Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-18, 10:15   #1
Gosia1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1

Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum


Witam piszę ponieważ martwię się o moją koleżankę przez długą chorobę a potem przez nadmiar materiału załamała się w 3 klasie Liceum wcześniej nie uczyła się jakoś najlepiej ale oceny końcowe z maturalnych przedmiotów nie schodziły poniżej 2.
Wczoraj dowiedziała się że nie przechodzi ponieważ ma 2 ocen ndst w matematyki gdzie miała przewagę ocen pozytywnych co jest wymagane i średnią 1,5 niestety tutaj wymagana średnia jest 1,65 nauczycielka ją olała bo chciała się wczoraj zgłosić na lekcji do odpowiedzi a ta ją zbyła. W angielskim miała zbyt dużo ocen niedostatecznych i nie została dopuszczona do matury w tym roku.
Strasznie się załamała szkoda mi jej bo nie jest głupia Wczoraj napisała odnośnie matematyki podanie że nie zgadza się z oceną ndst na koniec semestru i pisała go 1h póżniej (trochę paranoja) niestety nie zdała go bo wyniki były odrazu potem miała część ustna z 3 zadan rozwiązała połowe z 1 była strasznie zdenerwowana. Matematyka przepadła ale z angielskiego też napsiała do dyrekcji takie oświadczenie że nie zgadza się z oceną zaliczenie ma w poniedziałek o 8:45 jak nie zda to też w sierpniu jak matematykę, strasznie się tym denerwuje i wariuje dodatkowo w poniedziałek o 8.20 ma egzamin praktyczny na prawko którego nie da się już odwołać bo można było do wczoraj do godziny 12.00 a ona się o tym dowiedziała jak wszyscy około godziny 15:00 i w takim wypadku pieniądze przepadną około 150 żł i sama nie wiem co jej doradzić z poniedziałkiem i jak ją pocieszyć
Gosia1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 15:25   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Szczerze mówiąc, to powtarzanie klasy to w tym przypadku najlepsze wyjście. Dziewczyna musi mieć naprawdę duże zaległości z przedmiotów maturalnych, na zdanie matury w tym roku nie ma szans. Poza tym, to nie jest pocieszenie, ale trochę jej winy w tym jest, wygrzebywania z zagrożeń nie zaczyna się kilka dni przed końcem roku, zwłaszcza w klasie maturalnej.
Trzeba było próbować poprawiać wszystko na bieżąco. Boleśnie, bo boleśnie, ale dziewczyna nauczy się nie zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę.
ps. już zupełnie na marginesie, nie ma możliwości, żeby przy dwóch 1 mieć przewagę ocen pozytywnych i średnią 1,5.
I błagam, interpunkcja nie gryzie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:45   #3
rimavelle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Niech czeka do zakończenia szkoły, w sierpniu napisze poprawkę, a za rok podejdzie do matury. Spójrzmy prawdzie w oczy - przynajmniej z matematyki w tym roku by matury pewnie nie zdała. A jak już to i tak na mały procent, więc trzeba by to poprawiać.
rimavelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 16:45   #4
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Zda poprawke w sierpniu i napisze mature za rok to jeszcze nie jest koniec świata. Sama zawaliłam ostatnią klasę i mnie też to czeka. Nie warto się załamywać z takiego powodu
Pocieszeniem jest to że nie ważne czy będą jakieś zmiany w maturze czy nie ona napisze na swoich zasadach
Ja za rok piszę maturę która już teraz jest "stara" ale taki los ostatnich roczników, ani książek sprzedać ani nic...
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 13:46   #5
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Cytat:
Napisane przez Callen Pokaż wiadomość
Zda poprawke w sierpniu i napisze mature za rok to jeszcze nie jest koniec świata. Sama zawaliłam ostatnią klasę i mnie też to czeka. Nie warto się załamywać z takiego powodu
Pocieszeniem jest to że nie ważne czy będą jakieś zmiany w maturze czy nie ona napisze na swoich zasadach
Ja za rok piszę maturę która już teraz jest "stara" ale taki los ostatnich roczników, ani książek sprzedać ani nic...
Podręczniki można sprzedać, ja normalnie swoje podręczniki sprzedałam młodszym klasom, a też jestem z nowej podstawy i zdaje maturę w tym roku.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Skoro nie zdała matematyki z materiału z 3 klasy, który jest stosunkowo łatwy w porównaniu do poprzednich klas, to uważam, że poprawka jeszcze na dobre jej wyjdzie. Poza tym skoro ma duże zaległości to trudno byłoby jej zdać maturę w tym roku. Będzie miała rok na powtórzenie materiału, a to na dobre jej wyjdzie.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 14:10   #6
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Ale ja jestem ze starej 95
Odkąd pamiętam klasy po mnie miały już całkiem inne podręczniki
Technikum w tym roku piszę starą maturę. Pytałam co ze mną i za rok też mogę napisać swoją starą
__________________
21.01.14 jestem kierowcą

Edytowane przez Callen
Czas edycji: 2015-04-22 o 14:12
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 20:08   #7
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Cytat:
Napisane przez Callen Pokaż wiadomość
Ale ja jestem ze starej 95
Odkąd pamiętam klasy po mnie miały już całkiem inne podręczniki
Technikum w tym roku piszę starą maturę. Pytałam co ze mną i za rok też mogę napisać swoją starą
Aaa no tak Faktycznie. Moja znajoma w tym roku poprawia jedna maturke i będzie pisać w swojej starej szkole z 96, ale ta stara podstawę.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 16:35   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Problem mojej koleżanki z ukończeniem Liceum

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakim trzeba być ....... żeby zawalić ostatnią klasę szkoły średniej. Po prostu nie ogarniam. Głupota level expert i to JEST powód do załamywania się nad własną głupotą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-23 17:35:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.