Kosmetyki naturalne - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 09:37   #3571
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
babydream się nada tego konkretnego nie miała, ale teraz mam zielony i podoba mi się. popatrz tez z babydream na płyn do mycia dla kobiet w ciąży - rózowa butla 750ml. Ja go mam i bardzo lubie (najbardziej do twarzy), ślicznie pachnie.
w rossie obejrzyj tez sobie produkty firmy alterra - żele pod prysznic tez mają. nivea tez ma serię naturalna (pure natural czy jakos tak) i tam tez jest dobry składowo żel pod prysznic.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z rossa to Anula już chyba wymieniła wszystkie opcje do wyboru. Jedynie jeszcze polecę mydełka Alterra i babydream. Gdybyś jednak kiedyś chciała zakupić coś w sklepie internetowym to z tańszych kosmetyków szczerze polecam dla córeczki markę Topfer, dziecko będzie zachwycone przede wszystkim zapachem i tym, że płyn do kąpieli i mycia nie szczypie w oczy. Balsam do ciała też jest super. a dla Ciebie polecam zele pod prysznic Born to bio. Na allegro możesz też zamówić coś marki Alverde, jedne z najtańszych kosmetyków. Znajdzie się jeszcze kilka przystępnych cenowo perełek, reszta to już niestety oferuje wyższe ceny i nie zawsze drozsze oznacza lepsze.


Dziękuję Kochane za tak szybkie odpowiedzi

Na początek wezmę coś z Babydreama, bardzo lubiłam uniwersalnym żelem myć twarz i kilka razy umyłam ciało, więc to będzie sprawdzone Tym razem wezmę jednak coś z innej serii niż niebieska

Co do Alterry to jakoś nie mogę się do niej przekonać, bo zraziłam się odżywką i szamponem, strasznie wysuszyły mi włosy

Jak chodzi o te produkty, które Korah wymieniła, to na pewno się rozejrzę na spokojnie i coś sobie wybiorę Póki co muszę kupić coś na szybko, teraz nie mam totalnie nic, bo starałam się powykańczać te niezbyt naturalne zapasy i wczoraj do kąpieli poszły ostatnie krople, w końcu

Do córeczki teraz używam Hippa i jestem zadowolona póki co Ona nie ma problemów ze skórą, także na razie chyba nie będę jej za dużo wymyślać
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:32   #3572
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wróciłam z Rossmanna, ale niestety tych płynów do kąpieli BD dla dzieci w białych opakowaniach nie było, wiec wzięłam balsam do kąpieli fur mama
Dokładnie to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lfuhl-bad.html

Dzisiaj będę testować
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:49   #3573
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Wróciłam z Rossmanna, ale niestety tych płynów do kąpieli BD dla dzieci w białych opakowaniach nie było, wiec wzięłam balsam do kąpieli fur mama
Dokładnie to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lfuhl-bad.html

Dzisiaj będę testować
własnie o tym Ci rano pisałam
bardzo fajny.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:00   #3574
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
własnie o tym Ci rano pisałam
bardzo fajny.
No właśnie tym się zasugerowałam Nie było tamtych, a Ty wspominałaś o tym, więc od razu wskoczył mi do koszyka

Muszę później jeszcze przejrzeć te żele co Korah polecała, bo teraz jak mam ten, to na spokojnie mogę znaleźć coś, co kupię następnym razem

A myślisz, że w sytuacji awaryjnej, jakby mi się skończył płyn do kąpieli dla córeczki (22 msc.), to mogą ją w tym wykąpać? W końcu skład ma tak delikatny jak BD dla dzieci
Zawsze do twarzy kupowałam sobie BD niebieski i jak zapomniałam czasami kupić córce płyn, to mogłam ją w nim wykapać.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:13   #3575
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No właśnie tym się zasugerowałam Nie było tamtych, a Ty wspominałaś o tym, więc od razu wskoczył mi do koszyka

Muszę później jeszcze przejrzeć te żele co Korah polecała, bo teraz jak mam ten, to na spokojnie mogę znaleźć coś, co kupię następnym razem

A myślisz, że w sytuacji awaryjnej, jakby mi się skończył płyn do kąpieli dla córeczki (22 msc.), to mogą ją w tym wykąpać? W końcu skład ma tak delikatny jak BD dla dzieci
Zawsze do twarzy kupowałam sobie BD niebieski i jak zapomniałam czasami kupić córce płyn, to mogłam ją w nim wykapać.
Myslę, że powinnas być z niego zadowlona
Wydaje mi się, że córeczce płyn nie powinien zaszkodzić.
Ale przyznam, że nie moge tego potwierdzic z własnego dośiwadczenia, bo moja córeczka kilkanaście lat starsza

Jest bardzo duży wybór naturalnych żeli pod prysznic. To nie będą łatwe poszukiwania
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:18   #3576
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No właśnie tym się zasugerowałam Nie było tamtych, a Ty wspominałaś o tym, więc od razu wskoczył mi do koszyka

Muszę później jeszcze przejrzeć te żele co Korah polecała, bo teraz jak mam ten, to na spokojnie mogę znaleźć coś, co kupię następnym razem

A myślisz, że w sytuacji awaryjnej, jakby mi się skończył płyn do kąpieli dla córeczki (22 msc.), to mogą ją w tym wykąpać? W końcu skład ma tak delikatny jak BD dla dzieci
Zawsze do twarzy kupowałam sobie BD niebieski i jak zapomniałam czasami kupić córce płyn, to mogłam ją w nim wykapać.

Ja wlewałam synkowi do kąpieli i dobrze się spisywał. Natomiast umyć tym skóry bym się nie odważyla, mnie wysuszał. To w końcu płyn do kąpieli, ale na KWC dziewczyny chwalą sobie takze do bezpośredniego użycia na skórę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:34   #3577
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Myslę, że powinnas być z niego zadowlona
Wydaje mi się, że córeczce płyn nie powinien zaszkodzić.
Ale przyznam, że nie moge tego potwierdzic z własnego dośiwadczenia, bo moja córeczka kilkanaście lat starsza

Jest bardzo duży wybór naturalnych żeli pod prysznic. To nie będą łatwe poszukiwania
Domyślam się

Wieczorkiem przejrzę sobie wątki o naturalnych kosmetykach, bo chciałabym jeszcze wybrać coś z balsamów do ciała itp. Na razie używam głównie olejków, ale jakiś balsam też by się przydał Jeszcze tylko muszę powykańczam te balsamy co mam, bo szkoda ich wyrzucać, a też nie mogę popadać w paranoje Wszystko sobie małymi kroczkami powymieniam na naturalne.

Jedynie z szamponów z SLeSami nie mogę zrezygnować, bo te delikatne na dłuższą metę mi nie wystarczają, także używam ich zamiennie

W każdym razie już pokochałam naturalne kosmetyki, głównie te do twarzy. Moja skóra odżyła i gdy się posmaruję olejkiem, jakimś serum czy też kremem samorobionym, to czuję, że moja skóra oddycha


No i jeszcze mam takie małe pytanie, czy znajdę gdzieś listę składników, których powinnam unikać przy wyborze naturalnych kosmetyków?
Znalazłam kilka wymienionych na Naszych Zbiorach Kosmetycznych, ale nie wiem czy gdzieś jeszcze coś znajdę
I tak przy okazji nie wiedziałam, że parafina też nie należy do naturalnych składników

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja wlewałam synkowi do kąpieli i dobrze się spisywał. Natomiast umyć tym skóry bym się nie odważyla, mnie wysuszał. To w końcu płyn do kąpieli, ale na KWC dziewczyny chwalą sobie takze do bezpośredniego użycia na skórę.
Moja skóra nie jest skłonna do wysuszeń, więc zobaczymy jak się sprawdzi
Nie był drogi, także w razie co nie stracę dużo, tym bardziej, że zawsze mogę zużyć tylko do kąpieli
Póki co wypróbuję pod prysznicem z użyciem gąbki
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 14:37   #3578
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Domyślam się

Wieczorkiem przejrzę sobie wątki o naturalnych kosmetykach, bo chciałabym jeszcze wybrać coś z balsamów do ciała itp. Na razie używam głównie olejków, ale jakiś balsam też by się przydał Jeszcze tylko muszę powykańczam te balsamy co mam, bo szkoda ich wyrzucać, a też nie mogę popadać w paranoje Wszystko sobie małymi kroczkami powymieniam na naturalne.

Jedynie z szamponów z SLeSami nie mogę zrezygnować, bo te delikatne na dłuższą metę mi nie wystarczają, także używam ich zamiennie

W każdym razie już pokochałam naturalne kosmetyki, głównie te do twarzy. Moja skóra odżyła i gdy się posmaruję olejkiem, jakimś serum czy też kremem samorobionym, to czuję, że moja skóra oddycha


No i jeszcze mam takie małe pytanie, czy znajdę gdzieś listę składników, których powinnam unikać przy wyborze naturalnych kosmetyków?
Znalazłam kilka wymienionych na Naszych Zbiorach Kosmetycznych, ale nie wiem czy gdzieś jeszcze coś znajdę
I tak przy okazji nie wiedziałam, że parafina też nie należy do naturalnych składników
chyba oprócz tych składników w pierwszy poscie pierwszej części wątku zbiorów nie ma żadnej listy. Ale pomysł na jej stworzenie i uzupełnianie trzeba bedzie pomysleć......
co do szamponów....czemu bez sls Ci nie wystarczają? jest taka masa cudownych szamponów naturalnych
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:46   #3579
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
chyba oprócz tych składników w pierwszy poscie pierwszej części wątku zbiorów nie ma żadnej listy. Ale pomysł na jej stworzenie i uzupełnianie trzeba bedzie pomysleć......
co do szamponów....czemu bez sls Ci nie wystarczają? jest taka masa cudownych szamponów naturalnych
Po kilku umyciach pod rząd delikatnym szamponem (używałam BD i Hippa) moje włoski są szybko przyklapnięte i wołają o mocniejsze oczyszczenie
Nie używam zbytnio silikonów,jedynie troszkę jedwabiu CHI na końce plus olej. Silikony odstawiłam kilka miesięcy temu.

Obiecuję jednak, że jak się zgłębię w temacie, to na pewno jakieś wypróbuję Póki co większość firm naturalnych kosmetyków jest mi obca, teraz jak tylko znajdę czas, to poczytam więcej

Nie chcę się pytać w ten sposób co polecacie itp. od czego zacząć, co kupić, bo każda z Nas inaczej reaguje na dany produkt, a w dodatku sama dla siebie lubię czytać wątki i znajdywać ciekawe informacje

Jedynie o ten żel zapytałam, bo to była wyjątkowa sytuacja, że zostałam bez żadnego myjadła
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:56   #3580
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie zrażaj sie do szamponów naturalnych na podstawie bd i hippa, bo to sa szampony dla dzieci - bardzo delikatne, a więc też maja działanie inne niz na przykład to, którego ja oczekuję od szamponu.
Uwierz mi - życia nie starczy na wypróbowanie wszystkich szamponów naturalnych, ale warto szukac, naprawdę warto
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:45   #3581
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie zrażaj sie do szamponów naturalnych na podstawie bd i hippa, bo to sa szampony dla dzieci - bardzo delikatne, a więc też maja działanie inne niz na przykład to, którego ja oczekuję od szamponu.
Uwierz mi - życia nie starczy na wypróbowanie wszystkich szamponów naturalnych, ale warto szukac, naprawdę warto
Jeszcze się nie zraziłam

Na pewno będę próbować. Poczekam, aż zrobi się troszkę cieplej, bo teraz ta wilgoć na dworze, zimno i suche powietrze w pomieszczeniach nie służą mojej skórze głowy, bardziej się przetłuszcza, wiec to nie jest dobry moment na testowanie, tym bardziej jak pierwszy raz w życiu dostałam łupież (po wcierce)

Uporam się z nim trochę i zacznę próbować nowych delikatnych szamponów
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 16:35   #3582
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Jeszcze się nie zraziłam

Na pewno będę próbować. Poczekam, aż zrobi się troszkę cieplej, bo teraz ta wilgoć na dworze, zimno i suche powietrze w pomieszczeniach nie służą mojej skórze głowy, bardziej się przetłuszcza, wiec to nie jest dobry moment na testowanie, tym bardziej jak pierwszy raz w życiu dostałam łupież (po wcierce)

Uporam się z nim trochę i zacznę próbować nowych delikatnych szamponów
Wiem co czujesz, bo moje przejście na naturalne kosmetyki było najtrudniejsze właśnie w przypadku włosów. Zaczynałam od Alterry, która mi po prostu nie odpowiada. Teraz po zużytych dużych ilościach róznych szamponów i odżywek (może nie tak wielu jak Anula ) mogę śmiało powiedzieć, że niektóre są jak te "tradycyjne" tylko zdrowsze.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:43   #3583
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz, bo moje przejście na naturalne kosmetyki było najtrudniejsze właśnie w przypadku włosów. Zaczynałam od Alterry, która mi po prostu nie odpowiada. Teraz po zużytych dużych ilościach róznych szamponów i odżywek (może nie tak wielu jak Anula ) mogę śmiało powiedzieć, że niektóre są jak te "tradycyjne" tylko zdrowsze.
Mi Alterra też nie odpowiada, wysuszyła mi włosy

Byłam nawet zadowolona z BD, ale niestety ma rumianek w składzie, który wpłynął na mój kolor włosów

Na razie jest mi ciężko się na coś zdecydować, bo nie przebrnęłam przez wszystkie wątki, a nie wiem od czego zacząć, tyle jest tych informacji
Na początku i tak będę wszystko stopniowo wprowadzać, bo muszę zaobserwować co mi służy, a co nie i do tego pewnie jakbym chciała się obkupić w naturalne produkty do całego ciała i włosów, to mój portfel by tego nie przetrwał
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:07   #3584
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Domyślam się

Wieczorkiem przejrzę sobie wątki o naturalnych kosmetykach, bo chciałabym jeszcze wybrać coś z balsamów do ciała itp. Na razie używam głównie olejków, ale jakiś balsam też by się przydał Jeszcze tylko muszę powykańczam te balsamy co mam, bo szkoda ich wyrzucać, a też nie mogę popadać w paranoje Wszystko sobie małymi kroczkami powymieniam na naturalne.

Jedynie z szamponów z SLeSami nie mogę zrezygnować, bo te delikatne na dłuższą metę mi nie wystarczają, także używam ich zamiennie

W każdym razie już pokochałam naturalne kosmetyki, głównie te do twarzy. Moja skóra odżyła i gdy się posmaruję olejkiem, jakimś serum czy też kremem samorobionym, to czuję, że moja skóra oddycha


No i jeszcze mam takie małe pytanie, czy znajdę gdzieś listę składników, których powinnam unikać przy wyborze naturalnych kosmetyków?
Znalazłam kilka wymienionych na Naszych Zbiorach Kosmetycznych, ale nie wiem czy gdzieś jeszcze coś znajdę
I tak przy okazji nie wiedziałam, że parafina też nie należy do naturalnych składników

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------



Moja skóra nie jest skłonna do wysuszeń, więc zobaczymy jak się sprawdzi
Nie był drogi, także w razie co nie stracę dużo, tym bardziej, że zawsze mogę zużyć tylko do kąpieli
Póki co wypróbuję pod prysznicem z użyciem gąbki
Parafina jest z ropy naftowej, która sama w sobie pochodzi z natury. Sęk w tym, że czasem bywa niedokładnie oczyszczona ze szkodliwych dla skóry substancji, dlatego nie stosuje się jej w kosmetykach naturalnych. Chodiz też o warstwę okluzyjną, którą daje parafina.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:56   #3585
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
No właśnie! Już nie pierwszy raz widzę różne niefajne składniki w kosmetykach hinduskich, które udają naturalne. Niestety zawsze trzeba czytać składy...
mhm, np. formaldehyd w szamponach (a może to odżywka była, nie pomnę już) Vatiki - generalnie ja po przeczytaniu składu stwierdziłam, że nadaje się ten szampon co najwyżej do mycia posadzki na klatce schodowej

Dabur ma przynajmniej podane składy jako tako, ale są firmy, które wcale nie podają INCI, a jedynie wyglądające atrakcyjnie Active Ingredients, zasłonę milczenia spuszczając na to, co paskudnego w ich kosmetykach siedzi (skoro nie ujawniają INCI, to domniemywam, że mają coś na sumieniu)
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:03   #3586
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Parafina jest z ropy naftowej, która sama w sobie pochodzi z natury. Sęk w tym, że czasem bywa niedokładnie oczyszczona ze szkodliwych dla skóry substancji, dlatego nie stosuje się jej w kosmetykach naturalnych. Chodiz też o warstwę okluzyjną, którą daje parafina.
Dziękuję za wyjaśnienie

Zazwyczaj i tak jej unikałam i pochodnych, bo boję się zapychania. Jedynie co mam z parafiną, a bardzo lubię to olejek do włosów Amla
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:23   #3587
Akvarel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez olcia1811 Pokaż wiadomość
Hej, mam bardzo sucha cerę używałam wiele kosmetyków, i nic mi nie pomagało aż przez przypadek trafiłam na krem Natura Siberica.
Krem jest świetny, bardzo wydajny, ładny zapach po prostu idealny.
Zamówiłam sobie z tej firmy szampon do włosów i piling, nie mogę doczekać sie kiedy mi przyjdą:-D kupuje je przez stronę naturasyberii.pl
Polecam wszystkim!!!
Ja też stosuję krem z tej firmy i jest na prawdę super. Moja cera zwłaszcza zimą robi się okropna, przesuszona i piecze. Ale używam kremu dla cery wrażliwej z NATURA SIBERICA i jest na prawdę super! Teraz szukam opinii na temat innych produktów z tej firmy. Co prawda kosmetyki są trochę droższe, ale na allegro można znaleźć po fajnej cenie. Czy ktoś używał kosmetyków NS ??
Akvarel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:39   #3588
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Akvarel, szkoda, że na stronie nie podają składów czy moge Cię prosić o wrzucenie składu inci tego kremu dla wrażliwców?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 15:08   #3589
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja nie, ale na forum naturagora.pl jedna dziewczyna miała coś od nich
Cytat:
Napisane przez Akvarel Pokaż wiadomość
Ja też stosuję krem z tej firmy i jest na prawdę super. Moja cera zwłaszcza zimą robi się okropna, przesuszona i piecze. Ale używam kremu dla cery wrażliwej z NATURA SIBERICA i jest na prawdę super! Teraz szukam opinii na temat innych produktów z tej firmy. Co prawda kosmetyki są trochę droższe, ale na allegro można znaleźć po fajnej cenie. Czy ktoś używał kosmetyków NS ??
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 20:33   #3590
kasiazawadzka1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 42
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy ktoś z Was testował już te ecobeauty z Oriflame?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23404_1.jpg (21,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 23406_1.jpg (21,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 23407_1.jpg (20,7 KB, 7 załadowań)
__________________
Kasia
kasiazawadzka1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:25   #3591
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja nie i jakoś nie zamierzam. Cena dosyc wysoka a skład jakos ceny nie rekompensuje. W przeciwnym wypadku pewnie bym miała ochotę na nie.
Na stronie oriflame mozna podejzec skład. Nie jest jakis mega zły ale ja jestem wybredna i na przykład trojglicerydow wolę nie stosowac bo moja cera ich nie lubi.
Warto wpierw pytac o probki, nawet nie wiem czy takowe istnieja w Oriflame.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:50   #3592
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kasiazawadzka1979 Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was testował już te ecobeauty z Oriflame?
Bardzo fajne składy, bardzo, bardzo naturalne, nie miałam tych kosmetyków, niewykluczone jednak, że nadadza się do cery normalnej, bezproblemowej i suchej, wrażliwej. Do tłustej mogą być za cieżkie, jedynie krem pod oczy uniwersalny, ale jak to wszystko działa razem, nie umiem powiedzieć. Mnie sie na pierwszy rzut oka wszystko podoba i ciekawa jestem opinii.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 08:26   #3593
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kasiazawadzka1979 Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was testował już te ecobeauty z Oriflame?
jak dla mnie wyglądaja naprawde dobrze
Moim zdaniem ceny adekwatne do posiadanych certyfikatów.
Trzeba bedzie sie nimi zainteresowac bliżej

ciekawe, czy to tylko taka jednorazowa przygoda, czy może pójdą dalej w naturalne produkty? Fajnie by było!
wielki ukłon dla firmy z uwagi na fakt, że można składy zobaczyc na stronie.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-07 o 08:39
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:32   #3594
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Kosmetyki naturalne

ciekawe jak będą tłumaczyć klientom że ta seria jest bardziej naturalna niż reszta, bo oni twierdzą że ich wszystkie kosmetyki sa naturalne
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:43   #3595
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Ja nie i jakoś nie zamierzam. Cena dosyc wysoka a skład jakos ceny nie rekompensuje. W przeciwnym wypadku pewnie bym miała ochotę na nie.
Na stronie oriflame mozna podejzec skład. Nie jest jakis mega zły ale ja jestem wybredna i na przykład trojglicerydow wolę nie stosowac bo moja cera ich nie lubi.
Warto wpierw pytac o probki, nawet nie wiem czy takowe istnieja w Oriflame.
kiedyś były, myślę, że nie zaprzestali sprzedawać próbek

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ciekawe jak będą tłumaczyć klientom że ta seria jest bardziej naturalna niż reszta, bo oni twierdzą że ich wszystkie kosmetyki sa naturalne
hehehe

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2012-03-07 o 09:42
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:51   #3596
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ciekawe jak będą tłumaczyć klientom że ta seria jest bardziej naturalna niż reszta, bo oni twierdzą że ich wszystkie kosmetyki sa naturalne

święta racja
osobiście miałam malą sprzeczke z pania konsultantką, która wmawiała napotkanym kobietom, ze to naturalne kosmetyki....... nie wytrzymałam i wtrąciłam sie do rozmowy. następnego dnia w tym samym centrum handlowym pani zawróciła w połowie drogi do mnie, bo mnie poznała
ale i tak mi sie podoba, że wychodzą naprzeciw wymagajacym klientom i poszerzaja ofertę o naprawdę naturalne produkty właściwy kierunek
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:18   #3597
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Kosmetyki naturalne

zaraz luknę na te składy i może pierwszy raz zamówię, co u naszej Pani ale się zdziwi...

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

chociaż może najpierw wypróbuję nową bielendę te masełka i peelingi
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:09   #3598
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Upomniałam się o próbkę. Konsultantka nie miała ich i nawet narzekała, że tym razem nie dostali próbek. Dziwne, skoro wypuszczają nowość, na piękne oczy nie kupię nic
Zobaczymy, jestem ciekawa tego na dzień. Może wkoncu znajde coś dla siebie.

Krem na dzień:
AQUA, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, ISOPROPYL MYRISTATE, STEARIC ACID, BENTONITE, TAPIOCA STARCH, CETEARYL GLUCOSIDE, SORBITAN OLIVATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL CAPRYLATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES EXTRACT, XANTHAN GUM, VACCINIUM VITIS-IDAEA SEED OIL, PHENETHYL ALCOHOL, PARFUM, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, MALTODEXTRIN, LINALOOL, SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT, QUARTZ, SODIUM CARBONATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT

Co zaznaczyłam, to takie tam moje kręcenie nosem na składniki...
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-03-08 o 22:11
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:22   #3599
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Upomniałam się o próbkę. Konsultantka nie miała ich i nawet narzekała, że tym razem nie dostali próbek. Dziwne, skoro wypuszczają nowość, na piękne oczy nie kupię nic
Zobaczymy, jestem ciekawa tego na dzień. Może wkoncu znajde coś dla siebie.

Krem na dzień:
AQUA, GLYCERIN, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, ISOPROPYL MYRISTATE, STEARIC ACID, BENTONITE, TAPIOCA STARCH, CETEARYL GLUCOSIDE, SORBITAN OLIVATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL CAPRYLATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES EXTRACT, XANTHAN GUM, VACCINIUM VITIS-IDAEA SEED OIL, PHENETHYL ALCOHOL, PARFUM, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, MALTODEXTRIN, LINALOOL, SIGESBECKIA ORIENTALIS EXTRACT, QUARTZ, SODIUM CARBONATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT

Co zaznaczyłam, to takie tam moje kręcenie nosem na składniki...
A czemu kręcisz na nie nosem? Wg mnie sa to dobre, naturalne składniki, cetearyl bywa zapychający, ale tu na 4 miejscu w składzie nie powinien zaszkodzić. Bardziej bym sie obawiala tego kokosowego oleju.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 17:54   #3600
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Kosmetyki naturalne

A ja sie bym bala tez maselka shea. Mi niestety nie sluzy.
Ale wybor kremu to w ogole ciezka sprawa, zwlaszcza dla tych posiadajacych cery sklonne do zapychania. Ja teraz dla odmiany testuje krem z weleda rozany dla cery normalnej i suchej - chociaz mam tlusta i sklonna do zapychania. Nie wiem czy wy tez to zauwazylyscie ale ja mam wrazenie, ze 90% ekologicznych kremow dla cery tlustej badz problemowej ma w skladzie na pierwszych miejscach: wode(lub wody kwiatowe), olej jojobe, alkohol i maslo shea. Te wszystkie firmy produkuja tak podobne do siebie produkty, ze nawet nie chce mi sie tego testowac.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.