pozniej nalozysz).A do szkoly kup sobie puder matujacy(w opakowaniu z lusterkiem najlepeij zeby nie biegac ciagle do toalety) i jak zauwazysz jakies blyszczenie to lekko przypudruj je i juz.
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:17   #3
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

oj tak łatwo powiedzeć " i już".Klaudynka znam ten ból, mam tak samo szczególnie jak mam 8 lekcji to po przyjściu do domu nie ta sama osoba, która z niego wychodziła. Pomimo używania bazy pod cienie a na to pudru wszystkie cienie zamieniają się w tłustą kreskę w załamaniu powiek blee włosy jakies takie przyklapnięte, usta po mimo używania pomadek takie hmm ...brzydkie po prostu, o cerze to już nie wspomnę... ja zamiast korektora używam dermacolu więc on nie spływa ale się przetłuszcza. A jeszcze musze powiedzieć, że jeśli wychodzę z domu (np ze znajomymi) na tyle samo godzin co do szkoły, wracam w o wiele lepszym stanie, więc stres szkolny i brak powietrza też robią swoje
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:30   #4
panterka214
Raczkowanie
 
Avatar panterka214
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 353
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

tez mialam taki problem naszczescie teraz cera po opalaniu jest "mniej tlusta" ... ale zawsze moj makijaz wyglada tak że przed plozeniem czego kolwiek myje twarz tonikiem a potem zimna woda (to niby ma zamykac pory, ale ja tak robie zeby sie obudzic :P ) nakladam punktowo korektor a pozniej lekki podklad ( ale tylko troche zeby wyrownac kolor korektora do reszty twarzy a nie pol tubki ) na to nakladam miejscami ( wlasnie na nieszczęsne "T") duzym pedzlem puder brazujacy i mam spokuj z blyszczeniem przez jakies 7 godzin chociaz zawsze mam w torbie puder prasowany ( tak na wszelki wypadek albo po w-f) i wsio ale wydaje mi sie ze kazdy musi znalezc swoj sposob na swoja cere zycze powodzenia
panterka214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:38   #5
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez domininia Pokaż wiadomość
moze pod makijaz najpierw smaruj buzie jakims lekkim kremem matujacym lub baza matujaca(to byl by chyba najlepszy wybor bo niedosc ze matuje to jeszzce przedluzy utrzymywanie sie kosmetykow ktore pozniej nalozysz).A do szkoly kup sobie puder matujacy(w opakowaniu z lusterkiem najlepeij zeby nie biegac ciagle do toalety) i jak zauwazysz jakies blyszczenie to lekko przypudruj je i juz.
Łatwo powiedzieć Używam kremu matującego i szczerze chiałabym wierzyć w jego działanie.
Puder matujący też mam, ale chyba wiecie jak wygląda puder na tłustej twarzy?
Chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć.

Cytat:
Napisane przez panterka214 Pokaż wiadomość
tez mialam taki problem naszczescie teraz cera po opalaniu jest "mniej tlusta" ... ale zawsze moj makijaz wyglada tak że przed plozeniem czego kolwiek myje twarz tonikiem a potem zimna woda (to niby ma zamykac pory, ale ja tak robie zeby sie obudzic :P ) nakladam punktowo korektor a pozniej lekki podklad ( ale tylko troche zeby wyrownac kolor korektora do reszty twarzy a nie pol tubki ) na to nakladam miejscami ( wlasnie na nieszczęsne "T") duzym pedzlem puder brazujacy i mam spokuj z blyszczeniem przez jakies 7 godzin chociaz zawsze mam w torbie puder prasowany ( tak na wszelki wypadek albo po w-f) i wsio ale wydaje mi sie ze kazdy musi znalezc swoj sposob na swoja cere zycze powodzenia
Robię podobnie, nawet jeszcze więcej Maseczki z glinki wyciągające nadmiar sebum...
Oj, chyba bede musiala isc do dermatologa bo żadne nawet najwymyślniejsze kosmetyki mi nie pomagają.
A był ktoś z takim problemem już z was??
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:42   #6
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Robię podobnie, nawet jeszcze więcej Maseczki z glinki wyciągające nadmiar sebum...
Oj, chyba bede musiala isc do dermatologa bo żadne nawet najwymyślniejsze kosmetyki mi nie pomagają.
A był ktoś z takim problemem już z was??
A skrobi już próbowałaś?
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:49   #7
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
A skrobi już próbowałaś?
A ona na długo matuje, nawet jak skóra sie przetłuszczy??
I czym ją nakładać lepiej puszkiem czy pędzlem?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 15:50   #8
Czerwona_Sukienka
Zadomowienie
 
Avatar Czerwona_Sukienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 195
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Ja za pare dni jade do Włoch i już sie boje jak to będzie.
Wyobrażam sobie tą żarówke i wszystko spływajace <strach w oczach>.
Znam ten ból.
Czerwona_Sukienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:54   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

U mnie też twarzyczka rano zaraz po umyciu wygląda świeżo i promiennie, później delikatny makijazyk... i po całym dniu spędzonym poza domem cera już nie prezentuje się tak dobrze jak na poczatku Więc chętnie poczytam sobie wasze rady

U mnie skrobia się nie sprawdziła. Ogolnie źle się czułam wiedząc, że mam mąke na twarzy, dodatkowo po kilku godzinach mąka + sebum = wyszło ciasto Znaczy takie grudki na twarzy mi się zaczęły pojawiać. Na poczatku myślałam, że może za dużo daje tego pudru, ale to jednak nie tak coś z tą mąką albo moją cerą. Ogólnie mąka i moja twarz się nie lubią
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 15:56   #10
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Klaudynko, matuje najdłużej ze wszystkich znanych mi środków. Skóra potraktowana skrobią w zasadzie się nie przetłuszcza, a jeśli już, to minimalnie.
Ja nakładam pędzlem.
Spróbuj, to nic nie kosztuje, a może akurat będziesz zadowolona

Milko, a używałaś samej skrobi czy w jakiejś proporcji z pudrem?
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 16:05   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Milko, a używałaś samej skrobi czy w jakiejś proporcji z pudrem?
Tylko samej skrobi.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 16:12   #12
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

No to może stąd to ciasto?
Aczkolwiek nie wiem, bo ja z kolei nigdy nie używałam skrobi solo. Mam zmieszaną z pudrem i cynamonem.

Chyba najgorsza jest ta bariera psychiczna u Ciebie
Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że kiedy zobaczyłam efekty, kompletnie zaczęło mi zwisać, co tak naprawdę mam na gębie
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 16:27   #13
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

skonczylam juz szkole,ale pamietam ze z racji mojej skory/mam mieszana-musialam na kazdej przerwie bywac w lazience by sie "poprawiac".ja uzywam kremu soraya witaminowa terapia matujaca,super pachnie,dobrze matuje i jeszcze lepiej nawilza. na to lekki podklad.skora swieci mi sie b szybko,wiec najpierw matuje ja bibulka,a potem leciutko przypudrowuje pudrem rimmela stay matt.nie obejdzie sie bez poprawek co ok. godzine.a skrobi uzywalam i jakos mi nie podpasowala-zawsze wszystko ubrudze oprocz buzi
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 18:34   #14
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
No to może stąd to ciasto?
Aczkolwiek nie wiem, bo ja z kolei nigdy nie używałam skrobi solo. Mam zmieszaną z pudrem i cynamonem.

Chyba najgorsza jest ta bariera psychiczna u Ciebie
Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że kiedy zobaczyłam efekty, kompletnie zaczęło mi zwisać, co tak naprawdę mam na gębie
Ja po jej użyciu miałam gładką skórę, aż taką nienaturalnie gładką Ale co z tego jak ten efekt po kilku godzinkach mijał.

A z tą barierą to rzeczywiście u mnie problem. Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałam sobie podkładu albo korektora na twarz nałożyć. Wydawało mi się, że po nałożeniu moja cera nie może swobodnie oddychać i że się dusi Teraz obecnie używam tylko lekko kryjących podkładów i puderków, które ładnie pachną. I ogólnie jeśli chodzi o mąke to nie mam do niej przekonania. Wolę z niej babki piec niż ją na twarzy trzymać
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 18:46   #15
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

a mozecie polecic jakas baze pod podklad matujaca?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 19:59   #16
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
a mozecie polecic jakas baze pod podklad matujaca?
Ja znam i używałam bazy Lumene i Inglota, głównie na strefę T. U mnie sprawdzały się, makijaż dłużej się trzymał, a skóra dłużej była matowa. Zaznaczam, że nie mam tłustej skóry.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 20:03   #17
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Wiecie mysle ze kazdemu bedzie odpowiadac co innego,ja po takich zabiegach nie musze na kazdej przerwie latac do lazienki,co nie znaczy ze wygladam wspaniale,jednak juz po 4 godzinach ciezko zeby wygladac perfekt tak jak rano,mysle ze wazne jest to zeby jednak na przerwach wychodzic na swieze powietrze,troszke sie podotleniac bo nic tak dobrze nie robi!I Im mniej makijazu tym lepeij ,wtedy przynajmniej nie zawiele moze splynac
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 20:19   #18
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

mi tez splywa ;( jak wchodze to szkoly to czuje jak sie tobie,jakso takl twarz mi sie starsznie poci niezaleznie od pogody!;( a najgorsze jest to ze swieci mi sie wtazr a ja mam sucha cere!nic nie rozumiem ;( no i mam starsznie wrazliwa buze..nawet na zmiane klasy,brak powierza,kurz...od razu mam buraka!
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 10:14   #19
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Ja proponuję skupić się najpierw na pielęgnacji. Błędem jest ciągłe osuszanie skóry (glinki, kremy matujące, opalanie itp) - pewnie wiele razy już słyszałaś o tym, że skóra broni się wtedy wytwarzając coraz więcej sebum. Ja używam na noc kwasów, które oczyszczają pory, a na rano kremów z filtrem, które chronią przed przebarwieniami i jednocześnie nawilżają. Wiem, że do używania kremów z filtrem trzeba mieć dużo samozaparcia więc zaproponuję coś innego. Może regulujący olejek Hauschki? Albo Octopirox Erisu? Już długo przed kwasami i filtrami odeszłam od kremów matujących, które dodatkowo wysuszają skórę. Żebyśmy się dobrze zrozumiały - nie mówię o przenawilżeniu skóry, a o delikatnym nawilżaniu z jednoczesnym regulowaniem wydzielania sebum. Jedyny krem matujący który utrzymywał swoje zdolności do matowienia mojej skóry dłużej niż przez miesiąc był krem Lysanel Mat z SVR. Przy takich problemach warto zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki - ja z tych tańszych lubię np. korektor Maybelline EverFresh, przeglądnij KWC - warto wydać trochę więcej, a nie denerwować się po kilku h.
I jeszcze uwaga - uważam, że to zwykła fanaberia iść z powodu przetłuszczania się skóry do dermatologa. To nie jest choroba, a defekt kosmetyczny. Skoro jesteś uczennicą (a nie masz wpisanego wieku do profilu) to domyślam się, że Twoja skóra może brać udział w burzy hormonalnej, a chyba nie ma sensu niszczyć sobie organizmu tabletkami anty czy antybiotykami tylko z powodu przetłuszczania skóry? Co Twoim zdaniem lekarz mógłby na to przepisać? Tonik robiony w aptece na bazie alkoholu, który dodatkowo przesuszy skórę? DObry dermatolog jest rzadkim zjawiskiem, więc możesz sobie zaszkodzić
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-09, 14:11   #20
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Dziewczyny ja mam to samo .. teraz klasa maturalna bede musiala siedziec na tych wszystkich kursach ehh np w tygodniu jak mam 8 lekcji wracam do domku i wygladam nie za dobrze.. Ale chyba nie warto sie katowac pudrami i etc ... skora musi oddychac poza Tym to ciagle siedzenie w szkole to tez wykancza cere Ja zawsze rano uzywam calej serii nivea young potem kremik matujacy nivea i na koncu troszke na pedzel biore pudru i z inglota ale to nie zawsze Najlepsze na cere to picie duzej ilosci wody , owoce , swieze powietrze jeszcze mamy pogode wiec mozemy to wykorzystac Mysle ze ta cera to tez wynik zbyt duzej ilosci kosmetykow :P jak patrze na facetow nie swieci im sie skora :P hmm bo oni na pewno bronia sie od kremow i kosmetykow wszelkiego rodzaju . a Moze wyprobuj jakies maseczki
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 14:34   #21
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Ja proponuję skupić się najpierw na pielęgnacji. Błędem jest ciągłe osuszanie skóry (glinki, kremy matujące, opalanie itp) - pewnie wiele razy już słyszałaś o tym, że skóra broni się wtedy wytwarzając coraz więcej sebum. Ja używam na noc kwasów, które oczyszczają pory, a na rano kremów z filtrem, które chronią przed przebarwieniami i jednocześnie nawilżają. Wiem, że do używania kremów z filtrem trzeba mieć dużo samozaparcia więc zaproponuję coś innego. Może regulujący olejek Hauschki? Albo Octopirox Erisu? Już długo przed kwasami i filtrami odeszłam od kremów matujących, które dodatkowo wysuszają skórę. Żebyśmy się dobrze zrozumiały - nie mówię o przenawilżeniu skóry, a o delikatnym nawilżaniu z jednoczesnym regulowaniem wydzielania sebum. Jedyny krem matujący który utrzymywał swoje zdolności do matowienia mojej skóry dłużej niż przez miesiąc był krem Lysanel Mat z SVR. Przy takich problemach warto zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki - ja z tych tańszych lubię np. korektor Maybelline EverFresh, przeglądnij KWC - warto wydać trochę więcej, a nie denerwować się po kilku h.
I jeszcze uwaga - uważam, że to zwykła fanaberia iść z powodu przetłuszczania się skóry do dermatologa. To nie jest choroba, a defekt kosmetyczny. Skoro jesteś uczennicą (a nie masz wpisanego wieku do profilu) to domyślam się, że Twoja skóra może brać udział w burzy hormonalnej, a chyba nie ma sensu niszczyć sobie organizmu tabletkami anty czy antybiotykami tylko z powodu przetłuszczania skóry? Co Twoim zdaniem lekarz mógłby na to przepisać? Tonik robiony w aptece na bazie alkoholu, który dodatkowo przesuszy skórę? DObry dermatolog jest rzadkim zjawiskiem, więc możesz sobie zaszkodzić
Dzięki za rady A co do dermatologa - czytałam coś na ten temat i w tym momencie wiem, że tak jak mi sie przetłuszcza skóra, to nie jest normalnie (i dodatkowo powoduje trądzik który w każdym stadium należy leczyć).
Z resztą, uważam to za kompletną głupotę męczyć się z taką skórą "bo to taki wiek".
Wszystkie te objawy są normalne, ale do pewnego stopnia.
A dobrego dermatologa akurat znam
Więc raczej sobie tym nie zaszkodzę.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 14:57   #22
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dzięki za rady A co do dermatologa - czytałam coś na ten temat i w tym momencie wiem, że tak jak mi sie przetłuszcza skóra, to nie jest normalnie (i dodatkowo powoduje trądzik który w każdym stadium należy leczyć).
Z resztą, uważam to za kompletną głupotę męczyć się z taką skórą "bo to taki wiek".
Wszystkie te objawy są normalne, ale do pewnego stopnia.
A dobrego dermatologa akurat znam
Więc raczej sobie tym nie zaszkodzę.

Aaa, to co innego - jeśli rzeczywiście masz trądzik, to dermatolog jest pierwszą osobą która powinna usłyszeć Twoją historię nawet jeśli miałby służyć tylko do wypisywania recept. Napisz tylko co Ci przepisał na przetłuszczanie się skóry
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 18:20   #23
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Ok Dam znac jak tylko wrócę od dermatologa.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 19:03   #24
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

ani skrobia, ani puder, ani podklad, ani kremy matujace (chyba ze siarkowa moc, ale jeszcze nie probowalem).... na 4 lekcji czuje ze mam na twarzy smalec, ale jestem chlopakiem i nie polece na przerwie do toalety sie przypudrowac, bo gdyby ktos zauwazyl to jestem skonczony!
Także jak wracam do domu o 16:00 czasami to siadam i rycze, bo nie moge na siebie patrzec... szok... (do calego efektu dochodza poskrecane od deszczu wlosy)...

jeszcze inwestuje nadzieje w bibulkach matujacych, ale na prowincji takiego czegos jeszcze nie ma, musze zamoic na allegro.. tylko nie wiem czy lepsze bieladny czy te niemieckie.....

ale wiecie co... moze to szybkie przetlusczanie zwiazane jest z wysuszeniem twarzy przez te pudry, podklady i wogle... kiedy zaczynalem swoja przygode z mejkapem w gimnazjum to mi sie tak nie przetluszczala skora...
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 19:41   #25
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez HolyBoy Pokaż wiadomość
ani skrobia, ani puder, ani podklad, ani kremy matujace (chyba ze siarkowa moc, ale jeszcze nie probowalem).... na 4 lekcji czuje ze mam na twarzy smalec, ale jestem chlopakiem i nie polece na przerwie do toalety sie przypudrowac, bo gdyby ktos zauwazyl to jestem skonczony!
Także jak wracam do domu o 16:00 czasami to siadam i rycze, bo nie moge na siebie patrzec... szok... (do calego efektu dochodza poskrecane od deszczu wlosy)...

jeszcze inwestuje nadzieje w bibulkach matujacych, ale na prowincji takiego czegos jeszcze nie ma, musze zamoic na allegro.. tylko nie wiem czy lepsze bieladny czy te niemieckie.....

ale wiecie co... moze to szybkie przetlusczanie zwiazane jest z wysuszeniem twarzy przez te pudry, podklady i wogle... kiedy zaczynalem swoja przygode z mejkapem w gimnazjum to mi sie tak nie przetluszczala skora...
Tyle, że odpowiedniuo dobrane kosmetyki nie powinny skóry wysuszać A podkładu nie używam, tylko pudru (niestety z konieczności właśnie zaczęłam go używać), więc nie wiem, co może powodować to wszystko...
Raczej nie makijaż Chyba, że sie za dużo go nakłada i nie pozwala skórze oddychać.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 19:49   #26
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Cześć dziewcazyny, zwracam sie tu do was po rade... Bo już mam dość tego
Otoz, jak ktoś już czytał moje wątki to wie, że jestem uczennicą.
Nie mam idealnej cery, więc potrzebuje lekkiego makijażu (korektor punktowo, jakiś lekki puder matujący + odrobina bronzera na moje blade lica).
Rano wszystko jest w porządku, buźka suchutka, naturalna, ślicznie umalowana... A co jest po 2-3 lekcjach?
Korektor się "waży" i oczywiście spływa, po pudrach ani śladu, twarz świecąca jak żarówa a w dodatku tłusta jak nie wiem co
Jak jestem w domu bez żadnego makijażu to przecieram tonikiem (nawet co jakieś pół godziny, tak mi się szybko przetłuszcza broda, czoło i nos) a w szkole?
Bibułki na długo nie pomagają.
Korektor i tak się "waży", po pudrach ani śladu. A o jakichkolwiek kremach koloryzujących i wyrównujących koloryt nie ma mowy, zaraz płyną O podkładach nawet nie mówie, chociaż i tak ich nie używam.
Dziewczyny poradźcie mi coś Już nie wiem co z tą skórą robić

Ps. Przepraszam jeśli dział nieodpowiedni, ale wahałam sie między kosmetyka a wizażem bo to jest problem że tak sie wyraże "pół na pół".


A mi się wydaje, że problem tkwi nie tyle w samej cerze, co w kosmetykach których używasz. Albo są one źle dobrane do cery, ale zwyczajnie - niskiej jakości. Przyzwoity podkład powinien bez mała wytrzymać 5-6 godzin bez poprawek. Te o niższej trwałości, śmiało można trzepnąć w kosz.
Bo obiektywnie, skóra ze spływającym, zważonym kosmetykiem, świecąca się i
ewidentnie nieświeża, nie wygląda atrakcyjnie i lepiej w takim wypadku nie nakładać na twarz nic
Oprócz podkładu polecam mimo wszystko bibułki matujące.

Może wypisz co dokładnie używasz (kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe) przed wyjściem do szkoły i może w ten sposób uda nam się znaleźć winowajcę

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 20:13   #27
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że problem tkwi nie tyle w samej cerze, co w kosmetykach których używasz. Albo są one źle dobrane do cery, ale zwyczajnie - niskiej jakości. Przyzwoity podkład powinien bez mała wytrzymać 5-6 godzin bez poprawek. Te o niższej trwałości, śmiało można trzepnąć w kosz.
Bo obiektywnie, skóra ze spływającym, zważonym kosmetykiem, świecąca się i
ewidentnie nieświeża, nie wygląda atrakcyjnie i lepiej w takim wypadku nie nakładać na twarz nic
Oprócz podkładu polecam mimo wszystko bibułki matujące.

Może wypisz co dokładnie używasz (kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe) przed wyjściem do szkoły i może w ten sposób uda nam się znaleźć winowajcę

Pozdrawiam!
Pielęgnacyjne : Żel do mycia twarzy Under 20, tonik Nivea Visage Young, lekki krem Under 20 lub krem matujący NVY,
na twarz: dermacol punktowo, puder matujący (nie znam firmy bo zgubiłam gdzieś przykrywke) i odrobina bronzera Joko albo Margaret.
O oczach nie wspominam bo to chyba nie ma znaczenia.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 22:36   #28
arleta_akb
Raczkowanie
 
Avatar arleta_akb
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 107
GG do arleta_akb
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Klaudynko4 przechodzisz teraz okres dojrzewania Twojego organizmu, tzw. "burza hormonalna" powoduje różne reakcje które zachodzą teraz u Ciebie. Odnośnikiem tego co się dzieje na twarzy i na całym ciele jest odzwierciedleniem własniego tego stanu. Nie zmienia to faktu, iż Twoja cera jest z rodzaju tych "problematycznych". Po jej stanie wydzielania sebum można rozpoznać jej pochodzenie. Dziewczyny wcześniej słusznie zauważyły, że wizyta u dobrego dermatologa zapobiegnie zniszczeniu cery zanim zrobisz to sama przez złe stosowanie kosmetyków. Zbyt wcześnie stosowane kremy przeciwzmarszkowe które z gruntu przeznaczone są dla cer dojrzałych mogą bardziej zniszczyć niż zapobiec czy po prostu pomóc. W Twoim przypadku proponuję Ci taki zestaw:
- codziennie rano przemywaj twarz tonikiem dla cer tłustych lub mieszanych, to pozwoli oczyścić twarz i zamknąć pory (blokując nadmierne wydzielanie sebum),
- stosuj lekkie peelingi dla cer tł. i mieszanych (kilka razy w tygodniu), to pozwoli usunąc nadmiar sebum i zrogowaciały naskórek,
- bardzo dobrym jest preparat zwany przeze mnie "blokerem" czyli serum blokujące wydzielanie sebum na dzień pod makijaż (polecam HR, jest b.drogim kosmetykiem ale niezwykle skutecznym, i najlepszym od wszystkich jakie do tej pory sprawdziłam zaczynając od baz Sephory, SHISEIDO, Clarins i inne), utrzymuje makijaz do kilikunastu godzin i dłużej (wszystko zależy od ilości wydzielanego sebum),
- dobry podkład czyli taki który lekko nawilży skórę (wbrew pozorom cera tłusta również wymaga nawilżenia), w tym przypadku równiez HR Clone lub Lanocome Maquimat,
- dobry korektor YSL Eclat lub L'oreal (ten 2 różni się od 1 tym że ma ciut bardziej gęstszą konsystencje i mniej się wtapia w skórę, a pod oczami jest delikatna skóra więc wymaga subtelnej aplikacji),
- na koniec puder fixujący ART DECO czyli taki który wspaniale wtapia się w podkład i lącząc się pozostawia twarz delikatnie upudrowaną, ten specyfik ma kolor biały - nie grozi to źle dobranym pudrem sypkim kolorowym - ma działanie wodoodporne więc jest mało podatny na ścieranie i dośc długo utrzymuje twarz matową,
- baza na powieki ART DECO - legendarny specyfik nie mających sobie równych, nie ma takiej możliwości by cienie się zważyły,
- od czasu do czasu zastosuj mikrodermabrazję,
- dobrze by było rownież zastosować maseczki na twarz by regulowały nawilżenie i wydzielanie sebum.
Podejrzewam że przydadzą się rownież bibułki matujące i lekki puder (mógłby być w pędzlu), wtedy nie zaskoczy Cie po kilku poprawkach w ciągu dnia "cementowa" twarz.
Moje Klientki tak zastosowaną recepturę potwierdzały, nawet po 24 godzinach i więcej, a napewno na 12-14 godzin możesz zapomnieć o problemach.
Nie mniej jednak najpierw zaopiekuj się skórą od strony zachowawczej aby nie narobić jej bomby kosmetycznej.
Pozdrawiam cieplutko
arleta_akb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 22:46   #29
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Cytat:
Napisane przez HolyBoy Pokaż wiadomość
ani skrobia, ani puder, ani podklad, ani kremy matujace (chyba ze siarkowa moc, ale jeszcze nie probowalem).... na 4 lekcji czuje ze mam na twarzy smalec, ale jestem chlopakiem i nie polece na przerwie do toalety sie przypudrowac, bo gdyby ktos zauwazyl to jestem skonczony!
Także jak wracam do domu o 16:00 czasami to siadam i rycze, bo nie moge na siebie patrzec... szok... (do calego efektu dochodza poskrecane od deszczu wlosy)...

jeszcze inwestuje nadzieje w bibulkach matujacych, ale na prowincji takiego czegos jeszcze nie ma, musze zamoic na allegro.. tylko nie wiem czy lepsze bieladny czy te niemieckie.....

ale wiecie co... moze to szybkie przetlusczanie zwiazane jest z wysuszeniem twarzy przez te pudry, podklady i wogle... kiedy zaczynalem swoja przygode z mejkapem w gimnazjum to mi sie tak nie przetluszczala skora...
Odnośnie podkreślenia - równolegle w innym wątku piszesz o tym, że chcesz zacząć używać czarnej kredki do podkreślenia oczu, Twoim zdaniem ona nie będzie widoczna i nie zniszczy Cię w oczach kolegów?
Dlaczego ani skrobia, ani puder, ani podkład, ani kremy matujące i w czym ma być lepsza siarkowa moc? Przecież sam jeszcze podkładu nie testowałeś? A do reszty co masz? Przecież są to świetne środki matujące (choć kremy znacznie któcej i skóra się do nich przyzwyczaja w przeciwieństwie do pudrów sypkich). Nie widzę w Twojej wypowiedzi logiki - najpierw mówisz o siarkowej mocy, a później o tym, ze winowajcą jest przesuszenie. Twoim zdaniem siarka nawilża?

Cytat:
Napisane przez arleta_akb Pokaż wiadomość
Zbyt wcześnie stosowane kremy przeciwzmarszkowe które z gruntu przeznaczone są dla cer dojrzałych mogą bardziej zniszczyć niż zapobiec czy po prostu pomóc. W Twoim przypadku proponuję Ci taki zestaw:
- codziennie rano przemywaj twarz tonikiem dla cer tłustych lub mieszanych, to pozwoli oczyścić twarz i zamknąć pory (blokując nadmierne wydzielanie sebum),
- stosuj lekkie peelingi dla cer tł. i mieszanych (kilka razy w tygodniu), to pozwoli usunąc nadmiar sebum i zrogowaciały naskórek,
- dobry korektor YSL Eclat lub L'oreal (ten 2 różni się od 1 tym że ma ciut bardziej gęstszą konsystencje i mniej się wtapia w skórę, a pod oczami jest delikatna skóra więc wymaga subtelnej aplikacji),
- od czasu do czasu zastosuj mikrodermabrazję,
Podejrzewam że przydadzą się rownież bibułki matujące i lekki puder (mógłby być w pędzlu), wtedy nie zaskoczy Cie po kilku poprawkach w ciągu dnia "cementowa" twarz.
Mogłabym podyskutować odnośnie kilku podpunktów
-Kremów nie dobiera się do wieku, a do potrzeb skóry, jak Twoim zdaniem większość kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku może zniszczyć skórę? Rozumiem, że ktoś chwyci za retinoidy bez filtra, ale takie nawilżacze z szklanych, przezroczystych pojemniczkach z najsłabszą firmą wit.c np?
-niewiele jest dobrych serii dla cer tłustych, warto tu przede wszystkim zwrócić uwagę na skład, a nie na obietnice producenta czy nazwę "do skóry trądzikowej". Znam dwa świetne toniki - AA Young i Dermedica Acne Expert
-korektory... cóż, do takiej cery proponowałabym coś, co nie ma aplikatora-pędzelka - chyba że najpierw będzie nakładać podkład na palec, bo przecież samego pędzelka nie umyje... raczej tańszy kamuflaż ArtDeco bądź podkład w słoiczku LRP
-peelingi do cer trądzikowych są zazwyczaj mechaniczne, a skoro Klaudynka ma również trądzik - lepiej nie próbować, to samo z mikrodermabrazją. Jeśli już, to wolałabym stopniowe oczyszczanie kwasami i peelingi enzymatyczne
-puder w pędzlu nie jest zbyt higieniczny, a przecież to jest bardzo istotne przy cerze trądzikowej
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 23:06   #30
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak wyglądać cały czas świeżo ?

Najlepiej kupić kosmetyki to tworzenia tzw. "tapety" tej samej firmy. I na pewno sie nie zważą Chociaż ja uzywam podkładu z oriflame, dermacol - jeżeli zaistniała taka potrzeba i wykanczam pudrem z Joko/Rimmel = 85zł to chyba nie tak mało jak na 19 latke nie pracujacą

Polecam jak i duzo dziewczyn na wizazu:
podkład z Oriflame Colour, Flawless Foundation (Podkład korygujący)
Oriflame Colour, T-Balance Pressed Powder (Normalizujący puder prasowany)
Maybelline, Everfresh, Korektor do twarzy

Super krycie i na pewno sie nie zważy
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.