French na lakierze do paznokci? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 12:31   #1
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Lightbulb

French na lakierze do paznokci?


Witam,
moja przyjaciółka była ostatnio u stylistki na przedłużaniu paznokci żelami - miał to być french. Stylistka zaproponowała zrobienie tego frenchu żelem, albo "swoją metodą", dzięki której french miał nie odpryskiwać. Polegało to na namalowaniu frenchu białym lakierem do paznokci marki inglot i później nałożeniu żelu. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, chociaż do stylistki chodziłam przez jakieś dwa lata, ale było to dawniej (teraz już rok mam naturalne paznokcie), ale ja zawsze french miałam robiony żelem. Czy teraz się metody zmieniły? Przyznam, że chcę wrócić do paznokci żelowych, ale czy taka metoda jest dobra (i czy ta stylistka jest dobra)?? Prosze o opinie czy to dobrze zrobiony french - powiem, że paznokcie wyglądają ładnie... przynajmniej wg mojej opinii, ale nie jestem ekspertem.

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2009-01-02 o 12:34
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:46   #2
Kathrinesss
Raczkowanie
 
Avatar Kathrinesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa
Wiadomości: 138
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Jak żelowa końcówka może odpryskiwać?
Moim zdaniem "stylistka" po prostu miała problemy z nałożeniem żelu. Białe żele zwykle są rzadkie i niedoświadczone osoby mają z nimi nie lada problem.
Dużo łatwiej jest więc użyć lakieru co raczej wskazane nie jest.
Kathrinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 07:31   #3
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Metoda nieco egzotyczna
Jasne, jesli ktos chce po prostu zażelować naturalki żelem bezbarwnym czy w jakimkolwiek innym kolorze, to potem może malować sobie na nim jakiekolwiek frencze i inne cuda wianki. Jednak pod żel ne maluje sie frencza lakierem a wylącznie żelem. I jak ktoś ma pojęcie jak to zrobić, końcówka nie bedzie odpryskiwać.

Swoją drogą, ja chyba dziwna jestem, bo dla mnie namalowanie frencza żelem jest łatwiejsze niz lakierem
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 08:29   #4
czarnasm
Raczkowanie
 
Avatar czarnasm
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Śmigiel
Wiadomości: 32
GG do czarnasm
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Witam,
moja przyjaciółka była ostatnio u stylistki na przedłużaniu paznokci żelami - miał to być french. Stylistka zaproponowała zrobienie tego frenchu żelem, albo "swoją metodą", dzięki której french miał nie odpryskiwać. Polegało to na namalowaniu frenchu białym lakierem do paznokci marki inglot i później nałożeniu żelu. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, chociaż do stylistki chodziłam przez jakieś dwa lata, ale było to dawniej (teraz już rok mam naturalne paznokcie), ale ja zawsze french miałam robiony żelem. Czy teraz się metody zmieniły? Przyznam, że chcę wrócić do paznokci żelowych, ale czy taka metoda jest dobra (i czy ta stylistka jest dobra)?? Prosze o opinie czy to dobrze zrobiony french - powiem, że paznokcie wyglądają ładnie... przynajmniej wg mojej opinii, ale nie jestem ekspertem.
hejka ja rowniez uwazam ze latwiej zrobic biala koncowke zelem niz lakierem ;pp a po drugie lakier 'nie zyje w symbiozie' z zelem ;/ czy cus;p ;d
czarnasm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 08:46   #5
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Cytat:
Napisane przez czarnasm Pokaż wiadomość
'nie zyje w symbiozie' z zelem ;/ czy cus;p ;d
No nie przesadzajmy. Delikatne wzorki z lakieru można bez najmniejszego problemu zatapiać w żelu, jak farbki akrylowe. Jednak french to dość duża powierzchnia i żel może liftować. A poza tym - malowanie frencha lakierem jest nieprofesjonalnym pójściem na łatwiznę. O.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 10:54   #6
Tholie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 308
Dot.: French na lakierze do paznokci?

nie wiem jak inni ale mi się wydaję, że biały żel jest ładnieszczy od lakieru, wygląda na paznokciu "czysto" i intensywnie, owiele ładniej
Tholie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:06   #7
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
A poza tym - malowanie frencha lakierem jest nieprofesjonalnym pójściem na łatwiznę. O.

O dokładnie
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 20:58   #8
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Cytat:
Czy teraz się metody zmieniły?
nie nie zmienily sie, stylistka bym tej pani nie nazwala. tym bardziej dobra stylistka. french tez nie jest wykonany poprawnie, raczej jest wykonany baaaardzo niepoprawnie:/...
zel sie bedzie podpowietrzal, bo nie przylega do powierzchni. poza tym sam fakt, ze panienka robi koncowke lakierem, a nie zelem swiadczy o tym, ze inaczej nie umie=>uciekac od takiej gdzie pieprz rosnie!!
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:08   #9
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Metoda nieco egzotyczna
Jasne, jesli ktos chce po prostu zażelować naturalki żelem bezbarwnym czy w jakimkolwiek innym kolorze, to potem może malować sobie na nim jakiekolwiek frencze i inne cuda wianki. Jednak pod żel ne maluje sie frencza lakierem a wylącznie żelem. I jak ktoś ma pojęcie jak to zrobić, końcówka nie bedzie odpryskiwać.

Swoją drogą, ja chyba dziwna jestem, bo dla mnie namalowanie frencza żelem jest łatwiejsze niz lakierem

lakier ma calkiem inna konsystencje niz zel,i sie ciagnie-a zelem w sekunde ciach i gotowe!
manicure francuski lakierem malowac,to
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:04   #10
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: French na lakierze do paznokci?

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Swoją drogą, ja chyba dziwna jestem, bo dla mnie namalowanie frencza żelem jest łatwiejsze niz lakierem
To ja w takim razie też jestem dziwna Bo mi też jest łatwiej namalowac frencza żelem niż lakierem I wychodzi mi on o wiele ładniejszy.

A co do tematu, pierwszy raz słysze, żeby biały żel odpryskiwał i niby lepiej malować jest lakierem...
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.