Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-06, 07:10   #61
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: suchy "placek" - pomocy!

Taki sam placek zrobił mi się ostatnio na szyi Tylko większy, właśnie czerwony, łuszczący się, szorstki w dotyku. Żadne nawilżanie, natłuszczanie nie pomaga. Proszki na alergię też nie. Raz już miałam, sam zniknął, ale teraz się na to nie zanosi. Powoli nastawiam się na wizytę u dermatologa. Tym bardziej, że zaobserwowałam też łuszczenie się skóry za uszami. A może to od wody? Jeszcze chloru albo jakiegoś paskudztwa do niej dołożyli?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 09:19   #62
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: suchy "placek" - pomocy!

Mi to też wygląda na liszaj..moja córka ma tendencje..ja mam dla niej maść od lekarza na receptę..popytaj w aptece może pani mgr.coś poradzi jak nie poproś swojego lekarza o jakąś receptę (ja nie byłam z córką u dermatologa tylko u pediatry!)..Wydaj mi się że samo nie zabardzo zejdzie..Może linomagiem, może alantan plus..ale chyba lepiej poprosić o radę lekarza czy w aptece! Bo szkoda buzi!!
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 10:05   #63
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: suchy "placek" - pomocy!

moja córeczka tez takie coś miała, ael smaruje jej to lipobazą i cutibazą i jej przeszło. mi nie przechodzi. ale mnie nastraszyłyscie tymi chorobami - jak mi do świat nie zginie to ide do dermatologa. tylko, ze z dermatologami tro jest tak że każdy mówi coś innego i trzeba pielgrzymować od jednego do drugiego
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 12:31   #64
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: suchy "placek" - pomocy!

Kilka dobrych lat temu miewałam takie plamy (różowo-malinowe, swędzące, łuszczące się) na szyji oraz na brodzie. Chodziłam regularnie do dermatologa, który jednak nie zdiagnozował tego jako liszaju czy łuszczycy. Nie było to również uczulenie. Takie coś dziwnego. Lekarz przepisał mi maść na bazie hydrokortyzonu (na receptę) i radził czekać. Po ok. 3 tygodniach zaczęło znikać. Tylko po plamce na brodzie pozostał mi brunatny ślad. Po roku (dokładnie w tym samym miesiącu letnim) wszystko się powtórzyło raz jeszcze. Nawet plamy miałam w tym samym miejscu. Dermatolog była zdziwiona, ale nadal nie umiała wyjaśnić sprawy. Kiedy i tym razem ostatecznie plamy mi zniknęły, miałam spokój przez kilka lat. Niestety, od 1 m-ca mam coś podobnego za (jednym!) uchem - tzn. silnie łuszczy mi się w tym miejscu skóra, ale nie wyróżnia się kolorem. Smaruję to miejsce kremem nawilżającym i widzę (po tych 4 tyg.!) poprawę. Nadal nie wiem, czym to może być spowodowane. Może długo zazywanymi lekami? A może ma to coś wspólnego z jakimiś bakteriami? Beliczek, idz do dermatologa czym prędzej i podziel się tym, czego dowiesz się. Pomożesz sobie i nam!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 12:44   #65
daria_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
GG do daria_g
Re: suchy "placek" - pomocy!

czesc
mam ten sam problem (ponoc to to taki urok skory )
Gdy bylam dzieckiem moja mama smarowala mi te miejsca zwyklym octem spirytusowym i poznij po wyschnięciu krem jaki tam akurat masz pod reką. Po 2-3 dniach plamka byla juz balda a po kilku dniach nie bylo nawet śladu. Do dzis to jak dla mnie najskuteczniejsza metoda. mozesz sprobowac napewo nie zaszkodzi tylko delikatnie piecze przy smarowaniu.
Pozdrawiam
Daria
daria_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 12:11   #66
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
jaki krem do suchej skóry??

czesc
mam 15 latek (pewnie wiekszosc o tym wie ) i baaardzo sucha skore. do tej pory uzywałam Garnier,Komfort Suchej Skory jednak odniosłam wrazenie (po 2 opakowaniach) ze moja skora przestała przyjmowac składniki kremu.. na poczatku az czuc było, ze skora jest nawilzona a teraz znow zaczyna sie łuszczyc... zamierzam kupic sobie inny kremik, ale nie wiem jaki... szukam bardzo dobrze nawilzajacego i moglby nie zatykac porow... moze znacie jakies dobre kremy (cena sie nie liczy ) ktore bez problemow mozna nakładac na skore a pozniej wyjsc z domu bez makijazu? (chodzi mi o to by skora sie nie swieciła )
liczę na wasza pomoc
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 12:39   #67
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Re: jaki kremik do suchej skory??

Polecam ci Miraculum Young nawilżająco odżywczy,nie zatyka porów ślicznie pachnie i dobrze nawilża.Cera jest po nim swietlista i ładna
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-11, 12:49   #68
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: jaki kremik do suchej skory??

Jeśli chcesz poratować wysuszoną skórę, to nie wiem czy krem matujący ci pomoże. Sięgnij raczej po jakiś delikatny specyfik do suchej cery niezatykający porów i niezatłusty, żeby się nie świecić ponad miarę. Ja ostatnio uzależniłam się od kremu na dzień z serii biomin ziaji. Nie zauważyłam, żeby zatykał pory, a rano nakładam go odrobinę na twarz i nie powoduje to lustrzanego efektu (ale o macie nie ma mowy). Jak mam ochotę porządnie doładować cerę, to nakładam grubszą warstwę. Krem super nawilża i jest leciutki, cena śmieszna. Ma jedną wadę - jest w słoiku.
pzdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 15:51   #69
NiNcIa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6
GG do NiNcIa
Trądzik i sucha cera-czy to możliwe??

Niewiem w jaki sposób to się dzieje ale mam suchą cerę ,a zarazem w niektórych jej miejscach pojawia się trądzik? Używając głęboko oczyszczających kremów i żeli przeciw trądzikowi do twarzy moja skóra staje się bardzo ściągnięta i w miejscach bardzo wrażliwych t.j. okolice oczu lub ust zaczyna mi się łuszczyć skóra! Natomiast rano w okolicach nosa pojawia się tłuszcz... obecnie używam kremu głęboko oczyszczającego i do tego zaczęłam używać kremu nawilżającego SebaMed ,ale boję się ,że jest on zbyt ciężki i tłusty i spowoduje pojawienie się większej ilości trądziku! Poradźcie mi czego używać ,aby usunąć trądzik a nie wysuszać reszty skóry!
NiNcIa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 18:21   #70
DotZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 11
Re: Trądzik i sucha cera-czy to możliwe??

Witam
Również mam suchą cerę i wielki problem z trądzikiem. Ostatnio wypróbowałam tonic Neutrogena ,,deep clean,, który spisuje się nienajgorzej. Krem, który używam to Dermedic Acne ExpertC (krem do skóry trądzikowej)
DotZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 18:43   #71
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: Trądzik i sucha cera-czy to możliwe??

Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale z tego co mi wiadomo, często osoby z trądzikiem - tocząc z nim zacietą walke - doprowadzaja do przesuszenia skóry, czego efektem jest łuszczenie, uczucie sciagnięcia a w rezultacie - w wyniku reakcji obronnych skóry - do jeszcze większego wydzielania łoju i wzmozonego przetłuszczania się. Nie można do tego dopuścić! Najlepiej stosowac kremy nawilżające, albo specjalne preparaty p/trądzikowe, które jednoczesnie silnie nawilzają i natłuszczają skóre np. ten
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3207
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-07, 21:59   #72
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
rozszerzone pory przy cerze nietlustej ...

przekopuje to co mi wyplula wyszukiwarka i poza jednym wyjatkiem wszystkie watki o rozszerzonych porach dotycza skory mieszanej badz tlustej.

Hm. Ja mam szerokie pory od kiedy pomne, to znaczy od 18 roku zycia mniej wiecej, przedtem malo mnie obchodzilo jak wygladam .
Teraz nie mam cery tlustej, smiem twierdzic ze jest normalna z tendencja do przesuszania. Od kiedy stosuje BHA nie mam tez problemow z zaskornikami i wypryskami, ktore mnie kiedys z rzadka nekaly. Ale mimo stosowania kwasow i preparatow nawilzajacych tudziez poltlustych (bo musze, moja skora sie tego domaga), pory jak byly pootwierane tak sa.
Jakis pomysl? Bede wdzieczna za kazda rade.
Pozdrawiam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 10:22   #73
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: rozszerzone pory przy cerze nietlustej ...

No przychodzi mi na myśl tylko jedna rzecz jeszcze - retinol Można spróbować Bo glinka to też raczej wysuszy Ci cerę...

pozdrówka
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 18:36   #74
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: rozszerzone pory przy cerze nietlustej ...

masz na mysli retinol w kremie z retinolem czy raczej specjalistyczne masci typu Differin etc?

a glinka owszem daje efekty, ale zwezenie porow jest bardzo krotkotrwale a wysuszenie raczej wrecz przeciwnie

asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 20:49   #75
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: rozszerzone pory przy cerze nietlustej ...

Nie no coś Ty, maści typu Differin wykluczone, może i ściągną pory ale jakim kosztem... odnawiają, ale i wysuszają okropnie. Może by spróbować jakiegoś dobrego kremu z retinolem? Ja używałam St Yves, super był, ale już wycofany, za jakiś czas planuję kurację Reti C Vichy (ponoć niezły).
Jedynym lekiem z wit A dozwolonym to zdaje się Renova ale absolutnie nie wiem nic na ten temat, ja chyba jeszcze nie muszę, a i żadna ze znajomych mi osób nie uzywała...

cmokasy
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 08:23   #76
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: rozszerzone pory przy cerze nietlustej ...

ufff, bo juz sie przestraszylam!
ok, zapamietam sobie i poszukam czegus, kremy YR z retinolem sa na pewno za slabe dla mojej cery ... i to dzialanie retinolu takie srednie i nie nawilzaja/natluszczaja wystarczajaco... dobra byla tylko kuracja na noc, ta "podwojna" ale po jednym sezonie zostala wycofana .
dzieki za wskazowke!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-25, 12:00   #77
NinaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
domowe sposoby nawilżenia suchej twarzy.znacie jakieś ????????????

mam suchą skóre.jakie znacie domowe sposoby nawilżania twarzy ? jakieś maseczki lub coś innego.proszę napiszcie.
NinaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 13:40   #78
aally
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 13
Re: domowe sposoby nawilżenia suchej twarzy.znacie jakieś ????????????

Mi służy "maseczka" z jak najtłustszej śmietany. Posmaruj twarz grubą warstwą i potzrymaj 15 minut. po zmyciu tonik nawilżający i krem.
Powodzenia
aally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 11:34   #79
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83
Skóra sucha i zmarszczki

Mam suchą skórę na twarzy niemiłosiernie, znika na niej każda ilość kremu, a pod oczami pojawiły mi się zmarszczki -chyba od tej suchości również. Na regularne zabiegi u kosmetyczki mnie nie stać nestety, ale mogę sobie pozwolić na jakiś dobry krem, tylko jaki? I tu mam pytanie, czy ewentualnie jednorazowy zabieg u kosmetyczki coś pomoże? Jesli tak to jaki, czy moze ona sama coś poleci? I jaki krem? Wiem że jest pełno rezenzji tutaj, ale jakos nic nie wyszukałam dla siebie, chciałabym coś i na suchą skórę i na te zmarszcki.Będę wdzięczna za odpowiedź.
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-19, 11:40   #80
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: poradźcie co ja mam zrobić?

Przypuszczam, że te zmarszczki to pewnie pod oczkami. Osobiście poleciłabym Ci jakiś krem nie uzależniający skóry, przeciwzmarszckowy po oczy, a na buźkę nawilżające i pewnie troche natłuszczające (idzie zima - będzie jeszcze gożej). Ale coś więcej o cerze i może przedziale wiekowym, a przynajmniej czy jesteś przed 25.
Pozdrawiam
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 12:18   #81
paula219
Raczkowanie
 
Avatar paula219
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 77
GG do paula219
Re: poradźcie co ja mam zrobić?

używam fajnego kremu, który jest niedrogi i dobry: Garnier, zapobiegający wysuszaniu skóry. 100 ml kosztuje koło 12 zł, więc cena jest niewygorowana a efekty ok.
paula219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 07:37   #82
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83
Re: poradźcie co ja mam zrobić?

Mam 29 lat, więc chyba powinnam używać już kosmetyków po 30, przynajmniej jak patrzę na siebie to do takiego dochodzę wniosku Moja skóra ostatnio pogorsza sie w zaskakującym tempie. Stosuję maseczki raz na tydzień i peeling enzymatyczny raz na dwa tygodnie i nie wiem co źle robię bo skórę mam strasznie suchą.
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 08:23   #83
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: poradźcie co ja mam zrobić?

Hej ja co prawda mam mniej latek ale tylko 2 tzn.mam 27 i borykam się także już ze zmarszczkami pewnie to przez słońce no i dziedziczne ale polecam Jabus'he wiem że nie jest tani bo 15 ml kosztuje 85 zł ale u mnie sprawił coś niewiarygodnego czego żaden inny
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 11:36   #84
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: poradźcie co ja mam zrobić?

U mnie, przy suchej skórze, właściwie się nie sprawdził, tzn. nie dał żadnego efektu, juz lepszy był Vichy Reti C, Ale maseczka AA Oceanica przeciwzmarszczkowa - to jest prawdziwa perełka. Dzis kupię jeszcze krem. Recenzje są na KW.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 17:31   #85
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

no właśnie kochane wizazanki jaki krem do bardzo suchej cery?? od dwóch miesięcy na noc używam nanobase, i musze przyznać ze przez pierwszy tydzień buźka była śliczna! radził sobie doskonale, niestety do czasu teraz skora na policzkach i przy ustach pozostaje straszliwie ściągnięta a na czole dodatkowo baardzo chropowata, fuj! rano pod podkład używam leciutkiego kremiku typu loreala(teraz hydrafresh) jakoś nie wyobrażam sobie położenia podkładu na tłustą warstwę kremu na buzi a właściwie położenie takiego kremu to tak jakby nic nie używać. skóra absolutnie bez zmian, buźka okropnie chropowata... nie mam pomysłu co z tym zrobić... szukałam na KWC ocen kremów do cery suchej, właściwie znalazłam świetne recenzje kremów nawilżających do skory mieszanej, niestety mam wrażenie ze dla mnie okaże się to za mało np. LRP hydraphasee XL czy iwostin intensywnie nawilżający krem, natomiast garnier strasznie mnie uczula jest to jedyny krem na ktory moja buzia tak reaguje

jeśli i wy macie takie problemy, proszę napiszcie jak sobie radzicie
proszę o jakakolwiek wskazówkę od was
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 18:00   #86
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

Alcia, ja miałam też b.b suchą skórę.. ale to już przeszłość w moim wypadku. W skrócie: byłam u dermatologów, przepisywali mi pół apteki do wykupienia, a w końcu pomogł mi krem Avene 'Creme pour peaux intolerantes'. Stosowałam go ok 3 mieś. na dzień i na noc, i po tym czasie skóra stała się skórą normalną! Nie wierzę z takie cuda, ale to po prostu ten krem+woda termalna La Roche Posay i dziś już nie mam z buzią żadnych problemów. Wcześniej używałam też kremów z emolientami CERALAN (do skóry atopowej) ale nie pomogł mi tak jak Avene. Serdecznie polecam Ci ten krem, u mnie zdziałał cuda
Aha, nie zaszkodzi Ci też łykanie wit. A+E forte
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 18:21   #87
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

jejku aż ciężko uwierzyć w takie cuda co prawde tak jak piszesz wymagaja 3 miesięcy czekania, dlatego już jutro lece do apteki zaopatrzyć sie w kremik i witaminki baaaaaardzo ci dziekuje
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 13:42   #88
izuśka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

Witam, ja równiez mam problem z sucha cera i dla mnie lekarstwem na to jest krem Vichy Nutrilogie 2. Naprawde jest rewelacyjny daje mi konfort na calutenki dzien! Polecam
izuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-06, 21:45   #89
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

bardzo dziekuje Izuśko za odpowiedz obecnie zakupilam krem Avene i podoba mi się, a przy najbliższym przypływie gotówki postaram się o ten polecany przez Ciebie, albo chociaz o kilka malutkich probeczek
pozdrawiam
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-06, 21:46   #90
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: krem do bardzo suchej cery?prosze o pomoc

bardzo dziekuje Izuśko za odpowiedz obecnie zakupilam krem Avene i podoba mi się, a przy najbliższym przypływie gotówki postaram się o ten polecany przez Ciebie, albo chociaz o kilka malutkich probeczek
pozdrawiam
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.