Coś zamiast kanapki na studiach?? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-13, 18:51   #181
majciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 85
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

chetnie podziele sie z wami moimi doswiadczeniami jedzeniowymi ze skzoly

musze na wstepie zauwazyc ze nigdy mnie nie obchodzilo przez cala edukacje w szkole co jem i jak ktos na to patrzy, wazne zeby mi smakowalo

ni elubie kanapek za bardzo bo sa nudne, nie jadam kanapek z szynka, z serem, z pomidorem. nuda. poza tym jem tylko ciemny chleb albo bulki grahamki. kanspka dla mnie musi byc ciekawa. zjem szynke seri ipomidor ale jak beda razem, jeszcze z ogorkiem i rzodkiewka. wiec czasami wcale nietrzeba patrzec na" zamiast" kanapek tylko je wzbogacic
poza tym kochamkanapki z jajkiem na twardo albo z jajecznica z cebula i pomidorami

poza kanapkami:
-owoce: jablka, sycace banany, owoce sezonowe( obocnie pomarancze i mandarynki, jak byl osttanio sezon na winogrona to te znosilam). do 13 r zycia mieszkalam w domu z sadem wiec w lecie swiezych owocow mialam pod dostatkiem, zawsze mi towarzyszyly
-nie raz nosze warzywa: marchewki, ogorki, czesto papryke
-genialnym rozwiazaniem sa udka kurczaka na zimno sycace i bardzo mi smakuja. owijam kosc folia i jem
-jogurty jogurty jogurty lyzeczki nosze zwykle, nie jednorazowe, mam taka mala kiesoznke zawsze albo woreczek zeby do domu zabrac. jogrty rozne ale zazwyczaj normalne a nie pitne. czesto nosz etez w woreczku otreby albo muesli do wsypania do nich
-moim cudownym odkryciem sa supersycace ciasteczka owsiane bez cukru. dostarczaja weglowodanow tak potrzebnych mozgowi, na prawde syca i sa pyszne
-ZAWSZE w szkole mam 1,5 litra wody niegazowanej, bez niej jest mi slabo duszno i nie mam ochoty nawet na najsmaczniejsze sniadanie wiec mysle ze to tez wazna rzecz o ktorej powinnysmy pamietac
-poza tym nei raz zabieram do szkoly rzeczy z kolacji albo obiadu, przyjec domowych z poprzendiego dnia: salatki, czasami kawalek ciasta( aczkolwiek nie jestem fanka slodyczy.) w zeszlym tygodniu mialam nalesniki z maki pelnoziarnistej z twarozkiem i rodzynkami ktore zrobilam poprzedniego dnia
-jezeli juz slodycz to to do czego mamslabosc: rzadek albo dwa 90%czekolady
-bardzo czesto nosz etez sandwicze moaj ulubiona opcja to z serem pomidorem czosnkiem( w czasie pieczenia neutralizuje sie jego mocny aromat ) i ziolami prowansalskimi. albo jeszcze z kukurydza do tego
- mialam jakis czas temu ogromna" faze" na makrele wedzona z ogorkiem kiszonym i cebula ale moi klasowi znajomi protestowali gdy to konsumowalam



tyle ode mnie
majciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:05   #182
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

jabłko, banan, jogurty pitne
__________________
2017 :
picie H2O
czytanie książek
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 17:41   #183
Oliaa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja robię sobie kanapki z chrupkiego pieczywa z plasterkiem chudego białego sera jakieś jabłuszko. Zawsze rano można zrobić sobie szybką sałatkę zapakować w pojemniczek i masz jedzenie Ja bardzo lubie serek wiejski z kiwi albo z pomidorem czy rzodkiewka ale też smaczna jest sałatka z jabłka, garści płatków kukurydzianych do tego troche chudego serka i łyzka jogurtu naturalnego , można dodać łyżeczke miodu żeby było słodkie
Oliaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 08:41   #184
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

wszystko to, co mozna zjesc na zimno i nie ma zbyt mocnego zapachu (tzn np ryba nie albo cos bardzo cebulowego tez nie..). ja zainwestowalam w dobre, nieprzeciekajace pojemniczki plastikowe i wrzucam do nich to, co w danym dniu zjadlabym na obiad gdybym nie byla w pracy.. tyle ze to co trzeba kroic to od razu kroje na kawaleczki.
w ten sposob mozna sobie zabrac mieso + salatke + ryz/kasze/ziemniaki, co tam chcecie... no moze zupe nie bo az tak nie ufam pojemniczkom w przerwie obiadowej wyciagasz pojemniczek, widelec i juz.. (miny wiecznie glodnych, zywiacych sie w pracy orzeszkami i batonikami kolezanek: bezcenne )
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:35   #185
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Dziewczyny jesteście dla mnie inspiracją

Moja koleżanka ostatnio przyszła do szkoły z chlebem razowym ,a w środku zamiast serka,czy szynki ... sałatka ziemniaczana ,podzieliła się,mmm pycha
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:53   #186
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Coś ostatnio podkusiło mnie,by zrobić przerobione przeze mnie ciasto z mikrofali wziąć do szkoły,tak też i uczyniła - ciasto zrobiło furorę wśród koleżanek
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 07:44   #187
Sunsett
Zakorzenienie
 
Avatar Sunsett
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6 153
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

Ja na uczelnię biorę sobie świeże sałatki. Dzień wcześniej kroję wszystkie warzywa, które akurat mam w lodówce (z reguły - sałata lodowa, pomidor, papryka, ogórek, czerwona cebula, rzodkiewka, szczypiorek, kukurydza dodaję ser sałatkowy/kurczak wędzony itd...), wkładam do plastikowego pojemnika i odkładam do lodówki . Rano przygotowuję sos, polewam, mieszam i gotowe
__________________
'Life is short! Break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably and never regret anything that made you smile. '
Sunsett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 13:16   #188
niestereotypowa88
Raczkowanie
 
Avatar niestereotypowa88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 69
Dot.: Coś zamiast kanapki na studiach??

ja preferuje sałatki
a oto moje ulubione danie - z piersi z kurczaka http://niestereotypowa88.pinger.pl/m/11060491/salatka idealne do pracy/ na szybką przekąskę
niestereotypowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.