Mat-Geo czy Hotelarstwo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-18, 18:19   #1
hugs_please
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Post

Mat-Geo czy Hotelarstwo?


Witam Was serdecznie! Przychodzę z takim problemem: lepiej iść na Met-Geo czy Hotelarstwo? Jeśli chodzi o naukę to jestem dość dobrą uczennicą, ale leniwą. Jak trzeba do spinam d*pe . Zależy mi szczególnie na opiniach osób po tych kierunkach, ale innymi nie pogardzę
hugs_please jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 11:14   #2
oleandria1
Przyczajenie
 
Avatar oleandria1
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Ja bym wybrała mat-geo. To też zależy jak sobie radzisz z matmą, ale jeśli umiesz się spiąć i nie miałabyś większych problemów to byłby dobry wybór. Po mat geo możesz iść na kierunki techniczne czy przyrodnicze a po hotelarstwie na pewno miałabyś mniejszy wybór
oleandria1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 11:00   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

A jakie będziesz mieć przedmioty rozszerzone na hotelarstwie?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 18:25   #4
hugs_please
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A jakie będziesz mieć przedmioty rozszerzone na hotelarstwie?
Taką informację znalazłam na stronie szkoły
Program nauczania obejmuje: obok przedmiotów ogólnokształcących występują dwa języki obce, język obcy zawodowy oraz przedmioty zawodowe i praktyka zawodowa. Proponowane rozszerzenia wśród przedmiotów, którego wyboru dwóch dokonacie później to: biologia, historia, matematyka, język polski, język angielski, j. niemiecki, fizyka, chemia i geografia. Na świadectwie będziecie mieć wpisany dodatkowy przedmiot prowadzony w ramach innowacji.
hugs_please jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 15:38   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Cytat:
Napisane przez hugs_please Pokaż wiadomość
Taką informację znalazłam na stronie szkoły
Program nauczania obejmuje: obok przedmiotów ogólnokształcących występują dwa języki obce, język obcy zawodowy oraz przedmioty zawodowe i praktyka zawodowa. Proponowane rozszerzenia wśród przedmiotów, którego wyboru dwóch dokonacie później to: biologia, historia, matematyka, język polski, język angielski, j. niemiecki, fizyka, chemia i geografia. Na świadectwie będziecie mieć wpisany dodatkowy przedmiot prowadzony w ramach innowacji.
Czyli w sumie możesz wziąć te same przedmioty co w mat-geo. W takim razie hotelarstwo może być ciekawszym wyjściem, a rozszerzona matma i geografia otworzy Ci wiele furtek na różne kierunki na studiach.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 17:25   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Zależy, jak wypadają liczby godzin w ramach tego "rozszerzenia", czy przypadkiem nie są trochę obcięte. Nawet 1-2 godz. w siatce mniej mogą sporo utrudnić w przygotowaniu do matury, zwłaszcza dla osoby potrzebującej bata do spiny, a przedmioty zawodowe w ramach hotelarstwa to w sumie moim zdaniem bardziej ciekawostka niż faktyczny zawód, może i fajne, ale bez nic się nie stanie. Jakbym miała wybierać między takim zawodem(?) a lepszym przygotowaniem ogólnym, to wybrałabym w tym wypadku LO.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 18:44   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Z drugiej strony, to że przedmiot jest rozszerzony nie znaczy, że wyniesie się z niego więcej niż z przedmiotu w zakresie podstawowym - wszystko zależy od nauczyciela i własnego podejścia, więc też bym tego tak mocno ze sobą nie uzależniała.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 19:41   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Po ostatnich reformach rozszerzenia mają znaczenie. Jasne, że zły nauczyciel wszystko jest w stanie sp***ć, ale różnice w siatkach są na tyle duże, że najlepszy nauczyciel na podstawie nie ogarnie większości rozszerzenia, zwłaszcza jeśli klasa w swojej masie jest nastawiona na podstawy.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 20:25   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Dlatego dobrze, że na hotelarstwie autorka może wybrać takie same rozszerzenia jak w LO Zrobi jak uważa, dla mnie ta opcja jest po prostu ciekawsza.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 18:33   #10
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Ja osobiście z tych 2 wzięłabym hotelarstwo bo po 1 masz juz zawod a po 2 nie lubie matmy i geo... no ale to musi byc twoja decyzja
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 20:49   #11
hugs_please
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Niby jestem dobra z matmy, bo chodzę na konkursy, ale czuję się jakaś tępa z tego przedmiotu.
Jeśli chodzi o geografię to nasza nauczycielka daje nam ściągać. Pozwala na to, więc nie mam motywacji do nauki
hugs_please jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 23:58   #12
LadyLazy
Przyczajenie
 
Avatar LadyLazy
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 16
Dot.: Mat-Geo czy Hotelarstwo?

Jeśli ''jak trzeba to spinasz dupę'', to wybrałabym szkołę, która bardziej cię do tego zmusi Poszperaj w internecie i rankingach, sprawdź jaki poziom reprezentują te szkoły.

O ile liceum nie jest jakieś ''słabe'' i kompletnie cię nie rozleniwi, to skłaniałabym się raczej ku tej opcji. Ostatecznie w hotelarstwie można pracować i bez papierka. Wszystko zależy też właśnie od tego, co mniej więcej planujesz robić w przyszłości. Myślałaś już nad jakimiś studiami?

I dodam, że mówię to jako osoba ucząca się właśnie na mat-geo (z rozszerzonym angielskim), ale nie wiem jakie to ma znaczenie Mam też przyjaciółkę na hotelarstwie, gdybyś potrzebowała jakichś dodatkowych opinii.
__________________
,,There are no happy endings.
Endings are the saddest part,
So just give me a happy middle
And a very happy start.''

LadyLazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-01 00:58:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.