Wypadające włosy - zamiennik Castingu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 14:03   #1
pani_zima_
Raczkowanie
 
Avatar pani_zima_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40

Wypadające włosy - zamiennik Castingu


Hej Dziewczyny,
może któraś z Was mogłaby mi pomóc Od dłuższego czasu wypadają mi włosy, mogę je sobie garściami wyciągać z głowy. I po myciu, i w trakcie dnia, no po prostu koszmar. Myślałam, że coś nie tak z moim zdrowiem, ale zrobiłam wszystkie badania i jest ok. I dopiero niedawno skojarzyłam, że włosy wypadają mi, od kiedy zmieniłam farbę na Casting... :/ Kurczę, odstawiłam Londę, bo niby bardziej agresywna i chemiczna, miałam też po niej trochę zniszczone włosy. Przerzuciłam się na Casting i co... Jest jeszcze gorzej, no może włosy nie są zniszczone, ale wypadają za to i to jaaak

I tu się pojawia moje pytanie - znacie jakiś zamiennik dla Castingu, po którym włosy by mi nie wypadały i nie byłyby zniszczone? Farbuję najzwyklejszą czernią (odcień 100 z Castingu), więc z kolorem pewnie nie byłoby problemu. Szukam jakiejś dobrej farby, która nie spłucze się po dwóch myciach, ale też nie zniszczy włosów. Chcę żeby przestały w końcu wypadać... Pomóżcie
pani_zima_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:37   #2
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Z farb aptecznych polecam Ci Color & Soin. Ma ładną trwałą czerń w palecie
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 22:22   #3
AbsolutelyMolly
Raczkowanie
 
Avatar AbsolutelyMolly
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Z tego co czytałam na jednym fryzjerskim blogu nie warto używać farb bez amoniaku bo zamiennik amoniaku powoduje większe spustoszenie na głowie niż sam amoniak. nie pamiętam dokładnie ale było tam chyba porównanie do 'pęcznienia' włosów, które potem wypadają a nie wyglądają na zniszczone. Kurcze jak znajdę to wkleję linka.
Moim zdaniem koloryzacja to koloryzacja jest chemiczna chyba, że ziołowa henna ale ja się w to nie bawię. W naturze jest olejek chyba Green Pharmacy z łopianem, polecam na wypadanie włosów.
Ja castinga już przerabiałam, na naturalkach mi służył ale teraz po przygodzie z blondem będę unikać.

Link:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...ty-i-wady.html

"Sole amonowe kumulują się we włosie i to jest ich największe zło, Kilkakrotne zastosowanie farby bezamoniakowej powoduje stały powolny rozpad włosa od środka. Włos puchnie, pęcznieje. Myślimy, że farba jest dobra, bo włosy są grubsze, ale to tylko wstępniak do późniejszych kłopotów z rozdwajaniem i narastającą suchością"
"Sole amonowe nie dają takich uczuleń jak amoniak (pęcherze, sączące się ranki, strupy, świąd), ale mogą być przyczyną wypadania włosów. Zmniejszając przetłuszczanie skóry głowy, mogą upośledzać działanie gruczołów łojowych, które zapychają się głębiej i włos wypada."

Dokładnie tak to szło. Ja się już wyleczyłam z bezamoniakowych farb.

Edytowane przez AbsolutelyMolly
Czas edycji: 2013-08-30 o 22:26
AbsolutelyMolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 17:10   #4
pani_zima_
Raczkowanie
 
Avatar pani_zima_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Kurczę, wszystko się zgadza... Niby włosy na początku są ładniejsze, ale po dłuższym czasie jest tragedia i wypadają garściami... Dzięki wielkie za informację i za porady.

Wyczytałam w tym linku, że Garnier Color Sensation ma i amoniak, i te sole amonowe - raz w życiu zafarbowałam tym włosy i to była po prostu masakra, nigdy więcej. Czyli znowu prawda.

Color & Soin to też chyba ta formuła bez amoniaku, za to z solami, jak sobie zerknęłam na skład? Chyba że coś źle odczytałam

A z farb amoniakowych polecacie jakieś łagodniejsze? Bo wydaje mi się, że jest jednak jakieś zróżnicowanie, niektóre marki bardziej niszczą niż inne.
pani_zima_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 17:15   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Ja polecam Wellaton, farbowałam już kilka razy różnymi odcieniami i zniszczeń brak. A co do Castinga to już któryś raz czytam o takiej sytuacji po nim.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:25   #6
AbsolutelyMolly
Raczkowanie
 
Avatar AbsolutelyMolly
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Powiem Ci, że ja za każdym razem farbuję inną farbą bo szukam dla siebie powiedzmy 'idealnej'. Do tej pory dla mnie lżejsze były farby Joanna Naturia tyle, że one dość szybko się wypłukują. Nie wiem jak z czernią ale kiedyś własnie farbowałam Londą ciemny brąz i wyszedł prawie czarny o dziwo kolor był bardzo trwały. Radzę testować za każdym razem z innej firmy bo mamy różne włosy i co innego nam służy
Jeśli twój kolor naturalny jest w miarę ciemny to możesz rzadziej farbować farbą a między farbowaniami użyć sobie jakiejś szamponetki.
Na razie żeby opanowac wypadanie polecam Ci wlasnie różne wcierki (woda brzozowa, jantar,rzepa z joanny), herbatki ziołowe, skrzyp mi to bardzo pomogło na wypadanie. Spróbuj też szamponu i odżywki wzmacniającej Joanna z apteczki babuni z rozmarynem. U mnie szampon stoi w kolejce a odzywkę zdążyłam już pokochać - używam na samą skórę głowy a na długości inna odżywkę. Mam nadzieję, że pomogłam Znam ból wypadających włosów...
AbsolutelyMolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 19:23   #7
Ewa805
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Od paru lat stosuję Casting, a farbuję włosy co ok.1,5 miesiąca i mi nie wypadają. Jeśli masz słabe włosy to pomyśl o farbach ziołowych, np. Herbatint i wzmocnieniu włosów maskami np. BIOVAX. Kupiłam na promocji w HEBE w Kupcu dwa rodzaje: z keratyna i jedwabiem oraz wzmacniają. Stosuje je przemiennie i efekt jest boski. Moja koleżanka, która jest po dwóch dekoloryzacjach tez zaczęła ją używać i jest bardzo zadowolona.
Ewa805 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 19:23   #8
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Wypadające włosy - zamiennik Castingu

Odświeżam wątek. chciałabym wrócić po 2 latach do farbowania (pierwsze siwe), ale jako że nadal karmię piersią myslałam nad farbami bezamoniakowymi, ale profesjonalnymi. Chodzi za mną Kolleston albo Ilumina- obie z linii profesjonalnej Wella. Ktoś się orientuje czy one mają sole amonowe? Z tego co czytałam na blogu, rozumiem, że wystarczy głowę dobrzee umyć szamponem po farbowaniu i już? Sole nie wyrządzą większych zniszczeń? Włosy przyciemniam o 2 tony, farbowałam od bardzo dawna i nigdy nie miałam żadnych problemów.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-11 20:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.