Co cenią pracodawcy zagranicą? (wątek zbiorczy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 19:12   #1
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Lightbulb

Co cenią pracodawcy zagranicą? (wątek zbiorczy)


Cześć dziewczyny! Myślę, że nie było jeszcze takiego tematu, gdzie można byłoby razem złożyć do kupy wszystkie informacje z różnych krajów, gdzie wizażanki mieszkają
Jak to jest w waszym kraju? Co pracodawcy cenią najbardziej? Wykształcenie? Jak jest postrzegany nasz licencjat i mgr? (Czytałam, że w niektórych krajach nasz licencjat jest mniejszym BA, ale w innych znowu jest na równi i nie trzeba już np. mgr)
Jak jest z doświadczeniem? Doświadczenie zawodowe kontra wolontariat.
Jaka była największa przeszkoda, którą miałyście do pokonania?
Opiszcie swoje przypadki, jak to u was było gdy wyjeżdżałyście, czym się teraz zajmujecie etc.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 09:33   #2
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co cenią pracodawcy zagranicą? (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Jak to jest w waszym kraju? Co pracodawcy cenią najbardziej?
Cenia CIEBIE, jako osobe. Tutaj w UK lubia ludzi otwartych i pewnych siebie, którzy nie boja sie mówic (nawet przechwalac) o swoich mocnych stronach. Lubia jak czlowiek jest zywy, pogadany, przyjacielski. Wyksztalcenie jest dopiero na trzecim miejscu, tuz po zdobytym doswiadczeniu zawodowym.

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Jak jest postrzegany nasz licencjat i mgr? (Czytałam, że w niektórych krajach nasz licencjat jest mniejszym BA, ale w innych znowu jest na równi i nie trzeba już np. mgr)
Licencjat to odpowiednik angielskiego BA. Nie orientuje sie jak jest w innych krajach, ale podejrzewam, ze tamtejsze tytuly sa zblizone do naszego licencjatu.

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Jak jest z doświadczeniem? Doświadczenie zawodowe kontra wolontariat.
Jaka była największa przeszkoda, którą miałyście do pokonania?
Opiszcie swoje przypadki, jak to u was było gdy wyjeżdżałyście, czym się teraz zajmujecie etc.
W UK bardzo cenia osoby, ktore udzielaly sie w wolontariatach. To zawsze jest bardzo duzy plus.

Pracuje w dziale sprzedazy dla amerykanskiej firmy w UK. W Polsce skonczylam anglistyke. Przyjezdzajac do Anglii postawilam sobie wysoko poprzeczke i powiedzialam sobie, ze albo bede pracowac w pracy biurowej, albo wracam do Polski. Okupilam to masa stresu i nerwów, ale dopielam swego To moja juz trzecia praca biurowa tutaj, zarobki mam bardzo dobre, naprawde nie moge narzekac.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 12:12   #3
Marlena113
Raczkowanie
 
Avatar Marlena113
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 198
Dot.: Co cenią pracodawcy zagranicą? (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Jak to jest w waszym kraju? Co pracodawcy cenią najbardziej?
Trochę powtórzę za Cinderellą - cenią Twoją osobowość i podejście - fakt, czy umiesz sama siebie odpowiednio zareklamować na dane stanowisko.
Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Wykształcenie? Jak jest postrzegany nasz licencjat i mgr? (Czytałam, że w niektórych krajach nasz licencjat jest mniejszym BA, ale w innych znowu jest na równi i nie trzeba już np. mgr)
O wykształcenie nikt mnie nigdy nie zapytał, nie zwrócił uwagi... W CV mam swój licencjat przetłumaczony jako BA. Nikt nie wnikał w szczegóły...
Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Jaka była największa przeszkoda, którą miałyście do pokonania?
Konkurencja
Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Opiszcie swoje przypadki, jak to u was było gdy wyjeżdżałyście, czym się teraz zajmujecie etc.
Ja tuż po przyjeździe poszłam na rozmowę i byłam prawie pewna, że pracę dostanę, ale się nie udało, a proces rekrutacyjny trwał chyba z miesiąc. Niestety, zapas gotówki się kończył, więc musiałam złapać pierwszą lepszą pracę i tak wylądowałam w Starbucksie na trzy miesiące, a w międzyczasie szukałam czegoś "docelowego". Zajęło to aż trzy miesiące, dlatego, że muszę przyznać, że byłam dosyć wybredna i wysyłałam niewiele CV (może odpowiedziałam na ok. 10 ofert). Obecną pracę dostałam choć praktycznie nie miałam w tym żadnego doświadczenia, ale pracodawca stwierdził, że spodobało się mu moje wszechstronne podejście, swoboda na rozmowie, to, że zadawałam pytania, byłam zainteresowana. Na zarobki też nie narzekam, choć mam nadzieję, że po przedłużeniu umowy będzie lepiej
Marlena113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 20:31   #4
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co cenią pracodawcy zagranicą? (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Marlena113 Pokaż wiadomość
O wykształcenie nikt mnie nigdy nie zapytał, nie zwrócił uwagi... W CV mam swój licencjat przetłumaczony jako BA. Nikt nie wnikał w szczegóły...
Mnie tez na zadnej z rozmów o to nie zapytali. Ba, sama im mowilam Co zawsze spotykalo sie z uznaniem i usmiechem, ale tak naprawde nikt nad tym sie dluzej nie roztkliwial (zupelnie odwrotna sytuacja jest w Polsce gdzie tylko podliczaja papierki kto co z czego ma). Anglicy lubia ten blysk w oku, usmiech, pewnosc siebie. Ze mowisz pewnie, plynnie, ze sie nie zajakniesz, ze masz dobra i konkretna odpowiedz na kazde pytanie, ze sprawiasz, ze oni tez moga poczuc sie wyluzowani podczas tej rozmowy, ze patrzysz im pewnie w oczy, usmiechasz sie - takie sa moje doswiadczenia.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 20:09   #5
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Co cenią pracodawcy zagranicą? (wątek zbiorczy)

Dzięki dziewczyny myślę, że z takim podejściem trzeba podchodzić do szukania pracy: uśmiech, pewność siebie, przebojowość. Bo przecież znamy swoje mocne strony i wystarczy je zaprezentować!
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 21:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.