Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-28, 06:09   #1
Beau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 89
Question

Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna


Hej!


Ubiegam się o pracę w banku i wkrótce idę na rozmowę kwalifikacyjną. Jednak nigdy nie byłam na rozmowie w banku i trochę się boję . Pracowałam już np. w sklepach czy butikach, ale teraz rozglądam się za czymś poważniejszym i na stałe

Czy wiecie, jakich pytań mogę się spodziewać? Na pewno wiele z Was ma to już za sobą i może udzielić mi cennych rad Zależy mi na tej pracy więc nie chcę żadnej wpadki!

No i kompletnie nie wiem, co powiedzieć, gdy zostanę zapytana o zarobki (ile chcę zarabiać). Wiem, że mogę ominąć jakoś to pytanie (że liczy się satysfakcja a nie zarobki itp. ) ale oni zazwyczaj drążą temat, a nie chciałabym się wygłupić i powiedzieć 800 zł ani też 8000 zł, więc jak myślicie ile mam powiedzieć? Wiem, że to niewdzięczny temat, no ale cóż...

I jeszcze ubiór Czy jak pracujecie w banku to dostajecie jakieś nakazy co do ubioru? A może macie ubranie robocze jakieś? Oczywiście na rozmowę ubiorę się elegancko, ale jestem ciekawa co do samej pracy, czy obowiązują jakieś kolory (np. czerń i biel albo biel i granat...).

Mam długie paznokcie, wypada je pomalować? A makijaż?
Proszę o rady
Beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 06:53   #2
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Moja koleżanka pracuje w banku spółdzielczym i np. ona ubiera się do pracy elegancko a tymczasem pozostałe dziewczyny chodzą np. w dżinsach i zwykłych bluzeczkach co dla mnie jest nieco dziwne, bo wydaje mi się, że w takim miejscu jak bank powinny ubierać się w miarę elegancko
A w innym banku z kolei są panie z długaśnymi i kolorowymi paznokciami(tipsy) co też wg. mnie niezbyt pasuje, no ale skoro im nikt tego nie zabrania...
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 07:18   #3
Beau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 89
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

no tak, ja tez zawsze jestem za ubieraniem sie do pracy elegancko.tipsy absolutnie odpadaja, no chyba ze nie za dlugie i w stonowanych kolorach (np. french). nawet jak pracowalam w skepie to nie wyobrazalam sobie pojsc do pracy w dzinsach i adidasach
Beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 07:47   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

moj TZ pracuje w banku. na rozmowe kwalifikacyjnej pytali go jakimi zagadnieniami z bankowosci interesuje sie, co robil na praktykach studenckich w banku i takie tam glupoty.

do pracy ubiera czarny garnitur, biala koszule i firmowy krawat. ogolnie w tym banku stroje sa ujednolicone, choc nie jest tak we wszystkich.

TZ o zarobki nie byl pytany. na poczatek dostal 2100 brutto. ogolnie zalezy, do ktorego banku sie wybierasz. BZ WBK, Millenium, Deutsche Bank placa wiecej niz np. Bank Spółdzielczy lub BGŻ. zalezy tez na jakie stanowisko aplikujesz.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 15:45   #5
Beau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 89
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

aplikuje na stanowisko doradcy klienta biznesowego. dzieki za odpowiedz
Beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 15:52   #6
Adkara
Zakorzenienie
 
Avatar Adkara
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 252
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Moja siostra pracuje w banku. Mają tam stroje "robocze". Tzn spódniczkę lub spodnie i chyba ze 2 bluzki białe. Pamietam, że jak miałam tam praktyki to u szefa był ktoś na rozmowie i słyszłam, że się pytał o stopień znajomości języka, tzn. o to czy jakby przyszedł klient z zagranicy to czy by się dogadał
Adkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 22:21   #7
Beau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 89
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

o z językiem to akurat u mnie nie ma problemu. mogą śmiało pytać pamiętasz może jeszcze o co pytali siostrę?
Beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 22:38   #8
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Najczęściej chyba zadawanym "pytaniem" na początku rozmowy jest: proszę powiedzieć nam coś o sobie. Dosyć podchwytliwa sprawa, niby luzacka, ale...wiadomo. Warto przygotować sobie w myślach sprawną odpowiedź, żeby w trakcie rozmowy wszystko przebiegało płynnie, zachęcająco i logicznie.

Co do zarobków to najlepiej oczywiście odwlekać odpowiedź do momentu propozycji ewentualnego pracodawcy. Ale wiadomo - ten trik może się nie udać, wówczas dobrze jest podać przedział od-do, jaka płaca interesowałaby Cię.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 23:11   #9
Beau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 89
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

No tak, wiem, że będę musiała opowiedzieć coś o sobie. Tego się boję, bo moje doświadczenie w zakresie finansów jest niewielkie, również obawiam się pytania o wykształcenie - jestem w trakcie studiów. W sumie napisali, że wykształcenie minimum średnie, ale pewnie lepiej będą patrzeć na tych z wyższym.

Co do zarobków, to też myślę, że powiem np. około 1800 - 2500 zł...
Beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 23:49   #10
Akaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 24
Cool Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Ja byłam na rozm. kw. w banku (nie powiem jakim bo nie chcę robić kryptoreklamy ) i pytali się mnie m.in. o to czym z finansów się interesuję, czy jestem na bieżąco, czy czytam jakieś czasopisma, oczywiście pytali się o wykształcenie i poprzednie posady, pytali o dyspozycyjność, kazali mi opisać swoje podejście do klienta i co bym zrobiła w pewnych sytuacjach kryzysowych, później robili jakiś test psychologiczny (kazali odp. na różne dziwne pytania) i test na znajomość języka, a na końcu... zaoferowali mi 1200 zł :/ Więc podziękowałam i szukam dalej! (Niestety nie mogę sobie pozwolić na taką pracę - finansowo nie podołam )


PS. Przyszłam ubrana oczywiście elegancko, czarne eleganckie spodnie + biała koszulowa bluzeczka, miałam wrażenie, że zjadają wzrokiem moje ubranie i wypatrują metek, żeby zobaczyć czy czasem nie ubieram się w jakimś tańszym sklepie :/ Pewnie chcieli jakąś paniusię co ubiera się w najdroższe ciuszki :/
Akaiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 07:34   #11
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

mysle ze jesli chodzi o zarobki to mozesz spokojnie powiedziec 3000-3500zl skoro opiekunowie klientow indywidualnych zarabiaja po 2500 to Ty mozesz smialo o wiecej prosic
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 09:29   #12
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
mysle ze jesli chodzi o zarobki to mozesz spokojnie powiedziec 3000-3500zl skoro opiekunowie klientow indywidualnych zarabiaja po 2500 to Ty mozesz smialo o wiecej prosic
Wszystko zalezy od miasta, gdyz na pewno w mniejszych miastach nawet naczelnik wydzialu nie zarabia 3500, mowie o placach netto.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 10:20   #13
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

no ja akurat mowie o brutto i o warszawie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 19:50   #14
Akaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 24
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
no ja akurat mowie o brutto i o warszawie
Oj wcale nie jest tak łatwo o pracę w Warszawie, ja poszukuję i nici. Wszędzie za kwalifikacje i doświadczenie proponują marne pieniądze, które nie starczą mi nawet na studia i mieszkanie
Akaiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 14:17   #15
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Akaiya masz PW
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 22:09   #16
Akaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 24
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

No i stało się - zostałam zaproszona na poniedziałek do interesującej mnie placówki pewnego banku w Wawie. Aaaaaaaaale się boję...
Akaiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 16:53   #17
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Praca w banku - rozmowa kwalifikacyjna

Kochane napiszcie mi prosze na czym polega praca opiekuna finansowego i ile sie zarabia w miejszym miescie??

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Najczęściej chyba zadawanym "pytaniem" na początku rozmowy jest: proszę powiedzieć nam coś o sobie. Dosyć podchwytliwa sprawa, niby luzacka, ale...wiadomo. Warto przygotować sobie w myślach sprawną odpowiedź, żeby w trakcie rozmowy wszystko przebiegało płynnie, zachęcająco i logicznie.
no wlasnie co powinno sie odpowiedziec na takie pytanie jak je zaczac i co w nim zawrzec??
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.