Odchudzanie 65 Plus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-18, 11:07   #1
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476

Odchudzanie 65 Plus


Dzien dobry !


Jestem tu nowa , teraz juz od lipca jestem emerytka .....i bez zajecia praca ( bylam sprzataczka )....przybywa mi wagi w zastraszajacym tempie . Sama sie przestraszylam ....i ja tak nie chce ....
Teraz przed swietami odchudzac sie trudno , no i sama gotuje dla Rodzinki dobre smaczne jedzonko , ktore i ja lubie .....to i zjem sobie.
Na poczytku stycznia mamy jeszcze mile odwiedziny ,i tez bedzie sie jadlo . Ale po tych odwiedzinach zabieram sie za siebie .


Mysle sobie ze z duzo rzeczy chce zrezygnowac ....jak biale pieczywo , makarony i kartofle ( ktore kocham ) slodycze i wiele wiele innych potraw.
Mam juz swoje lata ....ale tez chce ladnie i dobrze wygladac i ten duzy brzuch mi przeszkadza ,nie lubie sie ogladac w lustrze.
Teraz bede przegladac forum .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-20, 08:46   #2
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Wczoraj upieklam sobie kotlety z cukini na oleju kokosowym, i pozno wieczorem tak mi sie czegos zachcialo ,to zjadlam jablko.
Musze zaraz po zakupy pojechac to kupie jablka i gruszki. Zeby miec pod reka jak taki niespodziewana chec najdzie zeby cos zjesc.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Wczoraj upieklam dla siebie kotlety z cukini na kokosowym tluszczu , pozno znowu zachcialo mi sie jesc ,to zjadlam jablko.
Zaraz jade po zakupy to kupie jablka i gruszki .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 12:24   #3
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Drugi dzien swiat ,bardzo smaczne jedzonko u nas ,jem ,i nie przytylam. To pozytywne, ale ja chce zaczac z wagi schodzic . Nie jest mi nie dobrze z ta waga .
W kalendarzu juz na 2023 zapisalam sobie ,kiedy zaczynam zdrowe jedzenie . Moze to dla innych jest glupie ,ale mnie to motywuje i ciesze sie na ten czas .
Bardzo lubie ogladac filmy u odchudzaniem dr Nawzaradan , co prawda te osoby maja po 300 kg calej wagi ciala , ale musza zaczac odchudzanie od 1200 kcal.


No tak , nie patrz na innych , zacznij od siebie .
Na razie sie przygotowuje . Drukuje sobie rozne rezepty .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 18:57   #4
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Kluczowy jest ruch. Np 20 minutowy spacer, tak, jakbyś się gdzieś śpieszyła. Codziennie. Tylko trzeba pamiętać że nie folgujemy sobie obżarstwem po takim spacerze.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 11:38   #5
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Swieta i po Swietach , goscie sie porozjezdrzali, lodowka prawie pusta . Wczoraj wydrukowalam sobie pare rezept ....3 razy w dzien jesc do 400 kcal jeden posilek , nie przekroczyc 1500 kcal w dzien .
Jutro o 10 rano ide do studia sportowego na 1 miesiac probny zajecia.
Inaczej madrzej sie odzywiac i spacery bardzo lubie.
Tez lubie rower, ale latem sie wywalilam i bardzo kolano sobie podrapalam, bardzo zle sie goilo. jakos tak dzis boje sie roweru.

Juz myslalam rower na 3 kolach dla doroslych. ale nie mam gdzie trzymac .


Obejrzalam sie nago w lustrze,z boku , widok straszny , jak to sie stalo ze tak pozwolilam , to przytywanie bylo powolutku ale ciagle do przodu.
Dzis sie zwazylam i mam 90 kilo a zwrostu 156 cm. Powinnam wazyc okolo 56 kg. i tak wazylam jak bylam mloda i piekna ,musze tez napisac ze dzis mam 66 lat i jestem na emeryturze.



Chwilowo na dzis chce schudnac 5 kilo, sama jestem ciekawa jak dlugo bede potrzebowac czasu .


Ubranie na sport mam, rozne potrawy wydrukowane.
I postanowilam , to co sie wie co nie jest dobre wyeliminowac. Jak kartofle ( ktore kocham) , biale pieczywo i.t.d.


Mam wydrukowana tabele ile co ma kalorii. bede gotowac i sprawdzac ....czasu mam duzo.


Chce tez wprowadzic , po kolacji wyjsc na spacer przed spaniem, oczywiscie kolo domu oswietlonymi ulicami . I autkiem objechalam te ulice i wyszlo mi okolo 3 do 4 kilometrow , w zaleznisci czy chce szybciej czy troche pozniej do domu wrocic.
Kupilam sobie dobry stabilny parasol , zeby nie miec wymowki ze pada to nie ide.


Abym tylko nie stracila motywacjii ,tego sie najbardziej boje .....ale zaczynam .
Prosze mi kibicowac albo sie dolaczyc , bedzie mi milo.



A pozniej zobaczymy. pierwsze 5 a pozniej nastepne i.t.d.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 08:51   #6
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Cytat:
Napisane przez Bogusia1935 Pokaż wiadomość
Swieta i po Swietach , goscie sie porozjezdrzali, lodowka prawie pusta . Wczoraj wydrukowalam sobie pare rezept ....3 razy w dzien jesc do 400 kcal jeden posilek , nie przekroczyc 1500 kcal w dzien .
Jutro o 10 rano ide do studia sportowego na 1 miesiac probny zajecia.
Inaczej madrzej sie odzywiac i spacery bardzo lubie.
Tez lubie rower, ale latem sie wywalilam i bardzo kolano sobie podrapalam, bardzo zle sie goilo. jakos tak dzis boje sie roweru.

Juz myslalam rower na 3 kolach dla doroslych. ale nie mam gdzie trzymac .


Obejrzalam sie nago w lustrze,z boku , widok straszny , jak to sie stalo ze tak pozwolilam , to przytywanie bylo powolutku ale ciagle do przodu.
Dzis sie zwazylam i mam 90 kilo a zwrostu 156 cm. Powinnam wazyc okolo 56 kg. i tak wazylam jak bylam mloda i piekna ,musze tez napisac ze dzis mam 66 lat i jestem na emeryturze.



Chwilowo na dzis chce schudnac 5 kilo, sama jestem ciekawa jak dlugo bede potrzebowac czasu .


Ubranie na sport mam, rozne potrawy wydrukowane.
I postanowilam , to co sie wie co nie jest dobre wyeliminowac. Jak kartofle ( ktore kocham) , biale pieczywo i.t.d.


Mam wydrukowana tabele ile co ma kalorii. bede gotowac i sprawdzac ....czasu mam duzo.


Chce tez wprowadzic , po kolacji wyjsc na spacer przed spaniem, oczywiscie kolo domu oswietlonymi ulicami . I autkiem objechalam te ulice i wyszlo mi okolo 3 do 4 kilometrow , w zaleznisci czy chce szybciej czy troche pozniej do domu wrocic.
Kupilam sobie dobry stabilny parasol , zeby nie miec wymowki ze pada to nie ide.


Abym tylko nie stracila motywacjii ,tego sie najbardziej boje .....ale zaczynam .
Prosze mi kibicowac albo sie dolaczyc , bedzie mi milo.



A pozniej zobaczymy. pierwsze 5 a pozniej nastepne i.t.d.
Masz jakieś przeciwskazania odnośnie ziemniaków? Pytam, bo ogólnie to jest jeden z najlepszych produktów na redukcje i bardzo zalecany, dlatego zastanawiam się co jest powodem.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 10:50   #7
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Powodzenia! Nawet, jeżeli czasem stracisz motywację, to nie rób z tego tragedii. Zaczynaj od nowa. Sport naprawdę dużo daje. Na początku skóra robi się gładsza. Pamiętaj też, że długo tyłaś, więc nie zrzucisz od razu. Zrób badania, porozmawiaj z lekarzem, co Ci radzi w sprawie diety.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-10, 12:04   #8
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Na sporcie po 1 godz. bylam wczoraj i dzis . Sprawia mi to wielka przyjemnosc.


Co do jedzenia , dzis na sniadanie jajecznica z 3 jajek.
Obiad warzywa i piers z kurczaka.
Na kolacje czarny chleb z szynka i pomidory i ogorki . I tu zaczyna sie moj problem ......kolo godz 21 22 czy 23 zaczynam miec ogromny glod ...i nie moge spac .
Wczoraj zrobilam sobie kromke czarnego chleba i pomidory i kawalek ogorka i szklanke cherbaty.


Bardzo bym sie cieszyla zeby z czasem to nocne jedzenie mi odpuscilo.


Co do kartofli , jedni mowia tak inni inaczej ....ja od siebie na poczatek chce zupelnie zrezygnowac .



Moj cel ....nie glodowac , zadna dieta ale z glowa jesc ...i te pierwsze 5 kg zgubic.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-11, 12:34   #9
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Cytat:
Napisane przez Bogusia1935 Pokaż wiadomość
Co do kartofli , jedni mowia tak inni inaczej ....ja od siebie na poczatek chce zupelnie zrezygnowac
Tak jest ze wszystkim, że ludzie różnie mowia. Natomiast ważne są fakty, a nie opinie. Ziemniaki posiadają świetny indeks sytosci. Dodatkowo są niskokaloryczne i masz świetny objetosciowy posiłek.
400g ziemniaków ma troche mniej kalorii, niż 100g woreczek białego ryżu. A czym sie bardziej najesz? Ciężej przejeść prawie pół kg ziemniaków. To jeden z najlepszych wyborów na redukcje, a skoro je uwielbiasz i nie masz zadnych przeciwskazan, to w imię czego miałabyś sobie odmawiać? Dieta ma być przede wszystkim smaczna dla Ciebie. Wtedy łatwiej dojdziesz do wymarzonych efektów, ponieważ redukcja nie będzie męka, tylko przyjemnością.
Życzę ci wszystkiego dobrego, trzymam kciuki
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 08:49   #10
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Laief,dziekuje za informacje o ziemniakach .


Na pewno z ziemniakami ( tak jak i z duzo innymi produktami ) robilam zle , za duzo na raz . Trzeba sie powstrzymywac , przykladowo nie dziesiec ziemniakow tylko dwa albo 3.



Mam teraz czas, a nawet nie raz za duzo czasu. Latami praca zajmowala mi wiekszosc czasu w dniu , teraz ten czas chce wykorzystac madrze i dla mnie.


Od poniedzialku ( to dopiero poczatek ) mojego zdrowego zycia , zaden cukier i nic slodkiego i.t.d. i musze napisac ze dobrze mi idzie , tez lody co zawsze mialam w lodowce , nie ma i jest dobrze.


Na sporcie podoba mi sie dalej i ide tam chetnie .


Zdaje sobie sprawe ze , moj brzuch nie wyparuje z dnia na dzien , dlugo na niego pracowalam i dzis mam.

Ale problem u mnie zrozumialam , i staram sie po wolutku ale do skutku , i go kiedys zgubie !


W poniedzialek sie znowu stane na wadze. Jak zobacze ze troszeczke mniej to sie uciesze , jak nic- to znaczy ze dalej zle robie jezeli chodzi o moje odzywianie , znowu cos zmienie.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 11:26   #11
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Juz 1 tydzien jak sie zwarzylam i bylo 90 kg. Dzis sie tez zwarzylam i dalej 90 kg,


Dalej nie jem slodyczy ,ciast i bialego pieczywa....ale waga stoi w miejscu , chyba moje porcje sa za duze ( sama sie oszukuje ) musze w tym tygodniu bardziej zwracac uwage ile jem.


Sport sprawia mi przyjemnosc , i do tego klubu chodze z przyjemnoscia .


Nie od razu Rzym zbudowano , to i nie od razu brzuch sie zgubi.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-16, 13:52   #12
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Cytat:
Napisane przez Bogusia1935 Pokaż wiadomość
Juz 1 tydzien jak sie zwarzylam i bylo 90 kg. Dzis sie tez zwarzylam i dalej 90 kg,


Dalej nie jem slodyczy ,ciast i bialego pieczywa....ale waga stoi w miejscu , chyba moje porcje sa za duze ( sama sie oszukuje ) musze w tym tygodniu bardziej zwracac uwage ile jem.


Sport sprawia mi przyjemnosc , i do tego klubu chodze z przyjemnoscia .


Nie od razu Rzym zbudowano , to i nie od razu brzuch sie zgubi.
Sprawdzaj wymiary zamiast wagi, bo kg mogą się nie zmieniać, a obwody polecą. Niekoniecznie porcje są za duże. Może być wrecz przeciwnie. Przelicz sobie któregoś razu swoje zapotrzebowanie energetyczne i pobierz aplikacje fitatu. Postaraj się tam wrzucić przynajmniej twoj jeden przykładowy dzień żywienia. To da Ci wielka wskazówkę. Możesz się zdziwić.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 13:59   #13
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Mięśnie są cięższe od tłuszczu, więc, jak koleżanka wyżej radzi: po ciuchach poznasz, kiedy zaczną lecieć kilogramy, nie po wadze. Z resztą to nie tak szybko. Bądź wytrwała i pamiętaj, że robisz dobrze dla zdrowia i na przyszłe lata.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-17, 11:06   #14
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Nawet sama nie wiedzialam ze chodzenie do studia sportowego jest dobre dla mnie i chodze chetnie.


Jutro na obiad mieso mielone i zielona fasolka z puszki i troche pomidorow. Juz dzis sie ciesze na jutro .


Najgorzej jeszcze ten nocny glod , to pschychika mi podpowiada cos czego nie ma , przygotowuje sobie marchewke i kawalki jablka .
jak moge oszukuje ten zoladek, mam cicha nadzieje ze z czasem to wogle minie i zjem kolacje i bede miala spokoj z jedzeniem do nastepnego dnia. To i moze w nocy bede spokojniej spac.


Dalam sobie sama wytycznik - zgubie 5 kg. trzymam sie celu , idzie powoli i to dopiero poczatek , ale mysle pozytywnie.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 09:30   #15
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Dzisiaj zaczynam 3 tydzien mojego innego jedzenia. I sie zwazylam dzis i dalej 90 kg. waga stoi jak przyklejona . myslalam ze sie zepsula , ale nie, u innych pokazuje inaczej .


Moj brzuch taki twardy , dzis pojde do apteki i cos zeby mi doradzili . Dalej nie jem tych smieciowych rzeczy.
A moze latami sie nazbierala ogromna warstwa tluszczu , i dlatego tak nic ?
Ale nic , trzeci tydzien dalej uwarzam co jem . Kiedys sie ruszy , mysle sobie .


W maju mam urlop , chcialabym do tego czasu troche schudnac.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 14:42   #16
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Cytat:
Napisane przez Bogusia1935 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zaczynam 3 tydzien mojego innego jedzenia. I sie zwazylam dzis i dalej 90 kg. waga stoi jak przyklejona . myslalam ze sie zepsula , ale nie, u innych pokazuje inaczej .


Moj brzuch taki twardy , dzis pojde do apteki i cos zeby mi doradzili . Dalej nie jem tych smieciowych rzeczy.
A moze latami sie nazbierala ogromna warstwa tluszczu , i dlatego tak nic ?
Ale nic , trzeci tydzien dalej uwarzam co jem . Kiedys sie ruszy , mysle sobie .


W maju mam urlop , chcialabym do tego czasu troche schudnac.
Spróbuj się zastosować do wcześniejszej rady, bo skoro waga nie rusza to znaczy, że coś robisz nie tak. Bez ustalenia w czym konkretnie jest problem nie będziesz mogła tego naprawić i wówczas nic nie zmienisz. Po co tracić czas? To się mija z celem.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-24, 10:06   #17
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Laief - dziekuje za odpowiedz.


Ja sama , dalej uwazam ze w dzien umiem sie powstrzymywac , ale te wieczory i noce , to niekontrolowane jedzenie. Tak jak kiedys pracowalam w nocy ( teraz nie pracuje ) o tych godzinach domaga sie jedzenia.Pracowalam, bylam zmuszona tak jesc, teraz jestem na emeryturze ....i w tym czasie powinnam spac , ale mam nadzieje ze to sie z czasem unormuje.


Bylam wczoraj w aptece , dostalam ziolowe na wyproznienie , bardzo pomoglo.
I kupilam proszek na wieczor ,300 ml mleka i dwie lyzki proszku .
Dzis wieczorem zrobie sobie pierwszy Koktail .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 08:33   #18
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Bylam dzisiaj u lekarki - pobrala mi krew do badania.
I rozmawialam z nia o tym moim jedzeniu i ze waga stoi.
Mowila , rob dalej jak teraz i trenuj - i mowila , daj sobie czas, ale ja taka niecierpliwa jestem.


Ale pomimo ze waga stoi , to ja sie ciesze ze - zadne slodycze , zadnego cukru , zadnych ciast i.t.d.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 08:35   #19
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Wczoraj bylam po zakupy , zupelnie ominelam te regaly ze slodyczami .
Juz jestem w 3 tygodniu bez slodkosci , idzie mi bardzo dobrze , ale oczywiscie przy kasie pelno batonikow i ciastek . Ale patrzylam nie widzac.


Na nocne napady jedzenia mialam przygotowana salatke z pomidorow z cebula .Dzis zrobie sobie surowke z ogorka.


Dzis do poludnia pojade na sport, sa tam cztery urzadzenia sportowe typowe na miesnie brzucha , powtarzam pare razy.


Nie poddaje sie , ale zeby to tak trudno bylo , to nie myslalam .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-06, 08:45   #20
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Dzien dobry !
Dzis sie zwazylam i dalej waze 90 kilo. To juz 4 pelne tygodnie , jak zrozumialam ze ten sterczacy brzuch sam sie nie zrobil, to moje za malo ruchu i zle odchudzanie.
Po 4 tygodniach probnych w sportowym studia - wykupilam dalej . Naprawde chodze tam chetnie i sprawia mi to przyjemnosc .
I dalej nie jem slodyczy i ciast i lodow i makaronow i kartofli . Ale waga stoi jak przyklejona.

Oczywiscie robie cos zle ( za duzo na talezu i za czesto jem ) , w tych nowych 4 tygodniach bede bardziej zwracac na to uwage, i naprawde zaczne na kartce notowac o ktorej godzinie ile i co jem .
Jestem troche zmartwiona , ale nie poddaje sie .
Wyciagnelam z szafy sukieneczke co dzis jest za obcisla na mnie . Chce ja w tym roku nosic ( podobala mi sie przy kupnie i podoba mi sie dzis). Powiesilam sobie ja na drzwiach szafy , zeby mnie motywowala.
Rozumowo wiem co i jak robic , ale potrzeba u mnie wiekszej dyscypliny.


Tak ze dzis znowu zaczynam nowe 4 tygodnie .


xxx


tyle czasu w dniu mam , ze po poludniu co dziennie te 15 czy 20 min potrenuje przy TV.


Wysokobiałkowe placuszki marchewkowe, które spaliły mój tłuszcz- xxx ( ona jest duzo mlodsza odemnie , ale mysle ze duzo rad , sa tez dobre dla mnie)

Dzis pojade najpierw na sport , a pozniej kupie sobie produkty na placuszki marchewkowe .


Tez lubie sluchac Braci Rodzen ....tak ze wiem duzo , ale tez i jem duzo , dlatego waga stoi.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-02-06 o 10:19 Powód: Reklama.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-07, 14:12   #21
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Placuszki marchewkowe - dzis usmazylam , moge polecic , bardzo smaczne , przepis mozna znalesc gdzies w komputerze.



Dzis tez zrobie gimnastyke na stojaco , na brzuch . Co dziennie ja robie.


Wieczorami robie sobie salatke z pomidorow albo ogorkow, oszukuje ten moj zoladek jak moge i to jest falszywy glod .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-09, 10:02   #22
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Jesz za dużo, albo za mało - pozory mogą mylić. A słuchania braci Rodzen stanowczo odradzam. Nie ma sensu tracić czasu na ich bzdury. Już lepiej zająć się liczeniem kcal w fitatu, które zajmie ci chwilę, a będziesz w końcu wiedziala gdzie popełniasz błąd.
Błąd w diecie -> brak efektu -> brak zmian -> stoisz w miejscu.
Brak efektu -> znalezienie błędu-> wyeliminowanie go -> waga ruszy
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 21:35   #23
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Odchudzanie 65 Plus

Rozchorowalam sie , mam grype , siedze w domu . Ale pomimo choroby apetyt mam.


Jak sie wykuruje , to sie zwarze i zaczne liczyc kalorie i zaczne od nowa na cwiczenia do hali sportowej chodzic.
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 22:35:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.