3 latka obgryza paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 09:22   #1
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema

3 latka obgryza paznokcie


czemu? i jak temu zaradzic? jak ja oduczyc?
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:40   #2
mmuszka2
Raczkowanie
 
Avatar mmuszka2
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 184
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

No więc tak...
Myślę, że mała może mieć jakiś problem, i to jej reakcja na stres... Może się czegoś przestraszyła, zobaczyła coś? Zastanów się nad tym, obgryzanie paznokci jest teraz reakcją na stres i jeśli nie przestanie tego robić, wejdzie jej to w nawyk. Porozmawiaj z nią,wiem, że trzylatka może niewiele powiedzieć, ale może ci się uda? A na pazurki kup jej w aptece środek "gorzki paluszek", smaruj tak jak jest napisane w ulotce, ma to gorzki smak, więc powinno pomóc. Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
[B]

"Czasem cały świat oznacza mniej, niż jeden człowiek którego brak..."
"Tęsknie, i nadal nie wierzę..." K.C.
mmuszka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 21:39   #3
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

stres? wiem ze na ogol obgryza sie paznokcie pod wplywem nerwow. najciekawsze jest to ze ona obgryza paznokcie kiedy kladzie sie juz spac, lezy w lozku a ja czytam jej bajki. o ile wiersze mozna nazwac bajkami, ale niech bedzie. Nie mam problemow zeby klasc ja spac, nie strofuje jej, ona ma swoj wlasny zegar i ja jej nie musze o niczym przypominac, to predzej ona mi przypomina o wszystkim, ze musi umyc zeby, ze musi sie wykąpac a potem spac.
Ciekawe zapytac malucha czemu obgryza? chyba nikt by sie do tego nie przyznal, szczegolnie dziecko, bo wiadomo obgryzanie to walka z nerwami, a nerwy u dziecka moga byc zbyt osobiste i dziecko nie mialoby ochoty mowic matce ze sie np, nieszczesliwie zakochalo( w tym momencie przyklad starszego dziecka), oczywiscie wszystko tez zalezy od relacji rodzic- dziecko.
u mnie w domu jest bardziej atmosfera kolezenska miedzy dzieckiem i rodzicami oczywiscie w granicach rozsadku.
Ale z samej ciekawosci zapytam sie tego mojego malego terrorysty czemu obgryza, na tlumaczenie pewnie dnia zabraknie hahahahaha.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:02   #4
KattiePL
Zadomowienie
 
Avatar KattiePL
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Marki/Warszawa
Wiadomości: 1 166
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

to może obgryza bo leżąc w łóżeczku nie ma co z łapkami zrobić
może daj jej jakąś zabawkę/błyskotkę do trzymania w rączki to się czymś zajmie, moze śnieżną kulę z brokatem
__________________
Mój własny blog paznokciowy

Razem z kilkoma dziewczynami tworzymy KLUB LAKIEROWY - katalog lakierów do paznokci, ale regulamin forum zabrania mi podania jego adresu.
(Google)
KattiePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:10   #5
LadyBane
Rozeznanie
 
Avatar LadyBane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: świdnik
Wiadomości: 611
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

a smoczka jej moze brakuje albo butelki z kaszą czy cos w tym stylu wtedy faktycznie, trzeba je czyms innym zajać rązki, a moze ktos w otoczeniu dziecka gryzie pazurki? i dziewczynka przenosi zachowanie, albo widziała jak inne dziecko ssie palca, jesli gorzki paluszek ni epomoze to moze warto bawic sie w ozdabianie paznokci zeby było jej troche szkoda? to są takie moje pomysły jedynie, bo ja sie absolutnie na dzieciach nie znam!!
__________________

www.serce-oliwki.pl




LadyBane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 07:19   #6
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

no coz, tosia ma w swoim lozku rozne rzeczy do przytulania, od smoczka praktycznie sama sie odzwyczaila jak miala roczek tak samo bylo z butla. zobzczylam ze ktos zamiast butli podaje dziecku picie przez slomke, wiec tak samo zrobilam i z butla byl koniec.
ale to prawda moze faktycznie nie ma co z rekoma zsrobic?

po zadaniu pytania dlaczego obgryza paznokcie tosia struga wariata hahaha
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 12:52   #7
loona211
Raczkowanie
 
Avatar loona211
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

u mnie jest podobnie z taką tylko różnicą że moja córka ma już 8 lat i niestety obgryza, zaczynała mniej więcej w wieku Twojej Tosi. Nigdy nie widzę żeby obgryzała zawsze robi to ukradkiem bo wie że się wściekam z tego powodu ale faktu iż pazurki są obgryzione nie da się ukryć.
U nas przyczyna mogła być taka jak wcześniej któraś z dziewczyn pisała że może moja Wiki podpatrywała jak ja obgryzałam (wiem bo nie raz złapałam się na tym jak mi się przypatrywała a potem sama brała paluszki do buzi). Szkoda tylko że ja już dość długo nie obgryzam a jej ten nawyk pozostał. Walcze z tym jak mogę ale nie jest łatwo!!! A co najgorsze to to iż mam jeszcze 1.5 roczną Julkę która również od jakiegoś czasu pcha pluszki w dziubek-jestem załamana!!!!!
Sama kiedyś obgryzałam i wiem jaki paskudny nałóg wręcz obrzydliwy!!!
Ciężko to zwalczyć!!!
loona211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 13:33   #8
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

ostatnimi czasy tez sama pcham paluchy do buzi, ale najpierw zrobi mi sie zadzior, potem skubie druga reka, a potem mnie zadziry kolejne denerwuja i w koncu obgryzam. choc zauwazylam ze bardzo szybko mi odrastaja, ale pekaja po bokach w lini stresu. a na polozenie sobie akrylu nie mam czasu a raczej nie mam kiedy
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:33   #9
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

wydaje mi się, że na ten problem u takiego małego dziecka nie ma rady... Ja mam trzyletnią kuzynkę, kupiliśmy jej gorzki lakier "pazurek" a ona kiedy go spróbowała powiedziała "zobacz gośki" i obgryza dalej...Jest taka malutka a jej paznokietki wyglądają okropnie i też nie wiemy co z tym fantem zrobić...:/
Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:18   #10
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: 3 latka obgryza paznokcie

jedna z was chyba odgadla dlaczego. poobserwowalam Tosie i jednak tu chodzi o smoczek. nie ciagnie jej do ssania smoczka, ale jak ma go chociaz w reku i sie " zneca" nad nim to nie obgryza.
wczesnie zostala oduczona, miala chyba roczek jak pozegnala sie ze swoim smoczkiem - zrobila mu papa i wiecej o niego nie prosila.
kiedy ja klade i zaczynam czytac ona juz trzyma palce w buzi, i ostrzegam ja ze jesli nadal bedzie obgryzac nie bede czytac, nie obgryza ale ukradkiem chce ssac reke, wiec tu jednak chyba smoczek nalezy wynic.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.