kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 22:54   #181
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

L_V wielkie dzieki na pewno skorzystam z Twoich rad i zakupię jakiś pożadny nawilzacz do twarzy, jeszcze raz dziękuje
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 07:46   #182
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
L_V wielkie dzieki na pewno skorzystam z Twoich rad i zakupię jakiś pożadny nawilzacz do twarzy, jeszcze raz dziękuje
Nie ma sprawy - hałas avatar fascynujący!!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 22:28   #183
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

witajcie dziewczyny chciałam po raz kolejny się Was poradzić
zacznę od tego, że moja skóra świetnie dogaduje się z Lysenalem Active i właściwie mogę go używać prawie co wieczór. nie wysusza mnie, nic się nie łuszczy, nie podrażnia itd. oczywiście nie zrezygnowałam z nawilżania. wklepuję krem nawilżający średnio dwa razy w tygodniu. obowiązkowo również rano filtry co zresztą już weszło mi w krew, tym bardziej, że widzę efekty. pory się zmniejszyły i co najważniejsze nie wyskakują mi już paskudne niespodzianki. no, czasem coś się pojawi, ale szybko znika. blizny jak były tak są, ale nic nie ma od razu, prawda?!
doradźcie mi co mogłabym jeszcze wprowadzić do pielęgnacji. na forum jest mnóstwo wątków z tak profesjonalnymi nazwami, że co drugie słowo jest dla mnie zagadką. przeglądałam wątek o peelingu migdałowym, domowym toniku z BHA, coś na temat octu jabłkowego. może powinnam kręcić sobie sera z wit. C, lub stosować retiny czy retinoidy?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 23:02   #184
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Tonik z BHA to całkiem prosta sprawa - mogłabyś go z czasem włączyć do codziennej pielęgnacji - przynajmniej moim zdaniem jest godny uwagi.
A z retinoidów - jeśli Lysanel cię nie podrażnił (chodzi mi o kwasy AHA, które mogą podrażniać), spróbuj Diacnealu (zawiera retinaldehyd i kwas glikolowy).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 07:45   #185
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Tonik z BHA to całkiem prosta sprawa - mogłabyś go z czasem włączyć do codziennej pielęgnacji - przynajmniej moim zdaniem jest godny uwagi.
A z retinoidów - jeśli Lysanel cię nie podrażnił (chodzi mi o kwasy AHA, które mogą podrażniać), spróbuj Diacnealu (zawiera retinaldehyd i kwas glikolowy).
Bardzo dobre pomysły poddała Ci alternatywo- justyce. TAkże jestem z a diacnealem - ten może spłycić blizny i usunąć posdkórne grudki [z kaszakami włącznie - przekonał sie o tym mój TZ]. Nie wiem tylko czy jest sens wprowadzac BHA, bo jesli uzywasz toniku lysanela, to tam jest juz cała miaeszanka kwasów, w kremie zreszta tez. Ale mogłąbys robic sobie maseczki aspirynowe!

Mozesz rozwazyc równiez lekkie serum/ kremik z wit C na rano, pod filtr - ale tylko i wyłąśżnie przy niepodraznionej, zdrowej cerze. Wit C rozjasni dodsatkowo przebarwienia, wzmocni działanie filtrow i sprawi ze cera bedzie promienna.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 11:15   #186
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Bardzo dobre pomysły poddała Ci alternatywo- justyce. TAkże jestem z a diacnealem - ten może spłycić blizny i usunąć posdkórne grudki [z kaszakami włącznie - przekonał sie o tym mój TZ]. Nie wiem tylko czy jest sens wprowadzac BHA, bo jesli uzywasz toniku lysanela, to tam jest juz cała miaeszanka kwasów, w kremie zreszta tez. Ale mogłąbys robic sobie maseczki aspirynowe!

Mozesz rozwazyc równiez lekkie serum/ kremik z wit C na rano, pod filtr - ale tylko i wyłąśżnie przy niepodraznionej, zdrowej cerze. Wit C rozjasni dodsatkowo przebarwienia, wzmocni działanie filtrow i sprawi ze cera bedzie promienna.
nie używam toniku lysenal, zrezygnowałam z jego kupna. aktualnie jako tonik używam płynu miceralnego, ale przymierzam się do nabycia hydrolatu oczarowego.

mogłybyście polecić mi jakiś kremik z witaminą C?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 11:29   #187
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
nie używam toniku lysenal, zrezygnowałam z jego kupna. aktualnie jako tonik używam płynu miceralnego, ale przymierzam się do nabycia hydrolatu oczarowego.

mogłybyście polecić mi jakiś kremik z witaminą C?
Active-C, chyba najmniej zapychajacy ze wszystkich
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-13, 17:46   #188
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Active-C, chyba najmniej zapychajacy ze wszystkich
o rety, ale on drogi
dlaczego to wszystko tyle kosztuje...
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 20:29   #189
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Możesz zrobić sobie włanoręcznie serum z wit. C. Ja jestem z kolei leniwa i po prostu łykam Cerutin - to też coś daje
Co do Diacnealu - sama zauważyłam, że to świetna sprawa, szczególnie jeśli idzie o niewielkie, ale denerwujące nierówności cery typu kaszaki itd. U mnie już z większością się uporał. Nadal wyłażą pryszcze, ale to, zdaje się, końcówka "oczyszczania".
Kate30 w innym wątku polecała SVR Hydracid C - w podobnej cenie, co Active C, zdaje się.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 22:35   #190
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Kate30 w innym wątku polecała SVR Hydracid C - w podobnej cenie, co Active C, zdaje się.
Tak, z tymże hydracid c ma mniej wit C niz Active C no i dodatkowo kremik SVR ma w skłądzie filtr - a wiec jestesmy niejako zmuszeni do aplikacji filtrów SVR...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 00:37   #191
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
mogłybyście polecić mi jakiś kremik z witaminą C?
agatko, a może sama byś sobie zmajstrowała serum z wit.c?? duuuużo taniej wychodzi a roboty nie jest aż tak dużo
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-14, 10:27   #192
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, z tymże hydracid c ma mniej wit C niz Active C no i dodatkowo kremik SVR ma w skłądzie filtr - a wiec jestesmy niejako zmuszeni do aplikacji filtrów SVR...
jeżeli dobrze widzę, to zawiera tylko Tinosorb, więc może nie pogryzłby się np. z Avenkami.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 23:50   #193
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
agatko, a może sama byś sobie zmajstrowała serum z wit.c?? duuuużo taniej wychodzi a roboty nie jest aż tak dużo
a masz może jakiś konkretny przepis, bo ja się kompletnie nie znam na tych sprawach
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 23:53   #194
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

dziewczyny jak myślicie, ten przepis na tonik BHA jest ok?:
Wymieszaj w 20 ml. czystej wódki 1-2 g. kwasu, tak żeby caly kwas sie rozpuscil, reszte uzupelnij do 100 ml. woda destylowana. Część wody mozesz zastąpić hydrolatem, troche zabije zapach alkoholu. Dobrze by było, gdybyś zmierzyła pH, najlepiej jak bedzie wynosic 3-4. Dla lepszego nawilżenia możesz dodać gliceryny, kwasy mlekowego, hydromanilu.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 08:05   #195
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Już wcześniej przedyskutowaliśmy, że bez dodania polysorbate robi się glut albo piana.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 11:33   #196
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Już wcześniej przedyskutowaliśmy, że bez dodania polysorbate robi się glut albo piana.
chodzi o to:
http://mazidla.com/index.php?option=...=107&Itemid=10 ?
__________________


Edytowane przez alternatywa
Czas edycji: 2006-11-21 o 21:42
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 21:43   #197
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

kasiuhan mogłabyś podrzucić mi jakieś pomysły na sera?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 22:35   #198
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
kasiuhan mogłabyś podrzucić mi jakieś pomysły na sera?
a więc tak:
jest cały wątek o serum z c, właśnie biorę się za jego czytanie i sama będę majstrować jakieś po raz pierwszy, bo active-c niestety się skończyło
o tu jest : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17827
watek jest długi, ale myślę że warto przeczytać, dużo cennych rad

jeszcze jest trochę przepisów na mazidłach, tu:http://mazidla.com/index.php?option=...id=18&Itemid=2
w mazidłach też można zamówić wszystkie potrzebne składniki

jak dobrnę do końca wątku o serum z wit.c to będę umiała coś więcej Tobie powiedzieć, bo w tej kwestii sama jestem początkująca, jedyny mój "wytwór" to był tonik BHA, który chyba mi się nie udał
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 22:51   #199
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
a więc tak:
jest cały wątek o serum z c, właśnie biorę się za jego czytanie i sama będę majstrować jakieś po raz pierwszy, bo active-c niestety się skończyło
o tu jest : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17827
watek jest długi, ale myślę że warto przeczytać, dużo cennych rad

jeszcze jest trochę przepisów na mazidłach, tu:http://mazidla.com/index.php?option=...id=18&Itemid=2
w mazidłach też można zamówić wszystkie potrzebne składniki

jak dobrnę do końca wątku o serum z wit.c to będę umiała coś więcej Tobie powiedzieć, bo w tej kwestii sama jestem początkująca, jedyny mój "wytwór" to był tonik BHA, który chyba mi się nie udał
przejrzałam dziś bardzo szybko ten wątek o serum. basia39 podała prosty przepis. lubię kiedy ktoś piszę właśnie w taki konkretny sposób, bo tych informacji jest tak wiele, że mi osobiście bardzo ciężko się w tym połapać. komuś kto nie jest obeznany w tej biochemicznej terminologii jest trudno zrozumieć o czym jest tak naprawdę mowa. jeszcze te nazwy-łamacze języka, grrr to nie dla mnie
do toniku również się przymierzam, ale na początku chcę zrobić listę potrzebnych półproduktów, które zamówię w mazidłach.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 20:10   #200
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

przeczytałam cały wątek o serum z witaminą C, zrobiłam mnóstwo notatek i doszłam do wniosku, że zrobię nie kombinowane serum 10%:
- 10ml. wody destylowanej
- 1ml. kwasu askrobiowego w proszku
- 3-4 krople alkoholu
- kapsułka witaminy E

teraz zabieram się do czytania wątku o toniku BHA
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:03   #201
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
przejrzałam dziś bardzo szybko ten wątek o serum. basia39 podała prosty przepis. lubię kiedy ktoś piszę właśnie w taki konkretny sposób, bo tych informacji jest tak wiele, że mi osobiście bardzo ciężko się w tym połapać. komuś kto nie jest obeznany w tej biochemicznej terminologii jest trudno zrozumieć o czym jest tak naprawdę mowa. jeszcze te nazwy-łamacze języka, grrr to nie dla mnie
do toniku również się przymierzam, ale na początku chcę zrobić listę potrzebnych półproduktów, które zamówię w mazidłach.
Serum z wit. C robię właśnie wg przepisu podanego przez Basię.
Łatwo, szybko. Polecam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:18   #202
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

A jak ukręcisz to serum to pochwalisz się jak Ci wyszło?
PS. a skąd wziąć wit.E ?

PSS. zaraz zeświruję w tych wszystkich mazidłach
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:25   #203
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Serum z wit. C robię właśnie wg przepisu podanego przez Basię.
Łatwo, szybko. Polecam.
to cieszę się, że dokonałam słusznego wyboru

nie chcę za mocno kombinować. widziałam, że dziewczyny cały czas eksperymentują, dodają nowe produkty, próbują nowych mikstur. ja nie należę do osób, które lubią takie rzeczy. tzn. bardzo lubię dbać o siebie, ale przywiązuję się do konkretnych produktów. chcę znaleźć swój zestaw pielęgnacyjny i trwać przy nim do póki niczego nowego nie zapragnę


aktualnie czytam wątek o toniku BHA i kompletnie niczego nie rozumiem. wątek jest tak napisany, że tylko dziewczyny, które mają pojęcie biochemiczne mogą czytać go bez problemów. nawet nie mam zamiaru się do niego podpinać. zrobię po prostu ten z przepisu z mazideł
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2
a wątek o toniku BHA pozostawię biochemiczkom.
__________________


Edytowane przez alternatywa
Czas edycji: 2006-11-22 o 22:19 Powód: literówka
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:29   #204
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez zuzka92 Pokaż wiadomość
A jak ukręcisz to serum to pochwalisz się jak Ci wyszło?
PS. a skąd wziąć wit.E ?

PSS. zaraz zeświruję w tych wszystkich mazidłach
jasne, że się pochwalę
z tego co wyczytałam w wątku o serum, można kupić w aptece kapsułki- Tokovit 200 i z nich "wyciskać"
kosztują ok. 7 zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tokovit.jpg (47,4 KB, 3 załadowań)
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:49   #205
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
to cieszę się, że dokonałam słusznego wyboru

nie chcę za mocno kombinować. widziałam, że dziewczyny cały czas eksperymentują, dodają nowe produkty, próbują nowych mikstur. ja nie należę do osób, które lubią takie rzeczy. tzn. bardzo lubię dbać o siebie, ale przywiązuję się do konkretnych produktów. chcę znaleźć swó zestaw pielęgnacyjny i trwać przy nim do póki niczego nowego nie zapragnę


aktualnie czytam wątek o toniku BHA i kompletnie niczego nie rozumiem. wątek jest tak napisany, że tylko dziewczyny, które mają pojęcie biochemiczne mogą czytać go bez problemów. nawet nie mam zamiaru się do niego podpinać. zrobię po prostu ten z przepisu z mazideł
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2
a wątek o toniku BHA pozostawię biochemiczkom.
Alternatywa - ja tonik z BHA robię bez alkoholu, a można go zastąpić polysorbate i glikolem propylenowym.

Przepis ten dostałam od Kate, a Ta dostała go od Smoka (jeszcze raz dzięki Dziewczyny ):
0,6 ml polysorbate 80
2,1 ml glikolu propylenowego
0,6 ml kwasu salicylowego
Kolejność mieszania: glikol w małej ilości wody + polysorbate + kwas - mieszankę zalać wodą destylowaną do 25 ml.

Dzisiaj zrobiłam tonik wg przepisu Kasiajki.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=137336&page=9
(post nr 242)
Jeszcze nie wiem, jak mi będzie służył.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:01   #206
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Alternatywa - ja tonik z BHA robię bez alkoholu, a można go zastąpić polysorbate i glikolem propylenowym.

Przepis ten dostałam od Kate, a Ta dostała go od Smoka (jeszcze raz dzięki Dziewczyny ):
0,6 ml polysorbate 80
2,1 ml glikolu propylenowego
0,6 ml kwasu salicylowego
Kolejność mieszania: glikol w małej ilości wody + polysorbate + kwas - mieszankę zalać wodą destylowaną do 25 ml.

Dzisiaj zrobiłam tonik wg przepisu Kasiajki.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=137336&page=9
(post nr 242)
Jeszcze nie wiem, jak mi będzie służył.
i jak jesteś zadowolona z tego toniku z przepisu Smoka?
wyszłoby mi jeszcze taniej niż przy tym toniku z mazideł

a w czym trzymasz sowje serum? oczywiście ma być ciemna buteleczka, jeszcze lepiej zabezpieczona folią aluminiową i bezdyskusyjnie w lodówce
ja się zastanawiam nad buteleczką z atomizerem z mazideł.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
w wątku o serum, któraś z dziewczyn pisała, że właśnie trzyma swoje serum w butelce z atomizerem i rano spryskuje twarz 2-3 a potem wciera serum.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:18   #207
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
i jak jesteś zadowolona z tego toniku z przepisu Smoka?
wyszłoby mi jeszcze taniej niż przy tym toniku z mazideł

a w czym trzymasz sowje serum? oczywiście ma być ciemna buteleczka, jeszcze lepiej zabezpieczona folią aluminiową i bezdyskusyjnie w lodówce
ja się zastanawiam nad buteleczką z atomizerem z mazideł.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
w wątku o serum, któraś z dziewczyn pisała, że właśnie trzyma swoje serum w butelce z atomizerem i rano spryskuje twarz 2-3 a potem wciera serum.
Alternatywa - z przepisu Smoka jestem bardzo zadowolona. Polecam.
Cała "sztuka" polega na tym, żeby kwas dobrze się rozpuścił i by nie było igiełek.
Sporo Dziewczyn narzeka właśnie na tę fazę.

Gotowy tonik trzymam w ciemnej buteleczce, ale nie w lodówce (żeby igiełki się nie wytrąciły).


Serum trzymam w ciemnej buteleczce z pipetką owiniętej folią alu.
W butelce z atomizerem trzymam hydrolat i tym spryskuję twarz przed nałożeniem serum.
Nakładając serum trzeba uważać na brwi, żeby nie wyjaśniały.
No chyba, że ktoś chce.

Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:27   #208
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Alternatywa - z przepisu Smoka jestem bardzo zadowolona. Polecam.
Cała "sztuka" polega na tym, żeby kwas dobrze się rozpuścił i by nie było igiełek.
Sporo Dziewczyn narzeka właśnie na tę fazę.

Gotowy tonik trzymam w ciemnej buteleczce, ale nie w lodówce (żeby igiełki się nie wytrąciły).


Serum trzymam w ciemnej buteleczce z pipetką owiniętej folią alu.
W butelce z atomizerem trzymam hydrolat i tym spryskuję twarz przed nałożeniem serum.
Nakładając serum trzeba uważać na brwi, żeby nie wyjaśniały.
No chyba, że ktoś chce.

Pozdrawiam.
jeszcze Cię pomęczę chwilkę
czy sprawdzasz pH? te paski wskaźnikowe są drogie, czy można to jakoś obejść?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:42   #209
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
jeszcze Cię pomęczę chwilkę
czy sprawdzasz pH? te paski wskaźnikowe są drogie, czy można to jakoś obejść?
Sprawdzam pH toniku.
Udało mi się niedrogo wylicytować papierki na allegro.
W Mazidłach, prawda są dość drogie.
Czytałam, że dziewczyny kupują je na sztuki i każdy papierek dzielą, więc jeden może być podzielony na 2-3 części.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 22:55   #210
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: kompletnie się w tym wszystkim zgubiłam!! pomóżcie mi to ogarnąć, proszę!!

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Sprawdzam pH toniku.
Udało mi się niedrogo wylicytować papierki na allegro.
W Mazidłach, prawda są dość drogie.
Czytałam, że dziewczyny kupują je na sztuki i każdy papierek dzielą, więc jeden może być podzielony na 2-3 części.
a jak myślisz w aptece mogą mieć papierki wskaźnikowe?
i już naprawdę ostatnie pytanie
czy kupowałaś specjalną zlewkę do mieszania w niej toniku czy sera? w czym poza taką zlewką można wymieszać składniki?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.