Avene Couvrance - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 09:26   #1
miliondollarbaby
Przyczajenie
 
Avatar miliondollarbaby
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Question

Avene Couvrance


Witam!

Poszukuję wszelkich informacji na temat firmy Avene, a szczególnie produktu Avene Couvrance. Chodzi o podkład pudrowy. Według informacji producenta podkład jest bardzo dobrze kryjący, długo się utrzymuje i nie pozostawia efektu maski.

Czy tak jest rzeczywiście? Czy nie zatyka porów? Mam cerę trądzikową, leczę się dermatologicznie, przetestowałam kilka (kilkanaście?) różnych podkładów, ale żaden mnie nie zachwycił
Ten podkład nie należy do tanich, cena sięga prawie 80 zł, a nie sądzę, żeby istniała możliwość zdobycia próbek.

Dlatego, jestem ciekawa Waszych opinii. Będę wdzięczna za każde info
miliondollarbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 18:46   #2
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Avene Couvrance

z opiniami na temat produktów jest KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...am-spf-30.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-de-teint.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ic-powder.html
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 23:54   #3
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Avene Couvrance

bardzo kryjace sa podkłady z La Roche Posay, ale po nich strasznie tlusci sie cera (nawet minimalna ilosc, kazdy rodzaj - sprawdzalam rozne serie probkami), podkład Vichy wersja kryjaca jest ciezka do rozsmarowania i przesuszaja, Avene podkładu nie mialam, testowalam inne jej produkty i nie bylam zadowolona bo byly (nie wiem czemu) ciezkie i nie spelnialy tego co obiecywaly.
po wielu, naprawde WIELU wyprobowanych podkladach do cery tradzikowej, tlustej itp dozlam do wniosku ze nie ma idealu. i niestety nie mozna miec nieskazitelnej cery. smutne ale prawdziwe. lepiej to wiedziec teraz niz wyzucac pieniadze by znalesc dobry podklad. lepiej wydac to na kremy, ktore wylecza cere i przeczekac.
kiedy sie cera sie polepszy, uzywac sprawdzony podklad ktory jestescie pewne, ze was nie zapycha (nie wazne czy kryjacy czy nie), stale uzywac pomagajacych wam kremow na tradzik i cera sama sie polepszy.
wniosek: sprawdzony podklad (np normalizujacy, matujacy) na cala twarz, a bardzo kryjacy punktowo korektor/inny podklad bardzo kryjacy = dopasowac oba w tym samym kolorze i puder.
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 11:11   #4
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Avene Couvrance

Hej,ja mam 3 próbki tego podkładu (w trzech kolorach),w weekend lub zaraz po wstawię je do mojego wątku wymiankowego (czekam na aparat ,zapraszam

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280228
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:39   #5
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Avene Couvrance

Odnawiam wątek
Ja miałam La roche, b. dobrze kryją, ale jakieś dziwne kolory mają..
Avene nie miałam, ale interesuje mnie ten podkład. Ktoś może miał i mógłby napisać co nieco na temat tego podkładu??
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:23   #6
cherry_killer
Rozeznanie
 
Avatar cherry_killer
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 679
Dot.: Avene Couvrance

Odświeżam wątek.
Stosował ktoś ten podkład?
cherry_killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 22:15   #7
Blue_Seduction
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Okolice Zduńskiej Woli oraz Łódź.
Wiadomości: 6
GG do Blue_Seduction
Dot.: Avene Couvrance

Owszem, robiłem makijaż jeden tym podkładem w kompakcie, ale był to makijaż męski, znajomy był dość opalony więc użyłem tego ciemnego odcienia w dodatku to był ten podkład który absorbuje sebum. Efekt...? podkład zupełnie nie widoczny, doskonale krył, ale cera znajomego też była w dobrym stanie, może lekko rozszerzone pory na policzkach, ale to sporadycznie. Ja natomiast przy cerze tłustej w strefie ''T'' gdy nałożyłem ten podkład z czystej ciekawości (czy rzeczywiście jest taki dobry) i efekt był wręcz komiczny...więcej dodawać nei muszę chyba?
Korektory zakupiłem wczoraj z tej serii i są godne polecenia. Z resztą jak praktycznie wszystko co z Pierre Fabre
Dodać mogę jeszcze, że podkład ten jest dość nie wygodny w aplikacji, dołączona jest gąbka, ale opakowanie jest tak zrobione, że się obraca w kółko, z kolei pędzlem jest ciężko, bo jest on dośc gęsty.

Edytowane przez Blue_Seduction
Czas edycji: 2011-02-14 o 22:19
Blue_Seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.