Możliwa taka płaca?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-26, 19:14   #1
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek

Możliwa taka płaca??


Szukam pracy,na razie na pól etatu(studiuję dziennie),wysłałam odpowiedź na pewną ofertę i otrzymałam więcej informacji,między innymi,że praca polega na wypełnianiu druków analiz i za jedną taką analizę(za wypełnienie tegoz druczku)można zarobić 100zł...Czy to jest możliwe?
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:15   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Szukam pracy,na razie na pól etatu(studiuję dziennie),wysłałam odpowiedź na pewną ofertę i otrzymałam więcej informacji,między innymi,że praca polega na wypełnianiu druków analiz i za jedną taką analizę(za wypełnienie tegoz druczku)można zarobić 100zł...Czy to jest możliwe?
A ile mialaby zająć taka jedna analiza?
Bo w to, że dostaniesz 100 zeta przy 30-40 analizach dziennie, to ja nie wierzę...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:17   #3
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Szukam pracy,na razie na pól etatu(studiuję dziennie),wysłałam odpowiedź na pewną ofertę i otrzymałam więcej informacji,między innymi,że praca polega na wypełnianiu druków analiz i za jedną taką analizę(za wypełnienie tegoz druczku)można zarobić 100zł...Czy to jest możliwe?
Uważaj na "naciągaczy". Oferty piękne, to podobnie jak tanie "oryginalne" perfumy z allegro.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:19   #4
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Możliwa taka płaca??

Jeszcze nie wiem,ale zastanawiałam się,czy to ogłoszenie jest coś warte...trochę mam stracha pójść na rozmowę kwalifikacyjną(niby sie zakwalifikowałam ),bo ta suma jest dla mnie z kosmosu...nawet niech będzie,że dziennie 1ankieta max...to i tak,przy dobrej organizacji w miesiącu da się zrobić ich co najmniej 10-i co,zarobię 1000?NIe wiem co zrobić...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:23   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Możliwa taka płaca??

Przejść się możesz, sama rozmowa raczej do niczego nie będzie Cię zobowiązywała. W bezpośrednim kontakcie łatwiej zorientujesz się, czy ta oferta to "ściema", czy nie - no i dokładnie dowiesz się na czym miałaby polegać Twoja praca.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:24   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Możliwa taka płaca??

Zalecam ostroznośc, bo ci obiecujący złote góry często nie wypłacaja potem zarobionych pieniędzy, a robota oczywiście jest wykonana...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:33   #7
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Możliwa taka płaca??

Właśnie o to chodzi,żeby nie dać się oszukać...wysłałam 2maila i poprosiłam o więcej konkretów,a zwłaszcza o nazwę i adres firmy-zleceniodawcy...Dziękuję za rady
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 19:35   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi,żeby nie dać się oszukać...wysłałam 2maila i poprosiłam o więcej konkretów,a zwłaszcza o nazwę i adres firmy-zleceniodawcy...Dziękuję za rady
To nawet nazwy firmy nie znalaś? Cos mi tu pachnie firmą-krzaczkiem
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:40   #9
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Możliwa taka płaca??

taaa... albo akwizytorstwem lub ankieterstwem od domu do domu połączonym z promocją produktów. Jak dowiesz się czegoś więcej, daj znać.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:01   #10
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Możliwa taka płaca??

Dowiem się wszystkiego po szkoleniu i rozmowie kwalifikacyjnej(najpierw szkolenie )Nie podali nazwy,dlatego nie zamierzam iśc na tę rozmowę,dopóki nie podadzą więcej konkretów...
Ale to nic-wczoraj znalazłam ogłoszenie o treści mniej więcej takiej:"Sekretarka,zarobk i do 15000"...coś w tym stylu,do dziś nie mogę się pozbierać-jakie obowiązki za taką pensję,jak myślicie?
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:03   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Dowiem się wszystkiego po szkoleniu i rozmowie kwalifikacyjnej(najpierw szkolenie )Nie podali nazwy,dlatego nie zamierzam iśc na tę rozmowę,dopóki nie podadzą więcej konkretów...
No to wszystko jasne, po szkoleniu dowiesz się, że to akwizycja. Masz rację, że nie idziesz, ŻADNA poważna firma tak nie postepuje.
Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Ale to nic-wczoraj znalazłam ogłoszenie o treści mniej więcej takiej:"Sekretarka,zarobk i do 15000"...coś w tym stylu,do dziś nie mogę się pozbierać-jakie obowiązki za taką pensję,jak myślicie?
Chyba łóżkowe...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 20:06   #12
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Możliwa taka płaca??

Jak znam życie szkolenie będzie polegało na "obserwacji pracy doświadczonego ankietera". I sprowadzi się właśnie do akwizycji.

Jeśli firma szukająca pracowników nie podaje w ogłoszeniu swoich danych, to można sobie takie ogłoszenie darować. Jest to po prostu niepoważne i z daleka pachnie naciąganiem. Niestety.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 07:03   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Dowiem się wszystkiego po szkoleniu i rozmowie kwalifikacyjnej(najpierw szkolenie )
W tym momencie już stop i w tył zwrot...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 10:08   #14
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Możliwa taka płaca??

Faktycznie brzmi podejrzanie....Ale iść na rozmowę na pewno nie zaszkodzi Chociaż doczytałam, że zdecydowałaś, że nie idziesz...
A ta sekretarka, to niezła...
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 00:32   #15
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: Możliwa taka płaca??

na każdą rozmowę warto iść, chociażby po to żeby nauczyć się rozpoznawać potencjalne "skuchy". A co do pensji dla dobrej sekretarki (bez usług towarzyskich) to 1500zł to żadna rewelacja, wręcz poniżenie. Dobra sekretarka to więcej niż dobrze wyszkolony ochroniarz, lingwista praktykujący i stylista w jedny- takie osoby znacznie więcej zarabiają i to ich się szuka a nie one pracy.
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 01:23   #16
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Szukam pracy,na razie na pól etatu(studiuję dziennie),wysłałam odpowiedź na pewną ofertę i otrzymałam więcej informacji,między innymi,że praca polega na wypełnianiu druków analiz i za jedną taką analizę(za wypełnienie tegoz druczku)można zarobić 100zł...Czy to jest możliwe?
identyczne ogloszenie znalazl moj tz, zadzwonil i uslyszal wlasnie 100 za 1 analize, poszedl na rozmowe i okazalo sie, ze tak ale do wypelnienia tej analizy potrzebne sa dane jakiejs osoby, w tym wypadku klienta tej firmy i okazalo sie, ze tego klienta on sam musi pozyskac, czyli akwizycja. to byla firma ubezpieczeniowa. na koniec uslyszal jeszcze o weekendowym szkoleniu za ktore sam ma zaplacic. szkoda gadac
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 01:54   #17
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Możliwa taka płaca??

Cytat:
Napisane przez Feluś Pokaż wiadomość
na każdą rozmowę warto iść, chociażby po to żeby nauczyć się rozpoznawać potencjalne "skuchy". A co do pensji dla dobrej sekretarki (bez usług towarzyskich) to 1500zł to żadna rewelacja, wręcz poniżenie. Dobra sekretarka to więcej niż dobrze wyszkolony ochroniarz, lingwista praktykujący i stylista w jedny- takie osoby znacznie więcej zarabiają i to ich się szuka a nie one pracy.
Ale dziewczyny podały przykład ogłoszenia - "zarobki do 15 000 zł"
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 18:22   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Możliwa taka płaca??

Zarobki oczywiscie mozliwe, ale Ci co tyle placa nie szukaja pracownikow w ten sposob.

W Twoim przypadku doradzalabym korepetycje, z przedmiotu, na ktorym sie znasz. Moze stawka godzinowa nie wynosi 100zl, tylko zdecydowanie mniej, ale wcale niska nie jest, czas tez mozesz dopasowac do swoich zajec tak, by nie kolidowalo.

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Ale to nic-wczoraj znalazłam ogłoszenie o treści mniej więcej takiej:"Sekretarka,zarobk i do 15000"...coś w tym stylu,do dziś nie mogę się pozbierać-jakie obowiązki za taką pensję,jak myślicie?
moze to w innej walucie bylo

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Jeśli firma szukająca pracowników nie podaje w ogłoszeniu swoich danych, to można sobie takie ogłoszenie darować. Jest to po prostu niepoważne i z daleka pachnie naciąganiem. Niestety.
Czasem nawet bardzo powazne firmy, nie od razu podaja swoje dane. Ale wowczas korzystaja z uslug doradztw personalnych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 19:01   #19
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Możliwa taka płaca??

Ja w wakacje, znalazłam podobną pracę. Chodziło o ankiety. Zaczęło się fajnie - drobne ankeity dot. papierosów i 4zł za sztukę. A potem przyszły prawdziwe ankeity. Po 30 zł za sztukę. Polegało to na błąkaniu się po jakiejś ulicy albo cześciej wsi(!), łażeniu od domu do domu i nękaniu ludzi ankietą, którą miała 25 stron, była koszmarnie męczącą (na przykład ocenić coś w skali od 1 - 10 pod różnymi kątami - np jakieś 100 razy - to była jenda strona z 25 ). "sprawnie" przeprowadzona miała zajmować około godziny. No powiedzcie mi, kto się na coś takiego godzi? Zrezygnowałam wtedy, a zarobki kusiły.


Za 100zł to spodziewałabym się jeszcze czegoś dużo gorszego. Typu nękanie ludzi po firmach z jakąś ogromną analizą, których trzeba siłą prawie zmuszać do wielogodzinnych odpowiedzi.

Cudów nie ma
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 16:21   #20
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Możliwa taka płaca??

Moja koleżanka zajmowała się takimi "ankietami" - znaczy siedziała z tymi 100 stronicowymi zeszycikami na zajęciach i sama je mechanicznie wypełniała, a zatrudniona była w dość renomowanej firmy zajmującej się badaniami rynku O.o Jak zapytałam, czy pracodawca wie, co ona robi, to odpowiedziała, ze w teorii nie wie, ale praktycznie przymyka na to oko...
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.