mieszanie filtrow??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-26, 01:07   #1
sylvia29
Przyczajenie
 
Avatar sylvia29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 22

mieszanie filtrow???


mam pytanie do filtromaniaczek..czy moge mieszac podklad z filtrem LRP toleriane i fluid anthelios LRP?

z gory dziekuje za odp
pozdrawiam
sylvia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 08:30   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: mieszanie filtrow???

nie wiadomo.
zakładamy, że mozna mieszać filtry tej samej firmy (np. toleriane i anthelios), ale to wcale nie musi być prawda.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:11   #3
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: mieszanie filtrow???

Podłączę sie pod wątek bo ostatnio szperam po forum w poszukiwaniu informacji dotyczących podkładów z filtrami.

Czy mogę używać takiej kombinacji : emulsja rozświetlająca olay ma spf 15 i vichy normateint? czy nie nastąpi jakas wybuchowa reakcja normateint ma filtr 20 ale ponieważ nakładam go dosłownie kropelkę czasem dwie uważam ochronę za żadną.Emulsji natomist nakładam solidnie ok 2 ml. Wybaczcie kompletny brak wiedzy ale im wiecej czytam tym mniej wiem

Justy mam w planach zakup thermalfixa uv vichy czy to znaczy ze podkład normateint nie bedzie sie gryzł z tym kremem?

__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:56   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mieszanie filtrow???

Trzeba by przeanalizowoac sklad emulsji olay, jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ma ona oprocz UVB tez sensowe UVA. No i 15-tka to troche malo. Optymalnie jest UV30, albo i wiecej, ale ponizej 30-tki to marna ochrona nawet przy dobrych filtrach w skladzie. O pogryzieniu sie mowilysmy zawsze gdy produkt kladzony na skore zawieral filtr Parsol, ktory to nie jest stabilnym filtrem, ale daje dobra ochrone nie tylko przed UVB ale i UVA. Podnosi on wlasciwosci ochronne produktu, jednak sa skladniki, ktore moga go destabilizowac.
Wedlug Basi K jesli juz ktos nie umie zrezygnowac z podkladu to lepiej nakladac odrobine filtra barwionego na filtr nie bawiony, nawet jesli beda to dwie rozne firmy, to i tak lepiej niz nakladanie podkladu, ktory czesto na taka konsystencje, ktora nie ozwala nakladac go metoda klepania, a trzeba rozcierac, przez co mozna zetrzec filtr. Przyznam sie ze ja sama czesto klade odrobinke filtra barwionego(przestalam sie przejmowac ze nie powinnam mieszac firmy), a z podkadu mam Toleriane i on sie nawet da nakladac matoda klepania. Uzywam go bardziej jako korektora, wiec nie na cala twarz
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 15:20   #5
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: mieszanie filtrow???

Moniko dziękuje za odpowiedź. Skład emulsji olay przedstawia sie tak

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool


czytając forum widzę ze kosmetyki olay mają opinie zapychaczy, mnie jednak wyjątkowo służą, używam żelu oczyszczającego, dobre dla mnie okazały sie też mleczko i tonik, krem na noc no i ta emulsja także przypadła mi do gustu, żadnych zaskórników. Biorąc pod uwagę że zapychał mnie iwostin mam cere raczej dziwną.
Ale jesli ochrona przeciwsłoneczna jest żadna, a używanie na dłuższa mete niezdorwe, to bez zalu przerzucę sie na thrmal fix - choc odczucia w portfelu bedą wyraźne
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 00:20   #6
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: mieszanie filtrow???

Ta emulsja zawiera jednocześnie mikę i Parsol 1789. To pierwsze destabilizuje to drugie. Do tego obydwa składniki są wysoko w składzie.
Słowem - ochrona żadna.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 09:54   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mieszanie filtrow???

No i jeszcze polyacrylamide zawiera. Jak tym wczesniejszym odkryciem bym sie moze nie przejmowala, to tym drugim tak.

Ogolem moge powiedziec tyle. MImo filtrow wysoko w skladzie to ja jednak bym sie nie skusila na to cudo, bo ochrona mala, nawet jak naklada sie kremu duzo, do tego polyacrylamide zawiera(zapychacze sa ale to indywidualana sprawa wiec skoro cie nie zapycha to wspominac o nich nie bede).
Naprawde lepiej by bylo zebys uzywala prawdziwych filtrow, nie koniecznie tych wysokich 50, 50+. 30-tka to juz calkiem sensowny filtr i preparaty z tym faktorem sa duzo lzejsze niz te wysokie faktory. Mogabys sie blizej zaprzyjaznic z filtrami, a kto wie moze z czasem siegniesz po wysokie filtry...
Kremy pielegnacyjne nawet jesli zawieraja filtry to sa one niskie, a UVA w nich jest znikome, albo wcale nie ma. Lepszym rozwiazeneim jest porzadny filtr na dzien i krem pielegnacyjny bez filtrow na noc. Wsrod filtrow jest teraz taki wielki wybor, ze spewnoscia znalazlabys cos dla siebie. Oczywiscie wybor nalezy do ciebie, zrobisz jak zechcesz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-27, 18:07   #8
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: mieszanie filtrow???

Dziękuję dziewczyny.
Jeszcze ściemnianie że to spf 15 bym wybaczyła ale toskycznośc juz nie
więc przestawie go na półkę pt. "używać okazjonalnie"

Przeglądając KWC i forum w poszukiwaniu filtra ok 20 lub 30 można dostac kręćka :/

Kiedy poszłam do apteki po próbki pani popatrzyła sie na mnie jak bym była z innej galaktyki a juz na pewno z kosmosu, no cóż uroki małego miasteczka Bardzo doceniam ostatnio allegro i apteki internetowe tylko trzeba najpierw wiedziec czego się szuka :/

Dziękuje Wam za odpowiedzi
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 14:46   #9
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Question Połączenie filtrów pomóżcie

Kochane Wizażanki doradzcie czy mogę łączyć :
Avene, Creme zones sensibles, Tres haute protection SPF 50 (krem do szczególnie wrażliwych okolic ciała)

i

La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+



z góry dziękuję za pomoc. Uwielbiam Antka bo jest w sam raz dla mnie ale nie pod oczy bo strasznie podrażnia. Więc doradźcie co robić, czy mogę łączyć czy nie?
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 01:01   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Połączenie filtrów pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Lena in black Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki doradzcie czy mogę łączyć :
Avene, Creme zones sensibles, Tres haute protection SPF 50 (krem do szczególnie wrażliwych okolic ciała)

i

La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+



z góry dziękuję za pomoc. Uwielbiam Antka bo jest w sam raz dla mnie ale nie pod oczy bo strasznie podrażnia. Więc doradźcie co robić, czy mogę łączyć czy nie?
Zakladamy,ze filtry mozna laczyc w obrebie jednej firmy by nie dochodzilo do destabilizacji ale z drugiej strony nie dziwie sie,ze masz taka reakcje na Antka pod oczami i chyba najwazniejsze jest to,bys mogla funkcjonowac bez podraznien nie?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.