Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 16:32   #2731
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziękuję Szczerze mówiąc bałam się, że ktoś napisze coś takiego i jestem teraz w kropce co kupić, a na gwałt potrzebuję nowego filtra. Przeczesałam apteki w moim mieście, tańszych filtrów brak, a nie chciałabym znowu wyrzucić 60 zł w błoto jak w przypadku Vichy. Zrobiłam do niego kolejne podejście, różnica między nim a Ziają kolosalna (pierwszy raz nie musiałam używać pudru przy filtrze!), ale podkreślił mi wszystkie suche skórki, o których istnieniu nie miałam pojęcia i znowu po kilku godzinach porobiły mi się w białe placki Czemu tak trudno stworzyć dobry filtr?
Może akurat u Ciebie będzie inaczej, moja skóra w ogóle kiepsko się prezentuje w filtrach.
Wiosną wrócę pewnie do Pharmacerisa hydrolipidowego, ale jak mi się wcześniej skończy Lirene, to nie wiem, w co bym celowała.
Jakie w ogóle filtry są teraz zimą dostępne w Polsce?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 16:56   #2732
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może akurat u Ciebie będzie inaczej, moja skóra w ogóle kiepsko się prezentuje w filtrach.
Wiosną wrócę pewnie do Pharmacerisa hydrolipidowego, ale jak mi się wcześniej skończy Lirene, to nie wiem, w co bym celowała.
Jakie w ogóle filtry są teraz zimą dostępne w Polsce?
masz na mysli jakie sa w aptekach? hmm jak patrzylam to bylo trochę i chyba mozna zamawiac jak coś, chociaz ja sie patrzę za konkretnym



a chimay powiedz mi bo pisałaś, ze kolorówka nie destabilizuje parsolu tak mi gdzieś mignęło, czyli smiało na kazdy filtr z parsolem moge nakładac podkład mineralny?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 17:43   #2733
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może akurat u Ciebie będzie inaczej, moja skóra w ogóle kiepsko się prezentuje w filtrach.
Wiosną wrócę pewnie do Pharmacerisa hydrolipidowego, ale jak mi się wcześniej skończy Lirene, to nie wiem, w co bym celowała.
Jakie w ogóle filtry są teraz zimą dostępne w Polsce?
Pharmacerisem nie interesowałam się jakoś szczególnie, głównie ze względu na cenę, bo o ile gdzieś go jeszcze widziałam w aptekach to kosztował prawie 50 zł, a dla porównania LRP 59 zł. Trochę jednak o nim poczytałam, znalazłam na allegro za 20 kilka złotych i zdecydowałam, że to na niego postawię w pierwszej kolejności.

Jeśli chodzi o dostępność filtrów (przynajmniej tych aptecznych) to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Zrobiłam małą rundkę po aptekach, żeby sprawdzić asortyment i ceny, bez problemu można kupić wszystko z LRP, Iwostinu, Vichy (nawet matujący), Avene. W drogeriach jak zwykle kiepsko, jakieś marne spf 6, widziałam też jakąś kauflandowską 30 lub 50, ale nie mam do takich filtrów zaufania, chociaż te lidlowskie mają bardzo dobre opinie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 17:55   #2734
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a chimay powiedz mi bo pisałaś, ze kolorówka nie destabilizuje parsolu tak mi gdzieś mignęło, czyli smiało na kazdy filtr z parsolem moge nakładac podkład mineralny?
Popatrz sobię na ostatnią stronę wątku Filtry UV a makijaż, głównie od postu nr 436 Katoshi.
W skrócie chodzi o to, że BU oświadczyło, że nie ma przeciwwskazań, żeby na Parsol kłaść kolorówkę, bo informacje o destabilizowaniu to była plota wymyślona na wizażu, podczas gdy wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że historia wzięła swój początek właśnie na nieczynnym już forum BU. Generalnie to nigdzie poza polskimi źródłami nikt o niczym takim jak destabilizowanie parsolu przez kolorówkę nie słyszał.
Sam parsol ma być niestabilny (ale nie pod wpływem kolorówki), chociaż czytałam też, że ta jego cecha została bardzo wyolbrzymiona (zdaje się Paula Begoun tak to podsumowała).

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o dostępność filtrów (przynajmniej tych aptecznych) to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Zrobiłam małą rundkę po aptekach, żeby sprawdzić asortyment i ceny, bez problemu można kupić wszystko z LRP, Iwostinu, Vichy (nawet matujący), Avene. W drogeriach jak zwykle kiepsko, jakieś marne spf 6, widziałam też jakąś kauflandowską 30 lub 50, ale nie mam do takich filtrów zaufania, chociaż te lidlowskie mają bardzo dobre opinie.
To coś się ruszyło
U mnie na pewno jest Vichy i jakieś Lancastery, widziałam też dużo filtrów eko, mineralnych i to nawet z SPF50, ale raczej mnie one nie interesują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-07, 16:35   #2735
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Popatrz sobię na ostatnią stronę wątku Filtry UV a makijaż, głównie od postu nr 436 Katoshi.
W skrócie chodzi o to, że BU oświadczyło, że nie ma przeciwwskazań, żeby na Parsol kłaść kolorówkę, bo informacje o destabilizowaniu to była plota wymyślona na wizażu, podczas gdy wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że historia wzięła swój początek właśnie na nieczynnym już forum BU. Generalnie to nigdzie poza polskimi źródłami nikt o niczym takim jak destabilizowanie parsolu przez kolorówkę nie słyszał.
Sam parsol ma być niestabilny (ale nie pod wpływem kolorówki), chociaż czytałam też, że ta jego cecha została bardzo wyolbrzymiona (zdaje się Paula Begoun tak to podsumowała).



To coś się ruszyło
U mnie na pewno jest Vichy i jakieś Lancastery, widziałam też dużo filtrów eko, mineralnych i to nawet z SPF50, ale raczej mnie one nie interesują.
ok dziekuję bardzo, bo starsznie sie trzymałam tego by parsolu nie uzywać i mialam jeden stały filtr, a dzięki temu będe mogła miec większą paletę do wyboru
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-07, 17:55   #2736
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Popatrz sobię na ostatnią stronę wątku Filtry UV a makijaż, głównie od postu nr 436 Katoshi.
W skrócie chodzi o to, że BU oświadczyło, że nie ma przeciwwskazań, żeby na Parsol kłaść kolorówkę, bo informacje o destabilizowaniu to była plota wymyślona na wizażu, podczas gdy wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że historia wzięła swój początek właśnie na nieczynnym już forum BU. Generalnie to nigdzie poza polskimi źródłami nikt o niczym takim jak destabilizowanie parsolu przez kolorówkę nie słyszał.
Sam parsol ma być niestabilny (ale nie pod wpływem kolorówki), chociaż czytałam też, że ta jego cecha została bardzo wyolbrzymiona (zdaje się Paula Begoun tak to podsumowała).



To coś się ruszyło
U mnie na pewno jest Vichy i jakieś Lancastery, widziałam też dużo filtrów eko, mineralnych i to nawet z SPF50, ale raczej mnie one nie interesują.
Poza tym parsol wystepuje bardzo czesto w towarzystwie innych filtrow. Np emulsja laroche anthelios lekka ma doborowe towarzystwo i ppd 42 chyba najwyzsze z aptecznych
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 13:29   #2737
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny mam szybkie pytanie. Zamówiłam sobie filtr Pharmacerisa, miał być hydrolipidowy, przynajmniej tak wynikało z aukcji, a dostałam to co w załączniku To 2 różne filtry prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10e1496kremochronnyspf5.jpg (59,3 KB, 29 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-03-01 o 13:11
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 14:36   #2738
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam szybkie pytanie. Zamówiłam sobie filtr Pharmacerisa, miał być hydrolipidowy, przynajmniej tak wynikało z aukcji http://allegro.pl/pharmaceris-s-krem-ochronny-do-twarzy-spf50-i5047193701.html, a dostałam to co w załączniku To 2 różne filtry prawda? Nie wiem czy otwierać czy odesłać, zła jestem okropnie.
Tak, to dwa różne filtry, hydrolipidowy ma bardziej pomarańczowe opakowanie. Walczyłabym o tamten, bo ja zaczęłam testy i jestem bardzo zadowolona
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 11:44   #2739
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Skończyła mi się emulsja Lirene, więc ruszyłam do aptek, popatrzeć, co mają.

W niemieckich aptekach głównie LRP, Avene. Lierac. Antheliosów nie znoszę, Lieraca nie znam (w sensie, nie wiem, jak dobre mają filtry, nie patrzyłam na składy), więc wzięłam Avene do cery normalnej/mieszanej. Filtr nakłada się fajnie, przez pierwszą godzinę też jest fajnie, ale potem zaczynają powstawać białe plamy, okropnie wchodzi w bruzdy wokół ust, widać tam dwie białe krechy. Oddałam go więc do apteki, bo Avene daje taką możliwość.
W zamian kupiłam Vichy Capital Soleil do tłustej cery. Jest lepiej, ale to chyba dalej nie to Też włazi w bruzdy, trzeba go bardzo starannie rozcierać, bo ma skłonność osadzania się w rozszerzonych porach. Nie przetłuszcza mocno.

Generalnie dla mnie problemy z filtrami są jak do tej pory dwa:

1. Ilość którą trzeba nałożyć. Bo owszem, jak położę tyle co zwykłego kremu, to jest fajnie. Ale jak trzeba dosmarować trzy razy tyle, to niestety nie ma szans, żeby nie było widać bielenia czy żeby cera była matowa (zwłaszcza tłusta cera, która z definicji nigdy nie jest matowa).

2. Współpraca z pudrem matującym - celowo nie piszę, że z makijażem, bo to jest już w ogóle u mnie niewykonalne.
Filtr jako tako leży na skórze, oczywiście świecąc się ponad dopuszczalne normy. Problem zaczyna się, jak muszę go zmatowić. Puder podkreśla bielenie, w niektórych miejscach się warzy lub razem z filtrem osiada białymi kropkami w porach. Jak próbuję rozetrzeć taki zważony placek, to całość się wałkuje i w zasadzie to chyba ścieram całą warstwę filtra.

Poza tym żaden z moich filtrów nie chce dobrze się rozprowadzać na serum żelowym, wałkuje się wtedy, robią się okruchy ciasta. A sam filtr to dla mnie nie jest pielęgnacja

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-03-01 o 11:57
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 14:21   #2740
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o dostępność filtrów (przynajmniej tych aptecznych) to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Zrobiłam małą rundkę po aptekach, żeby sprawdzić asortyment i ceny, bez problemu można kupić wszystko z LRP, Iwostinu, Vichy (nawet matujący), Avene. W drogeriach jak zwykle kiepsko, jakieś marne spf 6, widziałam też jakąś kauflandowską 30 lub 50, ale nie mam do takich filtrów zaufania, chociaż te lidlowskie mają bardzo dobre opinie.
To są zeszłoroczne zapasy. W aptekach, w których wszystko ,,zeszło" w sezonie jest pusto. Sama mam za sobą rundkę i pogawędkę z farmaceutkami. O ile dobrze pamiętam nowy rzut jest w kwietniu, i jak mi powiedziano to jest progres bo dawniej filtry dawali dopiero w maju.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 00:08   #2741
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skończyła mi się emulsja Lirene, więc ruszyłam do aptek, popatrzeć, co mają.

W niemieckich aptekach głównie LRP, Avene. Lierac. Antheliosów nie znoszę, Lieraca nie znam (w sensie, nie wiem, jak dobre mają filtry, nie patrzyłam na składy), więc wzięłam Avene do cery normalnej/mieszanej. Filtr nakłada się fajnie, przez pierwszą godzinę też jest fajnie, ale potem zaczynają powstawać białe plamy, okropnie wchodzi w bruzdy wokół ust, widać tam dwie białe krechy. Oddałam go więc do apteki, bo Avene daje taką możliwość.
W zamian kupiłam Vichy Capital Soleil do tłustej cery. Jest lepiej, ale to chyba dalej nie to Też włazi w bruzdy, trzeba go bardzo starannie rozcierać, bo ma skłonność osadzania się w rozszerzonych porach. Nie przetłuszcza mocno.

Generalnie dla mnie problemy z filtrami są jak do tej pory dwa:

1. Ilość którą trzeba nałożyć. Bo owszem, jak położę tyle co zwykłego kremu, to jest fajnie. Ale jak trzeba dosmarować trzy razy tyle, to niestety nie ma szans, żeby nie było widać bielenia czy żeby cera była matowa (zwłaszcza tłusta cera, która z definicji nigdy nie jest matowa).

2. Współpraca z pudrem matującym - celowo nie piszę, że z makijażem, bo to jest już w ogóle u mnie niewykonalne.
Filtr jako tako leży na skórze, oczywiście świecąc się ponad dopuszczalne normy. Problem zaczyna się, jak muszę go zmatowić. Puder podkreśla bielenie, w niektórych miejscach się warzy lub razem z filtrem osiada białymi kropkami w porach. Jak próbuję rozetrzeć taki zważony placek, to całość się wałkuje i w zasadzie to chyba ścieram całą warstwę filtra.

Poza tym żaden z moich filtrów nie chce dobrze się rozprowadzać na serum żelowym, wałkuje się wtedy, robią się okruchy ciasta. A sam filtr to dla mnie nie jest pielęgnacja

mi na kazdym filtrze przez pierwsze kilka godzin podkład mineralny czy puder wygląda dobrze a potem to sie swiecę ale ogólnie raczej przez to że mam taką cerę a nie sam filtr
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 00:28   #2742
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
To są zeszłoroczne zapasy. W aptekach, w których wszystko ,,zeszło" w sezonie jest pusto. Sama mam za sobą rundkę i pogawędkę z farmaceutkami. O ile dobrze pamiętam nowy rzut jest w kwietniu, i jak mi powiedziano to jest progres bo dawniej filtry dawali dopiero w maju.
Wiem, że zwykle są to zeszłoroczne zapasy, których nie udało się sprzedać w sezonie letnim, ale naprawdę byłam zaskoczona, że nie dość, że można coś jeszcze teraz kupić to jeszcze wybór jest ogromny Progres jest na pewno, kiedyś po sezonie zostawały w aptekach po 2 filtry na krzyż dla narciarzy i urlopowiczów w tropiki, widać jest na nie coraz większy popyt
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 06:48   #2743
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Filtry zostały w aptekach, ponieważ firmy dermokosmetyczne nie przewidują zwrotów swoich kosmetyków, w grę wchodzą tylko podmianki terminujących się opakowań. Jeżeli apteka miała na stanie opalankę firm drogeryjnych np Bielandy, mogła ją zwrócić jako towar sezonowy. Dla apteki to średni fun jest, ponieważ takie filtry to tzw zalegacze, zamrożone pieniądze. I pamiętam jaka była radość, gdy ktoś kupował jakiś zimą
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 08:50   #2744
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czyli co.. noe kupowac yeraz filtrów czy kupowac?? Jak ma sie to do trwalosci jesli np. Stoi za szybka od zeszlego roku?
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 18:45   #2745
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
Czyli co.. noe kupowac yeraz filtrów czy kupowac?? Jak ma sie to do trwalosci jesli np. Stoi za szybka od zeszlego roku?
Aptecznych filtrów bym się nie bała, nie są przecież podgrzewane lampami/oświetleniem, jak np. w niektórych drogeriach, a poza w aptekach panuje odpowiednia temperatura do przechowywania leków, więc tym bardziej filtry są trzymane w dobrych warunkach
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 21:06   #2746
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dokładnie. Sama często kupowałam na wiosnę coś w dobrej cenie. Teraz jakoś nie mogę wypatrzeć.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 21:07   #2747
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

No wlasnie ja sie czaje na vichy matujacy. . Zostały sie u mnie dwie sztuki..
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 21:50   #2748
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mi na kazdym filtrze przez pierwsze kilka godzin podkład mineralny czy puder wygląda dobrze a potem to sie swiecę ale ogólnie raczej przez to że mam taką cerę a nie sam filtr
Ale moim problemem nie jest świecenie - to stała cecha mojej cery. Moim problemem jest to, że filtry nie współpracują z żadnym pudrem matującym. Szukam pudru-niewidki, który pochłania tłustość, ale nie widać go w ogóle, nie podkreśla białości filtra, nie warzy się, nie ciastoli. Czegoś ultra-lekkiego. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że osoby które potrafią nałożyć na filtr pełny make-up raczej mi dobrze nie doradzą, bo takiego problemu nie mają, inaczej by się nie malowały.

Najchętniej używałabym bibułek matujących i teraz conajmniej raz dziennie matuję twarz właśnie nimi, ale one matują kosztem zebrania warstwy tłuszczu, którą jest także filtr, a więc osłabiają jego działanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 22:54   #2749
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale moim problemem nie jest świecenie - to stała cecha mojej cery. Moim problemem jest to, że filtry nie współpracują z żadnym pudrem matującym. Szukam pudru-niewidki, który pochłania tłustość, ale nie widać go w ogóle, nie podkreśla białości filtra, nie warzy się, nie ciastoli. Czegoś ultra-lekkiego. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że osoby które potrafią nałożyć na filtr pełny make-up raczej mi dobrze nie doradzą, bo takiego problemu nie mają, inaczej by się nie malowały.

Najchętniej używałabym bibułek matujących i teraz conajmniej raz dziennie matuję twarz właśnie nimi, ale one matują kosztem zebrania warstwy tłuszczu, którą jest także filtr, a więc osłabiają jego działanie.
powiem ci tak ja nakładam pełny makijaż ale i tak się ciastolę, ale jakie mam inne wyjście jeżeli chce uzywac filtra a jednak mam jeszcze pare przebarwien?

ja tez ich uzywam ale własnie na wieczór jak wiem ze tan filtr wtedy i tak nie jest bardzo potrzebny


hmm a próbowałaś kieyds puder taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...der-sypki.html ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 23:03   #2750
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
hmm a próbowałaś kieyds puder taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...der-sypki.html ?
No właśnie go ostatnio macałam w DM. Obawiam się trochę pigmentów, taki puder to dla mnie prawie jak podkład mineralny. Kiedyś próbowałam rozrabiać podkład mineralny ze skrobią i efekt był niestety taki jak z podkładem czyli nieciekawy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 23:10   #2751
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie go ostatnio macałam w DM. Obawiam się trochę pigmentów, taki puder to dla mnie prawie jak podkład mineralny. Kiedyś próbowałam rozrabiać podkład mineralny ze skrobią i efekt był niestety taki jak z podkładem czyli nieciekawy.
jest tez wersja transparentna, ale ja go lubiłam na pewno mniej sie wazył, i ogólnie lekki był na pewno nie az taki jak podkład
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 23:23   #2752
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jest tez wersja transparentna, ale ja go lubiłam na pewno mniej sie wazył, i ogólnie lekki był na pewno nie az taki jak podkład

Dla mnie nawet skrobia Dry-Flo jest ostatnimi czasy za ciężka. Ale może to wina Vichy Capital Soleil, miałam z nim problemy, jeszcze kiedy był nowinką i dostałam solidną próbkę w aptece. Ale postanowiłam machnąć na to ręką, pomyślałam że może to była wina pędzla albo pudru Hauschki. Teraz widzę, że z lekką Dry-Flo też się nie do końca dogaduje, więc chyba ten filtr tak u mnie ma
Wygląda na to, że chyba wrócę do Pharmacerisa hydrolipidowego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 06:52   #2753
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Aptecznych filtrów bym się nie bała, nie są przecież podgrzewane lampami/oświetleniem, jak np. w niektórych drogeriach, a poza w aptekach panuje odpowiednia temperatura do przechowywania leków, więc tym bardziej filtry są trzymane w dobrych warunkach
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dokładnie. Sama często kupowałam na wiosnę coś w dobrej cenie. Teraz jakoś nie mogę wypatrzeć.
Podpisuję się pod tym obiema rękami. Swoją pierwszą emulsję Vichy znalazłam na stażu upchniętą do szuflady, kupiłam ją za 30zł.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 15:06   #2754
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Bądąc dzis w aptece natknęlam sie na nową dostawe La Roche Posay i dostrzeglam nowy, nieznany mi produkt - BB krem barwiący SPF 50+ . Zastanawialam sie czy go wziąć ale niestety nigdzie na opakowaniu nie bylo napisanej wartości UVA. Bylo tylko zaznaczone, że krem ją posiada ale ... wiadomo jak to jest gdy producent unika dokladnego podania liczby.

Czy znacie ten produkt ??

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2015-03-03 o 15:07
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 17:21   #2755
bluegirl11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hmm a próbowałaś kieyds puder taki [URL
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,57084,mineralny-puder-sypki.html[/URL] ?
nie do mnie, ale mogę zaświadczyć, że ten puder nie daje absolutnie żadnego krycia. Matuje, ale jest to płaski mat podkreślający suche skórki, który trzeba niwelować wodą termalną.
bluegirl11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 17:48   #2756
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluegirl11 Pokaż wiadomość
nie do mnie, ale mogę zaświadczyć, że ten puder nie daje absolutnie żadnego krycia. Matuje, ale jest to płaski mat podkreślający suche skórki, który trzeba niwelować wodą termalną.
U mnie nie istnieje coś takiego jak płaski mat, bo twarz najdalej po pół godzinie od umycia/przypudrowania mam już świecącą. Ale mam raczej kiepskie zdanie o kolorówce eko-firm, stąd mój sceptycyzm pogłębiony jeszcze obecnością dwóch olejów w tym pudrze.

Zastanawiałam się też nad Vichy Dermablend.

Vichy Capital Soleil świeci się okropnie, jakbym chciała, żeby pozostał matowy, to musiałabym go co 2 godziny traktować pudrem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-03-03 o 17:49
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 20:52   #2757
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Bądąc dzis w aptece natknęlam sie na nową dostawe La Roche Posay i dostrzeglam nowy, nieznany mi produkt - BB krem barwiący SPF 50+ . Zastanawialam sie czy go wziąć ale niestety nigdzie na opakowaniu nie bylo napisanej wartości UVA. Bylo tylko zaznaczone, że krem ją posiada ale ... wiadomo jak to jest gdy producent unika dokladnego podania liczby.

Czy znacie ten produkt ??
Jak jest nowy to raczej nikt nie zna Jednak szybciej zawitała nowa dostawa do aptek.
Coś mi się wydawało podejrzane, że LRP nie podaje wartości PPD. I słusznie - jest podane, ma 39:
http://www.laroche-posay.com/product...RT-p13295.aspx

Ciekawe czy się czymś różni od zwykłego barwiącego
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 21:56   #2758
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie nawet skrobia Dry-Flo jest ostatnimi czasy za ciężka. Ale może to wina Vichy Capital Soleil, miałam z nim problemy, jeszcze kiedy był nowinką i dostałam solidną próbkę w aptece. Ale postanowiłam machnąć na to ręką, pomyślałam że może to była wina pędzla albo pudru Hauschki. Teraz widzę, że z lekką Dry-Flo też się nie do końca dogaduje, więc chyba ten filtr tak u mnie ma
Wygląda na to, że chyba wrócę do Pharmacerisa hydrolipidowego.
aaa chyba że tak, faktycznie może to byc wina filtra, a pharmacerisa jeszcze nie miałam musze go wypróbowac

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Bądąc dzis w aptece natknęlam sie na nową dostawe La Roche Posay i dostrzeglam nowy, nieznany mi produkt - BB krem barwiący SPF 50+ . Zastanawialam sie czy go wziąć ale niestety nigdzie na opakowaniu nie bylo napisanej wartości UVA. Bylo tylko zaznaczone, że krem ją posiada ale ... wiadomo jak to jest gdy producent unika dokladnego podania liczby.

Czy znacie ten produkt ??
hmm ja jeszcze go nie widziałam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 08:52   #2759
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jak jest nowy to raczej nikt nie zna Jednak szybciej zawitała nowa dostawa do aptek.
Coś mi się wydawało podejrzane, że LRP nie podaje wartości PPD. I słusznie - jest podane, ma 39:
http://www.laroche-posay.com/product...RT-p13295.aspx

Ciekawe czy się czymś różni od zwykłego barwiącego
Na stronę nie wchodziłam a na opakowaniu nie moglam znaleźć. To dobrze, że aż 39 Tez mnie zastanawia czy rozni sie od tego barwiącego, mam głęboką nadzieję, że jest jasniejszy i mniej różowy bo ten barwiący aksamitny jest dla mnie TRAGICZNY. Chcąc nałożyc go przepisową ilość trzeba mieć karnację Rihanny i to takiej zaczerwienionej od słońca :P
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 09:03   #2760
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Bądąc dzis w aptece natknęlam sie na nową dostawe La Roche Posay i dostrzeglam nowy, nieznany mi produkt - BB krem barwiący SPF 50+ . Zastanawialam sie czy go wziąć ale niestety nigdzie na opakowaniu nie bylo napisanej wartości UVA. Bylo tylko zaznaczone, że krem ją posiada ale ... wiadomo jak to jest gdy producent unika dokladnego podania liczby.

Czy znacie ten produkt ??
na polskiej stronie go nie ma, dziwne
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.