Koszty życia w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-07, 11:41   #1
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548

Koszty życia w UK


Cześć,

mam takie pytanie - na razie jestem tu tylko na stypendium krótkoterminowym, więc się nad niczym nie zastanawiam i tak sobie spokojnie egzystuję, ale poważnie myślę o przeniesieniu się.

Jakie są (około oczywiście) koszty życia w przypadku życia w dwójkę, w przypadku emigracji "niezarobkowej" (po prostu chcę tam żyć), poza Londynem?

Roczne lub miesięczne, chodzi mi o wszystkie sprawy typu rachunki, utrzymanie samochodu itp.

Podrawiam i dzięki za odpowiedź.
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 12:08   #2
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Koszty życia w UK

Najlepiej sobie przejrzyj watek Anglia, tam ten temat byl nie raz poruszany
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 12:47   #3
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Byly tez watki "mieszkanie w wielkiej brytanii/londynie" i wydaje mi sie, ze podobne o ogolnie kosztach zycia juz byly. Jak nie znajdziesz satysfakcjonujacej odpowiedzi, pytaj

Jesli jestes studentka, to powinna przyslugiwac Ci karta NUS ktora uprawnia do wielu znizek
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:12   #4
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Koszty życia w UK

Londyn- 2000 f
Newcastle- 1400 f
Manchester 1300 f ...

zależy gdzie się mieszka
W cenę wliczone auto i jego ubezpieczenie a także paliwo, ubrania, rachunki jedzeinie itp.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:30   #5
*aga
Raczkowanie
 
Avatar *aga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 151
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Londyn- 2000 f
Newcastle- 1400 f
Manchester 1300 f ...

zależy gdzie się mieszka
W cenę wliczone auto i jego ubezpieczenie a także paliwo, ubrania, rachunki jedzeinie itp.

Manchester 1300f?
Yyy... no to zależy jak się żyje- jeśli codzienne wyjścia do knajpy, kupowanie bardzo często drogich ubrań, wynajmowanie dużego mieszkania i żywienie się w restauracjach to pewnie tyle wyjdzie...
Ja osobiście wynajmując 1bedroom pół godziny na nogach od ścisłego centrum(i tu zaznaczę, że jesteśmy pierwszymi mieszkańcami tego mieszkania), płacąc za utrzymanie samochodu, i żyjąc w miarę rozsądnie (czyt.to wszystko co wymieniłam wyżej ale w pewnych granicach) razem z chłopakiem mieszczę się w zdecydowanie mniejszej kwocie niż podałaś...
Wszystko zależy od stylu życia i tego czego się od niego oczekuje moim zdaniem...
Pozdrawiam
__________________

*aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:53   #6
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Koszty życia w UK

Wszystko zalezy od poziomu zycia... Ciezko oszacowac - jeden wyda 1000, drugiemu 2000 bedzie malo...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 15:06   #7
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Koszty życia w UK

Zgadzam sie,ze to zalezy od sposobu zycia.

Aga nie zgodze sie z Toba piszesz,ze sie miescisz ponizej 1300 w Manchesterze, ja mieszkam w malej miejscowosci gdzie koszty utrzymania sa duzo nizsze niz tam ale nasze wydatki przekraczaja 1300 . Nie wychodzimy, nie robimy drogich zakupow,ale mamy za to swoj dom i to on nam pozera mnowstwo pieniedzy.w sumie to utrzymanie domu kosztuje nas wiecej niz 1300 nie wliczajac w to normalnych rachunkow jak prad, woda czy tel. . No i dojazdy do pracy. Moja mama za to utrzymumuje sie z polowy naszych wydatkow.

Znam tez ludzi, ktorzy potrafia sie utrzymac za 300 miesiecznie, wynajmnuja jakis pokoik a na zakupy nie wydaja wiecej niz 100 na miesiac. Ale sa tez tacy, ktorzy 100 wydaja w jedna noc na imprezie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-07, 16:07   #8
*aga
Raczkowanie
 
Avatar *aga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 151
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Aga nie zgodze sie z Toba piszesz,ze sie miescisz ponizej 1300 w Manchesterze,

Nie wychodzimy, nie robimy drogich zakupow,ale mamy za to swoj dom i to on nam pozera mnowstwo pieniedzy.w sumie to utrzymanie domu kosztuje nas wiecej niz 1300 nie wliczajac w to normalnych rachunkow jak prad, woda czy tel. .

Znam tez ludzi, ktorzy potrafia sie utrzymac za 300 miesiecznie, wynajmnuja jakis pokoik a na zakupy nie wydaja wiecej niz 100 na miesiac. Ale sa tez tacy, ktorzy 100 wydaja w jedna noc na imprezie.
Oczywiste, że wynajem domu pochłania znaczenie większe środki. Co za tym idzie również większe opłaty za prąd- bo większa powierzchnia do ogrzewania itp...
Ale ja wyraźnie napisałam, że wynajmuję mieszkanie- sypialnia + pokój dzienny z aneksem kuchennym. I ciężko porównywać jest tutaj wydatek w kwestii wynajem mieszkania a domu.
My nie płacimy za wodę- to jedyny rachunek który wliczony jest w koszt wynajmu mieszkania- a co za tym idzie jesteśmy "do przodu" 20funtów miesięcznie- ale to nie jest kwota która znacznie zawyża albo zaniża nasz całościowy rachunek miesięczny
Rachunki płacimy tak jak każdy za prąd, council tax, dodatkowo telefon stacjonarny, internet, ubezpieczenie samochodu (a to niestety nie jest niskie z racji naszego młodego wieku). Za dojazdy do pracy "nie płacimy" bo jeździmy własnym samochodem- ale tutaj dochodzi kolejna kwota przeznaczana na benzynę.
Na jedzeniu nie oszczędzamy- bo takie zasady wprowadziliśmy kiedy zamieszkaliśmy razem. Także nie wygląda to tak, że kupujemy paczkę makaronu w Tesco i to nam wystarcza na tydzień.
Fakt faktem, że do knajp nie chodzimy często- 2-3 razy w miesiącu. Ale za to wydajemy pieniądze na jakieś koncerty, kręgle, kupujemy książki itp.

Reasumując - tak jak napisałam wszystko zależy od tego jaki prowadzi się styl życia i jakie priorytety się posiada.
Tak jak napisałaś jedni wynajmują mały pokój i to im wystarcza, inni potrzebują większej powierzchni do funkcjonowania
A na marginesie dodam, że faktycznie wydajemy znacznie poniżej 1300funtów na wszystko co wymieniłam- ale tutaj nie będę nikogo na siłę przekonywać czy tak jest czy nie jest bo nie o to w tym wszystkim chodzi.

Pozdrawiam serdecznie i uciekam skorzystać z tego, że chyba w chmurach chwilowo deszczu zabrakło
__________________

*aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 22:00   #9
Olehandretta
Przyczajenie
 
Avatar Olehandretta
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Koszty życia w UK

to rowniez zalezy od tego jaka masz prace, prawda ? poniewaz spokojnie mozna zyc bedac kelnerka lub ogolnie pracujac za minimalna lub troche powyzej stawke,ale jeszcze lepiej bedziecie mogli przezyc pracujac w jakims wyzej oplacanym zawodzie. Ale moje generalne odczucie jest takie iz bedac we dwojke jest latwiej-wiadomo i ze nawet jezeli jedna osoba pracuje w minimalnie oplacanej pracy da sie normalnie bez stresu przezyc,ale tez bez szalenstw, ale np. z zakupami ubraniiowymi, wyjsciami do kina, wiec nie na wszystkie zachcianki, ale tez nie od wyplaty do wyplaty. Wiec naturalnie jak oboje bedzieice pracowac bedzie jeszcze lepiej. Takie sa moje odczucie wziete z doswiadczenia w Manchesterze.
Olehandretta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 22:05   #10
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Koszty życia w UK

Aga masz racje ze styl zycia zalezy od priorytetow. Ja wybralam wygode ponad imprezy i szal zakupow. Niestety moi ''eks'' przyjaciele nie potrafili tego zrozumiec. Im potrzebne sa imprezy mi moj dom. teraz trzeba go tylko splacac przez 20 lat.

Tyle ze ja mam teraz swobode, moge robic co chce, przemalowac sciany, wykopac dziure w ogrodku, a oni ciagle narzekaja na klotnie i balagan w domu.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 00:05   #11
*aga
Raczkowanie
 
Avatar *aga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 151
Dot.: Koszty życia w UK

Masz własny domek?
No tutaj to mogę powiedzieć, że Ci zazdroszczę- wiem to nieładnie...
Ja póki co powoli zaczynam myśleć o zmianie mieszkania- na coś trochę większego. Ale to powoli- nic na siłę. No a potem dom- ale to dopiero po studiach



Prawda jest taka jak powiedziała Olehandretta- we dwójkę zdeeecydowanie łatwiej. I pracując w UK za minimalną krajową we dwójkę można pozwolić sobie na wiele. Nie to co w Polce- ale to już zupełnie inna bajka...
__________________

*aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 10:40   #12
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Londyn- 2000 f
To 2000 f to troszke przesadzone moim zdaniem (jesli chodzi oczywiscie o miesieczne wydatki)
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 13:19   #13
Kubanuka
Raczkowanie
 
Avatar Kubanuka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Koszty życia w UK

jeju, to ile się zarabia w Londynie miesięcznie? 2-3 tys f? ja tez chce do takiej pracy
Kubanuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 20:16   #14
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Koszty życia w UK

nie wiem czy przesadzone, teoretycznie tyle by dla mnie wyszlo. Wynajem mieszkania jakie ja aktualnie wynajmuje tyle ze w Londynie to koszt koło 1200 f do tego reszta plus bilety na dojazd do Londynu.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 20:58   #15
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
nie wiem czy przesadzone, teoretycznie tyle by dla mnie wyszlo. Wynajem mieszkania jakie ja aktualnie wynajmuje tyle ze w Londynie to koszt koło 1200 f do tego reszta plus bilety na dojazd do Londynu.
Myslalam ze to na osobe
Mysle ze mieszkania pod Londynem az takie drogie nie sa - ja wynajmuje 1-bed maisonette ze sporym ogrodem za £850 miesiecznie (w drugiej strefie).
Wiec pod Londynem powinno byc jeszcze taniej.

Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 21:28   #16
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Koszty życia w UK

Aga juz ponad rok mieszkam we wlasnym domku.

Nask tyle ok tyle wynosi moja rata za dom. Nie myslicie zeby kupic, przynajmniej pieniadze nie ida do czyjejs kieszeni.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 21:32   #17
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Aga juz ponad rok mieszkam we wlasnym domku.

Nask tyle ok tyle wynosi moja rata za dom. Nie myslicie zeby kupic, przynajmniej pieniadze nie ida do czyjejs kieszeni.
Oczywiscie, ze myslelismy. Doskonale zdaje sobie sprawe, ze jak sie planuje zostac dluzej to bardziej sie oplaca kupic
Ale ja stwierdzilam, ze nie chce sie jeszcze przywiazywac do UK (i do TZ szczerze mowiac).

Pozdrawiam!
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 17:52   #18
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Koszty życia w UK

ja mieszkam jawalek od londyny w reading(pol godziny pociagiem od londka)
wynajmujemy mieszkanie: 2 podwojne sypialnie,pokoj dzienny, lazienka kuchnia, ogrod wspolny dla wszytskch mieszkancow i miejsce parkingowe
place 750funtow plus cunsil woda i prad czyli okolo 1000 funtow miesiecznie...
samochod okolo 40 ubezpieczenie,internet i telefon 17 funtow
ja zarabiam okolo 800 funtow, chlopak okolo 1400
nie mieszkamy sami-mieszkamy z inna para
nie jest zle starcza i na balety w weekend, i na nowy ciuch, jakies upominki dla rodzinki w pl, szkole
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:10   #19
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
place 750funtow plus cunsil woda i prad czyli okolo 1000 funtow miesiecznie...

Placicie tyle we 4 czy Ty sama?
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 18:23   #20
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
Placicie tyle we 4 czy Ty sama?
tyle placimy we 4 oczywiscie!! czyli reasumujac okolo 500 funtow miesiecznie na pare
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 00:29   #21
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Koszty życia w UK

Hejka Ceny jak z kosmosu My mieszkamy blisko Norwich - jakies 150km na polnoc od Londynu i nasz cennik wyglada mniej wiecej tak:
Mieszkanie + council = 525/mies
Woda = 300/pol roku
Prad + gaz = ok. 200/3 miesiace
Paliwo = 100/miesiac
Jedzenie = 100/tydzien
Tel+Internet = 30/miesiac
Tak to jest u nas, mieszkanie mamy 2 bedrooms + living, do tego dochodza wydatki na dzidzie, ale na szczescie jest mala wiec to praktycznie tylko pampersy jakies 20 tygodniowo
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:24   #22
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez 8mmadziaa8 Pokaż wiadomość
Hejka Ceny jak z kosmosu My mieszkamy blisko Norwich - jakies 150km na polnoc od Londynu i nasz cennik wyglada mniej wiecej tak:
Mieszkanie + council = 525/mies
Woda = 300/pol roku
Prad + gaz = ok. 200/3 miesiace
Paliwo = 100/miesiac
Jedzenie = 100/tydzien
Tel+Internet = 30/miesiac
Tak to jest u nas, mieszkanie mamy 2 bedrooms + living, do tego dochodza wydatki na dzidzie, ale na szczescie jest mala wiec to praktycznie tylko pampersy jakies 20 tygodniowo

tanio to mieszkanie cos u nas sa ceny duzo wyzsze..jestem na etapie szukania mieszkania i za 2bedroom i living tak 700 trzeba dac plus cuncil....a ty 525 placisz,tez tak chce
tu za 525 to jedno bedroomowe mozna wynajac plus okolo 100 councilu
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:18   #23
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Koszty życia w UK

To i ja sie dopisze.

Zacznijmy od czynszu. Wszystko zalezy od tego gdzie sie mieszka.

Bath (gdzie mieszkam teraz) - place £700 za domek z dwoma sypialniami i malutkim ogrodkiem i garazem. Jest to uwazane za wszyskich znajomych za bardzo tanio, fakt mielismy szczescie, bo w Bath ceny za taki domek zaczynaja sie raczej od 800 w zwyz. Dodam, ze do centrum mamy 15 min piechota, a okolica jest bardzo spokojna.

Podobny domek ma moj Tz, ale w Castleford. Mala miejscowosc kolo Leeds. Jednak dalej od centrum. Wynajmuje on go za 450£. Na polnocy Anglii mieszkala moja kolezanka, takze i podobny domek wynajmowala takze za 450£. Roznica ogromna, w Bath za te pieniadze nawet 1bed flat sie nie wynajmnie.
Podobnych przykladow moge mnozyc.

Council tax to wydatek £110 na miesiac, ale to tez zalezy gdzie sie mieszka i jakie duze mieszkanie.
Woda, placilismy za 8 miesiecy £135.
Internet TV £26 na miesiac. (virgin)
Gaz i elektrycznosc, jeszcze rachunki nie przyszly za ostatnie dwa miesiace, ale juz sie boje co bedzie, pewnie za £120, bo ogrzewamy dom.

Co do reszty, to zalezy jak chce sie zyc i ile sie wydaje na jedzenie. My na jedzeniu nie oszczedzamy, ale staramy sie kupowac rozsadnie. Odwiedzamy Asde czy Lidla, bo ceny sie roznia od tych w Sainsbury np. Tylko trzeba wiedziec co kupowac.

Generalnie zyje mi sie wygodniej niz w Polsce musze przyznac.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 13:24   #24
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
tanio to mieszkanie cos u nas sa ceny duzo wyzsze..jestem na etapie szukania mieszkania i za 2bedroom i living tak 700 trzeba dac plus cuncil....a ty 525 placisz,tez tak chce
tu za 525 to jedno bedroomowe mozna wynajac plus okolo 100 councilu
o, ja w brighton za 1 bedroom flat place 630 i to i tak jest tanio. council 90/miesiac
o parkingach nie wspomne
dlatego jak tylko dziecko nam podrosnie to uciekamy stad. co z tego ze mieszkam nad morzem, ze widze ten kanal z okna? nie ma sensu placic za widoki, jesli po 2 latach sie ich nie zauwaza. brakuje mi zieleni, ogrodka
katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 14:58   #25
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Koszty życia w UK

wow, ale wy placicie za te mieszkania.
ja za 1 bedroom z salonem place 300 na miesiac.
ogolnie ja sama, moge sie utrzymac za 600 - 700 funtow

i nie zgodze sie ze razem taniej
mieszkalam z takim jednymi moim exem, zazwyczaj było tak ze kasy nigdy nie miał, a wiecej niz ja zarabial. dobrze ze osobne konta mielismy
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 22:41   #26
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: Koszty życia w UK

rzeczywiście rozrzut cen jest ogromny.mieszkam w Edinburghu,10 min do centrum na pieszo, wynajmujemy 1bed flat za 480,c.tax 120,interent +tel stacjonarny 15,komórki 60,gaz i prad 30 na miesiąc(mamy direct debit).nie oszczedzamy na ogrzewaniu gazem,na jedzeniu(nawet nie wiem ile wydajemy),samochód ubezpieczenie 50,dużo zwiedzamy,bo Szkocja jest przepiękna.Mamy kilka hobby na które też idzie niezła kasa ale np.na własny dom,nie mieszkanie nie było by nas stać w tej chwili,bo nie chcę czegoś,co nie do końca będzie mi odpowiadało,aha dodam jeszcze,że nie posiadamy żadnych oszczędności,po prostu sobie żyjemy
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 22:52   #27
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Koszty życia w UK

NA OSOBE:
mieszkanie ok 218 m/c
rachunki gaz prad 45 m/c
internet+tel 9 m/c
sport - fitness membership 30 m/c (stawka studencka)

Councilu nie place, bom student. Na komorke wydaje minimalnie, w granicach 10 na miesiac, w prywach do 20. Wydatkow dotyczacych jedzenia nie podaje, bo ja wydaje bardzo duzo z racji mej wymagajacej diety.
Wszystko zalezy jaki chcesz standard zycia prowadzic. Jesli masz samochod to dodatkowy niemaly wydatek.

PRZYKLADOWE CENY:
kio 5 za wstep
opera 40 za wstep (dla stydentow 10)
piwo w barze 3
ananas 1,70
chleb (zjadliwy) 1
obiad na miescie 10
kanapka na miescie 2
kawa na miescie (mala) latte 2
przejazd autobusem 1.10
karta miesieczna na autobus 40
butelka mineralnej 0.80



Rowniez mieszkam w Edynburgu.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 13:57   #28
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Koszty życia w UK

moglby ktos opisac dokladniej londyn?

wybieram sie z kolezanka na studia na UCL (ona moze na LSE, a jak nie to UCL <roznia sie jedna ocena ktorej ja nie dostane> - obydwie ekonomia) i zamierzamy pojechac juz w czerwcu zeby troche zarobic...chcemy wynajac mieszkanko na 2 - widzialam, ze mozna juz dostac za ok 800funtow miesiecznie ladne dwupokojowe; no i do pracy oczywiscie...nie licze na niewiadomo co, ale moze chociaz sekretarka.mowie plynnie po angielsku, angielski jest moim jezykiem wykladowym od paru lat w liceum, zreszta uczylam sie od 4 roku zycia; aby miec co pokazac pracodawcy robie w tym roku CPE, bardziej jako formalnosc; mam nadzieje ze chociaz troszeczke lepsza pensyjke z tego wyciagne

jak wyglada w londynie koszt mieszkania ogolnie : ktora dzielnica jest tansza ale nie superniebezpieczna?

jak z rachunkami?

internet lepiej zakladac w polsce czy juz tam, na miejscu?

jak z fitnessem (jestesmy uzaleznione)?

kolezanka jest wegetarianka, czy produkty dla wegetarian, soja itp sa drogie?

i teraz najbardziej smieszne pytania:

fryzjer - czy sa jakies 'tanie' polki, ktore moga nalozyc farbe, pracuja u klientki w domu?

kosmetyczka - jaki jest koszt manicure, pedicure i henny?

solarium (chodze raz na 2 tyg zeby jakos w miare wygladac, kremy brazujace mi schodza platami) jaki koszt?

ciuchy i kosmetyki sa tanie z tego co wiem

ile mniej wiecej na jedzenie miesiecznie?

czy z przyjemnosci urodowych ktore wymienilam bede musiala zrezygnowac czy jest jakas szansa ze sa, ze tak powiem 'affordable' dla studentki?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm

Edytowane przez 1stLaDy
Czas edycji: 2008-11-21 o 13:58
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:25   #29
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Koszty życia w UK

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
moglby ktos opisac dokladniej londyn?

wybieram sie z kolezanka na studia na UCL (ona moze na LSE, a jak nie to UCL <roznia sie jedna ocena ktorej ja nie dostane> - obydwie ekonomia) i zamierzamy pojechac juz w czerwcu zeby troche zarobic...chcemy wynajac mieszkanko na 2 - widzialam, ze mozna juz dostac za ok 800funtow miesiecznie ladne dwupokojowe; no i do pracy oczywiscie...nie licze na niewiadomo co, ale moze chociaz sekretarka.mowie plynnie po angielsku, angielski jest moim jezykiem wykladowym od paru lat w liceum, zreszta uczylam sie od 4 roku zycia; aby miec co pokazac pracodawcy robie w tym roku CPE, bardziej jako formalnosc; mam nadzieje ze chociaz troszeczke lepsza pensyjke z tego wyciagne


Samym jezykiem nic nie wskorasz, bo tutaj ardzo duzo ludzi mowi po angielsku Postaraj sie zdobyc jakies doswiadczenie zawodowe. Wiekszosc studentow pracuje w sklepach i barach.

jak wyglada w londynie koszt mieszkania ogolnie : ktora dzielnica jest tansza ale nie superniebezpieczna?

Jak jest zbyt tanio to jest niebezpiecznie

jak z rachunkami?

My za 2 osoby za spore Maisonnete w ladnej okolicy placimy &pound;34 za elektrycznosc + gaz, &pound;20 za wode, &pound;25 za internet. Council taxu placic nie bedziecie - szczesciary


internet lepiej zakladac w polsce czy juz tam, na miejscu?

Na miejscu bo bedziesz musiala miec credit check i bedziesz musiala podac adres zamieszkania.

jak z fitnessem (jestesmy uzaleznione)?

Okolo &pound;70-80 za miesiac. Studenckie zniki moga byc nawet do &pound;40, najlepiej wyslijcie maijla do paru klubow to udziela Wam dokladniejszych odpowiedzi.

kolezanka jest wegetarianka, czy produkty dla wegetarian, soja itp sa drogie?

Moga byc drozsze jesli sa organic, pozatym nie powinno byc roznicy.

i teraz najbardziej smieszne pytania:

fryzjer - czy sa jakies 'tanie' polki, ktore moga nalozyc farbe, pracuja u klientki w domu?

Ja ni robie sama, ale place &pound;40 za zrobienie odrostow, &pound;45 za malowanie calej glowy i &pound;50 za obciecie (bez blow dry)

kosmetyczka - jaki jest koszt manicure, pedicure i henny?

Zalezy od salonu

solarium (chodze raz na 2 tyg zeby jakos w miare wygladac, kremy brazujace mi schodza platami) jaki koszt?

ciuchy i kosmetyki sa tanie z tego co wiem

Zalezy gdzie sie ubierasz

ile mniej wiecej na jedzenie miesiecznie?

Ja sama na siebie wydaje mniej wiecej &pound;175 - to nie wlicza wyjsc do pubow i tym podobnych.

czy z przyjemnosci urodowych ktore wymienilam bede musiala zrezygnowac czy jest jakas szansa ze sa, ze tak powiem 'affordable' dla studentki?

Studenci maja spore znizki zazwyczaj : zobacz strone www.nus.org.uk
Pozdrawiam.

nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 21:39   #30
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Koszty życia w UK

dziekuje bardzo za cenne odpowiedzi!
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.