Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 15:19   #1711
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez bzeltynka Pokaż wiadomość
z tego co wiem to nie mają byc stricte odpowiedniki zeby się nikt nie czepiał, ze wszystko odgapione z lusha - plastelinki bedą miały nowe receptury, "autorskie" Lawendowej Farmy tylko forma stsoowania jest zainspirowana lushem juz sie nie mogę doczekac - mydelka z LF są duzo lepsze od lushowych, kostka masująca kapitalna, wiec pewnie plastelinki tez bedą duuużą konkurencją
Mogą być nawet lepsze
Z tego co widzę Lush wcale taki rewelacyjny pod względem składu nie jest...
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Czuję, że pod koniec stycznia wydam ostatnie grosze w Lawendowej Farmie Nie jestem w stanie oprzeć się Waszemu kuszeniu

A teraz pytanie rodem z piaskownicy. Czym są te plastelinki?
Ja też wydam sporo bo cudowne nowości się kroją
Super że LF tak się rozwija
Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dla mnie lush tez byl za drogi. No i podlaczanie sie do zamowien zbiorowych nie jest tak wygodne jak zamawianie na wlasna reke

Twardy balsam grapefruitowy pachnie oblednie!

A mam pytanko: czy pod prysznic bierzecie cala kostke mydla czy dzielic ja na kawalki? Pamietam, ze mydla Lush lepiej bylo dzielic bo zamoczone stawaly sie twarde i tracily na jakosci po jakims czasie.
Ja biorę całe mydełko

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ja dzielę mydełka na pół. W ten sposób częściej mogę zmieniać, a i nie miękną tak prędko.

Jestem w trakcie używania Jogurtowego. Z działania jestem zadowolona, jednak zmiękło okropnie. Ma postać plasteliny. I tu raczej nie jest winna mydelniczka
Jogurtowe i Miód i wanilia lubią robić się takie maziate

A Białą lawendę któraś z Was miała? Też tak ślicznie i mocno pachnie jak Lawendowa Farma ?


Wydaje mi się że zawsze ceny od producenta czyli p. Ewy będą najniższe
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 15:51   #1712
dorotie85
Zadomowienie
 
Avatar dorotie85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 802
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny chciałabym zacząć przygodę z LF. Jakie mydełka mogłyście polecić? Dodam, że będę je używać tylko do ciała, twarz myję ocm
dorotie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 16:53   #1713
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez dorotie85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym zacząć przygodę z LF. Jakie mydełka mogłyście polecić? Dodam, że będę je używać tylko do ciała, twarz myję ocm
A jaką masz skórę?
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:08   #1714
seszene
Raczkowanie
 
Avatar seszene
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 75
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja uwielbiam mydełka firmy feniqia, zapach musc&musc zniewala niestety szybko się kończy ale jest warte kupienia co do naturalnych to miałam jeszcze marsylskie oraz aleppo MYDŁO Z ANTIOCHII 35% to sprawdzało się u mnie najlepiej no i jeszcze jedno mydło różane glicerynowe khadi- zapach super cała łazienka pachnie ja wszystko zamawiam ze sklepu iinternetowego mydlarnia-emporium, mają miłą obsługę i przesyłki bardzo szybko mi dochodziły. Sklep jest chyba od niedawna bo dopiero jakieś dwa miesiące temu na niego wpadłam. Teraz zabieram się do następnego zamówienia
seszene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:50   #1715
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez seszene Pokaż wiadomość
ja uwielbiam mydełka firmy feniqia, zapach musc&musc zniewala niestety szybko się kończy ale jest warte kupienia co do naturalnych to miałam jeszcze marsylskie oraz aleppo MYDŁO Z ANTIOCHII 35% to sprawdzało się u mnie najlepiej no i jeszcze jedno mydło różane glicerynowe khadi- zapach super cała łazienka pachnie ja wszystko zamawiam ze sklepu iinternetowego mydlarnia-emporium, mają miłą obsługę i przesyłki bardzo szybko mi dochodziły. Sklep jest chyba od niedawna bo dopiero jakieś dwa miesiące temu na niego wpadłam. Teraz zabieram się do następnego zamówienia
a używałaś może tego z Nablusu lub Mardin?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:09   #1716
dorotie85
Zadomowienie
 
Avatar dorotie85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 802
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
A jaką masz skórę?
Normalna w stronę suchej
dorotie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 01:43   #1717
seszene
Raczkowanie
 
Avatar seszene
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 75
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
a używałaś może tego z Nablusu lub Mardin?
Używałam obu tylko że Mardin jest do włosów i są dwie wersje z karotenem i z olejem pistacjowym. Ja miałam pomarańczowe z karotenem- używałam do włosów, ładnie czyści włosy i nie obciąża ale bez odżywki ich nie rozczeszesz niestety:P poza tym jakiś super właściwości nie zauważyłam. a co do aleppo nablusu to mam je aktualnie i bardzo je lubie ma chyba z 4 składniki, zapach trudno określić ale bardzo delikatne, ogólnie widać że jest tam, że tak powiem dużo oliwy:P mojej suchej skóry nie wysusza jeszcze bardziej- wręcz przeciwnie używam go tylko do buzi. Miałam jeszcze mydełko feniqia oliwkowe eternal i jak dla mnie to to samo. Ten sam skład praktycznie, poza jednym składnikiem -chlorkiem sodu, no i jest dużo tańsze Jeśli chodzi o aleppo trzeba uważać na podróbki bo dużo ich krąży po necie.

---------- Dopisano o 02:43 ---------- Poprzedni post napisano o 02:18 ----------

podobno świetne jest to czarne mydło savon noir ale niestety sama go nie używałam
seszene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 06:43   #1718
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez dorotie85 Pokaż wiadomość
Normalna w stronę suchej
Czyli podobną do mnie Dla mnie najlepsze mydełko z LF to Plaster miodu Używałam jeszcze m.in. Lawendową farmę, Mydełko kleopatry, Migdałowy dotyk - wszystkie się spisały Dobre też są: Jogurtowe, oliwkowe Shea, Miód i wanilia, ale one są troszkę bardziej miękkie niz pozostałe przeze mnie wymienione
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 10:24   #1719
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez seszene Pokaż wiadomość
Używałam obu tylko że Mardin jest do włosów i są dwie wersje z karotenem i z olejem pistacjowym. Ja miałam pomarańczowe z karotenem- używałam do włosów, ładnie czyści włosy i nie obciąża ale bez odżywki ich nie rozczeszesz niestety:P poza tym jakiś super właściwości nie zauważyłam. a co do aleppo nablusu to mam je aktualnie i bardzo je lubie ma chyba z 4 składniki, zapach trudno określić ale bardzo delikatne, ogólnie widać że jest tam, że tak powiem dużo oliwy:P mojej suchej skóry nie wysusza jeszcze bardziej- wręcz przeciwnie używam go tylko do buzi. Miałam jeszcze mydełko feniqia oliwkowe eternal i jak dla mnie to to samo. Ten sam skład praktycznie, poza jednym składnikiem -chlorkiem sodu, no i jest dużo tańsze Jeśli chodzi o aleppo trzeba uważać na podróbki bo dużo ich krąży po necie.
no dobra, dzieki; będę już wiedziała na co polować
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 11:31   #1720
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hey dziewczyny nigdy nieużywałam naturalnych mydełek ale ostatnio wiele dobrego słyszałam o mydełkach z Lawendowej Farmy i chciałam zapytać czy któraś z Was używała tego do włosów i czy któreś nadaje się do twarzy? Pozdrawiam
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 12:15   #1721
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny nigdy nieużywałam naturalnych mydełek ale ostatnio wiele dobrego słyszałam o mydełkach z Lawendowej Farmy i chciałam zapytać czy któraś z Was używała tego do włosów i czy któreś nadaje się do twarzy? Pozdrawiam
Zajrzyj na wcześniejsze strony wątku, bo troszkę o tych mydełkach do włosów wspomniałyśmy

Do włosów używałam: Krzepką Pokrzywę, Rozmarynowy Twist, Trzy korzenie i Skrzypiące mydełko. Te dwa ostatnie moje włosy lubią najbardziej
Myślę że wszystkie nadają się także do mycia twarzy, ale oczywiście zależy jaką masz cerę
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 15:52   #1722
bzeltynka
Rozeznanie
 
Avatar bzeltynka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 950
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość

Do włosów używałam: Krzepką Pokrzywę, Rozmarynowy Twist, Trzy korzenie i Skrzypiące mydełko. Te dwa ostatnie moje włosy lubią najbardziej
Myślę że wszystkie nadają się także do mycia twarzy, ale oczywiście zależy jaką masz cerę
ja do włosów uzywałam krzepkiej pokrzywy, a do twarzy i do zębów tego z węglem
bzeltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:40   #1723
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez bzeltynka Pokaż wiadomość
ja do włosów uzywałam krzepkiej pokrzywy, a do twarzy i do zębów tego z węglem
do zebow???????
nie wiedzialam, ze mozna.

A czy to weglowe przypomina chociaz troche Coal Face z Lush?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 14:12   #1724
bzeltynka
Rozeznanie
 
Avatar bzeltynka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 950
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

o tym do zębow tez jest recenzja na moim blogu
jest zuepłnie inne niż coal face, nie da się ich własciwie porownac
bzeltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:53   #1725
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez seszene Pokaż wiadomość
Używałam obu tylko że Mardin jest do włosów i są dwie wersje z karotenem i z olejem pistacjowym. Ja miałam pomarańczowe z karotenem- używałam do włosów, ładnie czyści włosy i nie obciąża ale bez odżywki ich nie rozczeszesz niestety:P poza tym jakiś super właściwości nie zauważyłam. a co do aleppo nablusu to mam je aktualnie i bardzo je lubie ma chyba z 4 składniki, zapach trudno określić ale bardzo delikatne, ogólnie widać że jest tam, że tak powiem dużo oliwy:P mojej suchej skóry nie wysusza jeszcze bardziej- wręcz przeciwnie używam go tylko do buzi. Miałam jeszcze mydełko feniqia oliwkowe eternal i jak dla mnie to to samo. Ten sam skład praktycznie, poza jednym składnikiem -chlorkiem sodu, no i jest dużo tańsze Jeśli chodzi o aleppo trzeba uważać na podróbki bo dużo ich krąży po necie.

---------- Dopisano o 02:43 ---------- Poprzedni post napisano o 02:18 ----------

podobno świetne jest to czarne mydło savon noir ale niestety sama go nie używałam
Uwielbiam czarne mydło savon noir taki fajny glut do mycia , fakt ciężko jest je rozsmarowac na buzi ale efekt oczyszczenia
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 10:17   #1726
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witam po dlugiej nieobecności. Obecnie używam mydla rumiankowego Scandia. Dostalam go na gwiazdkę od koleżanki. Nie jest w 100% naturalne, ale sklad ma porządny, roslinny, ślicznie intensywnie pachnie rumiankiem, nie zawiera substancji zapachowych. Myję nim takze twarz i bardzo ladnie jest oczyszczona i wygojona.

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Uwielbiam czarne mydło savon noir taki fajny glut do mycia , fakt ciężko jest je rozsmarowac na buzi ale efekt oczyszczenia

Mialam Savon noirAlepii i nie moglam go znieść, śmierdzial mi, cięzki w aplikacji, kiepsko oczyszczal, czulam się niedomyta. Dlugo przelezal w szafce. Znalazlam w końcu na niego sposób. Wykorzystalam do kąpieli rozpuszczając w wodzie i tu bardzo mile zaskoczenia. Woda zrobila się mleczno biala, a skórę mialam mięciutką i doglębnie oczyszczoną. Zastanawiam się wlaśnie na zakupem kolejnego sloiczka
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 13:21   #1727
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witam po dlugiej nieobecności. Obecnie używam mydla rumiankowego Scandia. Dostalam go na gwiazdkę od koleżanki. Nie jest w 100% naturalne, ale sklad ma porządny, roslinny, ślicznie intensywnie pachnie rumiankiem, nie zawiera substancji zapachowych. Myję nim takze twarz i bardzo ladnie jest oczyszczona i wygojona.




Mialam Savon noirAlepii i nie moglam go znieść, śmierdzial mi, cięzki w aplikacji, kiepsko oczyszczal, czulam się niedomyta. Dlugo przelezal w szafce. Znalazlam w końcu na niego sposób. Wykorzystalam do kąpieli rozpuszczając w wodzie i tu bardzo mile zaskoczenia. Woda zrobila się mleczno biala, a skórę mialam mięciutką i doglębnie oczyszczoną. Zastanawiam się wlaśnie na zakupem kolejnego sloiczka
Ja nakładam je na reke dodaje trochę wody maziam po twarzy zostawiam na chwilkę jak maseczkę i potem mokrymi rekami masuje i robi sie własnie taka biała piana efekt jest super
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:19   #1728
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny używa(ła) któraś z Was mydeł Alepii? Faktycznie tak fantastycznie działają?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:56   #1729
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja używam i jestem bardzo zadowolona
A czego od nich oczekujesz?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 20:23   #1730
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie wiem czy to nie jest szalone spodziewać się czegoś takiego po mydle, ale rozbestwiły mnie recenzje
Tzn. oczyszczenia porów+-pozbycia się zaskórników
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:42   #1731
dentico
Rozeznanie
 
Avatar dentico
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 586
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Już nie moge się doczekać na plastelinki i balsam do ust z LF

Wiadomo kiedy mają być dostępne?
dentico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:50   #1732
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to nie jest szalone spodziewać się czegoś takiego po mydle, ale rozbestwiły mnie recenzje
Tzn. oczyszczenia porów+-pozbycia się zaskórników
Ja po swietnych recenzjach skusiłam się na mydło Aleppo 5% i nie mogę go skończyć, nie jest złe ale zapach mi przeszkadza
Cytat:
Napisane przez dentico Pokaż wiadomość
Już nie moge się doczekać na plastelinki i balsam do ust z LF

Wiadomo kiedy mają być dostępne?
Końcem stycznia, i cytat z LF :
Cytat:
Pierwsza partia będzie darmowa i dodawana w postaci malutkich próbek na życzenie, przy okazji zamawiania innych produktów z prośbą o uwagi i opinie.
__________________
F. Herbert Diuna

Edytowane przez ewwwa
Czas edycji: 2012-01-15 o 20:51
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 22:22   #1733
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to nie jest szalone spodziewać się czegoś takiego po mydle, ale rozbestwiły mnie recenzje
Tzn. oczyszczenia porów+-pozbycia się zaskórników
Moim zdaniem do oczyszczania porów powinno się sprawdzić ja używam go też do mycia całego ciała i efekt jest taki, że skóra jest dobrze oczyszczona ale nie przesuszona. Zapach jest dość intensywny i charakterystyczny, mnie akurat się bardzo podoba
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:28   #1734
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem do oczyszczania porów powinno się sprawdzić ja używam go też do mycia całego ciała i efekt jest taki, że skóra jest dobrze oczyszczona ale nie przesuszona. Zapach jest dość intensywny i charakterystyczny, mnie akurat się bardzo podoba
A jakie masz stężenie?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:52   #1735
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to nie jest szalone spodziewać się czegoś takiego po mydle, ale rozbestwiły mnie recenzje
Tzn. oczyszczenia porów+-pozbycia się zaskórników

Nie mialam mydel alepii poza savon noir, które wcale nie oczyszczalo, tak jak sie tego spodziewalam, ale to jest potasowe mydlo. Tych w kostkach nie próbowalam, uważam jednak, ze wiele mydel to potrafi, np Jericho, Scandia, a także marsylskie mydla. Jeśli o zaskórniki chodzi, to ja pozbylam się ich za sprawą glinek i polecam glinki w duecie z mydlem do codziennej pielęgnacji. Używalam glinek codziennie np Logony Ziemie wulkaniczną bialą i brązową przez ok pól roku, obecnie stosuję je 1-2 razy w tygodniu. Cera bardzo mi się poprawila.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:56   #1736
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

najpierw miałam kawałek 15% teraz mam 5% i moim zdaniem to drugie działa mniej oczyszczająco. A jeszcze czeka na mnie w szafce 35% zobaczymy, które będzie się najlepiej sprawdzać.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:56   #1737
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mialam mydel alepii poza savon noir, które wcale nie oczyszczalo, tak jak sie tego spodziewalam, ale to jest potasowe mydlo. Tych w kostkach nie próbowalam, uważam jednak, ze wiele mydel to potrafi, np Jericho, Scandia, a także marsylskie mydla. Jeśli o zaskórniki chodzi, to ja pozbylam się ich za sprawą glinek i polecam glinki w duecie z mydlem do codziennej pielęgnacji. Używalam glinek codziennie np Logony Ziemie wulkaniczną bialą i brązową przez ok pól roku, obecnie stosuję je 1-2 razy w tygodniu. Cera bardzo mi się poprawila.
O, i takie porady luuubięę
Stosowałaś te glinki normalnie jako maseczki,tak?
Ja mam czerwoną, może być?
Btw co robiłaś by nie zasychała? Bo szczerze mnie trochę cholera bierze, kiedy muszę co minutę spsikiwać sobie twarz hydrolatem. Mało ekonomiczne
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:58   #1738
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Korah moim zdaniem właśnie mydło aleppo daje podobny efekt jak glinka, przynajmniej ja to tak odczuwam.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:58   #1739
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dzięki fiolka85 Ja mamcerę tłustą więc chyba od razu pójdzie w obroty 40 albo 70%^^
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 00:01   #1740
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a do do glinek to używam też czerwonej glinki argiletz w paście i zamiast stosować ją jak maseczkę ( też nie lubię tego zasychania) to myję nią twarz.Zwilżam twarz wodą, masuję glinką, zostawiam na chwilkę i spłukuję wodą.

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

ja mam tylko przetłuszczającą się w strefie T. Myślę, że to większe stężenie będzie lepsze dla Ciebie w takim razie.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.