Jaki filtr? - dla faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-09, 20:55   #1
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20

Jaki filtr? - dla faceta


Witam,

poleciłyście mi kurację kwasem Effaclar K, ale nie mogę dojśc jaki filtr mam kupić Próbuję szukac na forum, ale macie inne priorytety niż ja W większości tematów są zmartwienia o gryzienie się filtru z podkładem, co dla mnie jest nieistotne.

Chciałbym, żeby był tani, dobry i nie uciązliwy w działaniu. Chodzi mi o to, żeby nie zapychał porów (mam z tym problem) i żeby skóra nie świeciła się za mocno, jakbym był spocony cały dzień

Bardzo prosze o konkretne nazwy produktów, bo po samej nazwie firmy nie zorientuję się o co chodzi
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 07:54   #2
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Nie będzie łatwo Na początek mantra: to co dobre dla mnie nie musi być dobre dla Ciebie...
Najlżejszy jaki znam to LRP Anthelios Fluide Extreme, niestety nieprzyzwoicie drogi, w dodatku ostatnio nie widze go w internetowych aptekach W dodatku o ile dobrze pamiętam, to chyba masz przesuszoną skórę (?) a ten filtr ma alkohol i czasem po nałożeniu go czuję niemiłe ściągnięcie.
Z lekkich używałam też Biodermy w sprayu, ma podobną (lejącą) konsystencję do anth. fluidu, ale o ile dobrze pamiętam to nie jest tak "wysuszająca".
Obu tych kremów nie powinno się stosować pod oczy (ja pod oczy używam emulsji avene; tutaj jest jej stara wersja - teraz jest 50+. Uwaga: nie matuje )
Skoro boisz się zapychania, to odradzam avene - mnie zapychają tylko one.
Nie znam Iwostinów (seria Solectrin), ale mają tu swoje zwolenniczki, z pewnością atutem jest cena, nie wiem jak z bieleniem i świeceniem. Może też wypowiedzą się użytkowniczki vichy i SVR.

A jeśli żaden krem z wysokim filtrem Cię nie przekona, to może chociaż hydraphase XL - ma filtr 15, lepsze to niż nic i ten w wersji legere jest naprawdę lekki. Tylko się wałkuje

I jeszcze jedno: jeśli znajdziesz jakiś filtr dla siebie to koniecznie daj znać; mojego TŻ nie udało mi się na nic namówić, a powinien się smarować - jest naczynkowy i pieprzykowy. Ale wszystko z niego spływało, no a pudrować się rzecz jasna nie będzie
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 09:22   #3
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Lekki jest też filtr Vichy Fluide SPF 50+ 40 ml
=> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10857

spray Anthelios Dermo - Pediatrics SPF 40 La Roche Posay 125 ml - nowość tegoroczna
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 14:52   #4
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Niestety nakładanie sprayu co 2h nie wchodzi w grę Nie będę już przesadzał, trochę świecić się może, po prostu bez przesady. I tak często skóra mi się świeci w ciepłe dni po zwykłym kremie nawilżającym.

Taki żeby po prostu nie był tragiczny w używaniu, nie zapychał (bo przecież po to stosuję kwas, żeby nie zapychał ) i nie kosztował fortuny
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 07:48   #5
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Ja preparat ma stabilne filtry - m. in. te co dodałam Ci powyżej - to nie musisz reaplikować co dwie godziny, pod warunkeim, że nie będziesz przebywał na plaży, basenie itp.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:35   #6
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno: jeśli znajdziesz jakiś filtr dla siebie to koniecznie daj znać; mojego TŻ nie udało mi się na nic namówić, a powinien się smarować - jest naczynkowy i pieprzykowy. Ale wszystko z niego spływało, no a pudrować się rzecz jasna nie będzie
Pierwszy strzał wydaje się być trafiony Kupiłem Anthelios Dermo-Pediatrics Lait 50+ 100ml. Wylało mi się trochę więcej na miarkę bo 2,5ml. Nałożyłem wszystko bez problemu. Przez jakieś 3 minuty widać taką białą poświatę, przez jakieś 10-15 skóra się trochę świeci. Później w ogóle nie widać że mam coś na twarzy. Ale fakt, że we mnie wszystkie kremy bardzo dobrze wchodzą.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:38   #7
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Gratulacje Też go używam ale ja to się jednak potem pudruję
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 12:54   #8
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Mam teraz podobno przesuszoną skórę (chociaż ściągnięcia po umyciu już nie czuję). Może to dlatego. W każdym razie przeciętnemu facetowi takie błyszczenie będzie raczej, no mało go obchodzić będzie
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 19:05   #9
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Kończy się kwas więc kupię przy okazji nowy filtr. Niestety im dłużej stosuję ten Dermo Pediatrics tym mniej jestem zadowolony. Owszem, wchłania się nieźle, ale coraz mocniej się świeci, a ostatnio niemiłosiernie się klei i to cały dzień. Nie wiem czy to wina tego, że mam trochę lepiej nawilżona skórę czy czegoś jeszcze innego. Zastanawiam się więc, czy lepiej nie kupić jakiegoś innego na próbę.

Bielenie nie ma dla mnie znaczenia (tzn. widze, że DP wyraźnie pobiela i jesli to ma być taki efekt to mi nie przeszkadza). Chciałbym tylko żeby się mocno nie świecił no i przede wszystkim NIE KLEIŁ. No i najlepiej w rozsądnej cenie. Co poradzicie?
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 09:01   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Ja mam dwa typy: mleczko dla dzieci Vichy i mleczko Lait Veloute Anthelios LRP. Ale to oczywiście kwestia indywidualna - one nie kleją się na mnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 12:31   #11
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Hmm pomyślę jeszcze nad zasadnością zmiany kosmetyku. Odkryłem co jest przyczyną tej zmiany zachowania na skórze. Dziś rano, po zastosowaniu miarki do której nalało mi się 2,5ml wszystko wsmarowało się bez śladu. Tak samo było na początku, a później już smarowałem na oko. Widac po prostu stosowałem za dużo kremu stąd klejenie i świecenie.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-26, 14:05   #12
Fibryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z Księżyca:)
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Chyba żaden filtr nie jest doskonały... jak ma Anthelios 50+ Aqua Lait i też się klei, najgorsze są dni kiedy wieje lekki wiatr i włosy przyklejają sie do twarzy, ponadto twarz się po nim świeci, choć wydaje mi się, że owe świecenie jest nieco inne niż nadmar sebum
Poza tym teraz oczekuję na Fluide Extreme, zobaczę jaki będzie ten...
Swoją drogą, pozytywne opinie czytałam na temat Creme Fondante z LRP, ale nie stać mnie na wszystkie naraz.
Jestem początkująca w te klocki... może mi ktoś powiedzieć, filtry jakich marek bielą, chętnie bym taki nabyła(małe, dziwne upodobanie do trupich cer)
Pozdrawiam
Fibryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:13   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

kupiłam sobie spray garnier clear protect spf30 (200ml) za 33zł- jest super lekki, nieklejący, niewidoczny. ja go używam do ciała (bo na twarz wolę spf50+), ale można go używać na twarz o ile nie przeszkadza nam spora zawartość alkoholu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 17:31   #14
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Ja po wielu próbach (na szczęście dostałam próbki, nie stać mnie na eksperymenty z pełnowymiarowymi produktami - ceny są wysokie) kupiłam w przypływie rozpaczy Solecrin 50+ Iwostinu. I muszę przyznać, że znalazłam swój filtr. Jest jeszcze 40+ w formie emulsji - może troszkę lżejszy. Mam tłustą skórę - co prawda po kuracji kwasami troszkę mniej, ale jednak - a krem nie powoduje aż tak strasznego świecenia. Dobrze nawilża, nie zapycha - a sporo kosmetyków mnie zapycha. No i jest przyjazny dla kieszeni.
Ale znalezienie idealnego filtra to niestety dość długi i uciążliwy proces, no i wymaga sporego samozaparcia. Dlatego tym bardziej podziwiam mężczyznę, który się na to zdecydował
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 12:09   #15
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Lekki Filtr do Effaclaru

Siemka , czy mogłbybyście mi Drogie Panie polecić dobry filtr na dzień (żebym się nie świecił)

Na noc używam Effaclaru

Myślałem o LA ROCHE ANTHELIOS KREM DLA DZIECI SPF 60
, ale Pani w aptece poinformowało mnie , że został on wycofany ze sprzedaży i teraz mają tylko 40

Czy 40 wystarczy przy tak dużym nasłonecznieniu? ew jakaś alternatywa tylko musi być lekki

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 07:57   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jaki filtr? - dla faceta

Łączę wątki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 08:33   #17
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Lekki Filtr do Effaclaru

Cytat:
Napisane przez Ol@fek Pokaż wiadomość
Siemka , czy mogłbybyście mi Drogie Panie polecić dobry filtr na dzień (żebym się nie świecił)

Na noc używam Effaclaru

Myślałem o LA ROCHE ANTHELIOS KREM DLA DZIECI SPF 60
, ale Pani w aptece poinformowało mnie , że został on wycofany ze sprzedaży i teraz mają tylko 40

Czy 40 wystarczy przy tak dużym nasłonecznieniu? ew jakaś alternatywa tylko musi być lekki

Pozdrawiam
Testy, testy i jeszcze raz testy!

Mój Tż używa właśnie LRP Anthelios DP dla dzieci 50+ i jest zadowolony! Mnie np. nie służył, kleił się i świecił, u niego wchłania się całkowicie niemalże każda ilość i nie ma świecenia, bardzo ładnie wyglada po nim skóra-taki subtelny głów
Z kolei 60 mi bardziej służy, mniej śmierdzi i szybciej się wchłania. O wycofaniu nic mi niewiadomo, za to coraz rzadziej mogę znaleść moją ukochaną 40 w wersji krem!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.