Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 16:29   #661
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Mam pytanie
Mianowicie kupiłam na allegro jakiś czas temu cienie sypkie. Nie są chyba mineralne, tzn napisane że są, ale chyba nie są Nieważne. Okazało się, że kolory są nie do końca takie jakie myślałam, że są - przede wszystkim baaaaaaaaaaardzo mocno napigmentowane, po drugie perłowe Czy da się jakimś sposobem troszkę zniwelować te wady? Np. dodać czegoś z kolorówki co je lekko rozjaśni i złagodzi. Ale tego połysku chyba usunąć się nie da, prawda? A może jak dodam jakiejś miki czy czegoś to połysk będzie mniej widoczny? Szkoda mi ich, taki ładny brzoskwinkowy kolor.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 14:47   #662
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mam pytanie
Mianowicie kupiłam na allegro jakiś czas temu cienie sypkie. Nie są chyba mineralne, tzn napisane że są, ale chyba nie są Nieważne. Okazało się, że kolory są nie do końca takie jakie myślałam, że są - przede wszystkim baaaaaaaaaaardzo mocno napigmentowane, po drugie perłowe Czy da się jakimś sposobem troszkę zniwelować te wady? Np. dodać czegoś z kolorówki co je lekko rozjaśni i złagodzi. Ale tego połysku chyba usunąć się nie da, prawda? A może jak dodam jakiejś miki czy czegoś to połysk będzie mniej widoczny? Szkoda mi ich, taki ładny brzoskwinkowy kolor.
Ja używam bazy TKB z Kolorówki do poprawienia przyczepności niektórych mik i stwierdzam, że ma właściwości również "wybielające", tzn. zmniejsza intensywność kolorów, czyni je bardziej ... hm ... pastelowymi. Co do perlistości to jej może odrobinę ujmuje, ale chyba nie za dużo.
Kolorówka też poleca jako środek silnie wybielający i rozjaśniający dwutlenek tytanu.
Może spróbujesz zmieszać niewielką ilość swojego pigmentu z którymś z powyższych produktów - jak nie wyjdzie jedno, to może stworzysz nową jakość kolorystyczną
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:06   #663
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez maat7 Pokaż wiadomość
Ja używam bazy TKB z Kolorówki do poprawienia przyczepności niektórych mik i stwierdzam, że ma właściwości również "wybielające", tzn. zmniejsza intensywność kolorów, czyni je bardziej ... hm ... pastelowymi. Co do perlistości to jej może odrobinę ujmuje, ale chyba nie za dużo.
Kolorówka też poleca jako środek silnie wybielający i rozjaśniający dwutlenek tytanu.
Może spróbujesz zmieszać niewielką ilość swojego pigmentu z którymś z powyższych produktów - jak nie wyjdzie jedno, to może stworzysz nową jakość kolorystyczną
Chyba będę musiała tak zrobić Oczywiście przy okazji kupić pojemniczki (bo przecież jak zmieszam cień z bazą czy dwutlenkiem tytanu będzie ich więcej i się nie zmieszczą do swoich opakowań ) nooo i coś na puder
Dzięki!
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 19:39   #664
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

maat7, gratuluję wlasnych błyszczydeł
Zadowolona jesteś z ich konsystencji? Nie "spływają" z ust, trzymają się w miarę standardowo? Jak je teraz porównujesz do tych drogeryjnych?
Bardzo fajnie Ci to wyszło. Ten drugi kolorek bardzo mi się podoba.

Pytalaś o terminy ważności: Generalnie jak dodajesz proszki to one mogą trochę przedłużyć "życie" Twoich produktów, ale powinnaś się starać zużyć je jak najszybciej, a jak zmienią konsystencję, zapach czy właściwości to najlepiej wyrzucić zawartość.
Mnie też strasznie denerwuje jak dostaje produkt z krótkim terminem ważności, ale co poradzić...
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 20:17   #665
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
maat7, gratuluję wlasnych błyszczydeł
Zadowolona jesteś z ich konsystencji? Nie "spływają" z ust, trzymają się w miarę standardowo? Jak je teraz porównujesz do tych drogeryjnych?
Bardzo fajnie Ci to wyszło. Ten drugi kolorek bardzo mi się podoba.

Pytalaś o terminy ważności: Generalnie jak dodajesz proszki to one mogą trochę przedłużyć "życie" Twoich produktów, ale powinnaś się starać zużyć je jak najszybciej, a jak zmienią konsystencję, zapach czy właściwości to najlepiej wyrzucić zawartość.
Mnie też strasznie denerwuje jak dostaje produkt z krótkim terminem ważności, ale co poradzić...
Przepraszam za milczenie, ale dopiero teraz mam trochę luzu czasowego.
Fakt, błyszczyki wyszły mi ciutkę za wodniste. Kolorki jaśniejsze są o.k., ale muszę je nałożyć w sporej ilości, aby uzyskać na ustach kolor a nie tylko gloss. Ciemniejszy smuży i jest to ewidentnie wina zbyt wodnistej konsystencji. Ale nie poddam się i będę dążyła do ideału - muszę przećwiczyć bazę, bo pigmenty są boskie i nic im nie brakuje Irytuje mnie też ich zapach - przebija olejek rycynowy Muszę kupić jakiś olejek zapachowy (możecie coś fajnego polecić?), lub dorzucę po prostu aromat do ciast W końcu jest spożywczy więc się nim nie struję.
Z rozbiegu wdałam się też w mieszanie cieni - brąziki wyszły mi 2 śliczne. Kupiłam pakiet mik Pop z kolorówki i nieśmiało zaczęłam brązami, więc teraz czas na jakiś delikatny świetlisty róż - szukam pomysłów na miksy kolorystyczne, więc jak macie jakiś to podpowiadajcie proszę. Brązy robiłam wg. receptariusza tkbtrading. Jak tylko mam chwilę i czas ... a nie mam dużo ani jednego ani drugiego, to rozpakowuję swoje laboratorium domorosłego chemika i merdam w prochach z nieukrywaną radością . Jutro może uda mi się w świetle dziennym zrobić zdjęcia to się pochwalę cieniami i dzisiejszym błyszczykiem (na bazie wazeliny, ale z cudownym pigmentem z kolorówki i glitterkiem, którego wrzuciłam też do lakieru do paznokci). Lakiery to jest kolejny mój pomysł - muszę tylko wcielić plany w życie
A znacie jeszcze jakieś fajne strony z receptariuszami Wpadam w panikę jak mam sama kombinować kolorystycznie, więc póki co wolę wesprzeć się na bardziej doświadczonych wzorcach. Ale z każdym nowym miksem nabieram odwagi
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 17:38   #666
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Chciałabym się podzielić ułożonym przepisem na podkład
Proszę Ekspertki - poprawcie w razie czego
(nie uwzględniam tlenków, gdyż będą dodawane na oko)
przepis na puder 5ml.
25% - 1,25 ml dwutlenku tytanu
15% - 0,75 ml sericite mica
2% - 0,1 ml Lustrous White & Silver oxide
51% - 2,55 ml pudru perłowego
5% - 0,25 ml stearynian magnezu
2% - 0,1ml alantoina
kropla oleju jojoba
+ tlenki
Mam nadzieję, że sprawdzi się przy cerze trądzikowej, odwodnionej, przesuszonej.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:26   #667
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny mam żółty korektor pod oczy z blusche. Dla mnie jest stanowczo za jasny i nie wygląda ciekawie po nałożeniu. Bardzo odróżnia się od reszty twarzy. Chciałam go trochę przyciemnić. Czy dobrze myślę, że żółcień żelazowa byłaby dobra?
Czy mogłabym też bez obaw, że coś popsuję w nim dodać dwutlenku tytanu w celu zwiększenia krycia?
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 20:39   #668
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Myślę, że żółcień żelazowa Ci go przyżółci, ale nie przyciemni. A dwutlenek tytanu go rozjaśni jeszcze bardziej...
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:08   #669
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

witam
widziałyście nowości na kolorówce?
ciekawią mnie te bazy kolorystyczne, szczególnie te naturalne odcienie, ciekawa jestem czy zmieszanie takiej bazy z bazą pod podkład wystarczy, zeby stworzyć jakieś kolorowidło na twarz nowością są też bazy pod podkład (pojawiła się jedna), baza pod puder, pod róż i baza pod korektor (o ile pozostałe można stworzyć samemu tak ta baza pod korektor chyba będzie ciekawym i prostym rozwiązaniem)
a tak swoją droga w lutym zamawiałam kilka rzeczy z zamiarem ukręcenia własnego podkładu, jakiegoś różu i może czegoś jeszcze podkład stworzyłam na podstawie CS Foundation Base Mix, roztarłam z tlenkiem pastelowym (moździerza nie mam ale dało rade ) dodałam trochę oriental beige i odrobine golden peach, jestem bladolica, a cała ta mieszanina wyszła nieco za ciemna więc rozjaśniałam tlenkiem cynku i dwutlenkiem tytanu, powiem tyle... nigdy już nie zamienię tego na inny podkład!! po prostu cudo,na kremie babydream nagietkowym trzyma się na twarzy cały dzień, dzięki zawartości mik cera jest cudownie rozświetlona, nie jest to nachalny efekt choinki tylko taki delikatny zdrowy blask, miałam problemy z przetłuszczającą się sterfą T a przy tym podkładzie praktycznie przestały one istnieć, odkąd stosuje nie mam właściwie żadnych niespodzianek na twarzy a jak już coś wyskoczy to goi się w bardzo szybkim tempie, zreszta podkład mineralny dobrze kryje wszelkie zaczerwienienia (które zawsze probowałam zatuszować roznymi specyfikami i które często je pogarszały - i tak w kółko)
wiem że was nie musze przekonywac do mineralnych podkładów ale sama jestem zaskoczona, tym bardziej, że używałam podkładów mineralnych edm z serii oryginal glow i powiem że nie umywa sie do tego własnoręcznego pozdrawiam minerałocholiczki i wracam do studiowania kolorówki, chcę popełnić kolejne zamówienie
edit: nie napisałam co prawda nic o robionym różu, zrobiłam na bazie serecite z mirystynianem i absolutnie nie moge sie przyczepić do trwałości ale niestety miki źle dobrałam i jakos tak sie kurzy

Edytowane przez matine
Czas edycji: 2011-04-02 o 17:11 Powód: dopiska
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 06:07   #670
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Cool Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

nikt jeszcze nie testował tych nowości? ciekawa jestem co z nich wyjdzie ciekawego
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:39   #671
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ciekawi mnie baza do korektora. Same chciałam ukręcić sobie ale nie dałam rady i kupiłam gotowca. To nic i tak pewnie wkrótce kupie tą baze
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 23:11   #672
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

bawiłam się dziś w robienie podkładu i nie wyszło, znaczy się kolor nie wyszedł taki jak trzeba (no ale to pierwszy raz więc nic dziwnego), za pomarańczowy.
Mieszałam CS Foundation Base Mix oraz color blend nude (8 miarek), color blend neutral (8 miarek) i color blend olive (2 miarki)
Co mogę zrobić żeby zniwelować ten pomarańcz? Dodać zieleni czy jakiś tlenek, np. cynamonowy?
Mam cerę brązowo-oliwkową (bez żółci), może ktoś ukręcił swój podkład mając podobne tony na twarzy i wie co użyć a czego się wystrzegać, może powinnam była użyć tylko np. Blend Neutral i zieleń chromową (lub Color Blend Green)? Albo np tylko jakiegoś tlenku? Może na przyszłość się przyda...
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 08:28   #673
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
bawiłam się dziś w robienie podkładu i nie wyszło, znaczy się kolor nie wyszedł taki jak trzeba (no ale to pierwszy raz więc nic dziwnego), za pomarańczowy.
Mieszałam CS Foundation Base Mix oraz color blend nude (8 miarek), color blend neutral (8 miarek) i color blend olive (2 miarki)
Co mogę zrobić żeby zniwelować ten pomarańcz? Dodać zieleni czy jakiś tlenek, np. cynamonowy?
Mam cerę brązowo-oliwkową (bez żółci), może ktoś ukręcił swój podkład mając podobne tony na twarzy i wie co użyć a czego się wystrzegać, może powinnam była użyć tylko np. Blend Neutral i zieleń chromową (lub Color Blend Green)? Albo np tylko jakiegoś tlenku? Może na przyszłość się przyda...
Ultramaryna zniweluje pomarańczowe tony.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 09:22   #674
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ultramaryna zniweluje pomarańczowe tony.
dziękuję
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 16:47   #675
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kochane szukam krzemionki..
Wiem, że dostanę ją na stronie kolorówki ale dla samej krzemionki szkoda mi składać zamówienie..

Orientujecie się czy dostane gdzieś w Poznaniu krzemionkę właśnie??
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:38   #676
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy do gotowca do zrobienia błyszczyka moge dodać odrobinę oleju kokosowego, żeby błyszczyk ładnie pachniał? Jeśli tak, to może ktoś wie ile mniej więcej?
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 19:34   #677
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No i jednak zdecydowałam się na zamówienie..

Planowałam zakup jedynie krzemionki żeby dodać jej do formuły original Lucy bo okazało się, że OCS leży na mnie lepiej..

Niestety jak już zaczęłam po stronie chodzić to wpadło mi w oko zdecydowanie za dużo fajnych rzeczy

Aktualnie w koszyku mam:

- krzemionka 10 g
- kaolin 30 g
- pudełko na puder sypki z sitkiem 40 ml
- puder ryżowy 10 g
- sericite mica półmat 10 g
- puder jedwabny mikronizowany 10 g
- alantoina 10g

Kusi jeszcze wiele innych rzeczy ale nie chcę za bardzo szaleć..
Planowałam lekko zmodyfikować podkłady Lucy i zrobić sobie primer/finisher.

Mam puder ryżowy EDM i bardzo go lubię. Kaolinu chciałam spróbować po zachwytach Cathy nad EDMowym..

Co o tym myślicie? Jakie proporcje proponujecie (zarówno jako dodatek do Lucy jak i jeśli chodzi o primer/finisher)? Czy coś jeszcze powinnam jednak dorzucić?

Ps. Jakie daty ważności mają te prochy? Przede wszystkim chodzi o krzemionkę bo planuję dodać ja do podkładu który daty jednak nie ma
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:35   #678
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam używała któras z Was tych gotowych baz z podkładem i pudrem ? jak się sprawują?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:43   #679
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam używała któras z Was tych gotowych baz z podkładem i pudrem ? jak się sprawują?
robiłam sobie podkład z SM Foundation Base Mix. Moim zdaniem sprawuje się podobnie jak podkład z EDM, trzyma się na mnie cały dzień, wygląda naturalnie, nie włazi w zmarszczki.
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 21:17   #680
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
robiłam sobie podkład z SM Foundation Base Mix. Moim zdaniem sprawuje się podobnie jak podkład z EDM, trzyma się na mnie cały dzień, wygląda naturalnie, nie włazi w zmarszczki.
A krycie? i wysuszanie?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:20   #681
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Złożyłam zamówienie w kolorówce, nie mogę się doczekać (a dopiero jutro sklep zaczyna pracować normalnie!). Jako puder zamówiłam sobie mikrosfery kosmetyczne, oraz puder jedwabny (jego tylko próbkę, nie wiem czy je zmieszać od razu, czy stosować osobno? czy któraś z was ma z tym doświadczenie?). Czy dodając do tego jakiś kolor uzyskam jakiekolwiek krycie, czy trzeba coś kryjącego specjalnie dodawać?

Zastanawia mnie też, czy mogę pomieszać te mikrosfery z tlenkiem brzoskwiniowym, i takim prostym sposobem uzyskać róż do policzków?

Nie mogę się doczekać moich proszków aha, i jeszcze. Czy mogę dosypać alantoiny do pudru tak po prostu?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 19:17   #682
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jak myślicie jakie odcienie miki będą pasowały do delikatnego makijażu oka dla bardzo jasnej cery ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 19:59   #683
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Złożyłam zamówienie w kolorówce, nie mogę się doczekać (a dopiero jutro sklep zaczyna pracować normalnie!). Jako puder zamówiłam sobie mikrosfery kosmetyczne, oraz puder jedwabny (jego tylko próbkę, nie wiem czy je zmieszać od razu, czy stosować osobno? czy któraś z was ma z tym doświadczenie?). Czy dodając do tego jakiś kolor uzyskam jakiekolwiek krycie, czy trzeba coś kryjącego specjalnie dodawać?

Zastanawia mnie też, czy mogę pomieszać te mikrosfery z tlenkiem brzoskwiniowym, i takim prostym sposobem uzyskać róż do policzków?

Nie mogę się doczekać moich proszków aha, i jeszcze. Czy mogę dosypać alantoiny do pudru tak po prostu?
Gratuluje zamowienia
Nie mialam tych mikrosfer, zaciekawily mnie, mysle ze mozesz wymieszac z tlenkiem brzeskwiniowym(dodawaj w malenkich ilosciach),dodalabym troche stearynianiu magnezu.

Jedwab mozesz uzywac solo, mozesz mieszac.
krycia specjalnego nie uzyskasz, w tym pomoze dwutlenek tytanu.
alantoiny mozesz dodac tak po prostu. ja ją zawsze wciskam w robione prochy
i radze poczytac watek
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 22:02   #684
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
Gratuluje zamowienia
Nie mialam tych mikrosfer, zaciekawily mnie, mysle ze mozesz wymieszac z tlenkiem brzeskwiniowym(dodawaj w malenkich ilosciach),dodalabym troche stearynianiu magnezu.

Jedwab mozesz uzywac solo, mozesz mieszac.
krycia specjalnego nie uzyskasz, w tym pomoze dwutlenek tytanu.
alantoiny mozesz dodac tak po prostu. ja ją zawsze wciskam w robione prochy
i radze poczytac watek
Wątek przeczytałam rzecz jasna
Zmieszałam mikrosfery z jedwabiem, alantoiną oraz chyba właśnie stearynianem magnezu (wyrzuciłam już torebkę, ale to dostałam jako gratis i jak sprawdziłam było to coś poprawiające przyczepność, że też nie zapamiętałam). Bałam się dodać tlenku brzoskwiniowego do pudru, ma baaaardzo ceglasty kolor Tak więc mój puder jest biały. Tlenek za to dałam do różu, który zrobiłam na bazie tego pudru. Kolor jest ładny, ale czegoś mu brakuje, muszę się zastanowić co z nim zrobię
Aha, dostałam gratisowe miki, ale są tak cholernie perłowe że nie wiem co mam z nimi zrobić. Nadają się chyba tylko na karnawał Może da się je czymś zmatowić, ale jak na razie to tylko je rozjaśniam, a tego błysku prawie nie ubywa.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:28   #685
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wątek przeczytałam rzecz jasna
Zmieszałam mikrosfery z jedwabiem, alantoiną oraz chyba właśnie stearynianem magnezu (wyrzuciłam już torebkę, ale to dostałam jako gratis i jak sprawdziłam było to coś poprawiające przyczepność, że też nie zapamiętałam). Bałam się dodać tlenku brzoskwiniowego do pudru, ma baaaardzo ceglasty kolor Tak więc mój puder jest biały. Tlenek za to dałam do różu, który zrobiłam na bazie tego pudru. Kolor jest ładny, ale czegoś mu brakuje, muszę się zastanowić co z nim zrobię
Aha, dostałam gratisowe miki, ale są tak cholernie perłowe że nie wiem co mam z nimi zrobić. Nadają się chyba tylko na karnawał Może da się je czymś zmatowić, ale jak na razie to tylko je rozjaśniam, a tego błysku prawie nie ubywa.
stearynian magnezu tez moze zwiekszyc krycie ale musi byc go wiecej niz 5%, generalnie max 30%, wiaze skladniki, nadaje poslizg, kremowosc czyli zmniejszy pylistosc. W sumie zrobilas dobra miszeanke.
mowilam zeby dodawac odrobine tlenkow bo one sa baardzo zdradliwe. jak kiedys robilam podklad i z rozmachu sypnelam za duzo zolcieni zelazowej, a pozniej probowalam to zneutralizowac ultramaryna niebieska to z woreczku wygladalo nie tak zle. gdy nalozylam na twarz bylam zielona doslownie.
jak porzadnie zmielisz blyszczaca mike to powinna stracic na blysku
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:50   #686
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
jak porzadnie zmielisz blyszczaca mike to powinna stracic na blysku
Super, to będę się nad nią pastwić
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:39   #687
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Super, to będę się nad nią pastwić
haha, a masz mlynek? ja niestety nie a przydalby sie oj przydal
z takim mlynkiem to bys sie mogla niezle popastwic
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:53   #688
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
haha, a masz mlynek? ja niestety nie a przydalby sie oj przydal
z takim mlynkiem to bys sie mogla niezle popastwic
Mam takie coś w czym można mielić siemię lniane (tzn. nie wiem czy to jego docelowe przeznaczenie ). Spróbuję, trudno, najwyżej coś zniszczę (młynek lub mikę).
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:03   #689
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mam takie coś w czym można mielić siemię lniane (tzn. nie wiem czy to jego docelowe przeznaczenie ). Spróbuję, trudno, najwyżej coś zniszczę (młynek lub mikę).
no mlynki sie niszcza od prochow, zreszta sama nie wiem jaki bylby dobry. pewnie musialabym sama takowy wyprodukowac.
podejrzewam,ze predzej zniszczysz mlynek
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 13:25   #690
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej
Chcę kupić niedługo puder bambusowy na biochemii urody, sam/z jedwabiem, jeszcze nie wiem. Planuję podzielić duże opakowanie na 2 (czy ile tam ich wyjdzie) i jedną część używać na podkład, a drugą solo. No i chciałabym do jednej dodać jakiś pigment (?), bo wolałabym się troszkę "podkolorować" jak będę bez podkładu. Czego użyć, żeby zabarwić puder? Dokupić jakiś pigment (jesli tak, to jaki) czy mikę czy może jeszcze coś innego? Nie znam się na tym dlatego prosiłabym o pomoc. Jeśli to ma znaczenie to chciałabym uzyskać kolor raczej opalony o złotym/żółtawym zabarwieniu.
Proszę o odpowiedź, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.