Izotek - cz.II - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 13:43   #4921
Blondynka93
Raczkowanie

Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zeus24l Pokaż wiadomość
A jest jakiś sposób na to, może jakaś maść, żeby przyspieszyć gojenie, bo bo niezbyt ładnie to wygląda. Mam maść z witaminą a, niby tez est na problemy skórne, może choć trochę pomoże?
Izotretynoina powoduje, że cały czas podczas kuracji masz nadmiar witaminy A w organizmie i chcesz jeszcze jej mu dodawać? Moja koleżanka na izo smarowała się tą maścią i skóra w ogóle jej się nie goiła, a ona dziwiła się dlaczego.
Dodam jeszcze, że w miejscu, w którym się smarowała, mocno schodziła Jej skóra i w wyniku takiej niewłaściwej pielęgnacji miała wręcz ranę.

Edytowane przez Blondynka93
Czas edycji: Wczoraj o 13:44
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:30   #4922
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zeus24l Pokaż wiadomość
A jest jakiś sposób na to, może jakaś maść, żeby przyspieszyć gojenie, bo bo niezbyt ładnie to wygląda. Mam maść z witaminą a, niby tez est na problemy skórne, może choć trochę pomoże?

Zdecydowanie nie.
Generalnie unikaj smarowania się/przyjmowania wit A. Ja nawet marchewki unikałam.

Napiszę dzisiaj albo jutro co mi pomogło bo muszę nazwę sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Izotretynoina powoduje, że cały czas podczas kuracji masz nadmiar witaminy A w organizmie i chcesz jeszcze jej mu dodawać? Moja koleżanka na izo smarowała się tą maścią i skóra w ogóle jej się nie goiła, a ona dziwiła się dlaczego.
Dodam jeszcze, że w miejscu, w którym się smarowała, mocno schodziła Jej skóra i w wyniku takiej niewłaściwej pielęgnacji miała wręcz ranę.

Dokładnie. Unikamy wit A przy Izoteku.

Stary Wczoraj, 21:32   #4923
Martycha_007
Przyczajenie

Cześć Wam, ponownie.
Jestem troszkę zaniepokojona. Dzisiaj mija miesiąc odkąd biorę izo i żadnej poprawy na buzi. Co prawda zaskórniki przychodziły na wierzch, tak jak pisałyście wyżej. Skutki uboczne trochę dokuczają, ale da się żyć.
Kiedy mogę spodziewać się pierwszych, choćby malutkich efektów? :/
Martycha_007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 13:16   #4924
linkinpaark
Raczkowanie

Dziewczyny!
Miesiąc temu skończyłam brać izotek. Plecy, dekolt, większość twarzy -czyściutkie. Ale wysypało mi czoło, głównie małymi, drobnymi krostkami. Parę większych.
Zbiegło się to z wyjazdem na wakacje, a mi czesto cera pod wplywem goraca sie pogarszala. Nie wiem juz czy powinnam biec do dermatologa czy poczekac? Czy to może być reakcja na słońce?
OD wczoraj smaruje się maścią acnelec. Dermatolog kazał mi jej używac miesiac po skonczeniu kuracji, dwa razy w tygodniu.
Nie wiem już co robić. Czytałam, że niektórzy mają pogorszenie po odstawieniu izoteku, ale to się potem normuje podobno?
linkinpaark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 14:42   #4925
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Miesiąc temu skończyłam brać izotek. Plecy, dekolt, większość twarzy -czyściutkie. Ale wysypało mi czoło, głównie małymi, drobnymi krostkami. Parę większych.

Zbiegło się to z wyjazdem na wakacje, a mi czesto cera pod wplywem goraca sie pogarszala. Nie wiem juz czy powinnam biec do dermatologa czy poczekac? Czy to może być reakcja na słońce?

OD wczoraj smaruje się maścią acnelec. Dermatolog kazał mi jej używac miesiac po skonczeniu kuracji, dwa razy w tygodniu.

Nie wiem już co robić. Czytałam, że niektórzy mają pogorszenie po odstawieniu izoteku, ale to się potem normuje podobno?

Może to po prostu potówki?

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości