łupież pstry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-13, 19:43   #1
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula

łupież pstry


czy można wyleczyć całkowicie łupież pstry??i czy można sie nim zarazić??moja koleżanka ma takie białe plamy na ciele i nie wie co z tym zrobić
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 20:29   #2
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: łupież pstry

Ya słyszałam, że trzeba myć ciało Nizoralem, ale nie wiem czy to skuteczne. Niech się wybierze do dermatologa, na pewno jej przepisze jakąś maść lub coś w tym stylu http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 20:52   #3
AnnaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 62
Re: łupież pstry

Nizoral nie pomoże. Najlepszy w tym przypadku jest Pevaryl p.v.w saszetkach,jest tylko na łupież pstry,jest pod postacią emulsji, którą rozprowadza sie na mokre ciało, przez 3 kolejne dni. Później po miesiącu kolejna, ale tylko 1 saszetka, za miesiąc druga, i po miesiacu trzecia. Skuteczność na jakieś 2-3 lata. Mój mąż ma łupież pstry od kilku lat, nabawił sie tego w delegacji. Ja się tym nie zaraziłam. Podobno od drugiej osoby nie mozna sie zarazić. Trzy saszetki takiej emulsji kosztuja ok 50 zł, powinna byc na to recepta, ale ja ostatnio dostałam bez, powiedziałam, że wiem co stosuje, nie pierwszy raz itp. http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif. Warto spróbować, jesli to napewno jest łupiez pstry. Jesli koleżanka nie jest pewna lepiej niech wybierze sie do dermatologa
AnnaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-07, 19:58   #4
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula
Re: łupież pstry

stosowałam to-po 3 dniowej kuracji moja skóra wyglądała jak po wojnie-poparzona,wysuszona-może mam za delikatna skóre,nie wiem-ale czułam sie strasznie
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 18:08   #5
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula
Re: milion pytań

a czy bakterie,grzyb mogą zostac na ubraniu,reczniku,gąbce,sz czotce itp????????? mam juz obsesje na punkcie tego łupieżu-normalnie psychika mi siada bo nie wiem co moge jeszcze z tym zrobić!!pomóżcie,proszę o rady!!!
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 15:10   #6
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Re: milion pytań

przede wszystkim trzeba isc do dermatologa...mi przez 3 tygodnie wydawało sie ze własnie dostałam to świństwo i ze bede sie z tym meczyc do konca zycia...troche o łupiezu pstrym czytałam i wydawało mi sie ze własnie go mam...białe plamy na brzuchu, wewnetrznej stronie ramion i ud... a gdzie niegdzie takie czerwone wypukle i troszke sie łuszczące...nic mi nie pomagalo wiec w koncu poszlam do lekarza i okazało sie zo to jakieś wirusowe zapalenie skóry...dokladnej nazwy nie pamietam...doktor przepisal mi krem elocom i po 4 dniach juz prawie nie mam zadnych sladów na skórze
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 15:10   #7
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Re: milion pytań

przede wszystkim trzeba isc do dermatologa...mi przez 3 tygodnie wydawało sie ze własnie dostałam to świństwo i ze bede sie z tym meczyc do konca zycia...troche o łupiezu pstrym czytałam i wydawało mi sie ze własnie go mam...białe plamy na brzuchu, wewnetrznej stronie ramion i ud... a gdzie niegdzie takie czerwone wypukle i troszke sie łuszczące...nic mi nie pomagalo wiec w koncu poszlam do lekarza i okazało sie zo to jakieś wirusowe zapalenie skóry...dokladnej nazwy nie pamietam...doktor przepisal mi krem elocom i po 4 dniach juz prawie nie mam zadnych sladów na skórze
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-05, 15:15   #8
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Re: milion pytań

Czy to to samo co łupież różowy Gibsona?? Białe placki łuszczące się na obrzeżach?
Miałam coś takiego kilka lat temu, całe plecy zsypane...dermatolog powiedziała, ze na to nic nie pomoże, łupież utrzymuje się do 6 tygodni i znika samoistnie, nie powoduje zarażania innych osób
I tak faktycznie było więc głowa do góry!
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 18:23   #9
agakakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: łupież pstry

łupież różowy to co innego niż łupież pstry. Łupież różowy rzeczywiście schodzi po ok 6-8 tygodniach, gorzej z łupieżem pstrym, z tym trzeba się niestety trochę pomęczyć.
agakakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 08:41   #10
atenik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: łupież pstry

Czy któraś z Was wie, czy po wyleczonym łupieżu pstrym te jasne plamki opalają się na ciemniejszy kolor?(czy to normalna reakcja?) walczyłam dość długo z tym paskudztwem, co roku latem miałam jasne plamki na rękach, a teraz opaliły mi się na nieco ciemniejszy kolor, białych plamek już brak czy to oznacza że łupież został wyleczony? czy te plamki zjaśnieją i zleją sie z kolorem skóry?
atenik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 17:46   #11
ed20 11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: łupież pstry

Witam!Miałam dwa lata temu problem z łupieżem pstrym na karku i ramionach-na szczęscie chwilowo mam spokój(pomógł mi clotrimazolum)ale ostatnio jedna plamka powstała na lewej powieceSmarowałam ją przed spaniem clotrimazolum i rano była bledsza i się łuszczyła-ale wciąż jest.Niestety na drugiej powiece powstała następna....tez smaruję ją kremem ale strasznie mnie szczypie i wogóle obawiam się co bedzie dalej....może macie jakieś podpowiedzi -co z tym badziewiem można zrobic-w tak delikatnym miejscu.?????
ed20 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-17, 10:42   #12
Kazi922
Przyczajenie
 
Avatar Kazi922
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2
Dot.: łupież pstry

Myślę, że w takim miejscu powinnaś smarować czymś bardzo delikatnym, np emulsją Pityverem. On idealnie nadaje się do takich miejsc, bo ma dużo naturalnych składników i nie będzie cie podrażniał. Ja używałam całego zestawu ale to dlatego, że miałam go na głowie i włosach i bardzo mi pomógł
Kazi922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 14:57   #13
Broian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 22
Dot.: łupież pstry

Cytat:
Napisane przez Kazi922 Pokaż wiadomość
Myślę, że w takim miejscu powinnaś smarować czymś bardzo delikatnym, np emulsją Pityverem. On idealnie nadaje się do takich miejsc, bo ma dużo naturalnych składników i nie będzie cie podrażniał. Ja używałam całego zestawu ale to dlatego, że miałam go na głowie i włosach i bardzo mi pomógł
A ten Pityver byłby odpowiedni dla kobiety w ciąży?
Broian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 15:20   #14
monisialol
Przyczajenie
 
Avatar monisialol
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: łupież pstry

Czy jakiś szampon na to pomaga?
---
pożyczka z gwarantem

Edytowane przez monisialol
Czas edycji: 2018-11-29 o 15:05
monisialol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 09:29   #15
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: łupież pstry

Cytat:
Napisane przez monisialol Pokaż wiadomość
Czy jakiś szampon na to pomaga?
Nizoral
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 09:50   #16
kczajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 32
Dot.: łupież pstry

Dla mnie w pełni się udało w pełni wyleczyć łupież pstry. Tylko no przez jakiś czas jak jeszcze zniknął to stosowałam krem jaki mi zalecił dermatolog. Ale niestety już nazwy nie pamiętam. Szampony, żadne dla mnie nie pomagały, jak przypomnę sobie nazwę tego kremu z pewnością napisze. Pamiętam że jest dostępny na allegro o 10 zł taniej niż na aptece, a różnice się widzi niemal od razu. Bo ja też zwlekałam z pójściem do dermatologa, a widocznie że nie potrzebnie.
kczajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-26 10:50:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.