Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-08, 18:32   #3091
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Z GR z serii Velvet Matte nr 13 (podobno odpowiednik Girl About Town z MACa) Mam i dla mnie jest zbyt intensywna niestety (jestem prawdopodobnie CS), ale ogólnie kolor jest genialny Z GR mam też nr 08 - bardzo ładny, u mnie intensywny róż nieco cukierkowy i nr 19 - dla mnie za ciemna, ale nałożona w małej ilości jest ok na jesień/zimę. Moja mama ma nr 04 (podobno podobna do Impassioned z MACa) i ten kolor mi w ogóle nie pasuje, wyglądam w niej jak klaun Jakoś tak sztucznie, zbyt kolorowo i jest dla mnie zbyt ciepła, ale możesz obczaić, bo ten kolor jest popularny. Czaję się na nr 7 A z serii Vision Lipstick mam nr 103 - bardzo ładny, różany kolorek, dla mnie idealny na co dzień.
Dziękuję, zerknę na ten nr 13 19 próbowałam, bardzo ładnie wyglądało
Cokolwiek ciepłego wymaga ode mnie zbyt dużo wysiłku z resztą makijażu żeby jakoś wyglądało, więc sobie odpuszczę:P

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też w to nie wierzę, natomiast Kibbe ma dużo wspólnego z aktorstwem, więc raczej chodzi o wrażenie czy stereotyp niż prawdziwy charakter.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------


Nie, raczej o to, że karnacja ma ten specyficzny efekt "cienia", w związku z czym ciemne cienie jakoś naturalnie wygladają (jak więcej cienia? ) Oczy i włosy nie muszą być takie znowu ciemne, moga być zielone oczy i ciemny blond.

Śliwka też zalezy jaka, bo niektóre kolory to po prostu bardzo ciemne kolory lata i jesieni, a nie zimy.


Charlize Theron i Kristin Kreuk mają bardzo słodkie twarze, ale figury faktycznie raczej za bardzo romantic nie przywodzą na myśl, chociaż może to są te kwestie trudniejze do wychwycenia, bo Kibbe ma działać niezlaeznie od tuszy czy stopnia umięśnienia.
To co ma większe znaczenie w typie Kibbe'go, twarz, kształt figury, sylwetka czy po prostu ogólne wrażenie?
Bo jak bym nie kombinowała, przez wzrost i długie kończyny mi się wszystko rozjeżdża...
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-09, 11:55   #3092
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, a może by się przydał osobny wątek o typach wg. Kibbe? Bo chyba takiego jeszcze nie ma? Swoją drogą to też próbowałam odpowiadać na pytania z testu, ale słabo mi to wychodzi bo często nie mogę się zdecydować co zaznaczyć. Oglądałam ten test ze zdjęciami, ale niewiele one pomogły. Z opisów typów podejrzewam, że mogę być SD ale kto wie?
A wracając do tematu, czyli kolorów, to popatrzyłam trochę jeszcze na różne paletki i zestawy ubrań w necie, i już bardziej wyczuwam na czym polega charakter kolorów typów czystych i jednak nie jest to coś, co mi pasuje, jak podejrzewałam w pierwszym swoim poście w tym wątku. Jasne raczej też odrzucam, myślę że powinnam celować albo w zgaszone albo ciemne. Czyli, jeśli się nie mylę z tą jasnością, to zostają 4 typy (SS, SA, DA, DW), nie tak źle
Problem w tym, że nadal nie wyłapuję super różnic w efekcie na twarzy przy przykładaniu szmatek. Dużo lepiej mi idzie z oceną koloru na ustach - także muszę popróbować jeszcze jakiś smarowideł. Jeśli macie jakieś typy do wypróbowania jeśli chodzi o pomadki i błyszczyki, które mogą pomóc potwierdzić lub wyeliminować któryś typ (najlepiej z tych tańszych, bo nie używam testerów na ustach) to będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.
To co teraz noszę już wrzucałam, ale dam jeszcze raz. Są to raczej ciemne kolory, ale mają raczej przejrzystą formulę, więc nie kryją mocno.
od lewej do prawej:
H&M lip pen cherry lips
Maybelline 10h tint gloss timeless plum 380
Revlon colorburst lipgloss 056 embellished
Manhattan 56Z
Yves Rocher błyszczyk z olejkiem malinowym jeżyna

I fotka jak to wygląda na ustach - chyba tutaj Manhatan lub Revlon, już nie pamiętam.

Wszystkie wyglądają raczej ok, najgorzej wypada chyba hm, trochę zbyt jaskrawy. Ciemniejsze (ale takich już wielu chyba nie ma) już będą zbyt ciemne, myślę żeby spróbować ewentualnie czegoś delikatniejszego, ale zbyt jasne czy pomarańczowe chyba nie będą dobre.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 26.jpg (176,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 43.jpg (114,6 KB, 6 załadowań)
__________________
Płaski brzuch to oksymoron
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-09, 14:07   #3093
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
To co ma większe znaczenie w typie Kibbe'go, twarz, kształt figury, sylwetka czy po prostu ogólne wrażenie?
Bo jak bym nie kombinowała, przez wzrost i długie kończyny mi się wszystko rozjeżdża...
O ile rozumiem, chodzi o strukturę kostno-mięśniową, to ona decyduje o typie, dlatego tycie czy wysportowanie nie zmienia typu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-10, 19:13   #3094
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz?

Jeśli opalam się stopniowo to na złoto, jeśli porcja słońca jest duża to jest rak .

2. Kolor oczu

Zielony, z ciemniejszą obwódką tęczówki i ze złotymi plamkami.

3. Piegi:

Raczej nie mam piegów, trochę są po nosie, ale pieprzyki w kolorze złoto-brązowym

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Kość słoniowa.

5. Naturalny kolor włosów:

Jest dziwny. Ni to ciemny blond, ni to mysi blond. Kiedy ustawie się pod promienie słoneczne to moje włosy mienią się na czerwono, a jeśli jestem, np. w cieniu mają zachodzą na popiel

6. Kolor ust:

Jasny róż, ciemniejsze są wewnętrzne krawędzie

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w czerwieni, odcieniach zielonego i żółci

Źle wyglądam w czystej bieli, czarnym, fuksji

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel i czerń zdecydowanie nie, widać cienie pod oczami. Szary, ale jasny może być. Za to brązowego niczego nie mam w szafie, więc nie wiem

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Wszyscy mi mówią, że strażacka czerwień, koral i jaskrawe odcienie zielonego, turkusowy mi pasują, za to w jaskrawej żółci wyglądam na chorą, fuksja podkreśla wszystkie niedoskonałości. Nie jestem pewna co do pomarańczu, zależy od tego jak bardzo moja skóra jest opalona.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Raczej pasują, oprócz szaroróżowego

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

W zimnych wyglądam na zmęczoną, worki pod oczami, widać naczynka. W ciepłych skóra staje się promienista. Lepiej w złocie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

W dużych wzorach gubię się, wolę mniejsze, z kontrastami bywa różnie, jeśli ubrałabym coś w kolorze jaskrawej czerwieni i zieleni wyglądałoby to dość dziwnie na mnie. Lubie zestawienie trochę mniej kontrastowe, jasne-ciemnie, np. czerwień z błękitem
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 07:41   #3095
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, szukam czerwonej szminki dla Soft Summer. Takiej na co dzień, wiec może być nawet bardziej zgaszona Jezeli wam cos przez przypadek wpadnie w oko, to dajcie proszę znać
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-11, 17:42   #3096
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na wątku metamorfozy dziewczyny stwierdziły, że jestem Zimą. Przyszłam by to potwierdzić i ustalić, którą dokładnie. Jak chodzi o palety kolorów to "czuję" Bright Winter.

moje odpowiedzi:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Na pewno dobrze mi w czystej bieli. Różne odcienie niebieskiego (chabrowy,lazurowy).
Źle mi w zieleniach, pudrowych/pastelowych kolorach.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel na pewno mi pasuje, ale w kremowym/ecru też jest dobrze.
Czarnego nie jestem w stanie obiektywnie określić. Czuję się w nim dobrze, ale... nie wiem.
Brąz w każdej postaci odpada.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują. Im bardziej czysty tym lepiej.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wydaje mi się, że nie. Szczególnie w szarozielonym wyglądam okropnie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Nie umiem określić. Wydaje mi się, że chłodne na pewno mi pasują. Ale jak chodzi o biżuterię pasuje mi i złoto i srebro.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Wydaje mi się, że tak.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
słabo, wolno, na czerwonawo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu - jakiś taki niebiesko-zielony, ciemniejszy na "zewnątrz". Brwi i rzęsy ciemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
bardzo jasna, szaro-żółtawa?

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.
Ciemno brązowe, ale odcienia i przebłysków nie stwierdzę, bo mam od dawna farbowane.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
różowawy
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 12:14   #3097
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez biala_czekoladka Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz?

Jeśli opalam się stopniowo to na złoto, jeśli porcja słońca jest duża to jest rak .

2. Kolor oczu

Zielony, z ciemniejszą obwódką tęczówki i ze złotymi plamkami.

3. Piegi:

Raczej nie mam piegów, trochę są po nosie, ale pieprzyki w kolorze złoto-brązowym

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Kość słoniowa.

5. Naturalny kolor włosów:

Jest dziwny. Ni to ciemny blond, ni to mysi blond. Kiedy ustawie się pod promienie słoneczne to moje włosy mienią się na czerwono, a jeśli jestem, np. w cieniu mają zachodzą na popiel

6. Kolor ust:

Jasny róż, ciemniejsze są wewnętrzne krawędzie

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w czerwieni, odcieniach zielonego i żółci

Źle wyglądam w czystej bieli, czarnym, fuksji

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel i czerń zdecydowanie nie, widać cienie pod oczami. Szary, ale jasny może być. Za to brązowego niczego nie mam w szafie, więc nie wiem

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Wszyscy mi mówią, że strażacka czerwień, koral i jaskrawe odcienie zielonego, turkusowy mi pasują, za to w jaskrawej żółci wyglądam na chorą, fuksja podkreśla wszystkie niedoskonałości. Nie jestem pewna co do pomarańczu, zależy od tego jak bardzo moja skóra jest opalona.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Raczej pasują, oprócz szaroróżowego

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

W zimnych wyglądam na zmęczoną, worki pod oczami, widać naczynka. W ciepłych skóra staje się promienista. Lepiej w złocie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

W dużych wzorach gubię się, wolę mniejsze, z kontrastami bywa różnie, jeśli ubrałabym coś w kolorze jaskrawej czerwieni i zieleni wyglądałoby to dość dziwnie na mnie. Lubie zestawienie trochę mniej kontrastowe, jasne-ciemnie, np. czerwień z błękitem
Mocno ciepłe kolory też są ok? Mogłabyś wrzucić jakieś zdjęcie ciepłego odcienia, który ci pasuje?
Przejrzałabym palety Jesieni, choć Ciepłej Wiosny też bym nie odrzucała, biorąc pod uwagę to, że możesz nosić dość nasycone, czyste kolory.
Aha, neonowa żółć to nie jest kolor Ciepłej Wiosny, więc ma prawo ci nie pasować.

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Na wątku metamorfozy dziewczyny stwierdziły, że jestem Zimą. Przyszłam by to potwierdzić i ustalić, którą dokładnie. Jak chodzi o palety kolorów to "czuję" Bright Winter.

moje odpowiedzi:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Na pewno dobrze mi w czystej bieli. Różne odcienie niebieskiego (chabrowy,lazurowy).
Źle mi w zieleniach, pudrowych/pastelowych kolorach.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel na pewno mi pasuje, ale w kremowym/ecru też jest dobrze.
Czarnego nie jestem w stanie obiektywnie określić. Czuję się w nim dobrze, ale... nie wiem.
Brąz w każdej postaci odpada.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują. Im bardziej czysty tym lepiej.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wydaje mi się, że nie. Szczególnie w szarozielonym wyglądam okropnie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Nie umiem określić. Wydaje mi się, że chłodne na pewno mi pasują. Ale jak chodzi o biżuterię pasuje mi i złoto i srebro.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Wydaje mi się, że tak.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
słabo, wolno, na czerwonawo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu - jakiś taki niebiesko-zielony, ciemniejszy na "zewnątrz". Brwi i rzęsy ciemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
bardzo jasna, szaro-żółtawa?

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.
Ciemno brązowe, ale odcienia i przebłysków nie stwierdzę, bo mam od dawna farbowane.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
różowawy
Prawdopodobnie dziewczyny mają rację

Ostatnio wysyp BW w wątku
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-12, 12:56   #3098
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki. A inne nazwy Bright Winter to Clear Winter/Czysta Zima, tak? bo nie wiem pod czym szukać na necie
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 13:07   #3099
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Dzięki. A inne nazwy Bright Winter to Clear Winter/Czysta Zima, tak? bo nie wiem pod czym szukać na necie
Tak
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 09:26   #3100
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mocno ciepłe kolory też są ok? Mogłabyś wrzucić jakieś zdjęcie ciepłego odcienia, który ci pasuje?
Przejrzałabym palety Jesieni, choć Ciepłej Wiosny też bym nie odrzucała, biorąc pod uwagę to, że możesz nosić dość nasycone, czyste kolory.
Aha, neonowa żółć to nie jest kolor Ciepłej Wiosny, więc ma prawo ci nie pasować.
Jestem jakimś mieszańcem i chyba 13 typem Kiedy rozwiązuje testy na typ urody wychodzi, że jestem jednocześnie Jesienią i Wiosną.
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:41   #3101
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

a powiedzcie mi, wiecie czy BW pasuje ecru? bo na tej palecie nie ma, ale znalazłam inną i tam w sumie jest. W każdym razie myślę nad zakupem przez internet żakietu w tym kolorze, a za bardzo nie mam nic takiego co by przymierzyć do twarzy.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 14:53   #3102
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A jak to ecru wygląda? Mi pasuje, ale nie wiem jaki dokładnie odcień masz na myśli.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 08:36   #3103
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi, wiecie czy BW pasuje ecru? bo na tej palecie nie ma, ale znalazłam inną i tam w sumie jest. W każdym razie myślę nad zakupem przez internet żakietu w tym kolorze, a za bardzo nie mam nic takiego co by przymierzyć do twarzy.
Ecru to biel złamana beżem lub/i szarością. Ciepłe ecru jest dla jesieni, chłodne dla lata.

Dla wiosny jest kremowy ciepły, dla BW jest dobry kremowy/kość słoniowa chłodnawe. Mam taką bluzke, jest super. Ale to jest czysty kolor.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez biala_czekoladka Pokaż wiadomość
Jestem jakimś mieszańcem i chyba 13 typem Kiedy rozwiązuje testy na typ urody wychodzi, że jestem jednocześnie Jesienią i Wiosną.
Nie, to jest normalny wynik, po prostu rozpoznałaś już, że jesteś "po ciepłej stronie", musisz się tylko dowiedzieć teraz czy jesteś typem bardziej czystym czy bardziej zgaszonym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 09:04   #3104
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No właśnie kość słoniowa to lepsze określenie, ecru jest brudnawe.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 09:47   #3105
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Na wątku metamorfozy dziewczyny stwierdziły, że jestem Zimą. Przyszłam by to potwierdzić i ustalić, którą dokładnie. Jak chodzi o palety kolorów to "czuję" Bright Winter.

moje odpowiedzi:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Na pewno dobrze mi w czystej bieli. Różne odcienie niebieskiego (chabrowy,lazurowy).
Źle mi w zieleniach, pudrowych/pastelowych kolorach.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel na pewno mi pasuje, ale w kremowym/ecru też jest dobrze.
Czarnego nie jestem w stanie obiektywnie określić. Czuję się w nim dobrze, ale... nie wiem.
Brąz w każdej postaci odpada.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują. Im bardziej czysty tym lepiej.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wydaje mi się, że nie. Szczególnie w szarozielonym wyglądam okropnie.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Nie umiem określić. Wydaje mi się, że chłodne na pewno mi pasują. Ale jak chodzi o biżuterię pasuje mi i złoto i srebro.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Wydaje mi się, że tak.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
słabo, wolno, na czerwonawo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu - jakiś taki niebiesko-zielony, ciemniejszy na "zewnątrz". Brwi i rzęsy ciemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
bardzo jasna, szaro-żółtawa?

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.
Ciemno brązowe, ale odcienia i przebłysków nie stwierdzę, bo mam od dawna farbowane.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
różowawy
Jeśli "czujesz" jakąś paletę, to najprawdopodobniej będzie ona dla ciebie najlepsza znam to po sobie, i po innych osobach częściowo. Pisałaś, że pasuje ci czysta biel i ecru - to mi się właśnie totalnie kojarzy z zimą, która już trochę "czuje" nadchodzącą wiosnę, czyli ocieplenie
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 12:46   #3106
chcemywiecej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz- zazwyczaj opalić mi się udaje przypadkowo na czerwono, bardziej to wygląda jak poparzenie.. Dopiero po kilku dobrych dniach skóra ciemnieje.

2. Kolor oczu- zielone, ale to zależy pod jakim światłem, troszkę jakby połączone z odcieniem niebieskiego, tuż przy źrenicy żółte refleksy.

3. Piegi- nie zauważyłam

4. Cera- brzoskwiniowa, sińce pod oczami i różowe policzki, często zauważalne naczynka, głównie na granicy policzka. Aa i skóra pod oczami bardzo cienka, widać na niej żyły, naczynia krwionośne Czerwienieje się bardzo szybko.

5. Naturalny kolor włosów- a więc, jak byłam małą dziewczynką moje włosy miały kolor dosłownie mleczny, im starsza tym ciemniejsze. Osiągnęłam mysi blond i pomalowałam .

6. Kolor ust- wisnia zmieszana z jogurtem, jednak bardziej jogurt niż wiśnia, nie odróżniają się kolorem jakoś mocno od twarzy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- Hmm, najlepiej czuję się w granatach, odcień taki podchodzący pod czarny, jednak dobrze się też czuję w jasnych, pudrowych różach, chyba takie neonowe kolory lubię, jednak w ciemnych podobno też super wyglądam, jednak jasny żółty nie pasuje mi kompletnie, być może zły kontrast z blondem na włosach . Bardzo źle się czuję w kolorach beżowych, podchodzących pod kolor skóry, takie nude.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?- Kremowy na pewno odpada, czysta biel całkiem okej, ale jednak w czerni mi lepiej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- jaskrawe to chyba ten róż najbardziej, w intensywnych mi lepiej. Czyste to też tak 50/50

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?- raczej pasują, myślę, że lepiej niż jakaś mięta.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- raczej kolory zimne. Lepiej w srebrze niż złocie /

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?- kontrasty nie bardzo, w pastelach najlepiej,ah i dobrze się czuję i wyglądam we wzorach w paski, kratkę, ale nie do przesady. Najlepiej jak jednolity kolor i dopasowane ubrania.

Najbardziej mi pasuje paleta: Bright Winter

A więc proszę o pomoc i pokłony za pomoc !
chcemywiecej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 09:26   #3107
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez chcemywiecej Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz- zazwyczaj opalić mi się udaje przypadkowo na czerwono, bardziej to wygląda jak poparzenie.. Dopiero po kilku dobrych dniach skóra ciemnieje.

2. Kolor oczu- zielone, ale to zależy pod jakim światłem, troszkę jakby połączone z odcieniem niebieskiego, tuż przy źrenicy żółte refleksy.

3. Piegi- nie zauważyłam

4. Cera- brzoskwiniowa, sińce pod oczami i różowe policzki, często zauważalne naczynka, głównie na granicy policzka. Aa i skóra pod oczami bardzo cienka, widać na niej żyły, naczynia krwionośne Czerwienieje się bardzo szybko.

5. Naturalny kolor włosów- a więc, jak byłam małą dziewczynką moje włosy miały kolor dosłownie mleczny, im starsza tym ciemniejsze. Osiągnęłam mysi blond i pomalowałam .

6. Kolor ust- wisnia zmieszana z jogurtem, jednak bardziej jogurt niż wiśnia, nie odróżniają się kolorem jakoś mocno od twarzy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- Hmm, najlepiej czuję się w granatach, odcień taki podchodzący pod czarny, jednak dobrze się też czuję w jasnych, pudrowych różach, chyba takie neonowe kolory lubię, jednak w ciemnych podobno też super wyglądam, jednak jasny żółty nie pasuje mi kompletnie, być może zły kontrast z blondem na włosach . Bardzo źle się czuję w kolorach beżowych, podchodzących pod kolor skóry, takie nude.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?- Kremowy na pewno odpada, czysta biel całkiem okej, ale jednak w czerni mi lepiej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- jaskrawe to chyba ten róż najbardziej, w intensywnych mi lepiej. Czyste to też tak 50/50

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?- raczej pasują, myślę, że lepiej niż jakaś mięta.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- raczej kolory zimne. Lepiej w srebrze niż złocie /

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?- kontrasty nie bardzo, w pastelach najlepiej,ah i dobrze się czuję i wyglądam we wzorach w paski, kratkę, ale nie do przesady. Najlepiej jak jednolity kolor i dopasowane ubrania.

Najbardziej mi pasuje paleta: Bright Winter

A więc proszę o pomoc i pokłony za pomoc !
Przymiarki robiłaś? Jeśli tak, weź też pod uwagę chłodną zimę.Jeśli jeszcze nie robiłaś, to weż pod uwagę jasne i chłodne lato.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 10:28   #3108
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze wyglądam w czerwieniach, fioletach, zarówno tych chłodniejszych jak i cieplejszych, ale muszą być ciemne i głębokie, najgorzej mi w jasnych, pastelowych, chłodnych kolorach typu jasny błękitny, jasny różowy, jasny beż. Ogólnie niebieski mi nie pasuje, chyba że jest ciemny i zgaszony.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Nie wyglądam źle w bieli ani czerni, powiedziałabym że neutralnie. W ciemnym brązie wyglądam ok, ciemny szary trochę gorzej.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie, źle wyglądam w jaskrawych kolorach.


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie, ogólnie źle mi w szarym.

*** Pytanie dodatkowe: a może zamiast szarego dobrze ci w kolorach, złamanych brązem?
Dużo lepiej.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Biżuteria pasuje mi i złota i srebrna (chociaż wolę srebrną), kolory też i ciepłe i zimne, ale nieprzesadnie zimne.


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Raczej lepiej mi bez kontrastów.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
dosyć szybko, bardzo rzadko mam jakiekolwiek oparzenia słoneczne, odcień opalenizny ciepły.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
ciemne, brązowe z czarną obwódką, bliżej źrenicy ciepły brąz, jak się bliżej przyjrzeć to przy obwódce są lekko zielonkawe, ale bez plamek. Brwi chłodny średniociemny brąz, rzęsy też ciemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Na nosie w lecie, ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
W zimie dosyć jasny, neutralny, twarz dosyć chłodna, nie rumienię się, w lecie cieplejszy, złotawy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
średniociemny brąz, dosyć chłodny

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowe, średniociemne.

Robiłam też ankietę na blogu GretyKredki i wyszedł mi typ Theatrical Romantic, ciekawa sprawa

i jeszcze odnośnie kolorów ciepłych i zimnych to mam z tym trochę problem, wcześniej myślałam, że jestem typem zdecydowanie ciepłym, ale bardzo ciepły brąz kłócił się z kolorem ust i cery, za to zbyt zimny kłóci się z ciepłym kolorem oczu.
up up
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 15:14   #3109
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Dziękuję, zerknę na ten nr 13 19 próbowałam, bardzo ładnie wyglądało
Cokolwiek ciepłego wymaga ode mnie zbyt dużo wysiłku z resztą makijażu żeby jakoś wyglądało, więc sobie odpuszczę:P



To co ma większe znaczenie w typie Kibbe'go, twarz, kształt figury, sylwetka czy po prostu ogólne wrażenie?
Bo jak bym nie kombinowała, przez wzrost i długie kończyny mi się wszystko rozjeżdża...


Znaczenie ma wszystko
Serio, moim zdaniem nie należy się akurat typami Kibbe'a tak przejmować; mam wrażenie, że ten system jest lekko przestarzały. Ja z typów Kibbe'a nie mogę jakoś żadnego do siebie dopasować Ale oczywiście jak kto uważa. System, który został stworzony na Truth is Beauty wydaje mi się znacznie bardziej trafny. O ile pamiętam, kobieta prowadząca tą stronę i bloga świetnie podsumowała tam np. dwoistość Marilyn Monroe jako połączenie wampa i dziecka - dzięki czemu była tak intrygująca... jakoś nie znalazłam tego rozgraniczenia u osób zajmujących się tylko Kibbem. To świetna lektura, co najważniejsze, z aktualnymi informacjami.

natalcia250, brałabym wstępnie pod uwagę ciemną jesień albo zimę
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 15:42   #3110
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
up up
Skoro bardzo ciepły brąz odpada, to Ciepła Jesień odpada.
Zostaje Ciemna i Zgaszona, jeśli lepiej w cieplejszych niż chłodniejszych
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:36   #3111
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
up up
Wychodziłaby jesień.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 11:05   #3112
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

czyli dobrze kminiłam, że raczej Jesień Stawiałabym u siebie na Ciemną :P
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 11:38   #3113
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
czyli dobrze kminiłam, że raczej Jesień Stawiałabym u siebie na Ciemną :P

albo ewentualnie ciemna zima; pisałaś że potrzebujesz głębokich kolorów (czerwień, fiolet), to typowe dla ciemnych sezonów
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 15:07   #3114
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ale pisała też, że lepiej w cieplejszych, więc wychodzi Jesień.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 15:50   #3115
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
czyli dobrze kminiłam, że raczej Jesień Stawiałabym u siebie na Ciemną :P
Zrób sobie jeszcze przymiarki, żeby się upewnić. Poczytaj sobie o typach np. u mnie na blogu, czasem drobiazgi charkterystyczne dla poszczególnych typów pomagają naprowadzić na trop.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 18:50   #3116
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Dziękuję, zerknę na ten nr 13 19 próbowałam, bardzo ładnie wyglądało
Cokolwiek ciepłego wymaga ode mnie zbyt dużo wysiłku z resztą makijażu żeby jakoś wyglądało, więc sobie odpuszczę:P
I jak tam trzynastka? Pasuje?

Ja powywalałam ostatnio mnóstwo ciuchów - robiłam milion przymiarek, zdjęcia w tym samym świetle w różnych odcieniach kolorów i zostawiłam prawie same chłodne odcienie (parę znajdzie się takich neutralnych) i naprawdę po długim maratonie z lustrem i aparatem zaczęłam zauważać więcej niż kiedyś. Czasami dopiero na fotce widziałam jak beznadziejnie wyglądam w danym kolorze w porównaniu do drugiego (np. szary o ciepłym odcieniu i szary o chłodnym odcieniu)...Generalnie wyszło na to, że wyrzuciłam te rzeczy, po które sięgałam najrzadziej lub w ogóle, wyrzuciłam też część rzeczy, które nie pasowały na moją figurę (prawdopodobnie Soft Classic) i wiecie co? Naprawdę mam się teraz w co ubrać Wstaję i nie mam problemu z ubraniem, chociaż brakuje mi teraz trochę ciuchów i będę musiała się wybrać na zakupy
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 22:23   #3117
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zrób sobie jeszcze przymiarki, żeby się upewnić. Poczytaj sobie o typach np. u mnie na blogu, czasem drobiazgi charkterystyczne dla poszczególnych typów pomagają naprowadzić na trop.
Czytałam, paletka Ciemnej Jesieni się u mnie zgadza, chociaż nie mogę przeboleć, że czarny eyeliner i połączenie czerni i srebra jest niepolecane
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-19, 12:28   #3118
martuska87
martuska877
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gliwice
Wiadomości: 750
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

jaki ja jestem typ?
mysle nad wiosna i latem
wiec
1 opalam sie najpierw na czerwono po kilku dniach ladny jasny brazowy kolor
piego zawsze na nosie
2 kolor oczu zielone kocie oczy
3 piegi na nosie
4 cera jasna ale na lato kolor cieply jak sie opale to brazowa
sinc epod oczami m policzki lekko rozowe
skora pod oczami bardzo cienka widoczne zasinienia
5 naturalny kolor wlosow to szatynka
teraz pasemka blond
na poczatku kolor milam taki mysi
6 kolor ust powiedzialabym malinowe
kolor ust znacznie odrozniajaca sie od twarzy
7 najlepij czuje sie w czerwinei wszelkich rozach, blekitnym, fioletowym ciemnym i jasnym
zle natomaist w pomaranczowym, zlotym, zinowymelonym najbardziej seledynowym, zoltym, szarym i bialym
8 raczej czysta biel odpada czern raczej tez poza grafitem
9kolory raczej pastelowe niz mocne poza czerwienia rozem
10 kolory raczej zgadzone odpadaja mieta mi pasuje
11moim zdaniem zimne odcienie niz cieple aczkolwiek nad czerwienia bym sie zastanwiala
12 raczej we wzorach wygaldma zle pstrokato raczej lepiej jednolite bkolory
pasy odpadaja raczej wzory drobne i pastele
w kolorze chabrowym mowia ze wygladam zle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2538.jpg (60,0 KB, 9 załadowań)
martuska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 11:09   #3119
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Czytałam, paletka Ciemnej Jesieni się u mnie zgadza, chociaż nie mogę przeboleć, że czarny eyeliner i połączenie czerni i srebra jest niepolecane
Za to są inne efektowne połączenia, które na innych typach nie będą tak dobrze wyglądały.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 15:13   #3120
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

DA to dla mnie jedna z najładniejszych palet taka gotycka i mroczna, kolory, tajemnica, nocne niebo - piękna!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.