edukacja w londynie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-03, 14:44   #1
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277

edukacja w londynie


Witam was drogie wizazystki mam pytanie odnosnie edukacji w lodnynie chodzi mi dokladnie o szkoly srednie w londynie, przerwalam technikum w polsce i zjechalam tutaj i chcialabym kontynuowac nauke jednak szukam szkol i znalesc cos nie moge Moze wy znacie jakies szkoly w lodnynie? jesli tak piszcie
Z GORY DZIEKUJE
dla mnie to wazne..
buziaki
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:59   #2
amber21
Raczkowanie
 
Avatar amber21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: London
Wiadomości: 90
Dot.: edukacja w londynie

Hej, ja także przerwałam technikum w Polsce, a w Londynie uczę sie teraz w college'u,
jakiej szkoły szukasz? o jakimś konkretnym profilu? w jakiej części Londynu mieszkasz?
chętnie pomogę w miarę możliwości
amber21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 17:40   #3
maritka2580
Przyczajenie
 
Avatar maritka2580
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 2
GG do maritka2580 Send a message via Skype™ to maritka2580
Exclamation Dot.: edukacja w londynie

witam ja jestem w identycznej sytuacji przerwałam nauke w polsce i chciała bym ja kontynuowac tutaj w londynie ale nie moge nigdzie znalesc informacji na ten temat. Czy moje 3 lata technikum przepadna jezeli bede chciała sie uczyc w londynie??
Czy mógł by mi ktoś pomóc. BEDE NAPRAWDE WDZIĘCZNA
maritka2580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:16   #4
Mmargarita007
Raczkowanie
 
Avatar Mmargarita007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 160
Dot.: edukacja w londynie

To jeszcze ja się podepnę. Skończyłam 2 klasę liceum i nie wiem co robić.
__________________

"Weź swój los w swoje ręce, a ręce daj w górę. Złota rybka? Zapomnij! Poszła na emeryturę"
Łona

Mmargarita007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:31   #5
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: edukacja w londynie

Cytat:
Napisane przez Mmargarita007 Pokaż wiadomość
To jeszcze ja się podepnę. Skończyłam 2 klasę liceum i nie wiem co robić.
cześć, co konkretnie chcesz wiedzieć? jak nie chcesz się rozpisywać na forum. pisz do mnie na PW
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 17:27   #6
maritka2580
Przyczajenie
 
Avatar maritka2580
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 2
GG do maritka2580 Send a message via Skype™ to maritka2580
Dot.: edukacja w londynie

hej widze zejednakcos zaczeło sie dziaćczymoze kolezankamajakies pomysły na szkole jakies rozwiazanie ??
maritka2580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 17:42   #7
Mmargarita007
Raczkowanie
 
Avatar Mmargarita007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 160
Dot.: edukacja w londynie

Ok, piszę na forum, bo może i inni skorzystają
O czym chcę wiedzieć? Gdzie mogłabym kontynuować naukę mając skończoną tą 2 klasę liceum. Chodzi mi dokładniej o typ szkoły, nie bardzo się na tym znam (college?). Jakie dokumenty będę potrzebować, polskie świadectwo przetłumaczone na angielski? Czy będę musiała zdawać jakieś egzaminy? (pewnie tak ) Z góry dzięki na odpowiedź
__________________

"Weź swój los w swoje ręce, a ręce daj w górę. Złota rybka? Zapomnij! Poszła na emeryturę"
Łona

Mmargarita007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 20:44   #8
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: edukacja w londynie

Cytat:
Napisane przez Mmargarita007 Pokaż wiadomość
Ok, piszę na forum, bo może i inni skorzystają
O czym chcę wiedzieć? Gdzie mogłabym kontynuować naukę mając skończoną tą 2 klasę liceum. Chodzi mi dokładniej o typ szkoły, nie bardzo się na tym znam (college?). Z góry dzięki na odpowiedź
Więc spieszę z odpowiedzią
Obawiam się że przerwanego liceum nie będziesz mogła kontynuować (college trwa 2 lata i nie jest dokładnym odpowiednikiem naszego polskiego liceum), aby dostać się do collegu i robić tzw A levels trzeba mieć zdane przynajmniej GSCE z matematyki i angielskiego (zależy od szkoły oczywiście, niektórzy mają wyzsze wymagania, niktórzy oferują dodatkowe kursy językowe i np po roku możesz spokojnie dostać się na A level lub inny kurs po którym możesz iśc np na studia lub podjąc pracę)

Cytat:
Jakie dokumenty będę potrzebować, polskie świadectwo przetłumaczone na angielski?
Na pewno będzie potrzebny paszport. I to chyba wszystko..oczywiście możesz pokazać swoje świadectwo. W moim przypadku było tak że pokazałam świadectwo (po polsku), sekretarka wzieła je i za dwa dni oddała (szkoła przetłumaczyła na własną rękę więc płacić nie musiałam) po czym stwierdzono że te kwalifikacje i tak nie są równe brytyjskim i właściwie nijak się nie liczą,

Cytat:
Czy będę musiała zdawać jakieś egzaminy? (pewnie tak )
nie słyszałam jeszcze aby ktoś miał egzaminy wstępne ( w najlepszych szkołach są na pewno), jeśli pójdziesz np na kurs językowy (dajmy na to ESOL) będzie któtki sprawdzian (np napisz list o tym i o tym), po czym skierują cię na właściwy poziom (nic stesującego),

jeśli czegoś nie uwzględniłam, pytać
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 21:59   #9
Mmargarita007
Raczkowanie
 
Avatar Mmargarita007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 160
Dot.: edukacja w londynie

Dziękuję bardzo za odpowiedź Teraz mniej więcej wiem co i jak, wcześniej nie wiedziałam nawet za bardzo co wpisać w google, żeby zaczerpnąć trochę informacji. Poszperam teraz sama, ale w razie jakiś wątpliwości nie zawaham się zapytać ponownie Bardzo mi pomogłaś ;D



Dzisiaj rozmawiałam ze znajomym Anglikiem, dorosłym mężczyzną po 50-tce. Jego zdaniem powinnam rozważyć taką opcję, że zrobię sobie rok przerwy w nauce, w tym czasie spróbuję znaleźć jakąś pracę i podszkolę język, a przy okazji zaoszczędzę trochę pieniędzy. Jadę do ojca, więc w sumie o utrzymanie nie muszę się martwić.
Znajomy twierdzi, że mimo bardzo dobrej znajomości angielskiego mogę sobie nie poradzić w szkole, ewentualnie zostać przyjęta do dużo młodszej klasy.

Osobiście nie znam nikogo, kto rozpoczął naukę w Wielkiej Brytanii. Jak było w Waszym wypadku? Czy na początku było AŻ TAK ciężko? I co sądzicie o tym roku przerwy, na zaaklimatyzowanie się?
__________________

"Weź swój los w swoje ręce, a ręce daj w górę. Złota rybka? Zapomnij! Poszła na emeryturę"
Łona


Edytowane przez Mmargarita007
Czas edycji: 2009-06-22 o 22:58 Powód: dopisek
Mmargarita007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 14:43   #10
Dave989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: edukacja w londynie

Cytat:
Napisane przez Mmargarita007 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź Teraz mniej więcej wiem co i jak, wcześniej nie wiedziałam nawet za bardzo co wpisać w google, żeby zaczerpnąć trochę informacji. Poszperam teraz sama, ale w razie jakiś wątpliwości nie zawaham się zapytać ponownie Bardzo mi pomogłaś ;D



Dzisiaj rozmawiałam ze znajomym Anglikiem, dorosłym mężczyzną po 50-tce. Jego zdaniem powinnam rozważyć taką opcję, że zrobię sobie rok przerwy w nauce, w tym czasie spróbuję znaleźć jakąś pracę i podszkolę język, a przy okazji zaoszczędzę trochę pieniędzy. Jadę do ojca, więc w sumie o utrzymanie nie muszę się martwić.
Znajomy twierdzi, że mimo bardzo dobrej znajomości angielskiego mogę sobie nie poradzić w szkole, ewentualnie zostać przyjęta do dużo młodszej klasy.

Osobiście nie znam nikogo, kto rozpoczął naukę w Wielkiej Brytanii. Jak było w Waszym wypadku? Czy na początku było AŻ TAK ciężko? I co sądzicie o tym roku przerwy, na zaaklimatyzowanie się?
Ja chcial bym zapytac czy jest jakas szansa znalezc szkole dla ludzi po 20roku zycia...
wiecie w polsce nie chodzilem do szkoly ale teraz bym chcial isc dalej ...
Dave989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 14:36   #11
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: edukacja w londynie

Cytat:
Znajomy twierdzi, że mimo bardzo dobrej znajomości angielskiego mogę sobie nie poradzić w szkole, ewentualnie zostać przyjęta do dużo młodszej klasy.

Osobiście nie znam nikogo, kto rozpoczął naukę w Wielkiej Brytanii. Jak było w Waszym wypadku? Czy na początku było AŻ TAK ciężko? I co sądzicie o tym roku przerwy, na zaaklimatyzowanie się?
zapewniam Cię że każdy poradzi sobie w szkole (nawet tylko z podstawami języka ), ale rozumiem Cię bo sama miałam ogromne obawy (i jak się okazało zupełnie neipotrzebnie), myślę że niewarto robić przerwę w edukacji, a najlepiej zaaklimatyzujesz się właśnie w szkole

p.s daj znać co postanowiłas w tej sprawie

Cytat:
Ja chcial bym zapytac czy jest jakas szansa znalezc szkole dla ludzi po 20roku zycia...
wiecie w polsce nie chodzilem do szkoly ale teraz bym chcial isc dalej ...
jasne że jest szansa, tylko że kursy będą już zapewnie płatne (większość bo są także bezpłatne, ale to naprawdę zalezy od dzielnicy i Twojej sytuacji)

poniżej podaję linka gdzie możesz przeczytać ogólnie o eduakci dorosłych

http://www.london.gov.uk/london-life...tion/adult.jsp

tutaj już konkretnie szukasz kursu,

http://careersadvice-findacourse1.di...s_all_home_adv

proponuję także zobaczyć oferty najbliższych college'ów
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.