Ginekolog na NFZ - jak to jest z tą wizytą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-03, 17:36   #1
żaklina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Exclamation

Ginekolog na NFZ - jak to jest z tą wizytą?


Witam, mieszkam teraz w Warszawie, chciałabym iść do ginekologa ale nie wiem gdzie mogę pójść bezpłatnie. Możecie mi pomóc? To będzie moja pierwsza wizyta, choć wiem że już dawno powinnam to zrobić
żaklina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 18:46   #2
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

jesli jestes studentka to na uczelni i w swojej starej przychodni w ktorej bylas powinnas wpisac na deklaracji gdzie jeszcze bedziesz chodzic do lekarza..na czas studiow...jesli zas nie to poszukaj panstwoych gabinetow ktore maja podpisane umowy z NFZ...uwazam ze jesli oplacasz jakies tam skladki to wybor panstwowej przychodni gdzie przyjmuje ginekolog nie ma znaczenia...wogole chyba nie powinien miec...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 18:48   #3
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

a propo pierwszej wizyty...wcale nie jest taka straszna jak sie wydaje...wiadomo ze to jakis wstyd rozebrac sie przed calkiem obcym czlowiekiem...ale jak to juz opisala jedna z forumowiczek lekarz traktuje nas jako obiekt do zbadania i wyleczenia a nie ze ta to ma to a tamta pani ma co innego...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 19:24   #4
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

Co do lekarza - może w wyborze pomoże ci ten wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80711

Odnośnie pierwszej wizyty:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90095
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:37   #5
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

Dziewczyny jak to jest z ginekologami z NFZ?
Ja też studiuję w innym mieście niż jestem zameldowana, ginekolog z przychodni akademickiej mi nie odpowiada (okropna baba!). Czy mogę iść do jakiejkolwiek przychodni NFZ lub ginekologa który ma z NFZ umowę? CZY to nie problem, ze jestem z innego województwa? Jeśli ktoś sie orientuje, będę wdzięczna ;za odp. )
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 18:58   #6
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

Wiem, że jeśli studiuje się w innym mieście, niż się jest zameldowanym, ale oba miasta są w tym samym województwie, bez problemu można iść do jakiegokolwiek ginekologa, który przyjmuje na NFZ
Jak to jest w przypadku dwóch różnych województw (zameldowanie w województwie X, studia w województwie Y) - nie mam pojęcia, niestety
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 20:39   #7
ciasteczkowy potwór
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 74
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Wiem, że jeśli studiuje się w innym mieście, niż się jest zameldowanym, ale oba miasta są w tym samym województwie, bez problemu można iść do jakiegokolwiek ginekologa, który przyjmuje na NFZ
Jak to jest w przypadku dwóch różnych województw (zameldowanie w województwie X, studia w województwie Y) - nie mam pojęcia, niestety
podobnie....
ciasteczkowy potwór jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 12:16   #8
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

będąc płatnikiem NFZ możesz korzystać z bezpłatnej służby zdrowia w całej Polsce - musisz tylko wypełnić deklarację
helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 15:51   #9
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Gdzie bezpłatnie do ginekologa będac w mieście, gdzie nie jestem zameldowana it

Teraz już wiem, więc powiem....

Jestem zameldowana w województwie X, a aktualnie mieszkam bo studiuję w województwie Y.
I okazuje się- że w danym mieście można być zapisanym do JEDNEGO jakiegokolwiek lekarza rodzinnego NFZ (deklaracje trzeba wypełnić.) A do specjalistów można chodzić bez ograniczeń- że tak powiem- jeśli jest to lekarz NFZ można i na drugi koniec Polski jechać.

Podsumowując- województwa nie są przeszkodą, w danym mieście tymczasowego bądź stałego pobytu można być zapisanym u jednego lekarza rodzinnego NFZ i do wielu specjalistów NFZ.

p.s oczywiscie mowa o osobach ubezpieczonych (ja studiuję.)
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 15:09   #10
happy19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 51
Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Pisalam w wątku "kogo polecacie" ale tam raczej malo kto zagląda wiec zakładam temat bo dodatkowo wiem ze będę się bała przed pierwszą wizyta, ale mam 19 lat i chce zrobic to kontrolne badanie ginekologiczne mimo strachu. Tylko ze ja sie wstydzę i zastanawiam sie czy nie lepiej isc do kobiety....? Bo wydaje mi sie ze wtedy by mi bylo razniej ale no jednak wiecej ginekologow jest facetów i sama nie wiem. Dodatkowo najlepiej by bylo zeby to bylo na nfz... Ale pytanie brzmi teraz- ile w Krakowie trzeba czekać na nfz a okolo ile prywatnie? Kogo polecicie biorąc pod uwagę ze sie boję? Dodam ze jestem studentką i jak wiadomo musze oszczędzać.... Więc co byscie doradzili mi zrobic? I kogo polecicie dla bardzo bolącej sie dziewczyny?
happy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 15:45   #11
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Ja pierwszy raz byłam u kobiety i była niedelikatna, a na dzień dobry powiedziała "Niech pani ściąga majty" i już więcej mnie nie zobaczyła. Potem był starszy pan i był bardzo grzeczny i taktowny, a w dodatku bardzo konkretny.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 15:49   #12
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

No a czego sie boisz? Jeśli boisz się bólu to naprawdę są gorsze badania, a nie płec stanowi o delikatności lekarza.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 15:57   #13
Neuve
Przyczajenie
 
Avatar Neuve
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Ja też się bardzo stresowałam pierwszą wizytą, ale wiedziałam, że chcę iść do pani ginekolog. Powód? Bardzo prosty, nie wyobrażałam sobie rozebrać się przed facetem. Na pewno było mi też łatwiej z nią rozmawiać, pytać o rzeczy, które mnie interesowały.
Może teraz podeszłabym do sprawy trochę inaczej, ale na razie nie będę zmieniać ginekolożki. Trafiłam na rzeczową babkę, ale nie można o niej powiedzieć, że jest niemiła albo niedelikatna.

Każdy lekarz zrozumie, że to Twoja pierwsza wizyta i że się denerwujesz.
Neuve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:06   #14
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

wyszukiwarka :mur" !
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:06   #15
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

ja na pierwszy raz wybrałam faceta, bałam się niemiłosiernie i odkładałam wizytę chyba ze 2 lata.. a na drugą poszłam z uśmiechem na twarzy i zupełnie na luzie, więc chyba można powiedzieć że to był dobry wybór

mogę polecić Ci dr Rafała Ufnalewskiego, na Aleji Pokoju, ale to prywatnie. na wizytę się czeka ok tygodnia, zresztą zobacz sobie na stronie, jest elektroniczna rejestracja no i ceny jak na Kraków bardzo niskie
http://www.gabinet-gin.pl/cennik.html
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:09   #16
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Z Krakowa polecam mojego lekarza - dr Artur Świstak - świetny lekarz i przesympatyczny, prywatnie w luxmed, termin za 2-3 tygodnie, państwowo na galla, terminy na koniec roku
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:56   #17
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Czesc dziewczyny.
Ja tez jestem przed pierwsza wizyta u ginekologa, nawet sie jeszcze nie zapisalam ale w koncu musze to zrobic. Martwi mnie jedna rzecz, od ponad roku wspolzyje regularnie z mężem bez zabezpieczenia i zero wpadki... co prawda nie planujemy narazie dziecka ale boje sie ze cos jest ze mna nie tak.
Nie dosc ze stresuje sie sama wizyta jako pierwsza to jeszcze tym ze cos bedzie nie tak... no bo cos musi byc na rzeczy skoro od roku nic.
ehh
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:03   #18
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny.
Ja tez jestem przed pierwsza wizyta u ginekologa, nawet sie jeszcze nie zapisalam ale w koncu musze to zrobic. Martwi mnie jedna rzecz, od ponad roku wspolzyje regularnie z mężem bez zabezpieczenia i zero wpadki... co prawda nie planujemy narazie dziecka ale boje sie ze cos jest ze mna nie tak.
Nie dosc ze stresuje sie sama wizyta jako pierwsza to jeszcze tym ze cos bedzie nie tak... no bo cos musi byc na rzeczy skoro od roku nic.
ehh
Ale co niby ma być z Tobą nie tak? Szczerze mówiąc, to jeśli ma się dobrego lekarza, to chodzi się tam z chęcią, a nie z urazem. Lepsze to od dentysty, na prawdę
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:03   #19
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny.
Ja tez jestem przed pierwsza wizyta u ginekologa, nawet sie jeszcze nie zapisalam ale w koncu musze to zrobic. Martwi mnie jedna rzecz, od ponad roku wspolzyje regularnie z mężem bez zabezpieczenia i zero wpadki... co prawda nie planujemy narazie dziecka ale boje sie ze cos jest ze mna nie tak.
Nie dosc ze stresuje sie sama wizyta jako pierwsza to jeszcze tym ze cos bedzie nie tak... no bo cos musi byc na rzeczy skoro od roku nic.
ehh
wbrew pozorom nie tak łatwo zajść w ciążę.

nie przejmuj się na zapas, bo to nie ma sensu.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 13:11   #20
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ale co niby ma być z Tobą nie tak? Szczerze mówiąc, to jeśli ma się dobrego lekarza, to chodzi się tam z chęcią, a nie z urazem. Lepsze to od dentysty, na prawdę
Obawiam się, że jestem niepłodna.
Pani psycholog zasugerowała mi że może być coś nie tak.
Na pewno nie jest łatwo zajść w ciąże a w szczególności gdy ktoś sie stara i ciagle nic. Jednak ja o tym przez rok nie myślałam aż do momentu rozmowy z Pania psycholog.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:14   #21
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Obawiam się, że jestem niepłodna.
Pani psycholog zasugerowała mi że może być coś nie tak.
Na pewno nie jest łatwo zajść w ciąże a w szczególności gdy ktoś sie stara i ciagle nic. Jednak ja o tym przez rok nie myślałam aż do momentu rozmowy z Pania psycholog.
Pani psycholog to na taki temat nie powinna się wypowiadać, bo to nawet nie jest medycyna, więc ma się to nijak do Twojego zdrowia. Powinnaś zacząć od lekarza ginekologa (dobrego!), zrobić badania i nie zakładać od razu, że coś jest nie tak. Po prostu w ciążę nie da się zajść ot tak, pstryk, jeden stosunek i już. Tym bardziej jeśli ciąży nad Tobą jakaś presja.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:15   #22
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Obawiam się, że jestem niepłodna.
Pani psycholog zasugerowała mi że może być coś nie tak.
Na pewno nie jest łatwo zajść w ciąże a w szczególności gdy ktoś sie stara i ciagle nic. Jednak ja o tym przez rok nie myślałam aż do momentu rozmowy z Pania psycholog.
nie słuchaj takich głupot na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski? tlyko lekarz ginekolog na podstawie badan może określić twój stan zdrowia.

zajście w ciąże to nie taki łatwy proces. niektórzy starają się latami mimo że są zdrowi itd.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:42   #23
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Pani psycholog to na taki temat nie powinna się wypowiadać, bo to nawet nie jest medycyna, więc ma się to nijak do Twojego zdrowia. Powinnaś zacząć od lekarza ginekologa (dobrego!), zrobić badania i nie zakładać od razu, że coś jest nie tak. Po prostu w ciążę nie da się zajść ot tak, pstryk, jeden stosunek i już. Tym bardziej jeśli ciąży nad Tobą jakaś presja.
To była Pani psycholog która zajmuje się naukami dla narzeczonych i nauka NPR.
Własnie powiedziałam ze nie ciąży nade mną żadna presja tylko zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać bo jeśli coś by było nie tak to myślę ze warto wiedzieć o tym wcześniej.
Zdaje sobie sprawę ze w ciąże się nie zachodzi od tak ale jak już wspominałam wcześniej od ponad roku współżyję regularnie z mężem i nic a wiadomo ze w sytuacji takiej jak moja czyli regularne współżycie przez rok i bez zabezpieczenia oznacza niepłodność.
Chyba nic w tym dziwnego ze się trochę martwię, nie chce zakładać z góry ze coś jest nie tak ale po prostu stwierdziłam ze to chyba najwyższy czas by pójść do ginekologa i zapytać co on o tym myśli.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:46   #24
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
To była Pani psycholog która zajmuje się naukami dla narzeczonych i nauka NPR.
Własnie powiedziałam ze nie ciąży nade mną żadna presja tylko zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać bo jeśli coś by było nie tak to myślę ze warto wiedzieć o tym wcześniej.
Zdaje sobie sprawę ze w ciąże się nie zachodzi od tak ale jak już wspominałam wcześniej od ponad roku współżyję regularnie z mężem i nic a wiadomo ze w sytuacji takiej jak moja czyli regularne współżycie przez rok i bez zabezpieczenia oznacza niepłodność.
Chyba nic w tym dziwnego ze się trochę martwię, nie chce zakładać z góry ze coś jest nie tak ale po prostu stwierdziłam ze to chyba najwyższy czas by pójść do ginekologa i zapytać co on o tym myśli.
kto Ci taką głupotę powiedział? to że ktoś, nawet przy regularnym współzyciu, przez rok nie zaszedł w ciąże nie znaczy że jest bezpłodny
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:55   #25
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
kto Ci taką głupotę powiedział? to że ktoś, nawet przy regularnym współzyciu, przez rok nie zaszedł w ciąże nie znaczy że jest bezpłodny
Po pierwsze nikt mi nie musiał mówić po drugie nie napisałam, że jest bezpłodny tylko niepłodny a to jest DUŻA RÓŻNICA.
Wszędzie można o tym przeczytać.

To są dwa różne pojęcia i należy je rozróżniać.
__________________
Zuzia 24.09.2014

Edytowane przez God Of War 20
Czas edycji: 2012-10-29 o 13:56
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:02   #26
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

wiem, ze to róznica. napisałam z rozmachu... ale chodziło mi o to że u niektórych wcale nie musi być problemu, mimo długich starań... regułka mówi ze jak rok nic to jest niepłodność od razu, ale to jest do zweryfikowania prze lekarza... nie zakładaj że jest coś nie tak, bo tylko się stresujesz a to nie sprzyja ani zdrowiu ani psychice.

swoją drogą dziwne że nie badałaś się do tej pory. wizyty u ginekologa powinny być regularne, tylko tak można odpowiednio wcześnie rozpoznać ewentualne choroby i zacząć je leczyć. martwisz się że coś moze być nie tak a do tej pory się nie zainteresowałaś swoim zdrowiem intymnym?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:10   #27
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Kochana My sie staralsimy pól roku zanim sie udalo, a okazalao sie, ze mialam problemy hormonalne. Jest duzo powodow dla ktorych mozesz byc czasowo nieplodna i to drobnych ktore latwo wyleczy to raz a dwa moze po prostu nie kochaliscie sie w owulacje.
Nawet kochajac sie w idealnie podnym czasie jest tylko 30% szans na zajscie w ciaze wiec spokojnie zrob podstawowe badania i po malutku
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:11   #28
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

badania to podstawa one wskażą czy coś jest nie tak, a jeśli coś jest to lekarz powie Ci co dalej z tym zrobić i w jakim kierunku ewentualnie się leczyć.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:16   #29
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
wiem, ze to róznica. napisałam z rozmachu... ale chodziło mi o to że u niektórych wcale nie musi być problemu, mimo długich starań... regułka mówi ze jak rok nic to jest niepłodność od razu, ale to jest do zweryfikowania prze lekarza... nie zakładaj że jest coś nie tak, bo tylko się stresujesz a to nie sprzyja ani zdrowiu ani psychice.

swoją drogą dziwne że nie badałaś się do tej pory. wizyty u ginekologa powinny być regularne, tylko tak można odpowiednio wcześnie rozpoznać ewentualne choroby i zacząć je leczyć. martwisz się że coś moze być nie tak a do tej pory się nie zainteresowałaś swoim zdrowiem intymnym?
Niezły rozmach...
Do tej pory nie miałam żadnych dolegliwości tym bardziej nie myślałam o dziecku więc wychodzilam z zalozenia ze ta wizyta jest mi zbedna.
Teraz mam juz meza i wiem ze kiedys nadejdzie ten dzien kiedy postanowimy starac sie o dziecko.

Mysia, ja jestem spokojna a napisalam na forum bo pomyslalam ze ktos moze byl w podobnej sytuacji i cos doradzi. Dzieki za miłe słowo

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
badania to podstawa one wskażą czy coś jest nie tak, a jeśli coś jest to lekarz powie Ci co dalej z tym zrobić i w jakim kierunku ewentualnie się leczyć.
Tak wiem i dlatego trzeba znalezc dobrego lekarza i sie w koncu wybrac.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:23   #30
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa- moje wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Do tej pory nie miałam żadnych dolegliwości tym bardziej nie myślałam o dziecku więc wychodzilam z zalozenia ze ta wizyta jest mi zbedna.
Teraz mam juz meza i wiem ze kiedys nadejdzie ten dzien kiedy postanowimy starac sie o dziecko.
o zdrowie powinno się dbać, bez względu na wszystko. zwłaszcza my kobiety powinnyśmy o tym pamiętać... to że nic nie boli/nie piecze itd nie znaczy że wszystko jest ok. czasem może być za późno potem...
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-05 17:49:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.