Nawilżanie skóry płynami - możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 14:26   #1
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724

Nawilżanie skóry płynami - możliwe?


O ile się orientuję, w uproszczeniu nawilżają składniki rozpuszczalne w wodzie, tłuszcze mają zapobiegać odwodnieniu skóry. Żele, beztłuszczowe serum to, zdaje się, zagęszczone płyny z substancjami aktywnymi. Czy w takiej sytuacji możliwe jest nawilżanie skóry samymi płynami i ewentualnie, przy suchej cerze, natłuszczanie następnie jakimś olejkiem czy masłem?
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 14:36   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
O ile się orientuję, w uproszczeniu nawilżają składniki rozpuszczalne w wodzie, tłuszcze mają zapobiegać odwodnieniu skóry. Żele, beztłuszczowe serum to, zdaje się, zagęszczone płyny z substancjami aktywnymi. Czy w takiej sytuacji możliwe jest nawilżanie skóry samymi płynami i ewentualnie, przy suchej cerze, natłuszczanie następnie jakimś olejkiem czy masłem?
Większość kremów zawiera nawilżacze, więc nie ma potrzeby smarowania się najpierw kosmetykiem wodnym, a potem emolientowym. Dopiero jak skóra daje znaki, że czegoś jej za dużo a czegoś brak, to można sobie dokładać np serum wodne nawilżające przy suchej albo odejmować kremy na rzecz tego serum przy tłustej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:20   #3
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Ale stosując osobno, można stosować tanio produkty naturalne. Hydrolat się szybko nie zepsuje, olej też nie, a razem trzeba połączyć je emulgatorem i dodać konserwant, żeby otrzymać krem. Ja mam cerę mieszaną - normalną na policzkach, tłustą w T i zastanawiam się, czy nie ograniczyć się do nawilżania.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 20:57   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Ale stosując osobno, można stosować tanio produkty naturalne. Hydrolat się szybko nie zepsuje, olej też nie, a razem trzeba połączyć je emulgatorem i dodać konserwant, żeby otrzymać krem. Ja mam cerę mieszaną - normalną na policzkach, tłustą w T i zastanawiam się, czy nie ograniczyć się do nawilżania.
Testowałam i nie, dziękuję.
Co masz na myśli pisząc samo nawilżanie? Trochę nie rozumiem, z jakiego założenia wychodzisz. Chcesz się przerzucić na półprodukty i zrezygnować z kremów na rzecz olejów?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:23   #5
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Myślałam, żeby zrezygnować lub ograniczyć stosowanie produktów tłuszczowych, czyli kremów, na rzecz czegoś beztłuszczowego jak żele. Ale żele to zagęszczacze, konserwanty itp. Więc zastanawiam się, czy można nawilżać samym płynem. np. hydrolat czy hydrolat z dodatkami (gliceryna, mocznik itd.). A jeżeli tłuszcz byłby potrzebny - wtedy olej czy masło na zwilżoną skórę.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:32   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Myślałam, żeby zrezygnować lub ograniczyć stosowanie produktów tłuszczowych, czyli kremów, na rzecz czegoś beztłuszczowego jak żele. Ale żele to zagęszczacze, konserwanty itp. Więc zastanawiam się, czy można nawilżać samym płynem. np. hydrolat czy hydrolat z dodatkami (gliceryna, mocznik itd.). A jeżeli tłuszcz byłby potrzebny - wtedy olej czy masło na zwilżoną skórę.
Sam żel będzie raczej za słaby, żeby skutecznie nawilżyć, żele przeważnie szybko zasychają i ściągają twarz, bo musi być jakieś minimum czegoś, co zapobiegnie ucieczce wilgoci. Lepszą opcją jest serum wodne, z reguły zawiera takie substancje.
Mam kiepskie zdanie o tego typu pielęgnacji, którą opisałaś, wg mnie od nadaje się tylko dla osób z mało problemowymi cerami, bo jest po prostu zbyt ubogi dla wszystkich innych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:58   #7
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

A przy mojej cerze i bezkremowych nocach lepiej zastosować rano lekkie kremy czy przeciwnie - porządnie natłuścić olejkiem (filozofia dr. Hauschki)?
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 20:00   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
A przy mojej cerze i bezkremowych nocach lepiej zastosować rano lekkie kremy czy przeciwnie - porządnie natłuścić olejkiem (filozofia dr. Hauschki)?
Bez testowania się nie dowiesz. Nie ma jednej słusznej pielęgnacji dla danego typu skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 23:49   #9
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Nawilżanie skóry płynami - możliwe?

Dzięki, będę testować.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-12 00:49:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.