AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 20:01   #1
paris666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2

AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/


witam serdecznie
na początku zaznaczę,że przekopałam internet wzdłuż i wszerz i nie znalazłam żadnej odpowiedzi na mój problem ;/
stwierdzono u mnie w poniedziałek ostry stan zapalny pochwy, czy tam bakteryjno-grzybiczno ropny..ginekolog się na mnie delikatnie powiedziawszy okrzyczał że w takim stanie dopiero się zgłosiłam, lecz nie wiedziałam co jest na rzeczy, gdyż w piątek lekarka stwierdziła u mnie zapalenie nerek (mówiłam,że boli mnie przy oddawaniu moczu.. i dalej trochę boli ale nie aż tak- teraz wiem,że to wina ranek na wargach sromowych) i mnie leczono na nerki furaginą , a ja tymczasem cierpiałam coraz bardziej;/ a pół wrocławia zjechałam i nikt mnie nei chciał przyjąć,nawet w szpitalach kazali mi spadać, gdy zadzwoniłam pod 999, bo myślałam,że umrę, to zrobiono ze mnie idiotkę;/ dopiero w pon mnie przyjęto i do tego czasu miałam wargi sromowe 4 razy większe niż powinny być ;/ ból masakryczny..
i ginekolog nakazał mi w pon stosować AbiOfem. aplikacja 1 mnie bolała jak cholera piekło masakrycznie. we wtorek też myślałam,że umrę z bólu po zastosowaniu tego specyfiku. w srodę już trochę było lepiej mogłam w miarę chodzić swobodnie a nie jak pingwin..
przez 2 dni brałam antybiotyk jakiś tam na f nazwa, doustnie po 1 tab. od środy - 2x2tab /dziennie MEtronidazol doustnie, i 1xdziennie wersja dopochwowa. i teraz moje pytanie: czy powinam dalej stosowac ten AbiOfem?
dzisiaj od tygodnia prawie noralnie egzystuję (dalej nie mogę siedzieć, bo boli) czy moj polepszony stan to zasługa tego AbiOfem?Bo sam fakt aplikacji mnie nie boli, dopiero gdy lek zaczyna wypływać ze mnie, zaczynam płakać z bólu. dodam,że aplikuję lek na leżąco...

mam 19 lat, pierwszy raz mam takie schorzenie.. byłam wczoraj u innego ginekologa i powiedział mi,że jak mnie naprawdę piecze od tego leku to bym nie używała.. mama też mi powiedziala bym narazie dała sobie z tym spokój.. i już sama nie wiem, czy zacisnąć zęby i heja z tym , czy odpuścić narazie.. zużyłam 3 ampułki, zostały mi 4..
wszędzie gdzie ktoś się wypowiada na temat tego abiofem, są pochlebne opinie, a mi już łzy same lecą jak pomyślę,że znowu musze to użyć..i wg ulotki powinien ten lek łagodzić i przynosić ulgę, a mi przynosi jedynie ból i udrękę...
bardzo zależy mi na odpowiedzi jeszcze dziś bo powinnam za jakiś czas zaaplikowac ten AbiOfem
..

pozdrawiam i przepraszam,że taki długi post wyszedł...;/
paris666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:47   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

osobiście bym nie brała. pamietam moje stany zapalne, jak miałam najgorsze "napady", to lekarz zabronił mi czegokolwiek do pochwy wprowadzać. może podrażnia Cię ten kwas mlekowy z tego preparatu? tak może być, dlatego jestem zwolenniczką bardziej probiotyków niż preparatów z kwasem mlekowym. ja bym na Twoim miejscu kupiła doustny kobiecy probiotyk z pałeczkami kw. mlekowego - naturalniej tworzy odpowiednie środowisko i obniża pH i nie będzie tego efektu wyciekania kwasu z pochwy i drażnienia już podrażnionych miejsc intymnych. możesz przemywać okolice wejścia do pochwy ziołami łagodzącymi (np. nagietek dobrze działa) i smaruj kremem delikatnie (clotrimazolum, alantan).
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:59   #3
paris666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

dzięki bardzo za odp
nie zastosowałam wczoraj AbiOfem'u nie wiem czy dobrze zrobiłam czy nie, bo prawie caly dzien lekko mnie piekło.. wiec chyba dzisiaj zacisnę zęby i zastosuję...
probiotyk doustny oczywiście też stosuję LaciBios femina taki dala mi pani farmaceutka mowiąc ze to niby najlepszy

clotrimazolum zakupiłam dziś; ) jeszcze nie stosowałam, ale.. podchodze trochę do tej maści jak pies do jeża.. narazie stosowałam Pimafucourt krem ale mi się prawie skończył, a oczywiście w przychodni najpierw mówią ze mnie przyjmą a potem, ze mam spadać bo nie bylam zarejestrowana...
wgl chyba przedwczoraj pojawiły mi się na tyłku jakieś krostki jakby wysypka..lekko zaczerwienione, nic nie boli, nie piecze nie swędzi ale już panikuje..czy to mozliwe ze od tego kwasu mlekowego mi naciekło ze tak ujmę i się zrobiły krostki? ginekologa mam dopiero w pon..
paris666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 14:48   #4
tarantoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 51
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

jeśli nie zużyłaś wszystkiego no zachowaj pozostałe kapsułki. mój lekarz mi przepisał Abiofem jak miałam małą rankę na wargach i bardzo mnie piekło właśnie przy oddawaniu moczu. ja na szczęście miałam tylko drobne skaleczenie. powiedział, zebym wzięła tylko do czasu, aż mi przejdzie pieczenie i że resztę mogę zastosować jak znowu pojawi się podobny problem. Zatem wychodzi na to, że ten preparat stosuje się w razie potrzeby i nie trzeba zażyć całego opakowania


a te krostki to nie mam pojęcia od czego, moze jakieś podrażnienie tylko, bo od kwasu mlekowego to nie wydaje mi sie ;]

Edytowane przez tarantoola
Czas edycji: 2011-11-15 o 14:51
tarantoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:44   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

Jeżeli masz az takie dolegliwości to odstaw-zażywasz inne leki metronidazol i to na f (pewnie flukonazole) to bardzo silne leki hamujące wzrost grzybów, więc infekcja i tak będzie się cofać.

Nie wiem jak wygląda to co masz na zewnątrz, czy są to sączące się ranki czy nie ale jak u mnie wystąpiła reakcja alergiczna na maść pimafucin do etgo stopnia, że pękała mi skórą na wargach sromowych i wokól wejścia do pochwy i nie mogłam się nawet wysikać smarowałam tą okolicę sudocremem, który tworzył warstwę ochronną, łagodził, zabezpieczał przed drażniącym działaniem moczu i nie piekło już tak podczas sikania. DO tego prawdziwą ulgę przynosiły mi nasiadówki w vagosanie-mieszankę ziół kupisz za kilka złotych w aptece, gotujesz je, odcedzasz i przygotowany napar używasz do nasiadówek-ja 1szy dzień przesiadziałam cały z tyłkiem w misce z vagosanem tylko dolewałam co chwilę gorącej wody z czajnika-ulga niesamowita i dużo mi po tym przeszło.

I nie odkładaj furaginy-często jest tak, że zakażenia przenoszą się w obrebie sąsiadujących układów, wybierz furaginę do końca wg zaleceń lekarza. Bardzo prawdopodobne, że albo nerki wzięły się od zakażenia w pochwie albo odwrotnie. Ja przy tamtej infekcjii miałam równocześnie właśnie zapalenie nerek.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 23:13   #6
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

Ja dzisiaj zastosowałam Abiofem profilaktycznie i mocno mnie piecze, choć wcześniej raczej mnie nie piekło, ale myślę, że pieczenie pojawia się gdy śluzówka jest podrażniona np, po depilacji czy stosunku (bo u mnie na to wychodzi) i wydaje mi się że choć jest to nie przyjemne to lek działa tak jak powinien i nie szkodzi niczemu.
__________________
Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć moich makijaży !!!
KATona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:02   #7
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

a czy zawsze w przypadku zapalenia czy grzybicy są rany wewnatrz i zawsze moze wystepowac pieczenie?
chyba nie?
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 20:38   #8
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

nie, nie zawsze
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:06   #9
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: AbiOfem straszne pieczenie po zastosowaniu;/

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
nie, nie zawsze
no bo wlasnie mnie po abiofemie nigdy nie pieklo, czyli chyba po prostu u mnie to przebieglo lagodniej.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.