Specjalista ds logistyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 18:08   #1
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598

Specjalista ds logistyki


Witam serdecznie na moim watku


Szukam wszystkiego co dotyczy konkretnie tego zawodu

Skonczylam studia zarzadzanie i marketing ale o specjalnosci Logistyka

Chcialabym pracowac jako specjalista ds logistyki, ale chcialabym aby ktos z branzy przyblizyl mi dokladnie ten zawod

Bede wdzieczna jesli rowniez studencji i osoby poszukujace pracy beda sie wypowiadac

Poruszajcie wszystkie tematy wziazane z tymzawodem i z logistyka
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:39   #2
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Specjalista ds logistyki

Ja tez chętnie się dowiem
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:40   #3
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Specjalista ds logistyki

Skoro skończyłaś taką specjalność to chyba powinnaś się orientować

w necie jest duzo informacji na ten temat, choćby na wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Logistyka

Ogólnie rzecz biorąc jest to organizowanie transpotu - np. firma X chce dostarczyć coś do firmy Y i trzeba to sprawnie zaplanować - niektóre firmy mają swoje auta, niektóre korzystają z usług firm logistycznych. Aby wszystko poszło sprawnie trzeba wiedziec np. ile towaru trzeba przewieźć, jaki samochód wysłać (znać więc jego ładownośc, no i wiedzieć, czy jest "dostępny" czy gdziez w trasie). Organizować trzeba tak, aby maksymalnie wykorzystać, tzn aby nigdy samochód nie jechał pusty.

Większe problemy gdy firma zajmuje się też exportem - jest wtedy kontakt z firmami zagranicznymi wiec angielski trzeba znać bardzo dobrze.

To bardzo po krótce i ujęłam tylko aspekt transportu oprócz tego jest jeszcze np. gromadzenie odpowiednich dokumentów, sporządzanie listy przewozej, sprawy zw. z magazynowaniem towarów.


poszukaj sobie np przez google "logistyka forum", "spedycja forum" - jest dużo specjalistycznych for na których mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec i przydatnych np: http://www.espedytor.pl/forum/
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2008-07-10 o 19:57
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:30   #4
gonaa89
Raczkowanie
 
Avatar gonaa89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 58
Dot.: Specjalista ds logistyki

Oj ja tez bym się chciała dowiedziec czegos na ten temat...
Ale własnie chodzi mi o to, żeby nie były o takie
definicje "czym jest i czym sie zajmuje logistyka"..
Chciałabym wiedziec jak wygląda np dzien pracy logistyka,
jakie są jego obowiązki itp
Takie bardzoej informacje z życia
gonaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:44   #5
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Specjalista ds logistyki

Wysłałam link do wizażanki która sie tym zajmuje i może wam napisze ...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:25   #6
kometeq
Raczkowanie
 
Avatar kometeq
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 342
Dot.: Specjalista ds logistyki

Ja się uczę w szkole logistycznej i w zasadzie cały czas wpajają nam i wymagają od nas tych pojęć. Ale zazwyczaj to właśnie takie encyklopedyczne formułki. W skrócie i po polskiemu logistyk zajmuje się przede wszystkim organizacją, jest odpowiedzialny za odpowiednią ilość towaru w magazynie. Zależy oczywiście w jakiej branży specjalizuje się dana firma.
__________________
gonimy za szczęściem, a nie mamy czasu być szczęśliwi..




http://kometeq.soup.io/
kometeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 18:06   #7
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Specjalista ds logistyki

podnoszę temat
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 19:07   #8
grzegorz15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Specjalista ds logistyki

Czesc. Wybralem sie na profil logistyka do szkoly i mam zadanie domowe w kturym mam napisac ***************

Pomocy!! mam to na jutro ;/

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-09-04 o 23:48
grzegorz15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:17   #9
elle_woods
Raczkowanie
 
Avatar elle_woods
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 68
Dot.: Specjalista ds logistyki

Ja pracuję jako logistyk, a jestem po anglistyce
Grunt to mieć dobrą organizację, angielski tez przeważnie bardzo istotny, przynajmniej u mnie bez tego nie da rady bo moj firma zajmuje się importem.
Bardzo ważna jest dokładnośc i umiejętność pracy z liczbami, nierzadko logistyka zahacza niejako oo finanse (faktury itd)
Jesli chodzi o tydzien pracy, to przynajmniej u mnie wygląda on cyklicznie. W czwartek skladam liste zaladunkową, Holandia przygotowuje samochód, w poniedziałek jest ładowany, dostaję faktury, na ich podstawie przygotowuję dokumenty magazynowe PZ i WZ, rozliczam dostawy wewnątrzwspólnotowe, we srodę samochód jest już w Polsce, wystarczy poprosić panów z magazynu o sprawdzenie stanu, i koniec. W magazynie byłam raz w życiu - jest w zupelnie innym miejscu niz biuro, całe szczęscie...
Istotny jest system przyjmowania zamowien, wprowadzania ich w system (moj to I-series AS-400) i przygotowywania potwierdzen, a następnie kontrola zgodności faktur z zamowieniem.
Bardzo ważny jest kontakt z klientem i ustalanie terminow dostaw. czasem z braku komunikacji wynikaja spore problemy...

Bardzo lubię tę pracę, zawsze mnie pociągala organizacja różnych rzeczy, a dodatkowo mam tę satysfakcję że logistyka to raczej typowo "męski" zawód
elle_woods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 23:49   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Specjalista ds logistyki

Cytat:
Napisane przez grzegorz15 Pokaż wiadomość
Czesc. Wybralem sie na profil logistyka do szkoly i mam zadanie domowe w kturym mam napisac ***************

Pomocy!! mam to na jutro ;/
Nie odrabiamy na Wizażu prac domowych
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:07   #11
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Specjalista ds logistyki

Podnosze watek. Bardzo bym chciala sie dowiedziec jak wyglada na codzien praca logistyka. Mysle nad zmiana kierunku studiow albo na logistyke albo na finanse i rachunkowosc. Mecze sie strasznie na moich studiach. Teraz mam projekt i po prostu plakac sie chce - nic nie wiem, nie rozumiem. Ten kierunek to nie moja bajka, tylko nerwy trace. Bardzo bym prosila o jakiekolwiek informacje. Chcialabym znalezc zajecie ktore by mnie bez reszty pochlonelo. Nie chce do konca zycia pracowac w sklepie
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 11:05   #12
princeska25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Specjalista ds logistyki

Cytat:
Napisane przez elle_woods Pokaż wiadomość
Ja pracuję jako logistyk, a jestem po anglistyce
Grunt to mieć dobrą organizację, angielski tez przeważnie bardzo istotny, przynajmniej u mnie bez tego nie da rady bo moj firma zajmuje się importem.
Bardzo ważna jest dokładnośc i umiejętność pracy z liczbami, nierzadko logistyka zahacza niejako oo finanse (faktury itd)
Jesli chodzi o tydzien pracy, to przynajmniej u mnie wygląda on cyklicznie. W czwartek skladam liste zaladunkową, Holandia przygotowuje samochód, w poniedziałek jest ładowany, dostaję faktury, na ich podstawie przygotowuję dokumenty magazynowe PZ i WZ, rozliczam dostawy wewnątrzwspólnotowe, we srodę samochód jest już w Polsce, wystarczy poprosić panów z magazynu o sprawdzenie stanu, i koniec. W magazynie byłam raz w życiu - jest w zupelnie innym miejscu niz biuro, całe szczęscie...
Istotny jest system przyjmowania zamowien, wprowadzania ich w system (moj to I-series AS-400) i przygotowywania potwierdzen, a następnie kontrola zgodności faktur z zamowieniem.
Bardzo ważny jest kontakt z klientem i ustalanie terminow dostaw. czasem z braku komunikacji wynikaja spore problemy...

Bardzo lubię tę pracę, zawsze mnie pociągala organizacja różnych rzeczy, a dodatkowo mam tę satysfakcję że logistyka to raczej typowo "męski" zawód
no ta masz dużo szczęścia, a ja też jestem po anglistyce i po ekonomice procesów logistycznych (logistyka) i nie moge dostac nigdzie pracy, teraz nie doceniaja ludzi po studiach,przewaznie logistycy to faceci po srednim, którzy siedza kupe lat w firmie. Mi odpowiadali na rozmowie tak: no wykształcenie ma pani idealnie połaczone a widzi pani ja mam srednie i jestem kierownikiem działu i zasmiał sie w oczy. Pozostaje wyjechac na roboty za granice i na co tyle lat studiów, z dobra zawodówą lepiej bym wyladowała! :-((
princeska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 16:05   #13
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: Specjalista ds logistyki

wiedza zdobyta na studiach ( oczywiscie poza paroma wyjatkami) jest bardzo przydatna . . do rozwiazywania krzyzowek
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 19:29   #14
maturzystka007
Raczkowanie
 
Avatar maturzystka007
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 218
Dot.: Specjalista ds logistyki

Cytat:
Napisane przez elle_woods Pokaż wiadomość
Ja pracuję jako logistyk, a jestem po anglistyce
Grunt to mieć dobrą organizację, angielski tez przeważnie bardzo istotny, przynajmniej u mnie bez tego nie da rady bo moj firma zajmuje się importem.
Bardzo ważna jest dokładnośc i umiejętność pracy z liczbami, nierzadko logistyka zahacza niejako oo finanse (faktury itd)
Jesli chodzi o tydzien pracy, to przynajmniej u mnie wygląda on cyklicznie. W czwartek skladam liste zaladunkową, Holandia przygotowuje samochód, w poniedziałek jest ładowany, dostaję faktury, na ich podstawie przygotowuję dokumenty magazynowe PZ i WZ, rozliczam dostawy wewnątrzwspólnotowe, we srodę samochód jest już w Polsce, wystarczy poprosić panów z magazynu o sprawdzenie stanu, i koniec. W magazynie byłam raz w życiu - jest w zupelnie innym miejscu niz biuro, całe szczęscie...
Istotny jest system przyjmowania zamowien, wprowadzania ich w system (moj to I-series AS-400) i przygotowywania potwierdzen, a następnie kontrola zgodności faktur z zamowieniem.
Bardzo ważny jest kontakt z klientem i ustalanie terminow dostaw. czasem z braku komunikacji wynikaja spore problemy...

Bardzo lubię tę pracę, zawsze mnie pociągala organizacja różnych rzeczy, a dodatkowo mam tę satysfakcję że logistyka to raczej typowo "męski" zawód
Wow, po prostu praca marzenie.. Ja właśnie startuję na studia logistyczne i wiele bym dała żeby w przyszłości znaleść właśnie taką robotę
maturzystka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 09:45   #15
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Specjalista ds logistyki

Witajcie, ja również jestem zainteresowana pracą w firmie logistycznej. Przeglądam ogłoszenia o pracę i niesamowicie wnerwia mnie stale powstarzająca się formułka "wymagane minimum 2 letnie doświadczenie w firmie logistycznej". To gdzie my do jasnej cholery mamy zdobyć doświadczenie, skoro wszędzie go wymagają?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 05:09   #16
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Specjalista ds logistyki

Cytat:
Napisane przez Foxy89 Pokaż wiadomość
Witajcie, ja również jestem zainteresowana pracą w firmie logistycznej. Przeglądam ogłoszenia o pracę i niesamowicie wnerwia mnie stale powstarzająca się formułka "wymagane minimum 2 letnie doświadczenie w firmie logistycznej". To gdzie my do jasnej cholery mamy zdobyć doświadczenie, skoro wszędzie go wymagają?
idź na staż
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 17:20   #17
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Specjalista ds logistyki

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
idź na staż
Ale po stazu tez sie nie ma 2 letniego wykształcenia
Ale zawsze coś..
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 15:28   #18
mimimka
Zadomowienie
 
Avatar mimimka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 374
Dot.: Specjalista ds logistyki

Ja tez dostalam taka prace zupelnie po innych studiach niz logistyka.
Troche si eboje bo nie mam zielonego pojecia i niczym o czym tu piszecie-moj kioerownik tez o tym wie, ale powiedzial, ze woli taka osobe niz jakas z 10 letnim doswiadczeniem i przyzwyczajeniami.

Bede zajmowac sie takimi rzeczami jak elle_woods dla firmy eksportujacej za granice.

Nigdy nie myslalam o sobie, jako o logistyku, ale sie trafilo wiec sprobuje i mam nadzieje, ze dam sobie rade
__________________
You can spend, minutes, hours, days, weeks or even months over-analyzing a situation; trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened - or you can just leave the pieces on the floor and move the fuck on!!
mimimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 21:01   #19
kaisa1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Specjalista ds logistyki

Cytat:
Napisane przez mimimka Pokaż wiadomość
Ja tez dostalam taka prace zupelnie po innych studiach niz logistyka.
Troche si eboje bo nie mam zielonego pojecia i niczym o czym tu piszecie-moj kioerownik tez o tym wie, ale powiedzial, ze woli taka osobe niz jakas z 10 letnim doswiadczeniem i przyzwyczajeniami.

Bede zajmowac sie takimi rzeczami jak elle_woods dla firmy eksportujacej za granice.

Nigdy nie myslalam o sobie, jako o logistyku, ale sie trafilo wiec sprobuje i mam nadzieje, ze dam sobie rade
hej, ja własnie tez dostałam prace dokładnie w takim dziale jak opisujesz, ale tez ze tak powiem jestem zielona. Powiedz mi mniej wiecej jak wyglada praca w twoim przypadku, czy idzie sie nauczyc wszystkiego ? pozdrawiam
kaisa1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.