Meszek na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 10:43   #1
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784

Meszek na twarzy


hej!
jestem blondynką i na całej twarzy mam taki drobny meszek. Prawie go niewidać, bo włoski są jasne, ale jest. Jak się go pozbyć? przez niego mam problemy ze znalezieniem podkładu. Jak nakładam obojętnie jaki to włoski są bardziej widoczne. Szczególnie na czole. Używałam już City Mat-a, Maybeline, Rimmel....Nie mówiąc już o pudrach sypkich...
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:57   #2
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Meszek na twarzy

Może źle rozprowadzasz podkład na cerze? Znalazłam w internecie taką poradę

Jak prawidłowo nakładać?


Pamiętaj, że bardzo ważne jest oświetlenie, powinno być takie, w jakim potem będziesz się pokazywać. Jeśli więc robisz makijaż rano, przed wyjściem, stań twarzą do okna, tak by dokładnie oświetliło cię światło dzienne.
Wieczorowy makijaż lepiej wykonać przy lustrze oświetlonym lampą.
  • umytą twarz posmaruj kremem nawilżającym, jeśli masz chwilkę czasu, masuj ją przy tym kolistymi ruchami, aby się lekko zaróżowiła
  • nabierz dużą kroplę kosmetyku na palec i ogrzewaj go przez chwilę w dłoniach
  • nałóż punktowo na brodę, nos, policzki i czoło (jeśli maskujesz cienie pod oczami korektorem, zrób to przed apikacją podkładu - korektor powinien być o ton jaśniejszy, inne niedoskonałości jak krostki, czy plamy koryguj po nałożeniu fluidu)
  • rozprowadzanie zacznij od brody, potem nadal kolistymi ruchami wmasowuj kosmetyk w okolice nosa i na policzkach, na końcu na czole. Wcieraj od środka twarzy na zewnątrz, nie odwrotnie!
  • uważaj na okolice ucha, płatki nosa i szyję - tam nakładaj szczególnie starannie, aby podkład nie kończył się nagle, pozostawiając fatalnie wyglądającą różnicę w kolorze skóry. Najbardziej naturalny efekt daje rozprowadzanie podkładu palcami, ale jeśli lubisz gąbeczkę i masz wprawę, używaj jej. Zwykle trzeba ją trochę zwilżyć przed nałożeniem podkładu. Pamiętaj, aby ją często myć w wodzie z mydłem.

źródło: http://www.kobieta.pl/drukuj/artykul/postaw-na-podklad/
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:32   #3
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Meszek na twarzy

wiem o co Ci chodzi
to raczej nie jest kwestia złego sposobu nakładania...
jakkolwiek spróbujesz zaaplikować i cokolwiek, to efekt jest taki, że włoski stają się bardziej widoczne !!! - wiem, bo też mam
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 14:00   #4
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Meszek na twarzy

Wydaje mi się, że nie ma na to jakiejś szczególnej rady. Dla Ciebie jest to widoczne a dla otoczenia całkowicie niewidzialne. Jeżeli chciałabyś się na dobre pozbyć włosków to zapewne przydałaby się np. depilacja laserowa, ale czy to potrzebne. Po co majstrować przy twarzy, jeżeli to nie szpeci a po prostu przeszkadza nam osobiście, powoduje jedynie mały dyskomfort.
Wydaje mi się, że tylko depilacja(ostateczność, wydaje mi się w Twoim wypadku zbędna), ewentualnie prawidłowe nakładanie podkładu da jakieś efekty.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:45   #5
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Meszek na twarzy

tylko jak prawidłowo nakładać rozmazywałam, wklepywałam koniuszkami palców, kupiłam nawet taką małą gąbkę... chyba nic na to nie da się poradzić
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:00   #6
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Meszek na twarzy

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
tylko jak prawidłowo nakładać rozmazywałam, wklepywałam koniuszkami palców, kupiłam nawet taką małą gąbkę... chyba nic na to nie da się poradzić
Jak nie radzisz sobie sama, to polecam wybrać się do sklepu, gdzie są kosmetyczki, które mogą pokazać Ci jak nakładać prawidłowo podkład Przykładowo Rossman.


PS: Pamiętaj, że nakładając puder/fluid należy go rozcierać pod takim samym kątem jak rosną włosy na twarzy
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 14:07   #7
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Meszek na twarzy

Dokładnie, nie pod włos, tylko "z włosem" i powinno być wszystko ok.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.