Praca w zadymionym miejscu a problemy z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 03:34   #1
laurakos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1

Praca w zadymionym miejscu a problemy z cerą


Witam!
Od dwóch lat pracuję jako barmanka w barze , który jest wyjątkowo zadymiony. Zawsze miałam bardzo ładną , porcelanową cerę. Niestety od pół roku moja cera z suchej/normalnej stała się mieszana , mam masę zaskórników , zaczerwień poza tym jest strasznie szara. Ponieważ dobrze się odżywiam i mam dopiero 23 lata wiem , że przyczyną tego jest wielogodzinny kontakt z dymem. Tymczasowo pracy zmienić nie mogę , a chciałabym uchronić moją cerę przed dalszym niszczeniem lub zniwelować zachodzące w niej zmiany. Oczywiście na rynku jest masa preperatów , które zapewniają usuwanie zaskóników itd. Jednak mi bardziej chodzi o to czy jest jakiś zabieg domowy lub u kosmetyczki , który wykonywany regularnie pomógłby mi się zregenerować.
Pozdrawiam
laurakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 10:19   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Praca w zadymionym miejscu a problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez laurakos Pokaż wiadomość
Witam!
Od dwóch lat pracuję jako barmanka w barze , który jest wyjątkowo zadymiony. Zawsze miałam bardzo ładną , porcelanową cerę. Niestety od pół roku moja cera z suchej/normalnej stała się mieszana , mam masę zaskórników , zaczerwień poza tym jest strasznie szara. Ponieważ dobrze się odżywiam i mam dopiero 23 lata wiem , że przyczyną tego jest wielogodzinny kontakt z dymem. Tymczasowo pracy zmienić nie mogę , a chciałabym uchronić moją cerę przed dalszym niszczeniem lub zniwelować zachodzące w niej zmiany. Oczywiście na rynku jest masa preperatów , które zapewniają usuwanie zaskóników itd. Jednak mi bardziej chodzi o to czy jest jakiś zabieg domowy lub u kosmetyczki , który wykonywany regularnie pomógłby mi się zregenerować.
Pozdrawiam
Może coś takiego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ca.html&next=1
maseczka z bielendy do skóry przesuszonej, poszarzałej czyli skóry palacza, tylko jej w normalnej drogerii nie kupisz. Możesz kupić w drogerii np. maseczkę z witaminami, nawilżającą czy rozświetlającą ale w gabinecie kosmetyczka zajmie się tym lepiej i profesjonalniej. Myślę że jak pójdziesz umówić się na wizytę to kosmetyczka zrobi wywiad z Tobą i wtedy dobrałaby coś odpowiedniego dla Ciebie ale nie mam pojęcia czy można w jakiś sposób chronić skórę przed dymem, może jakiś tłusty krem ale wtedy będziesz się świecić trochę na twarzy. Mam nadzieję że ktoś doradzi Ci więcej niż ja
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:57   #3
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Praca w zadymionym miejscu a problemy z cerą

Cytat:
Napisane przez laurakos Pokaż wiadomość
Witam!
Od dwóch lat pracuję jako barmanka w barze , który jest wyjątkowo zadymiony. Zawsze miałam bardzo ładną , porcelanową cerę. Niestety od pół roku moja cera z suchej/normalnej stała się mieszana , mam masę zaskórników , zaczerwień poza tym jest strasznie szara. Ponieważ dobrze się odżywiam i mam dopiero 23 lata wiem , że przyczyną tego jest wielogodzinny kontakt z dymem. Tymczasowo pracy zmienić nie mogę , a chciałabym uchronić moją cerę przed dalszym niszczeniem lub zniwelować zachodzące w niej zmiany. Oczywiście na rynku jest masa preperatów , które zapewniają usuwanie zaskóników itd. Jednak mi bardziej chodzi o to czy jest jakiś zabieg domowy lub u kosmetyczki , który wykonywany regularnie pomógłby mi się zregenerować.
Pozdrawiam
hmmm to jest tak samo jak z alergią na jakiś środek, jeżeli się z tamtąd nie wyrwiesz i będziesz miała kontakt z tym dymem przez cały czas to zabiegi ci nie pomogą bo będzie ci to nawracać.

oczywiście należałoby zrobić kurację pod to co na tej twarzy się dzieje.
przede wszystkim mechaniczne oczyszczenie twarzy lub wykonanie peelingu kawitacyjnego z wykorzystaniem ampułki intensywnie nawilżającej itp...
z tego względy że masz do czynienia z dymem to tylko kuracje intensywnie nawilżające, peelingi też są dobre ale wtedy jak gdyby jesteś "odsłonięta" i to wszystko jeszcze bardziej się wchłania i kumuluje.
Polecam też antyoksydanty w tym przypadku np. owoce, warzywa z wit. C, E i inne, kosmetykami na bazie antyok.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.