Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-09, 09:30   #1
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57

Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz


Zbliża się lato...
Moje policzki to już dramatycznie odczuwają...
Kiedy robi się cieplej, gorąco poprzez słoneczną pogodę na dworze, lub gdy jest sezon palenia w kominkach moja twarz szaleje.
Zdecydowanie gorzej reaguje na ciepło niż na zimno.
Tak, to cera naczynkowa. Widać na mojej twarzy mnóstwo naczynek.
Na cieple szaleje. Policzki robią się czerwone, piekące, bolące a najgorsze jest to istne tętnienie w nich - po prostu czuję jak buzuje w nich krew.
Naprawdę dbam o moją cerę jak mogę.
Nie mam jednak pomysłu jak ochłodzić rozgrzaną twarz. Stosuję różnorodne kremy, także te chłodzące, ale kiedy ta twarz tak tętni to one zwyczajnie nie pomagają. Zresztą, co zrobić kiedy ból mnie złapie na dworze? Przecież nie naładuję sobie na twarz maseczki chłodzącej. Codziennie stosuje filtr mineralny 50, więc to też jest problem - kiedy buzia szaleję, muszę zmyć i nakładać grubą warstwą jakiś krem.
Co na tą przypadłość stosować, może jest jakiś tajemniczy sposób na to?
Wydaje mi się, że trzeba wówczas twarz nawilżyć, jakimś kremem nawilżającym - wówczas twarz bardzo szczypie. Niewiele to pomaga. Być może trzeba ją mocno ochraniać kremem tłustym - ale gdy jest tak gorąco mam smarować się olejami? Dawałam grubą warstwę kremu ochronnego, ale wówczas odczuwa się ogromny dyskomfort, a pod takim płaszczykiem ochronnym robi się gorąco...
Czasem nawet nie jestem aż tak czerwona, ale czuje pieczenie, tętnienie i ból w polikach.
Kurczę, nie mam pomysłu.

Moje sposoby na cerę naczynkową to: łykanie rutinoscorbinu, red blockera/niverosin, kremy na naczynka (ivostin do trądziku różowatego na noc, dermedic przeciw zaczerwienieniom, punktowe kremy), maseczka z ivostinu kojąca, witamina c na skórę, krem z rosmanna dla dzieci ochronny, maść z witaminą A, olejowanie twarzy, nawilżanie...o rany, i wiele innych - robię to wszystko i jest lepiej, ale dalej odczuwam ból na cieple

Proszę o pomoc, może macie jakiś na to ciekawy sposób! Proszę!! Bo już nie daję rady...

P.S. mam niskie ciśnienie krwi i kiepskie krążenie (zimne dłonie i stopy) - to straszne kiedy moje stopy są lodowate a na twarzy ognisko...Na to też próbuję coś działać - ćwiczę codziennie, łykam suplementy na poprawę krążenia i...No i jak zwykle trzeba się pogodzić się z tym jakim się jest...
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 10:01   #2
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

A może woda termalna? Chociaż nie wiem czy rozgrzałaby aż tak gorącą twarz
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:05   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

Zasłaniaj twarz przed słoncem kapeluszami. W domu możesz popróbować z maseczkami algowymi, z lnu, z jogurtu naturalnego. Mozesz tez stosować żele chłodzące po opalaniu, albo coś z pantenolem. Niestety nie wiem czy są jakies kremy z mentolem na twarz... Może w ekologicnych seriach? I pomysl o zamykaniu naczynek w gabinecie, bo twój problem może się nasilić z wiekiem.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 12:49   #4
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

Polecam maseczkę floslek z serii do cery naczynkowej - bardzo dobrze uspokaja skórę i delikatnie chłodzi.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 13:13   #5
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

Zastanawiałam się właśnie nad wodą termalną, ale nie wiem czy efekt nie będzie odwrotny – tzn. że taka woda na chwilę schłodzi, ale w rzeczywistości, parując, zabierze wodę z mojej skóry zamiast ją tam dostarczyć. Cóż, póki nie spróbuję to się nie przekonam. Plusem jest że taką wodę mogę wziąć wszędzie, ale boję się zarazem, że z twarzy mi spłynie filtr ochronny…
Co do kapelusza, to twarz nimi zasłaniam, jednakże one nic nie dają, bo moja skóra reaguję w taki sposób nie tyle co na słońce a na podwyższoną temperaturę (otoczenia, albo „wewnętrzną”, kiedy się zdenerwuję). Agnieszko, ale podsunęłaś mi ciekawy pomysł z tymi żelami chłodzącymi po opalaniu! Tyle, że muszę posprawdzać ich składy. Tak samo panthenol, sądzę, że to może być dobre – w końcu on schładza skórę przy oparzeniach, regeneruje ją.
Dziękuję za pomysł z maseczką, wypróbuję. Aczkolwiek, jak mówiłam, mam mnóstwo aptecznych i nieaptecznych naczynkowych kremów, które nie działają zbytnio na ten konkretny problem.
Raczej szukam takiego „sprytnego” sposobu, bo sprawdzone i ogólnowiadome na to słabo działają. Po pierwsze sposób taki, który na długo zabezpieczy skórę przed gorącem, by tak na nie nie reagowała, po drugie sposób taki, by móc schłodzić skórę będąc poza domem.
Oczywiście dziękuję bardzo serdecznie za te porady od was już teraz
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:33   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się właśnie nad wodą termalną, ale nie wiem czy efekt nie będzie odwrotny – tzn. że taka woda na chwilę schłodzi, ale w rzeczywistości, parując, zabierze wodę z mojej skóry zamiast ją tam dostarczyć. Cóż, póki nie spróbuję to się nie przekonam. Plusem jest że taką wodę mogę wziąć wszędzie, ale boję się zarazem, że z twarzy mi spłynie filtr ochronny…
Co do kapelusza, to twarz nimi zasłaniam, jednakże one nic nie dają, bo moja skóra reaguję w taki sposób nie tyle co na słońce a na podwyższoną temperaturę (otoczenia, albo „wewnętrzną”, kiedy się zdenerwuję). Agnieszko, ale podsunęłaś mi ciekawy pomysł z tymi żelami chłodzącymi po opalaniu! Tyle, że muszę posprawdzać ich składy. Tak samo panthenol, sądzę, że to może być dobre – w końcu on schładza skórę przy oparzeniach, regeneruje ją.
Dziękuję za pomysł z maseczką, wypróbuję. Aczkolwiek, jak mówiłam, mam mnóstwo aptecznych i nieaptecznych naczynkowych kremów, które nie działają zbytnio na ten konkretny problem.
Raczej szukam takiego „sprytnego” sposobu, bo sprawdzone i ogólnowiadome na to słabo działają. Po pierwsze sposób taki, który na długo zabezpieczy skórę przed gorącem, by tak na nie nie reagowała, po drugie sposób taki, by móc schłodzić skórę będąc poza domem.
Oczywiście dziękuję bardzo serdecznie za te porady od was już teraz

Własnie wodę termalną po spryskaniu trzeba po chwili osuszyć chusteczką, by nie wysuszyła skóry. Takie krótkie spryskaniu juz tez cos daje I nie zapomnij o reaplikacji kremów z filtrem
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 15:55   #7
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

a moze zel-krem z flosleku aloesowy do twarzy ? -jako chlodnik skory twarzy?
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 20:43   #8
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

Zamówiłam właśnie z oriflame żel aloesowy z arniką i zobaczymy jak to się sprawdzi. Gdy tylko dojdzie i nadejdzie upał na pewno napisze jak się sprawdził w tym palącym problemie - może to komuś pomoże.
Nie będę się cackać - włożę go nawet do lodówki.

Co do balsamów po opalaniu znalazłam kilka ciekawych, chłodzących, i w najbliższym czasie któryś z nich zakupię i również zdam relację.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 21:05   #9
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jak schładzać, ukoić rozgrzaną czerwoną tętniącą twarz

...
na szybko-okłady pianki z panthenolem,dodatkowo Krem Bepanthen W tubce. Przed Bepanthenem mozna spryskac twach schłodzona wodą termalną.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.