Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 10:58   #1081
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Byłam wczoraj w SPharm i Capital Solei-emulasja matująca byla za 37zł, ja jednak skusilam sie na filtr Sunbrella, za 21 zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-mieszana.html
czy dobrze zrobiłam kupując ten filtr...?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 14:59   #1082
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w SPharm i Capital Solei-emulasja matująca byla za 37zł, ja jednak skusilam sie na filtr Sunbrella, za 21 zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-mieszana.html
czy dobrze zrobiłam kupując ten filtr...?
ta emulsja, o której pisałam na dole poprzedniej strony? Wow... to chyba też się jutro przebiegnę tam
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 15:36   #1083
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
ta emulsja, o której pisałam na dole poprzedniej strony? Wow... to chyba też się jutro przebiegnę tam
Nie wiem, czy ta promocja -30% na filtry nie obowiązywała tylko wczoraj.
Ale poza nią jest jeszcze dodatkowo przecena niektórych marek.

Ja Sorayę za 20zł wczoraj kupiłam właśnie na tej promocji.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 15:48   #1084
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o tym filtrze? To Vichy Capital Soleil spf 50 emulsion anti-brillance toucher sec. U mnie wchłonął się do matu (mam skórę normalną), o wiele lepiej niż niejeden zwykły krem chociaż nałożyłam go więcej, niż przepisowo.

Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15
Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole
Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate,
Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium
Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl
Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark
Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate,
Phenoxyethanol, Poterium Officinale roqt Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol,
Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol,
Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale roqt Extract / Ginger roqt Extract

Chyba trzeba będzie kupić pełnowymiarowy Dobrze, że w SP jest promocja, to porównam ceny z innymi miejscami. W ulubionej 3-literowej aptece wizażanek jest za 50 zł, więc to całkiem niezły wynik jak na krem, który starczy mi na 2 miesiące lub trochę więcej.
sporo pisałyśmy o tym filtrze, przejrzyj kilka ostatnich stron

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ta promocja -30% na filtry nie obowiązywała tylko wczoraj.
Ale poza nią jest jeszcze dodatkowo przecena niektórych marek.

Ja Sorayę za 20zł wczoraj kupiłam właśnie na tej promocji.
o niee, a wczoraj właśnie miałam iść do SuperPharm, ale się rozmyśliłam
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 16:17   #1085
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
sporo pisałyśmy o tym filtrze, przejrzyj kilka ostatnich stron

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------


o niee, a wczoraj właśnie miałam iść do SuperPharm, ale się rozmyśliłam
ograniczam do minimum odwiedziny w SP ale tym razem też żałuję
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 17:27   #1086
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ta promocja -30% na filtry nie obowiązywała tylko wczoraj.
Ale poza nią jest jeszcze dodatkowo przecena niektórych marek.

Ja Sorayę za 20zł wczoraj kupiłam właśnie na tej promocji.
Tylko wczoraj, też kupiłam Sorayę - 50spf dla dzieci.

Dziś pierwsze testy - jednak zmiana składu i umieszczenie filtra fizycznego na początku, mimo że w nanocząsteczce powoduje dużo większe bielenie niż stara 45 i 60 No, ale do przeżycia dla mnie - mimo wszystko pozostałe zalety równoważą tą wadę.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 06:39   #1087
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w SPharm i Capital Solei-emulasja matująca byla za 37zł, ja jednak skusilam sie na filtr Sunbrella, za 21 zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-mieszana.html
czy dobrze zrobiłam kupując ten filtr...?
Miałam go w zeszłym roku i w ogóle mnie nie zachwycił. Bielił, nie wchłaniał się, a po nałożeniu podkładu na twarzy zrobiło mi się ciasto zanim jeszcze wyszłam z domu
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 16:02   #1088
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Tylko wczoraj, też kupiłam Sorayę - 50spf dla dzieci.

Dziś pierwsze testy - jednak zmiana składu i umieszczenie filtra fizycznego na początku, mimo że w nanocząsteczce powoduje dużo większe bielenie niż stara 45 i 60 No, ale do przeżycia dla mnie - mimo wszystko pozostałe zalety równoważą tą wadę.
zapycha Cię? Mam bardzo kapryśną cerę, a filtry azjatyckie mają silikony
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 18:21   #1089
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a czym smarujecie dekolt?

Pytam, bo na twarz używam filtru z LRP matującego, ale to mała butelka i szkoda mi go szyję i dekolt. Zależy mi na takim lekkim, nielepiącym się zbytnio.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 21:36   #1090
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czym smarujecie dekolt?

Pytam, bo na twarz używam filtru z LRP matującego, ale to mała butelka i szkoda mi go szyję i dekolt. Zależy mi na takim lekkim, nielepiącym się zbytnio.
przyznam ze nie smarowałam dekoltu wiem ze to źle dzieki że mi przypomniałaś, muszę sie poprawić
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 21:52   #1091
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny

Przeszukałam forum ale nie znalazłam żadnych konkretnych informacji na temat filtru którego zakup rozważam. Jako, że jestem zupełną nowicjuszką w tym temacie i nie znam się zupełnie, czy mogłybyście mi proszę pomóc i powiedzieć czy te składy są ok i czy mogę na nie nałożyć każdy makijaż?

Znalazłam w necie świetne recenzje filtrów Missha, jednak szczerze mówiąc, mam wrażenie, że gdzie nie znajdę informacji o składzie to jest inna.

Filtr pierwszy to All Around Safe Block Essence Sun Milk
Tutaj z jednej strony:
Cytat:
Active ingredients: Octinoxate 7%, Octisalate 4.8%, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid 4%

INACTIVE INGREDIENTS:
Water, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Polyacrylate-13, PEG-100 Stearate, Polyisobutene, Sorbitan Stearate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 20, Morus Alba Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Portulaca Oleracea Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Rosa Davurica Bud Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chrysanthemum Indicum flower Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Artemisia princeps Leaf Extract, Morus Alba Fruit Extract, BHT, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin
Tutaj z recenzji na KWC:
Cytat:
Parsol, Eusolex 232, Tinsorb S na piątym miejscu w składzie (wersja w tubce), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Neo Heliopan OS.
i z MakeupAlley:
Cytat:
The active ingredients are: ethylhexyl methoxycinnamate (octyl methoxycinnamate), ethylhexyl salicylate (octyl salicylate) phenylbenzimidazole sulfonic acid, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, (Uvinal A Plus), bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine.


W załączniku skład filtru All Around Safe Block Mild Essence Sun Milk.

Bedę bardzo wdzięczna za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ner.jpg (94,3 KB, 5 załadowań)
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 22:40   #1092
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czym smarujecie dekolt?

Pytam, bo na twarz używam filtru z LRP matującego, ale to mała butelka i szkoda mi go szyję i dekolt. Zależy mi na takim lekkim, nielepiącym się zbytnio.
różne drogeryjne filtry. obecnie soraya. w ubiegłym roku też - cena ma znaczenie, bo smaruję dekolt, ramiona, dłonie, nogi. dostaję wysypki bez fitra po słońcu nawet na łydkach sprawdza się tez lirene i filtry daxa
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 05:11   #1093
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
no dobrze, to ja od razu wyskoczę z pytaniem - być może takie już kiedyś było, ale nie mam czasu przejrzeć calutkiego tematu, a na kilku ostatnich stronach nic o tym nie znalazłam - otóż mam takie podstawowe pytanie: kiedy nakładamy filtr przeciwsłoneczny? wydawało mi się, że PO kremie nawilżającym, ale ostatnio dowiedziałam się, że powinno się najpierw nakładać filtr, a dopiero po tym krem

tylko co z filtrami barwionymi jak np. mineralny SVR? (muszę pod niego czy tam razem z nim stosować krem bo jest zbyt tępy i w ogóle nie nawilża)

czy możecie rozwiać moje wątpliwości?
Ja jestem zdania, że najpierw filtr ochronny a potem dopiero krem. Tak przynajmniej mam wpojone od wielu lat. Jeśli się mylę to przepraszam.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 06:17   #1094
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Moja kosmetyczka proponuje mi filtr z firmy Anna Lotan z spf 30 i biję się z myślami czy kupić u niej czy szukać dalej w aptekach. Poniżej skład. Co możecie o nim powiedzieć?
Skład INCI:
Water (Aqua), Camellia Sinensis Leaf Extract, Isohexadecane, Ethylhexyl Stearate, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hippophae Rhamnoides Oxybenzone, Cyclomethicone, Cetyl Alkohol, Sodium Stearyl Phthalamate, Glyceryl Stearate, Magnesium Aluminium Silicate, Plantago Ovata Seed Extract, Phenoxyethanol & Methylparaben & Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Acrylates/C 10-30 Alkul Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Fragrance, Sodium Hydroxide, Iron Oxides: CI 77491; CI 77492; CI77499.
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 09:13   #1095
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania, że najpierw filtr ochronny a potem dopiero krem. Tak przynajmniej mam wpojone od wielu lat. Jeśli się mylę to przepraszam.
na filtr kładziemy już tylko make-up. i to też delikatnie. wszelkie sera, kremy nawilżające i inne POD FILTR
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 10:28   #1096
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
na filtr kładziemy już tylko make-up. i to też delikatnie. wszelkie sera, kremy nawilżające i inne POD FILTR
dokładnie tak
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 10:36   #1097
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny w Rossmanie widzialam taki balsam spf50 dla dzieci. Nie wiem czy to jakas nowosc ale nigdy wczesniej go nie widzialam. Szukam skladu ale nie moge nigdzie znalesc. Moze znacie ten balsam i mozecie cos o nim napisać?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 12:14   #1098
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
zapycha Cię? Mam bardzo kapryśną cerę, a filtry azjatyckie mają silikony
Nie zapycha.
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość

Znalazłam w necie świetne recenzje filtrów Missha, jednak szczerze mówiąc, mam wrażenie, że gdzie nie znajdę informacji o składzie to jest inna.
Kilka stron wcześniej były linki do informacji, że wszystkie filtry azjatyckie mają niską ochronę UVA.
Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny w Rossmanie widzialam taki balsam spf50 dla dzieci. Nie wiem czy to jakas nowosc ale nigdy wczesniej go nie widzialam. Szukam skladu ale nie moge nigdzie znalesc. Moze znacie ten balsam i mozecie cos o nim napisać?
Wystarczy przejrzeć ostatnie strony wątku.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 13:38   #1099
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kilka stron wcześniej były linki do informacji, że wszystkie filtry azjatyckie mają niską ochronę UVA.
Ale czy PA+++ (PPD 8+) nie powinno być wystarczające na codzienne używanie, bez szczególnego wystawiania się na słońce?

Najbardziej mnie zastanawiają różnice w składzie tego samego produktu na różnych stronach.
Jeśli chodzi o filtr to zależy mi na tym, żebym mogła nakładać na niego każdy makijaż oraz żeby produkt szybko się wchłaniał, nie zostawiał tłustej warstwy, nie bielił, nie skracał trwałości makijażu - zastanawiam się więc czy jest dla mnie coś poza filtrami azjatyckimi? O żadnych innym nie wyczytałam jeszcze żeby miał takie właściwości.
I teraz zastanawiam się czy na filtry azjatyckie mogę nakładać wszystkie kosmetyki?

Edit:
Ok, już wyczaiłam, że różnice związane są po prostu z innym zapisem składników.
Tak więc filtr którym byłam zainteresowana zawiera:
Cytat:
Parsol MCX/Oxtinoxate w stężeniu 7%,
Eusolex 232/Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid w stężeniu 4%
ethylhexyl salicylate/Octisalate w stężeniu 4.8%
oraz:
Tinsorb S

znalazłam jednak 2 składy, w jednym podany jest Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate/Uvinul A Plus, a w drugim Butyl Methoxydibenzoylmethane

reszta taka sama.
Czy używając ten filtr muszę martwić się o zawartość talku/miki w kosmetykach?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-05-06 o 14:29
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 14:15   #1100
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ale czy PA+++ (PPD 8+) nie powinno być wystarczające na codzienne używanie, bez szczególnego wystawiania się na słońce?
PPD 8 to malutko. UVA przenika nawet przez chmury, więc nie musisz się specjalnie ,,wystawiać".
Dla mnie to zbyt niska ochrona przed przebarwieniami, ale każdy wybiera co mu potrzeba.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 14:34   #1101
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
PPD 8 to malutko. UVA przenika nawet przez chmury, więc nie musisz się specjalnie ,,wystawiać".
Dla mnie to zbyt niska ochrona przed przebarwieniami, ale każdy wybiera co mu potrzeba.
Dzięki za odpowiedź. Zależało mi nieco na ochronie przed fotostarzeniem (przebarwień/piegów nie mam), jednak w moim przypadku jest to albo dobrze wchłaniający się filtr nadający się pod makijaż, albo żaden. Szukam i szukam, ale nic takiego poza azjatyckimi nie znalazłam.

Wyżej podałam dokładny/rozwikłany przeze mnie skład filtru Misshy, może to będzie pomocne.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 15:19   #1102
latawce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie! Muszę chronić twarz, bo jestem po kuracji cosmelanem i mam wielki problem z wyborem filtra. Obecnie mam Soraye 45 i szukam czegoś lepszego. Miałam już Ducraya, Biodermę AR tonującą i Anthelios XL. Wszystkie filtry na mojej twarzy to porażka, jedne lepze w używaniu drugie gorzse ale ogólnie to z każdym mam jakiś problem... Dzisiaj na wizażu wyczytałam o Shiseido Anessa Perfect UV Sunscreen SPF 50+ PA +++ i podobno wchłania się bardzo ładnie, nie tłuści i nie bieli. Jest bardzo chwalony pod tym kątem ale zastanawiam się, czy możnaby nakładać na niego każdy podkład. Jeśli faktycznie jest taki super to nawet przebolałabym brak podkładu tylko bym się matowiła. Używała któraś z Was? Polecacie? Dziękuję z góry za odpowiedź
latawce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 17:50   #1103
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Ja się skusiłam na ten Oriflame Bioclinic Active Defence Shield Day SPF 45 w ciemno na allegro (cena 33 zł bez pudełka, lub 36 zł w pudełeczku):
http://allegro.pl/listing/listing.ph...wo%C5%9B%C4%87
Jak dotrze - zdam relację
Krem już u mnie - pierwsze testy (bez makijażu) - delikatny, nie bieli, wykończenie takie satynowe - daje "gładź" na skórze. Nie czuć go zupełnie, jak lekki krem nawilżający. Zobaczymy jutro, czy nie wylezie spod pudru
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 07:42   #1104
Ailiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam do was pytanie. Obecnie chcę zacząć używać kremu peelingującego Pharmaceris z 5% kwasem migdałowym i mam pytanie co do ochrony. Czy wystarczy krem nawilżający Iwostin z filtrem Spf 20? A co sądzicie o właściwościach Uv olejku z nasion malin, wystarczyłbym jako ochrona?
Ailiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 13:30   #1105
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, przeszukałam całe KWC, przeczytałam ten wątek i całkowicie się już w tym wszystkim pogubiłam. Mam cerę mieszaną, po pryszczach niestety zostają mi przebarwienia. Stosuje skinoren na buźkę i na noc locacid. Zależy mi na ochronie przeciwsłonecznej.

Ale do rzeczy.
Szukam filtra stabilnego (pod makijaż). ew. filtra tonującego. Co możecie mi polecić?

Zastanawiłam się nad filtrem z Iwostinu, Klorane ew. SVR tonujący. Cena do 50 zl

I jeszcze jedno, czy mogę nakładac makijaz na ten filtr?:
Skład: Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide/Silica, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polysilicone-15, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride Sodium Acrylates Copolymer, Phenoxyethanol, Methylparaben/Ethylparaben/Isobutylparaben/Propylparaben/Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Artemia Extract, Parfum, Xanthan Gum, Peg-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, Linalool. (17.02.2010)
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008

Edytowane przez miasiaa
Czas edycji: 2013-05-08 o 13:41
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 13:45   #1106
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chodzi o ten SVR https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rsja-2002.html ? Na pewno bardzo dobrze kryje przebarwienia itp., ale u mnie nie sprawdził się przy niespodziankach (bardzo podkresla wszelkie wypukłości),także jeśli nie masz problemów z cerą to powinien byc ok. Ma dość gęstą i konkretną konsystencję. Warto najpierw wycisnąć na dłoń i rozgrzać go. No i uwaga na kolor. U mnie czasami wygląda super, a czasami strasznie wybija z niego róż. Warto poprosić o próbkę np. w superpharm. W zeszłym roku kupiłam go tam za 39zł, na promocji. Plus za to, że zastępuje makijaż, minus za silikony na 2gim mijescu.

Obecnie używam Ducray Melascreen https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-spf-50-.html , kosztował +/- 50zł. Jestem z niego zadowolona, nie zapycha, ale przyznam szczerze, że rzadko używam pod makijaż.


Ailiss, przy złuszczaniu nie ryzykowałabym z tak niskim filtrem wiosną/latem.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2013-05-08 o 13:48
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 15:26   #1107
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do dziewczyn, które filtrują się azjatyckimi produktami. Które możecie polecić? Mam tendencje do zapychania, wiec obawiam się trochę sporej ilości silikonów w składzie + poszukuję czegoś, co będę mogła stosować pod podkład mineralny.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 19:43   #1108
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Hej, przeszukałam całe KWC, przeczytałam ten wątek i całkowicie się już w tym wszystkim pogubiłam. Mam cerę mieszaną, po pryszczach niestety zostają mi przebarwienia. Stosuje skinoren na buźkę i na noc locacid. Zależy mi na ochronie przeciwsłonecznej.
Ja ci polecam poczytać o nowym Vichy matującym, ponoć dobry.

Ja używam nowego LRP żelo-kremu, mam cerę tłustą i uważam, że ten filtr jest rewelacyjny. Do tego bardzo mało widoczny na twarzy. Raz nałożyłam na niego podkład mineralny z Annabelle Minerals i bardzo ładnie się trzymał.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 16:35   #1109
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam. Kupiłam taką emulsję https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html i chciałabym się od was dowiedzieć coś na temat składu. Czy jest to dobra emulsja? Czy ma te fotostabilne filtry mineralne w składzie i będzie dobrze chronić? Bo zupełnie się nie znam na składach i nie wiem czy dobrze zrobiłam kupując to.
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 17:50   #1110
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dostałam w końcu odpowiedz od Lirene. Dowiedziałam się, że nie produkują już minerlanego spf50 (tak wiem, dopiero teraz zdalam sobie z tego sprawe ). Podobno tym samym filtrem tylko w zmienionej szacie graficznej jest Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ z najnowszej serii. Wartość PPD wynosi co najmniej 16.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.