lingwistyka stosowana-ukw opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-17, 09:54   #1
Eufere
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27

lingwistyka stosowana-ukw opinie


Witajcie.Zdecydowalam,ze bede studiowac lingwistyke.Niestety nie dostalam sie na ug-prog byl niezmiernie wysoki.Pozostal mi ukw-w zwiazku z tym bardzo sceptycznie podchodze do renomy i skutecznosci zdobywania wiedzy na bydgoskiej uczelni.Wybor kierunku studiow zostal zdeterminowany popytem na tlumaczy i zapewne mniejszym bezrobociem niz po europeistyce czy marketingu.ktore tez rozwazalam.Czy ktoras z was studiuje na ukw badz ug i moze wyrazic swoja opinie na temat rezultatow?Dodam,ze wybralam kontynuacje jezyka niemieckiego i angielskiego.Co do ug-skladajac dokumenty rozczarowala mnie dyplomatyczna atmosfera,sarmacka wrecz postawa wobec rekrutantow,poczucie wgledem nas megalomanii.A jakie sa wasze odczucia wobec gdanskiej uczelni?Mimo to miasto pod kazdym wzgledem przewyzsza bydgoszcz,podoba mi sie owa mentalnosc,jednak moze to tylko pozory..Jezeli mozecie wypowiedziec sie na temat ktorejkolwiek z uczelnii badz kierunku bede wdzieczna!

Edytowane przez Eufere
Czas edycji: 2013-08-18 o 14:18
Eufere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 13:27   #2
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Z tego co wiem to akurat filologie i lingwistyki na UKW są na wysokim poziomie, ale wiadomo, zależy czy będziesz studiować czy "studiować"
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 14:24   #3
Eufere
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Zalezy mi na zdobyciu optymalnej wiedzy i na pewno nie jestem osoba leniwa.Zastanawia mnie czy przyszli pracodawcy rekrutujac kandydata biora pod uwage ranking uczelni..Scislej czy mam takie same szanse na zdobycie pracy po lingwistyce na ukw jak po uw czy ug?Jakie inne czynniki na to wplywaja?
Eufere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 10:06   #4
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

A co będziesz przez te 3 czy 5 lat studiów robić? Jak tylko studiować to masz marne szanse. Jak działać - moim zdaniem zwiększą się
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:15   #5
SmutnaKwiatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 54
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Cytat:
Napisane przez Eufere Pokaż wiadomość
Witajcie.Zdecydowalam,ze bede studiowac lingwistyke.Niestety nie dostalam sie na ug-prog byl niezmiernie wysoki.Pozostal mi ukw-w zwiazku z tym bardzo sceptycznie podchodze do renomy i skutecznosci zdobywania wiedzy na bydgoskiej uczelni.Wybor kierunku studiow zostal zdeterminowany popytem na tlumaczy i zapewne mniejszym bezrobociem niz po europeistyce czy marketingu.ktore tez rozwazalam.Czy ktoras z was studiuje na ukw badz ug i moze wyrazic swoja opinie na temat rezultatow?Dodam,ze wybralam kontynuacje jezyka niemieckiego i angielskiego.Co do ug-skladajac dokumenty rozczarowala mnie dyplomatyczna atmosfera,sarmacka wrecz postawa wobec rekrutantow,poczucie wgledem nas megalomanii.A jakie sa wasze odczucia wobec gdanskiej uczelni?Mimo to miasto pod kazdym wzgledem przewyzsza bydgoszcz,podoba mi sie owa mentalnosc,jednak moze to tylko pozory..Jezeli mozecie wypowiedziec sie na temat ktorejkolwiek z uczelnii badz kierunku bede wdzieczna!
Mam nadzieję, że przyjdę Ci z choć minimalną pomocą... 2 lata temu startowałam na lingwistykę na UKW- miałam wobec siebie zbyt wielkie wymagania, rekrutowałam tam, ponieważ myślałam, że nigdzie się nie dostanę. Bydg jest daleko, więc nie wiedziałam czym to śmierdzi. Zawiozłam tam papiery, ponieważ ze wszystkich uczelni najwcześniej ogłaszali wyniki... załamałam się. 4 budynki na krzyż, wszyscy tak mili, że aż się wazelina leje=brak chętnych, brali wszystkich jak popadnie, nawet z podstawową maturą- takie minimalne wymagania jak dla mnie źle świadczą. Jednak dla pracodawcy ważna jest uczelnia, z jakiej wyjdziesz, kontaktowałam się z kilkoma osobami z Gdańska- okazało się, że jedna z nich nie dostała się na angielski na UG, na UKW- bez problemu, jednak poszła tam "przezimować"- dużo się nie nauczyła, po semestrze zrezygnowała, wróciła do Gdańska do rodziców,poszła na korepetycje, poprawiła maturę i dostała się bez problemu
SmutnaKwiatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 22:01   #6
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Dziwnie prawisz. Z tego co wiem to akurat języki na tej uczelni są całkiem niezłe, ale co kto lubi. Co więcej sporo osób się nie dostało na filologie czy lingwistyki na UKW, także nie jest do końca tak, jak piszesz. Znam wiele osób, które ukończyły kierunki językowe na tej uczelni i nie narzekają. I od kiedy fakt, że ktoś jest miły oznacza, że nie ma chętnych? Na marginesie - rocznik o którym wspominasz był mniej liczny od poprzednich.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 16:01   #7
elpik91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 35
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

A ja mam pytanie z innej beczki.
Też będę studiować na UKW lingwistykę stosowaną (angielski z arabskim) i mam pytanie. Bo tak czytam o tym nawale pracy itd. Ja jestem na to nastawiona i idę na te studia głównie po to, żeby się nauczyć tych języków. Zawsze lubiłam uczyć się języków zwłaszcza angielskiego, chociaż trochę się boję, że sobie nie poradzę...ale nie po to piszę.
Czy studiując lingwistykę dzienną jest możliwość pracowania w trakcie studiów czy nie znajdzie się na to czasu? Pytam, bo nie wiem czy mogę się nastawić na poszukiwanie pracy a trochę zależy mi także żebym mogła sobie dorabiać Przez dwa lata na poprzednich studiach pracowałam i chciałabym to kontynuować, ale z drugiej strony pomiędzy pedagogiką a lingwistyką jest ogromna przepaść

Z góry dzięki
elpik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 16:12   #8
Carmelie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Ja też wybieram się na lingwistykę angielski-arabski i mam pytanie dotyczące lektoratu. Z tego co zrozumiałam, kiedy rozpocznie się rejestracja na zajęcia na usosie, trzeba bedzie tez wybrać sobie lektorat. Czyli obowiązkowo będę musiała wybrać sobie jeszcze trzeci język, np niemiecki w formie lektoratu, tak? Chyba że w przypadku lingwistyki wybór lektoratu nie jest konieczny? Byłabym wdzięczna gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości
Carmelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 13:04   #9
Eufere
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Carmelie i elpik 91-bedziecie mieszkac w akademiku,bursie czy wynajmujecie pokoj?A moze mieszkacie na stale w Bydgoszczy?
Eufere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 18:17   #10
elpik91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 35
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Ja będę wynajmować pokój w mieszkaniu dla studentów
elpik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:26   #11
elpik91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 35
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Czy ktoś kto już ma za sobą pierwszy rok lingwistyki AA mógłby się wypowiedzieć na temat wykładowców? Wporządku są czy raczej lubią utrudniać życie?
elpik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 09:49   #12
Eufere
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Cytat:
Napisane przez elpik91 Pokaż wiadomość
Czy ktoś kto już ma za sobą pierwszy rok lingwistyki AA mógłby się wypowiedzieć na temat wykładowców? Wporządku są czy raczej lubią utrudniać życie?
Zapewne dowiemy sie juz niebawemPozostaje odliczac dni do rozpoczecia roku
Eufere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 19:28   #13
elpik91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 35
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Mam pytanie też dotyczące spotkania organizacyjnego dla studentów pierwszego roku lingwistyki AA, bo wszystkie kierunki mają taką inf na stronie a u nas nic nie ma. Czy ktoś coś wie? Dzwoniłam do dziekanatu, ale nie dostałam żadnej informacji na ten temat
elpik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:11   #14
Eufere
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Ukw to totalne dno.Negatywne opinie maja swiadome inklinacje.Nikomu nie polecam.
Eufere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 16:16   #15
magdalenalfc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 13
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Witam, jestem tegoroczną maturzystką i wybieram się na studia do Bydgoszczy na UKW. Chciałam zapytać, czy jest tutaj jakaś przyszła studentka?
magdalenalfc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 13:04   #16
hajamuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Ja też zapisałam się na ten kierunek i wybrałam angielski z rosyjskim. Bardzo liczę na to, że się dostanę. A Ty?
hajamuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:20   #17
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Cytat:
Napisane przez Eufere Pokaż wiadomość
Witajcie.Zdecydowalam,ze bede studiowac lingwistyke.Niestety nie dostalam sie na ug-prog byl niezmiernie wysoki.Pozostal mi ukw-w zwiazku z tym bardzo sceptycznie podchodze do renomy i skutecznosci zdobywania wiedzy na bydgoskiej uczelni.Wybor kierunku studiow zostal zdeterminowany popytem na tlumaczy i zapewne mniejszym bezrobociem niz po europeistyce czy marketingu.ktore tez rozwazalam.Czy ktoras z was studiuje na ukw badz ug i moze wyrazic swoja opinie na temat rezultatow?Dodam,ze wybralam kontynuacje jezyka niemieckiego i angielskiego.Co do ug-skladajac dokumenty rozczarowala mnie dyplomatyczna atmosfera,sarmacka wrecz postawa wobec rekrutantow,poczucie wgledem nas megalomanii.A jakie sa wasze odczucia wobec gdanskiej uczelni?Mimo to miasto pod kazdym wzgledem przewyzsza bydgoszcz,podoba mi sie owa mentalnosc,jednak moze to tylko pozory..Jezeli mozecie wypowiedziec sie na temat ktorejkolwiek z uczelnii badz kierunku bede wdzieczna!
Osobiscie nie studiuję na UKW, ale mam kolezanke, ktora studiuje tam lingwistykę arab z ang. Na poczatku, jakis miesiac studiowala francuski z arabskim na umk w Toruniu razem ze mna. Stwierdzila (odnoszac sie tylko i wylacznie do arabskiego, nie angielskiego i nie wiem, jaki jest tam poziom tego jezyka), ze mamy sie cieszyc, iz mamy mozliwosc studiowac wlasnie na umk jezyk arabski, bo poziom w bydgoszczy jest naprawde niski w porownaniu z umk, wykladowcy nie dbaja o wymowe itp.
Ale osobiscie nie wiem, jedynie przywoluje jej opinie.
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:20   #18
coctte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Hej ja się dostałam na lingwistykę ang + ros, a ty?
coctte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 20:55   #19
Coleen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

siemka:d idę na tę samą lingwistykę
Coleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 21:50   #20
arktycznamalpka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Witam w klubie
arktycznamalpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:54   #21
Kiniaa3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

A ktoś na ang+arabski? Szukam i szukam czegoś na fb i nic.
Kiniaa3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:04   #22
magdalenalfc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 13
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Tak, ja zaczynam pierwszy rok ang z arabskim
magdalenalfc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:10   #23
Kiniaa3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

O choinka! Nawet chciałam założyć gr. na facebooku, ale chyba wymagany jest chociaż jeden mój znajomy w członkostwie.

A do jakiej szkoły chodziłaś? I czemu taki kierunek?
Kiniaa3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 21:11   #24
pati12216
Przyczajenie
 
Avatar pati12216
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Niemcy, Polska
Wiadomości: 10
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Może tutaj ktoś z niemieckiego + rosyjski?
Ha! Kiniaa3154 - też chciałam założyć grupę, no i niestety jak mówisz, trzeba dodać przynajmniej 1 osobę
pati12216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 10:23   #25
Kiniaa3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Chyba można napisać do samorządu UKW i oni założą. Tak mi się wydaje.
Kiniaa3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 10:46   #26
magdalenalfc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 13
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Kinia dodałaś się do grupy na fejsie ?
magdalenalfc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:56   #27
Kiniaa3154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Tak tak, nie wiedziałas?
Kiniaa3154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 21:41   #28
bumbumcykcyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

mogłabyś podać dokładną nazwę grupy ang+arab na fb, bo szukam, szukam i nic ?
bumbumcykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 09:02   #29
magdalenalfc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 13
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

https://www.facebook.com/groups/1433382880256399/
magdalenalfc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 12:19   #30
kelly4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: lingwistyka stosowana-ukw opinie

Hej! Ja szukam kogoś z grupy ang + niem (ze znajomością). A wiecie może jak to jest z tym LEKTORATEM??? Ci co są na lingwistyce to będą musieli dobrać sobie kolejny język np. w moim przypadku nie może to być niemiecki tylko inny tak? I będziemy musieli uczyć się aż 3 języków ???

Edytowane przez kelly4
Czas edycji: 2014-09-02 o 12:24
kelly4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-13 23:56:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.