Czy to opryszczka? POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 09:41   #1
killy89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Wink

Czy to opryszczka? POMOCY!


Witam Wszystkich, zwracam się do Was z prośbą a mianowicie możecie mi powiedzieć czy jest to opryszczka czy nie? To zaczerwienienie nie daje mi spokoju już od tygodnia ;/ i nie wiem co dalej z tym robić...początkowo myślałem że to opryszczka bo strasznie swędziało że nie dało się wytrzymać...ale nie zauważyłem żadnych pęcherzyków. Zacząłem stosować maść Hascovir (od opryszczki) ale to nic nie daje tylko eliminuje swędzenie. Poniżej wysyłam kilka zdjęć..proszę o pomoc w znalezieniu problemu. Jeśli będziecie wiedzieć jutro wybiorę się z tym do lekarza

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21112011525.jpg (31,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21112011524.jpg (37,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21112011516.jpg (49,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21112011517.jpg (47,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21112011518.jpg (53,4 KB, 21 załadowań)
killy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 20:24   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

Żadna opryszczka, raczej jakieś uczulenie. Idź do farmaceuty pokaż i niech coś doradzi, bo z rady, żebyś szedł do dermatologa pewnie nie skorzystasz, a i kolejki zapewne spore.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:51   #3
killy89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

niczka87 byłem u lekarza rodzinnego zobaczyła to i stwierdziła że może to być po prostu wysuszona skóra od wiatru...wypisała mi receptę na OXYCORT i smaruje tą maścią od 2 dni...narazie widzę mało znaczące efekty ;/ a może smarować jakąś maścią natłuszczjącą np. Lipomag czy coś w tym stylu? co powiesz na to..?
killy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 12:28   #4
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

A nie podrażnia Cię przypadkiem pasta do zębów? Ja kiedyś miałam coś podobnego po pewnej paście, tylko że w obu kącikach ust. Farmaceutka dała mi w aptece maść z witaminą A (koszt to 2 zł). Kilka dni trwało zanim całkiem mi to zniknęło, ale więcej się nie pojawiło.
Chodzi Ci chyba o Linomag, ale ja bym go, w takim przypadku i w dodatku na twarz, nie stosowała. Zawiera lanolinę, a ta może uczulać.
Lekarka powiedziała, że to wysuszenie od wiatru i przepisała Ci maść ze sterydem? Dziwne, skoro nie ma żadnego zakażenia.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"

Edytowane przez Jenna__
Czas edycji: 2011-11-23 o 12:32
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 14:19   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

Cytat:
Napisane przez killy89 Pokaż wiadomość
niczka87 byłem u lekarza rodzinnego zobaczyła to i stwierdziła że może to być po prostu wysuszona skóra od wiatru...wypisała mi receptę na OXYCORT i smaruje tą maścią od 2 dni...narazie widzę mało znaczące efekty ;/ a może smarować jakąś maścią natłuszczjącą np. Lipomag czy coś w tym stylu? co powiesz na to..?
Moim zdaniem na takie coś nie powinna przypisywać preparatu z kortykosteroidem i antybiotykiem w jednym. Oxycort stosuje się w ostrzejszych stanach zapalnych, a Twój mi w ogóle na taki nie wygląda. Ja też bym posmarowała to zwykłą maścią z wit A czy czymś w stylu alantan maść. Nie wygląda to na coś groźnego.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 14:54   #6
killy89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

Jenna_ no własnie nie wiem czy to od pasty;/ chociaż ostatnio powiem Ci że zmieniłem pastę do zebów na blend-a-med healty shine i to może być tego przyczyną ;/ to mowisz żeby pójść do apteki poprosić o maść z wit. A ? czy może to być maść np. witaminowa?
killy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:37   #7
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

Nie, to ma być zwykła maść z witaminą A. Smaruj to miejsce kilka razy dziennie i powinno to "coś" zacząć pomału schodzić.
Spróbuj odstawić tę pastę, myj jakąś łagodniejszą. Ja też po wybielającej miałam taki problem (Clinomyn Whitening). Być może jakiś jej składnik Cię podrażnia.
Nie jest źle, więc się nie przejmuj. Smaruj to jedną rzeczą, nie mieszaj kilku specyfików.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 17:52   #8
killy89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Dot.: Czy to opryszczka? POMOCY!

Ok Jenna_ dzięki za rady kupiłem właśnie maść z witaminą A i bedą nią smarował zobaczymy czy to coś pomożę Od pasty to raczej nie bo stosuje ją już od jakiegoś czasu (3-4 tyg) także już dawno by wyskoczyło jakieś uczulenie ;/ ale no zobaczymy zmienię pastę i ozbaczymy czy to rzeczywiście od tego dam znać jak tam jakie rezultaty daje ta maść z vit.A ;D
pozdrawiam
killy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.