Paradontoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-01, 00:08   #1
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Exclamation

Paradontoza


Witam mam pytanie w jaki sposob leczy sie paradontoze. Objawami jest obsowanie sie dziasel itp.

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2007-04-03 o 08:27
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 18:07   #2
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Paradontoza

Ja też choruję na paradontozę, stosowałam już wiele past: AJONA, PARADONTAX, LACALUT ACTIV i nic nie pomaga. Czytałam, że dobry jest koenzym Q - 10
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 22:15   #3
matahari34
Przyczajenie
 
Avatar matahari34
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 6
GG do matahari34 Send a message via Skype™ to matahari34
Dot.: Paradontoza

Ja tez mam ten problem,ponoc genetyczny u mnie,stosuje odpowiednie pasty,dbam o higiene,a problem ciagle jestparadontolog wykonal mi kiretaz(glebokie czyszczenie kieszonek dziaslowych)i zaproponowal mi przeszczep blony sluzowej z podniebienia ,zabieg dosyc drogi,czasochlonny ale czy skuteczny??moze ktos to wykonywal i moze powiedziec cos na ten temat?zwlaszcza skutecznosci..
__________________
Kobiety lubia sile,ale jej nie nasladuja;mezczyzni zas-delikatnosc,ale jej nie odwzajemniaja. Jean Paul
matahari34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 09:15   #4
nathanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez matahari34 Pokaż wiadomość
Ja tez mam ten problem,ponoc genetyczny u mnie,stosuje odpowiednie pasty,dbam o higiene,a problem ciagle jestparadontolog wykonal mi kiretaz(glebokie czyszczenie kieszonek dziaslowych)i zaproponowal mi przeszczep blony sluzowej z podniebienia ,zabieg dosyc drogi,czasochlonny ale czy skuteczny??moze ktos to wykonywal i moze powiedziec cos na ten temat?zwlaszcza skutecznosci..


Czesc Wam, temat straszny ja mam 32 lata i paradontoze odkad pamietam majac 23 lata mialam wszczepiana kosc ciagle wizyty u dentysty i czyszczenie kamienia co 3 miesiace bo tak wymaga sie tego przy paradontozie.
Mialam i mam (w mniejszym stopniu juz bo sie z tym pogodzilam)paranoje na tym punkcie - koszmary w nocy - - szukalam wszystkiego i wszedzie - NIE MA JESZCZE ZLOTEGO SRODKA

Kupe kasy straconej nerwow lez i powiem wam tak,niczym nie wyleczymy tego dziadostwa poki co, mozemy tylko przedluzyc sobie zywotnosc naszych zabkow dbajac o nie tak jak radzi periodonta - ale i tak wypadna no chyba , ze w koncu cos znajda. Ale ja juz nie wiem watpie za duzo czytalam i widzialam na ten temat - dzieci w wieku 7 lat potrafia miec juz straszna paradontoze a wywolana jest przez bakteria na ktorej niema poki co bata nawet jezeli wyrwiemy i bedziemy mialy implanty to i tak ta bakteria bedzie w jamie ustnej.
wiem ,ze we Francji pracuja nad antbiotykiem ktory ma wybic te bakterie ale narazie to wiece on testuje te antybiole wiec zanim cos znajda to my juz pozegnamy sie z zebami.

U mnie juz sie lekko chwieje zabek wiec przeszczep kosci ktory mialam nie za wiele pomogl

Co najgorsze wyobrazcie sobie ze po kilku latach jak zrobilam pantonogram to periodonta zlapal sie za glowe i powiedzial ze mam koszmarne zeby (tak a propo to mam b.ladne zeby gdzy wszyscy sie zachwycaja nimi zero prochnicy tylko te swinstwo - chodzilo mu o kosc oczywiscie )

kiedy mu wspomnialam o tym, ze mialam wszczepiana kosc 7 lat wczesniej to sie wielce zdziwila Pani i stwierdzila ze miala zle czyszczone zeby i kamien (moze miala racje a moze poprostu bredzila) .

Moja znajoma chciala zasiegnac opinii innego fachowca poszla tuz po zabiegu wszceponej kosci tak zaraz miesiac po - do innego periodonty - na co Pan periodonta (nie swiadomy ze ona jest po zabiegu) zaproponowal zabieg taki sam w te same miejsca kolzeanka sie zalamala i ze lzami pobiegla do swojej periodonty ktora jej robila ten zabieg i lekarka powiedziala ze niestety lae to nie jest widoczne

A teraz moze pelecic Wam nastepujace:

koenzym q 10 w tabletkach oraz obowiazkowo irrygator do czyszczenia szczelin miedzy zebami dobry irrygator czysci rowniez pod dziaselkami - (ja mam taki)
Obowiazkowo plyn do plukania jamy ustnej ale nie taki sklepowy tylko aptekowy -
pasty do mycia zebow tez nie sklepowe tylko aptekowe najlepiej takie ktore wybielaja (tak moja periodonta polecala)
ja jednak najlepiej wspominam paste aloesowa firmy forever ona nie jest w aptekach niestety tez malo nie kosztuje bo az 37zl ale jak dla mnie po wszystkich moich eksperymentach ona byla najlepsza.
nathanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 16:52   #5
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez nathanek Pokaż wiadomość

A teraz moze pelecic Wam nastepujace:

koenzym q 10 w tabletkach oraz obowiazkowo irrygator do czyszczenia szczelin miedzy zebami dobry irrygator czysci rowniez pod dziaselkami - (ja mam taki)
Obowiazkowo plyn do plukania jamy ustnej ale nie taki sklepowy tylko aptekowy -
pasty do mycia zebow tez nie sklepowe tylko aptekowe najlepiej takie ktore wybielaja (tak moja periodonta polecala)
ja jednak najlepiej wspominam paste aloesowa firmy forever ona nie jest w aptekach niestety tez malo nie kosztuje bo az 37zl ale jak dla mnie po wszystkich moich eksperymentach ona byla najlepsza.
Pierwsze słyszę, żeby wybierać wybielające pasty przy paradontozie - przecież to najgorsze co może być dla dziąseł i wogóle dla zębów !!!

Ja mam paradontozę dziedziczną - obydwoej moji rodzice borykają się z tym problemem i ja również, jak na razie 4 zęby mam zaatakowane - naszczęście choć zęby mam krótki to bardzo głęboko osadzone w zębodole, dlatego się nie ruszają. Ja używam pasty Sensodyne i Ajona oraz płyn do płukania jamy ustnej. Mój drugi problem z zębami to próchnica ale nie ta zwykła tylko ta od środka zęba - zdradliwa i zżearająca całego zęba nim się spostrzeżesz
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 20:03   #6
nathanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez daphne81 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, żeby wybierać wybielające pasty przy paradontozie - przecież to najgorsze co może być dla dziąseł i wogóle dla zębów !!!

Ja mam paradontozę dziedziczną - obydwoej moji rodzice borykają się z tym problemem i ja również, jak na razie 4 zęby mam zaatakowane - naszczęście choć zęby mam krótki to bardzo głęboko osadzone w zębodole, dlatego się nie ruszają. Ja używam pasty Sensodyne i Ajona oraz płyn do płukania jamy ustnej. Mój drugi problem z zębami to próchnica ale nie ta zwykła tylko ta od środka zęba - zdradliwa i zżearająca całego zęba nim się spostrzeżesz

tak wybielajaca ale jak wspominam nie sklepowa tylko aptekowa a dlatego wybielajaca gdyz taka sobie radzi najlepiej z osadem ktory sie odklada na zebach tylko taka pasta go sciagnie dokladnie.Te aptekowe nie sa az tak szkodliwe jak sklepowe wybielajace wiec dlatego polecila mi periodonta ktora raczej wie co poleca.Poza pasta tez uzywam zeli na dziasla bajkadnt i mucosolwit firmy herbapol(chyba jakos tak)plyn Eludril czerowny swietnie pali paszcze i sciaga dziaselka.
Ale obowiazkowy jest irrygator naprawde.
U mie tez jest dziedziczna paradontoza wszystkie siostry mojej mamy to maja chyba o dziadku i u wszystkich jak i umnie i moich siostr ciotecznych zaczyna sie od tego samego zeba na dole wiec napewno jest dziedziczna

poczytaj sobie o tyh tabletkach koenzym Q10 sa takie do ssania dosc drogie 60 tabletek kosztuje ok.70zl.ale warte.
nathanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 20:48   #7
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez nathanek Pokaż wiadomość

poczytaj sobie o tyh tabletkach koenzym Q10 sa takie do ssania dosc drogie 60 tabletek kosztuje ok.70zl.ale warte.

o tabletkach z Q10 wiem - sama napisłam o nich post przed tobą
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-03, 15:27   #8
duszek989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Paradontoza

.

Edytowane przez duszek989
Czas edycji: 2008-01-21 o 14:50
duszek989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 21:53   #9
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Paradontoza

cos ktos slyszal o klinice periodent?
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 10:35   #10
chiruca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Paradontoza

Witam.
Ja również mam paradontopatię, która objawia się odsłoniętymi szyjkami zębów (u mnie dolna szczęka), ponoć wada zgryzu przyczyniła sie do tej patologii u mnie.
Chcę bardzo podjąć leczenie, lecz w Polsce jest znikoma liczba specjalistów periodontologów. Proszę możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego periodontologa (paradontologa) najlepiej z Poznania, lub Szczecina
Bardzo byłabym wdzięczna za namiary i dziękuję z góry/
Mój e - mail gsand@vp.pl
chiruca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:34   #11
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Paradontoza

i ty pytasz o szczecin!!! kochana przeciez szczecin słynie z najlepszej kliniki periodontologii i chorób błon sluzowych w Polsce wystarczy wybrać sie do instytutu stomatologii akademii medycznej na pomorzanach zarejestrowac sie i juz
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 13:33   #12
bobeczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez chiruca Pokaż wiadomość
Witam.
Ja również mam paradontopatię, która objawia się odsłoniętymi szyjkami zębów (u mnie dolna szczęka), ponoć wada zgryzu przyczyniła sie do tej patologii u mnie.
Chcę bardzo podjąć leczenie, lecz w Polsce jest znikoma liczba specjalistów periodontologów. Proszę możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego periodontologa (paradontologa) najlepiej z Poznania, lub Szczecina
Bardzo byłabym wdzięczna za namiary i dziękuję z góry/
Mój e - mail gsand@vp.pl
Ja tez walcze z tym problemem i nic. mam do[piero 27 lat a moj stan ddziasel jest fatalny. Nie mam juz sily bawic sie w ich leczenie i marnowanie kasy oraz czasu. Udalo mi sie zaoszczedzic pieniazki i bede chciala zrobic sobie nowe zeby.Takie ktore nie bola a dziasla przez nie nie choruja. za 2.500 zl mozna naprawde bardzo solidnie zrobic gore i dol a zabki wygladaja tak naturalnie jak swoje. Moja znajoma z oracy po 10 letniej walce a parodontoza i wpakowaniu w to kilku tysiecy zloty ,rok temu zdecydowal sie na ,,nowe,, uzebienie i mowi ze szkoda ,ze nie wpadla na to wczesniej. Ja tez juz mam powoli dosc i dlatego chce sie zdecydowac na taki krok. Jezeli moja parodontoza bnedzie sie caly czas pogarszac to zeby i tak wypadna same.
bobeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 21:31   #13
esmera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 34
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez chiruca Pokaż wiadomość
Witam.
Ja również mam paradontopatię, która objawia się odsłoniętymi szyjkami zębów (u mnie dolna szczęka), ponoć wada zgryzu przyczyniła sie do tej patologii u mnie.
Chcę bardzo podjąć leczenie, lecz w Polsce jest znikoma liczba specjalistów periodontologów. Proszę możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego periodontologa (paradontologa) najlepiej z Poznania, lub Szczecina
Bardzo byłabym wdzięczna za namiary i dziękuję z góry/
Mój e - mail gsand@vp.pl
W Szczecinie przyjmuje periodontolog Ewa Taichman-Malec, na ul. Jasnej 121. Świadczy usługi w ramach NFZ. Podaję nr. tel. 502 274262 lub 0914643406.
esmera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:44   #14
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Mój periodontolog powiedział, że absolutnie nie wolno używać żadnych past wybielających, ponieważ zawierają zbyt wysoki stopień ścieralności. Każda z past wybielających posiada wysoki ten stopień i szkodzi dziąsłom.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:34   #15
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Paradontoza

ja mam 19lat i juz krwawia mi dzasla nie tylko przy myciu ale juz takze same z siebie... i nie wiem co robic ;(?
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 14:12   #16
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez blondi19 Pokaż wiadomość
ja mam 19lat i juz krwawia mi dzasla nie tylko przy myciu ale juz takze same z siebie... i nie wiem co robic ;(?
przejść się do periodontologa
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 18:15   #17
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Paradontoza

pierwszy raz slysze o takim fachu hehe a to sie jakos leczy? jakimis lekami czy jak?
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 19:05   #18
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez blondi19 Pokaż wiadomość
pierwszy raz slysze o takim fachu hehe a to sie jakos leczy? jakimis lekami czy jak?
zależy od tego co dokładnie Ci dolega
przejdź się do specjalisty i on Ci już odpowie na dręczące Ci pytania
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 16:56   #19
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Paradontoza

dziekuje
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 21:02   #20
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Paradontoza

Kurcze, odsłonięte szyjki zębowe to już paradontoza? Mi dziąsła nie krwawią, czasem tylko przy czyszczeniu nicia. O periodontologa rzeczywiście bardzo trudno, mnie się do tej pory nie udalo do takiego dostać. Póki co sama staram się z tym walczyć, stosuję pastę i płyn Meridol, myję zęby 3 razy dziennie, czyszczę nicmi...Ale dziąsła się ciągle obsuwają. Ktoś tu napisał że ma paradontozę od zawsze-czyli ile czasu mija zanim się straci zeby, jeżeli walczy się z tym problemem?Ja chcę swoje chociaż do 40stki zachować, bo swoje zeby to swoje a nie żadne implanty, zrestzą chyba się załamała mając sztuczne zęby...
Czytałam gdzieś, że z paradontozą można walczyc, a odsłonięte szyjki zębowe zakryć przez opreację. Z dwojga złego wolę wydać więcej ale mieć swoje zęby.Kurcze, jakoś nikt nie ma z tym problemu, moi znajomi szorują zeby z całej siły i nic im nie jest, a ja mam 23 lata i cofają mi się już dziąsła...W nocy sni mi się,ze wypadły mi wszytskie zęby, albo, że się chwieją, masakra...
__________________
blog

Edytowane przez och
Czas edycji: 2009-04-07 o 21:03
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:26   #21
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Kurcze, odsłonięte szyjki zębowe to już paradontoza? Mi dziąsła nie krwawią, czasem tylko przy czyszczeniu nicia. O periodontologa rzeczywiście bardzo trudno, mnie się do tej pory nie udalo do takiego dostać. Póki co sama staram się z tym walczyć, stosuję pastę i płyn Meridol, myję zęby 3 razy dziennie, czyszczę nicmi...Ale dziąsła się ciągle obsuwają. Ktoś tu napisał że ma paradontozę od zawsze-czyli ile czasu mija zanim się straci zeby, jeżeli walczy się z tym problemem?Ja chcę swoje chociaż do 40stki zachować, bo swoje zeby to swoje a nie żadne implanty, zrestzą chyba się załamała mając sztuczne zęby...
Czytałam gdzieś, że z paradontozą można walczyc, a odsłonięte szyjki zębowe zakryć przez opreację. Z dwojga złego wolę wydać więcej ale mieć swoje zęby.Kurcze, jakoś nikt nie ma z tym problemu, moi znajomi szorują zeby z całej siły i nic im nie jest, a ja mam 23 lata i cofają mi się już dziąsła...W nocy sni mi się,ze wypadły mi wszytskie zęby, albo, że się chwieją, masakra...
witaj w klubie, a jak u Ciebie wygląda sprawa ze zgryzem? Masz jakąś wadę?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:40   #22
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
witaj w klubie, a jak u Ciebie wygląda sprawa ze zgryzem? Masz jakąś wadę?
Nigy dentysta nic na ten temat nie mówił, nigdy też nie byłam u ortodonty...Dziasla mam cofniete bardziej z prawej strony, czyli po tej stronie, po której jem, może to ma jakis wpływ...Z przodu też zeby się wydłuzylu, a wiec i jedynki mam odsloniete...Moze uda mi sie teraz w swiete dostac do lekarza blon sluzowych to cos powie konkretnego...
A Ty masz problem ze zgryzem?Moze jakis aparat powinnas nosic i sprawa sie rozwiaze (jezeli to mozliwe)...
__________________
blog
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:02   #23
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Paradontoza

Och spokojnie...
ja też popadłam w paranoję jak mi się szyjki ukazały
już zaczęłam wrzucać złotówki do mojej świnki- skarbonki
no i okazało się, że paradontozy nie mam
tylko krzywy zgryz
a dokładnie, za bardzo wysuniętą dolną szczękę
nie rzuca to się w oczy ale, jak to dentystka powiedziała, ten krzywy zgryz to za duży wysiłek dla moich dziąseł
i dolne dziąsła mam ok, górne zanikają
więc teraz odkładam pieniążki na aparat i operację szczęki
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:08   #24
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Nigy dentysta nic na ten temat nie mówił, nigdy też nie byłam u ortodonty...Dziasla mam cofniete bardziej z prawej strony, czyli po tej stronie, po której jem, może to ma jakis wpływ...Z przodu też zeby się wydłuzylu, a wiec i jedynki mam odsloniete...Moze uda mi sie teraz w swiete dostac do lekarza blon sluzowych to cos powie konkretnego...
A Ty masz problem ze zgryzem?Moze jakis aparat powinnas nosic i sprawa sie rozwiaze (jezeli to mozliwe)...
mam aparat ortodontyczny już ponad 2 miesiące, nigdy żaden denstysta nic nie mówił o moim zgryzie, dopiero wizyta u periodontologa i ortodonty wyjasniła sytuację. Jedzenie nie ma wpływu na cofanie, czy Twoje dziąsła są opuchnięte, nabrzmiałe, czy bolą, czy swędzą?


szien, dobrze robisz, trzymam kciuki za leczenie

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2009-04-07 o 22:10
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:25   #25
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
mam aparat ortodontyczny już ponad 2 miesiące, nigdy żaden denstysta nic nie mówił o moim zgryzie, dopiero wizyta u periodontologa i ortodonty wyjasniła sytuację. Jedzenie nie ma wpływu na cofanie, czy Twoje dziąsła są opuchnięte, nabrzmiałe, czy bolą, czy swędzą?


szien, dobrze robisz, trzymam kciuki za leczenie
dzięki
miałam podobną historię do Twojej
też mi nigdy, nikt, nic nie powiedział
myślałam, że ostry dolna szczęka to moja uroda
w życiu nie przyszło mi do głowy, że to krzywy zgryz
i jakiś przypadkiem wyladowałam w prywatnej klinice dentystycznej, gdzie miałam wszystkich specjalistów pod ręką
i wystarczyło im tylko jedno zerknięcie na moją twarz i wszystko było wiadomo
człowiek wkurzyć się może
tyle lat miałam jedną i tą samą dentystkę
i ona cały czas mi powtarzała jaki ładny zgryz miałam
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:42   #26
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
dzięki
miałam podobną historię do Twojej
też mi nigdy, nikt, nic nie powiedział
myślałam, że ostry dolna szczęka to moja uroda
w życiu nie przyszło mi do głowy, że to krzywy zgryz
i jakiś przypadkiem wyladowałam w prywatnej klinice dentystycznej, gdzie miałam wszystkich specjalistów pod ręką
i wystarczyło im tylko jedno zerknięcie na moją twarz i wszystko było wiadomo
człowiek wkurzyć się może
tyle lat miałam jedną i tą samą dentystkę
i ona cały czas mi powtarzała jaki ładny zgryz miałam
no dokładnie, to samo było u mnie! dentystka głupia nigdy nic mi nie powiedziała, narzekalam na odsłaniajace się szyjki,a ona wmawiała, że nic z tym nie można zrobić.

Co do pokrycia recesji dziąsłowych, tak można to robić, obi się chyba przeszczep z podniebienia, w Poznaniu w jakiejś klinice biorą za to od 500 do 800 zł za jedno dziąsło.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 23:15   #27
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Paradontoza

teraz to juz mnie przerazilyscie tym co tutaj czytam
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 00:18   #28
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
no dokładnie, to samo było u mnie! dentystka głupia nigdy nic mi nie powiedziała, narzekalam na odsłaniajace się szyjki,a ona wmawiała, że nic z tym nie można zrobić.

Co do pokrycia recesji dziąsłowych, tak można to robić, obi się chyba przeszczep z podniebienia, w Poznaniu w jakiejś klinice biorą za to od 500 do 800 zł za jedno dziąsło.
Ty recesje będziesz pokrywać? czy już to zrobiłaś?
bo mi jedna Pani powiedziała, żeby to zrobić przed aparatem ,a potem chirurg szczękowy, że lepiej po operacji, że inaczej to będą pieniądze w błoto wyrzucone...

Cytat:
Napisane przez blondi19 Pokaż wiadomość
teraz to juz mnie przerazilyscie tym co tutaj czytam
co Cię tak przeraziło?
krzywy zgryz?
lepsze to niż paradontoza
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:16   #29
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Paradontoza

te osuwajace sie zeby... u mnie tez to juz zauwazylam od dawna.. nie wiedzialam ze to takie powazne... i do tego te kwawiace dziasla ;/
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:21   #30
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Paradontoza

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Ty recesje będziesz pokrywać? czy już to zrobiłaś?
bo mi jedna Pani powiedziała, żeby to zrobić przed aparatem ,a potem chirurg szczękowy, że lepiej po operacji, że inaczej to będą pieniądze w błoto wyrzucone...



co Cię tak przeraziło?
krzywy zgryz?
lepsze to niż paradontoza
ja recesje będę pokrywała po zdjęciu apartu, bo w trakcie leczenia ortodontycznego może się coś poobsuwać więc nie ma sensu teraz tego robic
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-13 14:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.