Pytanie dot. żelu i kremu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-22, 22:27   #1
adamowski10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2

Pytanie dot. żelu i kremu


Hej,
Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich oczywiście ilość działów i ich nazwy mnie po prostu rozwaliły, więc jeżeli wybrałem zły to proszę moderatora o przeniesienie

Dotychczas myłem twarz zwykłą, zimną wodą, a później nakładałem zwykły krem nivea soft. Niestety na moją twarz to chyba za mało i by w końcu jakoś zadbać o swoją cerę zacząłem czytać różne artykuły. Ogrom tego wszystkiego mnie po prostu przeraził poczułem się jak dziecko we mgle Wyczytałem, że gdy nie golę się codziennie wystarczy żel do twarzy, krem i raz w tygodniu peeling, z tym, że ostatnie można zamienić na żel z drobinkami korundu. Poczytałem, kupiłem polecany żel firmy topła - dermo men - głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy. Teraz wszystko pięknie, ale sposób użycia na butelce nie do końca dla mnie jest kompletny. "Rozprowadź żel na powierzchni twarzy omijając okolice oczu, następnie spłucz wodą". I tu moje dwa pytania:
1) Czy rozsmarować to na twarz suchą czy mokrą? Jeżeli mokrą to zmoczoną wodą ciepłą czy zimną?
2) Spłukać wodą ciepłą czy zimną?

Może to pytanie jest głupie, ale słyszałem, że ciepła woda otwiera pory, zimna je zamyka, wolę się dopytać niż później narzekać, że ten żel to badziewie

Druga sprawa, czy po tym żelu krem nivea soft to dobry wybór?

Pozdrawiam
adamowski10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 06:39   #2
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Pytanie dot. żelu i kremu

wydaje mi sie, ze powinienes lekko zwilzyc twarz, po prostu chlusnąć ją wodą i wtedy umyć żelem, a potem spłukac
zdecydowanie zimna woda dokladnie, tak jak napisales, ciepla woda otwiera pory i sprzyja zmarszczkom
jezeli krem nivea ci odpowiada to ok, ale z tego co wiem przy codziennej pielegnacji nalezy wykonywac 3 kroki- żel myjący, tonik, krem
tonik wyrównuje pH skory i pozwala zmniejszyc ilosc sebum na twarzy
peeling- 1-2 razy w tygodniu powinno byc ok co do żelu z korundem- nie slyszalam, kojarzy mi sie z zabiegiem mikrodermabrazji korundowej, wiec domyslam sie, ze jest dosc intensywny moze zacznij od jakiegos zwyklego peelingu oczyszczajacego mam nadzieje ze pomoglam
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 08:56   #3
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: Pytanie dot. żelu i kremu

Ciepła woda otwiera pory i do mycia to zdecydowanie dobrze, bo pozwala głębiej oczyścić skore. Mycie zimna woda moim zdaniem nie ma sensu. Użyć jej się powinno do spłukiwania żelu, zeby pory zamknąć i zeby zanieczyszczenia nie wchodziły w nie na nowo.
Do tego koniecznie tonik który przywraca prawidłowe pH skórze, na to krem.
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:56   #4
adamowski10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie dot. żelu i kremu

Czyli: ciepła woda -> żel do twarzy -> zimna woda -> tonik oczyszczający -> krem?

Czy ten tonik będzie odpowiedni?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
adamowski10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 20:40   #5
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: Pytanie dot. żelu i kremu

Cytat:
Napisane przez adamowski10 Pokaż wiadomość
Czyli: ciepła woda -> żel do twarzy -> zimna woda -> tonik oczyszczający -> krem?

Czy ten tonik będzie odpowiedni?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html

Tak, dokładnie taka kolejność.
Co do toniku - mnie się jego skład nie podoba - może wysuszać i zapychać. Możesz przejść się do sklepu zielarskiego i zapytać czy mają hydrolaty. To są wody kwiatowe i działają podobnie do toniku, tylko w zależności z czego ten hydrolat jest ma inne właściwości.
Cenowo może wyjdzie trochę więcej, ale będziesz wiedział chociaż że masz naturalny, dobry produkt.
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 21:40:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.