Rekrutacyjny mętlik... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-09, 13:12   #1
balkaa
Przyczajenie
 
Avatar balkaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 15

Rekrutacyjny mętlik...


Witam!
Jako że niebawem zaczyna się rekrutacja na uczelnie, ja coraz bardziej świruję jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kierunku... w grę wchodzą miasta: Poznań, Gdańsk, Łódź. Na maturze zdawałam rozszerzony polski i angielski. Z j.angielskim planowałam się związać ale tylko z jakimś innym językiem, najlepiej rzadkim. Sama już nie wiem czy to dobra opcja.
Czy są tu lingwiści którzy polecają jakąś uczelnię i mają rady dla skołowanych jak ja? ;/
__________________
Everything that kills me, makes me feel alive!
matura 2015
balkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 14:25   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Czekaj, wybrałaś przedmioty które pisałaś na maturze nie mając na myśli konkretnych kierunków?
Jeśli już pytasz o języki, to UAM jeden z lepszych.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 16:13   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Czekaj, wybrałaś przedmioty które pisałaś na maturze nie mając na myśli konkretnych kierunków?
Czyli nic nowego. Nie wiem dlaczego ludzie zaczynają od końca.

Autorko, jest kilkadziesiąt czy może nawet kilkaset różnych kierunków, na które możesz się dostać. Mamy Ci je wypisać czy jak? I jak mamy Ci coś zaproponować, nic o Tobie nie wiedząc?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 16:40   #4
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Co wy ludzie macie w głowach, że planowanie studiów zaczynacie po maturze? Nie ogarniam.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 18:14   #5
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Okej, ale na jakiej podstawie wybrałaś angielski i polski R? Myślałaś nad konkretnymi kierunkami, czy po prostu zobaczysz, gdzie się liczą te przedmioty i na taki kierunek pójdziesz?
Skoro pytasz o języki, to już masz jakiś plan? Pod tym względem polecam UAM, natomiast odradzam UG. Kuzynka studiowała tam romanistykę i jest to jedne z jej najgorszych doświadczeń, koleżanka studiuje filo rosyjską i nie narzeka, ale mówi, że niektórzy prowadzący wstawiają oceny według własnego widzimisię. Ale jeżeli by Cię interesowała ta uczelnia i języki właśnie, to Leseratte93 wie na pewno więcej.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 18:46   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
, że niektórzy prowadzący wstawiają oceny według własnego widzimisię.
To akurat "przywilej" lektorów na większości filologii. Odnoszę wrażenie, że jako grupa kierunków, filologie to taka wolna amerykanka, gdzie najlepiej dla studenta jest położyć uszy po sobie i siedzieć cicho. Oczywiście, są wyjątki, ale bardzo osób, z którymi rozmawiam ma takie same doświadczenia.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 19:04   #7
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Okej, ale na jakiej podstawie wybrałaś angielski i polski R? Myślałaś nad konkretnymi kierunkami, czy po prostu zobaczysz, gdzie się liczą te przedmioty i na taki kierunek pójdziesz?
Skoro pytasz o języki, to już masz jakiś plan? Pod tym względem polecam UAM, natomiast odradzam UG. Kuzynka studiowała tam romanistykę i jest to jedne z jej najgorszych doświadczeń, koleżanka studiuje filo rosyjską i nie narzeka, ale mówi, że niektórzy prowadzący wstawiają oceny według własnego widzimisię. Ale jeżeli by Cię interesowała ta uczelnia i języki właśnie, to Leseratte93 wie na pewno więcej.
Na UG jest tyle filologii, że trudno oceniać jednoznacznie wydział. Romanistyka może i bywa kiepska, ale np. skandynawistyka, iberystyka czy sinologia prosperują nieźle . Ja podlegam pod IFG i nie wiem czy to taka specyfika studiów filologicznych czy z germą też jest coś nie tak, ale jak na I roku przerabiasz materiał leksykalny C1 (PNJN), a nagle na III jakieś B2 to sorry, ale nie ogarniam filo . Ogólnie trzeba mieć sporo samozaparcia i motywacji, bo same zajęcia na filologii nie wystarczą do nauki języka obcego.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 19:16   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 19:22   #9
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie sądzę, żeby biologiczno-chemiczny debil w ogóle interesował się medycyną.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 19:27   #10
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Osoba, która chce być lekarzem "od zawsze" raczej zauważy w pewnym momencie, że nic z tego. Deklarację można jeszcze w styczniu/lutym poprawić. Tak, wypadałoby do tego czasu mieć chociaż ogólny zarys, a jeśli nawet zaczynać od przedmiotów, to zainteresować się możliwymi opcjami powinno się przed maturą, a nie po.
btw. Większość osób losujących kierunki od września myślało bardzo intensywnie, ale o tym z kim iść na studniówkę i co na siebie włożyć. Także planowanie z dłuższym niż tydzień wyprzedzeniem teoretycznie maturzysty nie przerasta intelektualnie, tylko po co
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 19:39   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-09, 19:41   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Dyskusja w której podaje się skrajne przykłady do niczego nie prowadzi, więc darujmy ją sobie.

Czekam na wiadomość od autorki z większą porcją informacji o niej i jej planach/wyobrażeniach, bez tego nie ma co strzelać w ciemno.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 22:47   #13
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Poznań, angielski z jakimś rzadkim językiem... brzmi jak etnolingwistyka na UAM. Tylko że nie spełniasz warunków rekrutacji:
Cytat:
Pierwszy przedmiot obowiązkowy (poziom rozszerzony): język obcy nowożytny.
Drugi przedmiot obowiązkowy (poziom rozszerzony) do wyboru: drugi język obcy nowożytny, matematyka, język ojczysty mniejszości narodowych, historia, geografia.
I to jest zdaje się wymaganie co do większości rzadkich filologii na tej uczelni, stąd wzięłam: http://ij.amu.edu.pl/wp-content/uplo...rekrutacja.pdf

Z polskim i obcym na maturze tylko, to z tego, co widzę, zostaje arabistyka, filologia chorwacka, czeska, duńska, niderlandzka, serbska, szwedzka, ukraińska, hebraistyka, turkologia.... no jest z czego wybierać. No i filologia angielska oczywiście. A UAM to filologicznie naprawdę dobra uczelnia.

Na UŁ nie ma aż tylu filologii, a już tym bardziej rzadkich czy mieszanych. Chyba że coś takiego: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katal...goria=studia_1

UG ma już większy wybór, też słyszałam, że o tamtejszej skandynawistyce dobrze mówią, ale trudno się dostać, a Tobie znów brakuje jednego przedmiotu: http://ug.edu.pl//rekrutacja/studia/...ne-i_stopnia_0 i z tego co widzę, takie kryteria ma większość tamtejszych filologii, więc już na starcie masz sporo punktów mniej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 15:56   #14
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Jeśli chodzi o PUM i Szczecin to powstała grupa na fb "rekrutacja 2015/16"
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 18:46   #15
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Rekrutacyjny mętlik...

Cytat:
Napisane przez balkaa Pokaż wiadomość
Witam!
Jako że niebawem zaczyna się rekrutacja na uczelnie, ja coraz bardziej świruję jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kierunku... w grę wchodzą miasta: Poznań, Gdańsk, Łódź. Na maturze zdawałam rozszerzony polski i angielski. Z j.angielskim planowałam się związać ale tylko z jakimś innym językiem, najlepiej rzadkim. Sama już nie wiem czy to dobra opcja.
Czy są tu lingwiści którzy polecają jakąś uczelnię i mają rady dla skołowanych jak ja? ;/
UAM Poznań ma dobre filologie.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-10 18:46:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.