Zimno, mróz i wiatr - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-22, 15:38   #1
Camena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 44

Zimno, mróz i wiatr


Dzień dobry!

Nie mam większych problemów z cerą, jednak gdy przychodzi sezon jesienno zimowy mam kłopot z pezesuszającą się okropnie buzią - skóra zwłaszcza na policzkach i w okolicy ust staje sie pod wpływem zimnego wiatru, mrozu i suchego powietrza w blokach, sucha wręcz kostropata, popękana, okropnie szorstka.
Codzienna pielęgnacja zimą przybiera u mnie skrajnie intensywną wersję.

Szukam lekkiego hipoalegricznego kremu nawilżającego, ktory uzupełni pielęgnację, a przy tym nie pozostawi mi na buzi tłustej brzydkiej powłoki - najlepiej bezzapachowego, aby nie miał szansy dodatkowo mnie podrażniać.
Coś co poleciłby dermatolog.
Testowałam już physiogel i eucerin, zimą sięgam też po emulsję do oczyszczania cetaphil, ale przyznam szczerze, że jeśli chodzi o kremy wolałabym coś lżejszego, pracuję w miejscu, gdzie wymagany jest ode mnie strój biznesowy i odpowiedni wygląd, a nie błyszcząca się niezbyt estetycznie tłusta buzia.
Pomijając już wpływ takiej świecącej się buzi na moje samopoczucie... Tak samo jak tej kostropatej wersji.

Pozdrawiam

PS. Nie, nie palę (ani nigdy nie paliłam), nie nadużywam alkoholu, nie gustuje w żadnych innych używkach, nie żywię się fastfoodami, nie chodzę na solarium - nawet nie ma co mnie zniszczyć. Mam 22 lata.
Camena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 09:59   #2
rydzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 65
Dot.: Zimno, mróz i wiatr

Polecam krem Humektan. Jest lekki, dobrze się wchłania i nie zostawia tłustej powłoczki na skórze (tylko nie można przesadzić z nakładaną ilością). Używam go już dość długo i mnie nie uczulił/podrażnił, a zdarzało się to przy innych kosmetykach aptecznych.
__________________
Kosmetyki
rydzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 11:56   #3
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Zimno, mróz i wiatr

Ja myślę że kremy nawilżające na taką pogodę odpadają.. Na teraz odpowiednie będą natłuszczające, bez wody. Są wersje zimowe kremów, spróbuj taki, a nawilżający zostaw na noc, kiedy nie wychodzisz na mróz i wiatr.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:02   #4
Wilka789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Zimno, mróz i wiatr

Swego czasu używałam kremu FLOSLEK z serii zimowej, nawet dobry. Obecnie używam kremu aktywnie nawilżającego frimy Olay, jak narazie się sprawdza.
W tamtym roku byłam zadowolona z la roche-posay Nutritic. idealnie nawilżał i chronił buzię przed czynnikami zewnętrznymi.
Polecam również Avene. Niestety te dwa kremy są dość drogie.
__________________


"...każdy szuka kogoś kto odmieni los, jak nadzieja pojawiłeś się.."


Wilka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 21:48   #5
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Zimno, mróz i wiatr

ja używam Avene hydrance legere,
mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszania i czasem czuję, że policzki mogłabym posmarować bogatą wersją kremu ale na dzień ten lekki jak najbardziej pod makijaż, buźka się świeci ale bardzo leciutko, da się ją ogarnąć pudrem ważne, że nawilża i nie zapycha
__________________

'Ironia kiedy płacząc przez niego,
tylko do Niego chciałabym się przytulić...'

`Nawet w snach na Jego widok mam motylki w brzuchu.
Co On takiego w sobie ma, że poszłabym za Nim na koniec świata?`
27.12.10 <3
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 12:37   #6
Milllky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: Zimno, mróz i wiatr

Polecam kremik z perfecty z serii zimowej (są trzy do wyboru, bodaj dziecięcy, miastowy i dla narciarzy). Ja stosuję model "środkowy", i świetnie się sprawdza. Przetestowałam go na buzi już w zeszłoroczną zimę. Bywam wrażliwa na zmiany kosmetyków, ale po tym nic złego się nie działo. Mam cerę tłustą, a, o dziwo, krem odbudowujący warstwę lipidową, a więc na pewno tłusty, nie zapchał i nie świeci się po nim buzia nadmiernie. Dodatkowo wygładza, poprawia koloryt i, co najwazniejsze, spelnia swoje zadanie- skóra nawet na -20stopniowym mrozie nie szczypie, wiatr nie podrażnia. polecam, a i cena przystępna, bo chyba najdrożej 12 zl można za niego dać.
Milllky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 10:00   #7
Mudiwa
Raczkowanie
 
Avatar Mudiwa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: moje miasto a w nim kolorowe sny ;))
Wiadomości: 132
GG do Mudiwa
Dot.: Zimno, mróz i wiatr

Cytat:
Napisane przez Milllky Pokaż wiadomość
Polecam kremik z perfecty z serii zimowej (są trzy do wyboru, bodaj dziecięcy, miastowy i dla narciarzy). Ja stosuję model "środkowy", i świetnie się sprawdza. Przetestowałam go na buzi już w zeszłoroczną zimę. Bywam wrażliwa na zmiany kosmetyków, ale po tym nic złego się nie działo. Mam cerę tłustą, a, o dziwo, krem odbudowujący warstwę lipidową, a więc na pewno tłusty, nie zapchał i nie świeci się po nim buzia nadmiernie. Dodatkowo wygładza, poprawia koloryt i, co najwazniejsze, spelnia swoje zadanie- skóra nawet na -20stopniowym mrozie nie szczypie, wiatr nie podrażnia. polecam, a i cena przystępna, bo chyba najdrożej 12 zl można za niego dać.
Chyba go wypróbuję Czy na ten krem nakładasz podkład?
Mudiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.