Przydomowe oczyszczalnie ścieków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-13, 15:09   #1
camelek81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 37

Przydomowe oczyszczalnie ścieków?


Cześć, chciałabym się zapytać, czy któraś z Was ma przydomową oczyszczalnię ścieków? Jesteśmy obecnie w fazie projektowania naszego nowego domu i zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem, ale ciężko znaleźć w sieci obiektywne opinie na ten temat. Znalazłam oferty kilku firm xxx , ale na początek potrzebowałabym kilku obiektywnych informacji od Was:
1. Czy taka inwestycja się opłaca (tzn po ilu latach może się zwrócić)
2. Jaka jest trwałość takiego rozwiązania? - czy po kilkunastu latach trzeba będzie wszystko wymieniać?
3. Czy tego typu rozwiązania są uciążliwe? (czy zdarza się, że brzydko pachnie?)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
Mój blog

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-14 o 17:32 Powód: Linki.
camelek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 15:30   #2
edytkaac
Rozeznanie
 
Avatar edytkaac
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-ów
Wiadomości: 572
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

My też się zastanawiamy nad przydomową oczyszczalnią ścieków więc podłączam się pod pytanie...
edytkaac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 17:28   #3
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

ad. 2 jak nie będziesz robiła głupich oszczędności to nie będzie problemu
ad. 3 jak śmierdzi to znaczy, że coś nie jest tak ... w zalezności jaki system zainstalujesz

do tej pory miałam do czynienia z biologicznymi oczyszczalniami

jak nie chcesz "łazic" i sama pilnowac cykli odpuszczania nadmiaru osadu to masz od tego automat
jak coś się dziej (prawidłoy ziemisty zapach) to zmieniasz cykl i slużej napowietrzasz; mozna pobrac próbki i zobaczyc pod mikroskopem jakie mikroorganizmy sie namnażają

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-07-19 o 17:31
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 15:31   #4
edytkaac
Rozeznanie
 
Avatar edytkaac
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-ów
Wiadomości: 572
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
mozna pobrac próbki i zobaczyc pod mikroskopem jakie mikroorganizmy sie namnażają
Jakoś naukowo to brzmi...

Ja to bym chciała żeby ktoś kto używa przydomowej oczyszczalni ścieków napisał o swoich odczuciach, o tym czy jest zadowolony z tej inwestycji...
edytkaac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 08:34   #5
camelek81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 37
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Dzięki za odpowiedzi, ale faktycznie są trochę niepełne. Pytając o trwałość inwestycji miałam na myśli bardziej konkretny czas. Na przykład przyjmuje się, że kolektory słoneczne mają trwałość od 10 do 50 lat, a gwarancja zazwyczaj dotyczy 10. Jak to wygląda z oczyszczalniami? Czy trzeba będzie wymieniać zbiornik i dreny po kilkunastu latach?
__________________
Mój blog
camelek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:57   #6
danusia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Witam,
od roku użytkuję przydomową oczyszczalnię scieków ze złożem czynnym, z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do studzienki chłonnej (teoretycznie). Oto moje uwagi:
opłacalność: zapłaciłam ok. 10 tys. (łącznie z instalacją) - w ciągu roku musiałabym co najmniej 10 razy opróżnić szmbo = ok. 2000 zł rocznie (ale dochodzi koszt energii elektrycznej do zasilania pompy napowietrzającej i pompy odprowadzającej wodę)
zapach: chodząc po działce - nie czuje się żadnego zapachu, oczyszczalnia w pełni pracuje dopiero po dłuższym czasie; po otwarciu włazu po około 1 mies. dawało się wyczuć lekki zapach (ale nie taki jak przy klasycznym szambie), teraz po roku przy otwarciu włazu - można przy nim spokojnie stać (zapach perfum nie ulatnia się, ale żeby był to "smród" to w żadnym razie; oczywiście jest tak przy prawidłowym działaniu i odpowiedniej ilości bakterii, która to ilość rozpoznaje się właśnie po zapachu); nawet jak ktoś wie, że jest oczyszczalnia to po zapachu nie dojdzie, gdzie jest zbiornik
woda: można używać do podlewania (nawet trzeba bo zawiera azot) ale z wyłaczeniem "upraw jadalnych" - nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu, można też zasilić oczko wodne. Ja przez lato podlewałam krzaczki, drzewka i kwiatki co przy suszy i moim piasku było istotnym czynnikiem; można sie pokusić i jakieś rozprowadzenie po działce; na zimę woda leci do studni chłonnej.
Wykonanie i obsługa: całość robiła mi firma Basen Pol 1 . Wykonanie było OK - tak mi się wydawało, ale do czasu. Mam betonowy zbiornik - i to jest OK (przydatnie przy glebach z wysokim poziomem wody), a reszta ... Pompy się psują, a ja już nie jestem klientem firmy, schemat dostałam od innej oczyszczalni, nie mam opcji dowiedzenia się jaka powinna być pompa zainstalowana, fachowiec przyjeżdża od 2 miesięcy i nie może trafić (mają dużą inwestycję i same nieszczęścia), włożyłam swoją pompę z pływakiem, ale ona sią włącza kiedy chce, więc ręcznie włączałam pompę 2-3 razy dziennie... ale też do czasu kiedy zauważyłam, że studzienka chłonna nie przyjmuje na bieżąco całej wypomopowywanej wody (pompa jest najsłabsza z możliwych, ale pompuje porządnie), oczywiście to wsiąka dość szybko bo mam piasek, ale część "wraca" do oczyszczalni i tak wkoło Macieju.
Wniosek (mój): oczyszczalnia przydomowa jak bardziej tak, ale jak zresztą ze wszystkim, koniecznie musi być sprawdzony, rzetelny wykonawca
pozdrawiam
danusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 18:10   #7
edytkaac
Rozeznanie
 
Avatar edytkaac
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-ów
Wiadomości: 572
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Właśnie o takie relacje użytkowników są dla mnie najcenniejsze. Dziękuję Danusia_1.
Może ktoś jeszcze się podzieli swoimi spostrzeżeniami na temat użytkowania przydomowej oczyszczalni ścieków?
edytkaac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 10:48   #8
Beti 80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Cytat:
Napisane przez camelek81 Pokaż wiadomość
Cześć, chciałabym się zapytać, czy któraś z Was ma przydomową oczyszczalnię ścieków? Jesteśmy obecnie w fazie projektowania naszego nowego domu i zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem, ale ciężko znaleźć w sieci obiektywne opinie na ten temat. Znalazłam oferty kilku firm xxx, ale na początek potrzebowałabym kilku obiektywnych informacji od Was:
1. Czy taka inwestycja się opłaca (tzn po ilu latach może się zwrócić)
2. Jaka jest trwałość takiego rozwiązania? - czy po kilkunastu latach trzeba będzie wszystko wymieniać?
3. Czy tego typu rozwiązania są uciążliwe? (czy zdarza się, że brzydko pachnie?)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Ad1. Przedsięwziecie jakim jest POŚ jest jak najbardziej opłacalne zwaraca sie juz po 2, 3 latach. Osobiście posiadam oczyszczalnie pełnobiologiczną działająca na zasadzie technologi SBR. Użytkuję ja od 3 lat i naprawde warto! chociaz koszt takiej oczyszczalni nie należy do najtańszych

Ad2. Zywotnośc oczyszczalni to około 30 lat. W mojej oczyszczalni są zamontowane wyłacznie najprostsze i niezawodne czesci nieruchome (wyłącznie podnośniki powietrzne). W zbiorniku nie ma częsci elektronicznych czy elektrycznych co sparwia, że nie ma sie w niej co zepsuć Gwarancje mam na 10 lat. Dodam jeszcze że opuszczająca oczyszczalnię woda zalizcana jest do 2 klasy czystości wiec odprowadzam ją sobie do rowu melioracyjnego. Można równiez wykorzystać taką wode do podlewania krzewów czy roślin ozdobnych

Ad3 W oczyszczalniach z Castoramy czy Obi lub drenażowych gdzie ścieki defakto nie są oczyszczane tylko wprowadzane do gleby a dalej do wód niestety taki probelm istnieje:/ W biologicznych nie bo ścieki jak juz napisałam są oczyszczone do 2 klasy czystości wód. Nie wydziela sie żadej nieprzyjemny zapach a oczyszcalnia staje sie praktycnie niezauwazalna
Poniżej podaje link dla zainteresowanych oczyszczalnią.
Oczyszczalnie, którą posiadam sprzedaje firma ecoventis. W moim przypadku firma wykonała projekt, przywiozła oczyszczalnie oraz ją zamontowała - polecam
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-14 o 17:32 Powód: Linki.
Beti 80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:40   #9
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

ja czytałam też ostatnio w necie troche o takich oczyszczalniach i wyczytałam na xxxx że taka oczyszczalnie dość szybko się zwraca. Nie wiem tylko jak jest z częściami wymiennymi, czy jakimiś naprawami jak coś sie uszkodzi w ogóle czy ktoś ma z was w praktyce taką oczyszczalnię?
__________________
70,6-->69-->68-->67,5-->67-->66-->65-->64-->63-->62-->61-->60...-->59


Byłam Będę .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-30 o 08:50 Powód: reklama
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 11:16   #10
leokadiaananas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 21
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

W tamtym roku budowałam przydomową oczyszczalnie ścieków, korzystałam z usług firmy xxxxx - jak na razie nie ma brzydkich zapachów, serwis na razie mam na gwarancji, także nie jest to ani uciążliwe ani drogie a na budowę dostałam dofinansowanie z gminy, radze się zainteresować taka opcja
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-14 o 12:14 Powód: link
leokadiaananas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 10:17   #11
dragon_eye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Tutaj jest to całkiem fajnie opisane: http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2015...c.html?page=34
dragon_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-14, 08:30   #12
kolorowa899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 19
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Małe przydomowe oczyszczalnie ścieków to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości podłączenia się do kanalizacji. A tak jest właśnie w moim przypadku Sama wykorzystałam możliwość otrzymania dofinansowania z gminy na oczyszczalnie z firmy xxx i takową właśnie posiadam Dzięki temu nie zapłaciłam za nią wcale tak dużo jak się wydaje Wystarczyło tylko trochę poszukać.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-14 o 17:29 Powód: Reklama.
kolorowa899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 23:37   #13
sebixx1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to inwestycja tutaj porównanie kosztów: artykuł

Jak widać taka inwestycja, zwraca się szybciej niż mogłoby się wydawać. Dobrze zamontowana oczyszczalnia to bezproblemowa obsługa. Sam bym z niej skorzystał, gdyby nie kanalizacja (która w gruncie rzeczy nie jest wcale taka tania, bo płaci się drugie tyle za m3 wody.. )

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-05 o 12:32 Powód: Link.
sebixx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 18:46   #14
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Moim zdaniem jak najbardziej jest opłacalna. Miałam kiedyś szambo i trzeba było je ciągle opróżniać co wiązało się ze smrodem i kolejnymi wydanymi pieniędzmi. Od ok. 2 lat po przeprowadzce mam oczyszczalnie i według wyliczeń prawie się zwróciła . Ja zamawiałam z firmy Oczyszczalnia.net.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 13:15   #15
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

ja też słyszałam, że wychodzi taniej w eksploatacji, tylko na początku trzeba więcej zainwestować.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 09:44   #16
Giermek553
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Inwestycja oczywiście wymaga poświęcenia większych srodków finansowych ze względu na rozwiązania technologiczne xxx ale podczas użytkowania to robi swoją robotę !

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-06 o 09:32 Powód: reklama
Giermek553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 09:31   #17
lysyzbrazzers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków to polecam przeczytać xxx artykuł i zastanowić się czy warto. Przydomowa oczyszczalnia nie należy do tanich rozwiązań i należy mieć to na uwadze. Koszt instalacji to od 3 tysięcy w górę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-27 o 09:44 Powód: reklama
lysyzbrazzers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 09:21   #18
Barbara_Biotron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Witam,
brzydkie zapachy w okolicy szamba, to przede wszystkim gnilny rozkład biomasy, z wydzieleniem siarkowodoru. Polecam zastosowanie Bio-Trakt, https://probiotyki.biotron.pl/bio-tr...parat-do-szamb tak do szamb konwencjonalnych, jak i przydomowych oczyszczalni ścieków.
Bio-Trakt to kompozycja mikroorganizmów, oparta na szczepach probiotycznych bakterii występujących w naszym naturalnym środowisku. Preparat jest w pełni biodegradowalny oraz bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin.

Często słyszę, że w POŚ nie ma potrzeby stosowania bakterii, bo "one już tam są". Polecam przebadanie próbki wody pościekowej na zawartość patogenów, jak bakterie coli, pasożyty, etc. Dlatego nie wolno wody pościekowej używać do podlewania czegokolwiek.

Zawarte w Bio-Trakcie mikroorganizmy skutecznie eliminują patogeny, dzięki czemu woda pościekowa jest bezpieczna do podlewania roślin uprawnych.
__________________
Biotron Polska
tel. +48 576 173 950
biuro [at] biotron.pl
Zapraszamy do sklepu https://probiotyki.biotron.pl
Barbara_Biotron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 14:27   #19
aleksia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

dziewczyny, jakie oczyszczalnie montowałyście u siebie ? Nasz instalator poleca ten produkt xxx tylko teraz pytanie czy nie chce nas wpuścić w maliny, mamy kredyt i nie chcielibyśmy z mężem ładować się w inwestycja, która na końcu okaże się skarbonką, której nie podołamy.
Może któraś z was ma taką oczyszczalnie i może doradzić, brać czy też lepiej odpuścić ?

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-03-17 o 22:21 Powód: reklama
aleksia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-27, 11:48   #20
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Podobno takie oczyszczalnie wychodza na dłuższą metę dużo taniej niż szambo. Znajomi sobie zamontowali i z tego co mówią, to są bardzo zadowoleni.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-27 12:48:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.