Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-07, 21:18   #1231
violet.heather
Raczkowanie
 
Avatar violet.heather
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 32
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!Czy do skóry młodej(16 lat),tłustej i z przebarwieniami mogę używać serum z witaminą C?I czy w ogóle jest jakieś serum lub krem pomagający usunąć przebarwienia?Mam krem z kwasami owocowymi,ale nie wiele daje...
violet.heather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 21:27   #1232
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez violet.heather Pokaż wiadomość
Witam!Czy do skóry młodej(16 lat),tłustej i z przebarwieniami mogę używać serum z witaminą C?I czy w ogóle jest jakieś serum lub krem pomagający usunąć przebarwienia?Mam krem z kwasami owocowymi,ale nie wiele daje...
Preciwskazan nie ma ale czy akurat Tobie bedzie sluzylo to inna kwestia, sprobuj
Jednakze nie spodziewaj sie znacznych efektow rozjasnienia przebarwien
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 02:34   #1233
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,

mam skórę raczej tłustą - tu sama dokładnie nie wiem:/ bo może być poprostu przesuszoną/odwodnioną przez preparaty, trądzikową i wrażliwą, rozszerzone pory na policzkach.
trądziku nabawiłam się poprzez odłożenie tabletek hormonalnych:/
wrażliwej kiedyś nie miałam ale stała się ona taka wskutek środków, jakich używałam do leczenia trądziku.
nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z moją cerą. była normalna.wszystko się zaczęło właśnie po tabletkach tzn po ich odłożeniu.
obecnie już jest prawie, prawiw,że ok ale nie do końca mam przebarwienia i jeszcze coś wyskakuje.

do mycia twarzy używam: obecnie to jeszcze poszukuję, testuję. używałam LR effaclar i Iwostin -Purritin -jednakże oba wysuszały mi skórę:/ obecnie testuję krem-żel Avene Clean -Ac, który jest super i naprawdę ukoił moją skórę. zastanawiam się jeszcze nad Avene żel cleanance - czytałam, że jest super ale niesety nigdzie dotąd nie udało mi się zdobyć próbki, żeby go przetestować i zdecydować się na któryś konkretnie z tej firmy. mam do przetestowania jeszcze z Biodermy żel Sebium. Żel musi być antybakteryjny, więc raczej któryś z Avene.

tonik - nie używam
na noc - od jakiegoś czasu stosuję effaclar k i jeżeli nigdzie nie wychodzę z domu więc na dzień również go zastosuję od czasu do czasu. używałam także przez jakiś czas- kremu na noc Iwostin do cery trądzikowej - też był ok.
obecnie jeszcze zamiennie bądź tylko niektóre partie smaruję Aknemycin Plus.

na dzień - hmm właśnie i tu jest problem bo wciąż szukam odpowiedniego kremu. przymierzam się kupić dziś bądź jutro krem z Clarena AHA friut, glyco fruit cream - z kwasami i filtrem- właśnie na te przebarwienia i trądzik i żeby skóra była odpowiednio nawilżana.
A obecnie to testuję krem Avene Krem Clean -Ac. Jeszcze mam do wypróbowania z biodermy krem Sebium AKN.
zauważyłam, że raczej zwykłych nawilżających nie mogę używać bo wtedy szybciej mi coś wyskoczy:/ jak na razie jednak musi to być krem przeciw trądzikowi.

na wypryski takie konkretniejsze punktowo używam Effaclar A.I

peeling: obecnie morelowy z Yves Rocher, czasem również z tej samej firmy Peeling Roślinny (Vegetal)- ale moja skóra jest chyba za wrażliwa na niego, przynajmniej kiedyś bo po jego użyciu była zaczerwieniona więc zaprzestałam i zobaczę za jakiś czas jak będzie reagować. Od czasu do czasu używam również peelingu przeciwtrądziowi Iwostin Purritin.

maseczki - Ziaja PRO maska ściągająca z glinką zieloną, program oczyszczający do cery trądzikowej - raz w tygodniu.

od czasu do czasu maseczkę nawilżającą z AA z glinką zieloną i witamina E do cery tłustej i mieszanej bądź maseczkę nawilżającą z Yves Rocher.

Chciałabym się dowiedzieć czy tę maseczkę Ziaji mogę używać częsciej niz raz w tygodniu? np co drugi dzień?

I czy krem z clareny będzie pasował do tego "mojego programu"? czytałam o nim same dobre opinie i to mnie kusi do nabycia go.
nie brałam żadnych zabiegów z mikrodermabrazji. zastanawiam się jeszcze nad krioterpią ale tu muszę się wybrać na konsultację z kosmetyczką bo tylko z nią rozmawiałam

na twarz już od długiego czasu nie nakładam żadnych podkładów ani pudrów, dopóki moja twarz nie wróci do normalności. podkład mam z Isa Dora Velvet Make-Up Mousse i puder sypki z MF Translucent - też nie wiem za bardzo czy są odpowiednie.

Bardzo proszę o opinię na temat tego co używam.
Pozdrawiam
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 10:20   #1234
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wszytsko wyglada ok, maseczki z glinki mozesz stosowac co 3 dzien, ok 2 razy w tyg., zreszta oberwuj skore czy nie jest za bardzo przesuszona i ewent. zmniejsz czestotliwosc
Wazne bys unikala slonca i opalania bo uzywajac kwasy nawet te slabe uwrazliwiasz skore i mozesz nabawic sie powaznych przebarwien
Generalnie tu my wszytskie polecamy filtry w takich kuracjach i to te 40, 50+ - chronia one skore przed szkodliwym wplywem srodowiska i uva/uvb
Do mycia mozes przetestowac rossmann baby dream - zel dla dzieciaczkow, jest b lagodny i wiele osob go sobie chwalui badz olejek myjacy z www.biochemiaurody.com - nie wysuszaja pyszczka
z peelingow radzilabym ci kupowac raczej te enzymatyczne, jakos mechaniczne do mnie nie przemawiaja jesli chodzi o pielegnacje buzi tradzikowej i wrazliwej, peeling z Bromenalina z powyzej strony biochemii urody jest naprawde super
Mozesz sprobowac ten krem Clareny..nie zaszkodzi..

Jednakze uzbroj sie w cierpliwosc i kontynuuj kuracje conajmniej miesiac cokolwiek uzywasz by ocenic efekty i nie zrazaj sie ewentualnymi kiepskimi poczatkami

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
Witam,

mam skórę raczej tłustą - tu sama dokładnie nie wiem:/ bo może być poprostu przesuszoną/odwodnioną przez preparaty, trądzikową i wrażliwą, rozszerzone pory na policzkach.
trądziku nabawiłam się poprzez odłożenie tabletek hormonalnych:/
wrażliwej kiedyś nie miałam ale stała się ona taka wskutek środków, jakich używałam do leczenia trądziku.
nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z moją cerą. była normalna.wszystko się zaczęło właśnie po tabletkach tzn po ich odłożeniu.
obecnie już jest prawie, prawiw,że ok ale nie do końca mam przebarwienia i jeszcze coś wyskakuje.

do mycia twarzy używam: obecnie to jeszcze poszukuję, testuję. używałam LR effaclar i Iwostin -Purritin -jednakże oba wysuszały mi skórę:/ obecnie testuję krem-żel Avene Clean -Ac, który jest super i naprawdę ukoił moją skórę. zastanawiam się jeszcze nad Avene żel cleanance - czytałam, że jest super ale niesety nigdzie dotąd nie udało mi się zdobyć próbki, żeby go przetestować i zdecydować się na któryś konkretnie z tej firmy. mam do przetestowania jeszcze z Biodermy żel Sebium. Żel musi być antybakteryjny, więc raczej któryś z Avene.

tonik - nie używam
na noc - od jakiegoś czasu stosuję effaclar k i jeżeli nigdzie nie wychodzę z domu więc na dzień również go zastosuję od czasu do czasu. używałam także przez jakiś czas- kremu na noc Iwostin do cery trądzikowej - też był ok.
obecnie jeszcze zamiennie bądź tylko niektóre partie smaruję Aknemycin Plus.

na dzień - hmm właśnie i tu jest problem bo wciąż szukam odpowiedniego kremu. przymierzam się kupić dziś bądź jutro krem z Clarena AHA friut, glyco fruit cream - z kwasami i filtrem- właśnie na te przebarwienia i trądzik i żeby skóra była odpowiednio nawilżana.
A obecnie to testuję krem Avene Krem Clean -Ac. Jeszcze mam do wypróbowania z biodermy krem Sebium AKN.
zauważyłam, że raczej zwykłych nawilżających nie mogę używać bo wtedy szybciej mi coś wyskoczy:/ jak na razie jednak musi to być krem przeciw trądzikowi.

na wypryski takie konkretniejsze punktowo używam Effaclar A.I

peeling: obecnie morelowy z Yves Rocher, czasem również z tej samej firmy Peeling Roślinny (Vegetal)- ale moja skóra jest chyba za wrażliwa na niego, przynajmniej kiedyś bo po jego użyciu była zaczerwieniona więc zaprzestałam i zobaczę za jakiś czas jak będzie reagować. Od czasu do czasu używam również peelingu przeciwtrądziowi Iwostin Purritin.

maseczki - Ziaja PRO maska ściągająca z glinką zieloną, program oczyszczający do cery trądzikowej - raz w tygodniu.

od czasu do czasu maseczkę nawilżającą z AA z glinką zieloną i witamina E do cery tłustej i mieszanej bądź maseczkę nawilżającą z Yves Rocher.

Chciałabym się dowiedzieć czy tę maseczkę Ziaji mogę używać częsciej niz raz w tygodniu? np co drugi dzień?

I czy krem z clareny będzie pasował do tego "mojego programu"? czytałam o nim same dobre opinie i to mnie kusi do nabycia go.
nie brałam żadnych zabiegów z mikrodermabrazji. zastanawiam się jeszcze nad krioterpią ale tu muszę się wybrać na konsultację z kosmetyczką bo tylko z nią rozmawiałam

na twarz już od długiego czasu nie nakładam żadnych podkładów ani pudrów, dopóki moja twarz nie wróci do normalności. podkład mam z Isa Dora Velvet Make-Up Mousse i puder sypki z MF Translucent - też nie wiem za bardzo czy są odpowiednie.

Bardzo proszę o opinię na temat tego co używam.
Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 13:53   #1235
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jakiś czas temu zamówiłam skrobię na mazidłach i dostałam gratis następujące próbki:
- Hydrolat różany, 10ml
- jedwab hydrolizowany 1ml
- NMF naturalny czynnik nawilżający 1ml
- olejek z komosy 5ml
- Active-aloe suchy koncentrat żelu 100mg
- kwas hialuronowt- 1% roztwór 5ml

Teraz mam pytanie, co z tego można zrobić? Jakiś krem, tonik ? Nie umiem jeszcze łączyć różnych składników a nie chcę żeby się zmarnowały.

Mam cerę mieszanę, strefa T- tłusta, policzki- normalna. Niektóre kosmetyki powodowały lekkie przesuszanie na czole koło brwi.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 22:29   #1236
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea czy testowałaś już ten żel z rossmana dla dzieci? Myje buziola szarym mydłem i mnie nie wysusza i w sumie było by ok ale mam takie uczucie nie doczyszczenia.Np przy avence cleanance buzia choć mnie przesuszył to była taka gładziuchna i zaskórników nie było tak widać a teraz to takie lipne troche......Nie zaszkodzi nie pomoże...
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 23:01   #1237
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki Marea

co do peelingu to właśnie też po przeczytaniu różnych tutaj wątków stwierdziłam, że ten enzymatyczny będzie stanowczo lepszy od mechanicznego. Napewno dostosuję się do Twojej rady. tylko mam sporo jeszcze tamtych

co do opalania to tak szczególnie to ja się nie lubię opalać chyba, że jestem gdzieś nad wodą i w niej mnie złapie

chodziło mi właśnie czy ten krem z clareny będzie odpowiedni na dzień ze względu na kwasy i na słońce i czy nie będzie tego za dużo z tymi kwasami..

cierpliwości powiedzmy się nauczyłam bo ja zanim poszłam do dermatologa to minęło z pół roku albo i więcej.. tak to testowałałam różne ksmetyki apteczne-SVR itp, które poprawiły stan mojej buzi ale i tak nie obyło się bez dermatologa. choć przyznam, że chciałabym, żeby był to juz koniec..zastanawiam się nad krioterapią.

Z tej rady co do cierpliwości to też skorzystam tylko jedyne co sie boję to tego, żebym po clarenie nie dostała "wysypu" znów..bo się załamię bo moja buzia jest prawie czysta..
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 23:46   #1238
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jestem początkująca tutaj i mam pytanie, czy mogę tego tak używać:

Rano:
Oriflame- Oczyszczająco-tonizujący żel Tea Tree

AQUA, GLYCERIN, SORBITOL, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, SODIUM CITRATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, PARFUM, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, PROPYLPARABEN, LIMONENE, ETHYLPARABEN, SODIUM CHLORIDE, CI 42090, CI 19140

Tonik:
Oriflame- Odświeżający tonik Balance

AQUA, ALCOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, MENTHYL PCA, PARFUM, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, SALIX NIGRA, ETHYLPARABEN, BETULA ALBA, SODIUM C8-16 ISOALKYLSUCCINYL LACTOGLOBULIN SULFONATE, CI 19140, CI 42090

Krem:
Oriflame Fluid Optimals Hydra Energy

AQUA, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, DIMETHICONE, ISOHEXADECANE, BUTYLENE GLYCOL, ARACHIDYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLATE-13, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS OIL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM CITRATE, SODIUM PCA, UREA, POLYISOBUTENE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, DIMETHICONOL, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, TREHALOSE, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, SORBITAN TRISTEARATE, SODIUM HYALURONATE, POLYQUATERNIUM-51, PHENOXYETHANOL, COPPER ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, CI 42090
(z tego co czytałam niezly)

Krem z filtrami:
Oriflame Fluid ochronny na dzień SPF 30

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, PARFUM, METHYLPARABEN, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLPARABEN, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, CERAMIDE 3, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, BHT, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, CERAMIDE 1
(ale z tego co o nim czytałam jest ok, ale nie wiem jak w komplecie z resztą)

na to makijaz.
Wieczorem to samo za wyjątkiem kremu- Lysanel Active... ale omijam skrzydełka nosa, tam jest maly problem z nczynkami. Trochę piecze, wcześniej miałam Avene Cleanance K ale się wałkował strasznie, może jednak wrócę do niego, Lysanel wydaje mi się odrobine za zagresywny.

Co Wy na to?
Może polecicie coś innego? Mam cere ze skłonnością do wyprysków, przebarwień, zakórniki, w strefie T swieci sie po kilku godzinach cokolwiek bym nie robiła (właśnie przeczytalam o skrobii, muszę zakupić ), na policzkach przy nosie też, a reszta policzkow jest ok.
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:28   #1239
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Marea czy testowałaś już ten żel z rossmana dla dzieci? Myje buziola szarym mydłem i mnie nie wysusza i w sumie było by ok ale mam takie uczucie nie doczyszczenia.Np przy avence cleanance buzia choć mnie przesuszył to była taka gładziuchna i zaskórników nie było tak widać a teraz to takie lipne troche......Nie zaszkodzi nie pomoże...
Niestety nie testowalam, jak wiesz nie mieszkam w Polsce i nie ma dostepu do wiekszosci waszych fajnych kosmetykow a jak jestem raz na pol roku i robie zakupy to zawsze o czyms zapominam i pozniej klops
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:32   #1240
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu zamówiłam skrobię na mazidłach i dostałam gratis następujące próbki:
- Hydrolat różany, 10ml
- jedwab hydrolizowany 1ml
- NMF naturalny czynnik nawilżający 1ml
- olejek z komosy 5ml
- Active-aloe suchy koncentrat żelu 100mg
- kwas hialuronowt- 1% roztwór 5ml

Teraz mam pytanie, co z tego można zrobić? Jakiś krem, tonik ? Nie umiem jeszcze łączyć różnych składników a nie chcę żeby się zmarnowały.

Mam cerę mieszanę, strefa T- tłusta, policzki- normalna. Niektóre kosmetyki powodowały lekkie przesuszanie na czole koło brwi.
Jest watek o mazidlanych mikstrurach, lepiej tam umiesc swoje pytanko
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 10:35   #1241
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

W zasadzie nie wiem wlasnie jak sie odniesc do tego ze polecany jest ten krem na dzien, niby my tu wszytskie bijemy na alarm ze kwasy tylko w nocy, z drugiej strony dermatolodzy jak i firmy wypuszczajace kosmetyki nie podaja takich info w ulotkach..wiec jako ze nie jestem ekpertem i wyrocznia nie chce sie wypowiadac na ten temat...clarena ma bardzo dobre opinie wiec mysle ze warto sprobowac, zachowujac wszelkie srodki ostroznosci

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
dzięki Marea

co do peelingu to właśnie też po przeczytaniu różnych tutaj wątków stwierdziłam, że ten enzymatyczny będzie stanowczo lepszy od mechanicznego. Napewno dostosuję się do Twojej rady. tylko mam sporo jeszcze tamtych

co do opalania to tak szczególnie to ja się nie lubię opalać chyba, że jestem gdzieś nad wodą i w niej mnie złapie

chodziło mi właśnie czy ten krem z clareny będzie odpowiedni na dzień ze względu na kwasy i na słońce i czy nie będzie tego za dużo z tymi kwasami..

cierpliwości powiedzmy się nauczyłam bo ja zanim poszłam do dermatologa to minęło z pół roku albo i więcej.. tak to testowałałam różne ksmetyki apteczne-SVR itp, które poprawiły stan mojej buzi ale i tak nie obyło się bez dermatologa. choć przyznam, że chciałabym, żeby był to juz koniec..zastanawiam się nad krioterapią.

Z tej rady co do cierpliwości to też skorzystam tylko jedyne co sie boję to tego, żebym po clarenie nie dostała "wysypu" znów..bo się załamię bo moja buzia jest prawie czysta..
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 11:07   #1242
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Deborah100 wejdź sobie na mazidła w poszcególne produkty i pod kazdym z nich sa formulacje, w których zostały użyte

z tego co widzę to możesz zrobić to
http://mazidla.com/index.php?option=...id=62&Itemid=2, lub po prostu połączyć olej z nmf, hialuronem i jedwabiem
kojarzy mi się jeszcze hydrolat z nmf i aloesem ale nie wiem co tam jeszcze dodać
kremu i toniku nie zrobisz bo masz za mało składników
jeżeli zapytasz o proporcje składników to polecam lekturę receptariusza mazidlanego i robienie mikstur analogicznie
poradzę ci tylko że na tych składnikach które masz najłatwiej właśnie wylać sobie kroplę lub 2 nmf na dłoń lub jeżeli wolisz to do jakiegoś pojemniczka (czystego i zdezynfekowanego!), dodać do tego hialuron tak ze 5 kropel takich sążnych, zmieszać to i do tego dodać olej. i wysmarować bużkę. polecam zrobic to popołudniu, żebyś nie miała problemu z uczuciem tłustości i innymi.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:38   #1243
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie podobaja mi sie te kosmetyki z Oriflamu, oparte na samych szcztucznych skladnikach, zqadnych wyciagow rolsinnych, zel myjacy moze wysuszac, tonik zapychac i tworzyc zaskorniki, reszta kremow rowniez, a z tego co wiem kremy z filtrami z oriflamu nie sa skuteczne

Do mycia buzki cos delikatnego bez Sodium Laureth Sulfate w skladzie, ten skladnik wysusza buzie....fajne sa kosmetyki Pharmaerisa, np seria T do skory tradzikowej, zel myjacy wyglada b ciekawie, fajny jest tez zel baby dream z rossmanna dla dzieci, dobrze oczyszcza i nie wysusza
Mozesz kupic effaclar K na problematyczne strefy, robic maseczke apirynowa http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607, maseczki z glinki dobrze oczyszczaja cere
Na przebarwienia sprawdzi sie tez acne derm
Wszelkie kwasowe kremy uzywaj na noc (acne derm, effaclar, maseczka apirynowa) i najlepiej nie codziennie
Na dzien dobre filtry, lepiej zainwestowac w dobry filtr niz w krem..pozatym uzywajac lagodnych srodkow myjacych nie bedziesz wysuszona
Fajne sa tez hydrolaty uzywane zamiast tonikow...nawilzaja i lagodzaca buzke
www.biochemiaurody.com www.mazidla.com
Polecam Ci tez z biochemii urody maseczke - peeling podstawowy, wulkaniczna
Tonik z 2 % BHA - z kwasami
Kupujac jakiekolwiek toniki, zele kremy, szukaj by w skladzie bylo jak najwiecej extractow, skladniki te koncza sie zawsze nazwa 'EXTRACT', sa one najbardziej bogate w naturalne skladniki i wiele z tanszych firm na Polskim rynku takie produkty oferuje



Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Jestem początkująca tutaj i mam pytanie, czy mogę tego tak używać:

Rano:
Oriflame- Oczyszczająco-tonizujący żel Tea Tree

AQUA, GLYCERIN, SORBITOL, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, SODIUM CITRATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, PARFUM, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, PROPYLPARABEN, LIMONENE, ETHYLPARABEN, SODIUM CHLORIDE, CI 42090, CI 19140

Tonik:
Oriflame- Odświeżający tonik Balance

AQUA, ALCOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, MENTHYL PCA, PARFUM, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, SALIX NIGRA, ETHYLPARABEN, BETULA ALBA, SODIUM C8-16 ISOALKYLSUCCINYL LACTOGLOBULIN SULFONATE, CI 19140, CI 42090

Krem:
Oriflame Fluid Optimals Hydra Energy

AQUA, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, DIMETHICONE, ISOHEXADECANE, BUTYLENE GLYCOL, ARACHIDYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLATE-13, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS OIL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM CITRATE, SODIUM PCA, UREA, POLYISOBUTENE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, DIMETHICONOL, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, TREHALOSE, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, SORBITAN TRISTEARATE, SODIUM HYALURONATE, POLYQUATERNIUM-51, PHENOXYETHANOL, COPPER ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, CI 42090
(z tego co czytałam niezly)

Krem z filtrami:
Oriflame Fluid ochronny na dzień SPF 30

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, PARFUM, METHYLPARABEN, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLPARABEN, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, CERAMIDE 3, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, BHT, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, CERAMIDE 1
(ale z tego co o nim czytałam jest ok, ale nie wiem jak w komplecie z resztą)

na to makijaz.
Wieczorem to samo za wyjątkiem kremu- Lysanel Active... ale omijam skrzydełka nosa, tam jest maly problem z nczynkami. Trochę piecze, wcześniej miałam Avene Cleanance K ale się wałkował strasznie, może jednak wrócę do niego, Lysanel wydaje mi się odrobine za zagresywny.

Co Wy na to?
Może polecicie coś innego? Mam cere ze skłonnością do wyprysków, przebarwień, zakórniki, w strefie T swieci sie po kilku godzinach cokolwiek bym nie robiła (właśnie przeczytalam o skrobii, muszę zakupić ), na policzkach przy nosie też, a reszta policzkow jest ok.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 13:19   #1244
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny pomozcie mi prosze wybrac lepsza opcje kuracji

Obecnie moj plan pielegnacji na noc przeciw niedoskonalosciom, przebarwieniom, rozszerzonym porom i zmarszczkom wyglada tak:
1 noc - Effaclar
2 noc - Acne derm
3 noc - Diroseal
...i tak w kolko. Stosuje kuracje od prawie 2miesiecy, wprowadzalam preparaty kolejno, na poczatku rzadziej, na przemian z nawilzaczami ale nie zaobserwowalam zadnych skutkow ubocznych (oprocz poprawy cery) i zaczelam je stosowac bez zadnych przerw bo jak na razie filtr na dzien nawilza mnie wystarczajaco. A moje pytanie to czy nie lepiej byloby stosowac tak:
1 Effaclar
1 Effaclar
3 Acne
4 Acne
5 Diroseal
6 Diroseal
7 i tu przypuszczam przyda sie zapobiegawczo nawilzacz nawet jak bedzie OK

Poza tym zastanawiam sie nad Effaclarem bo jezeli moja skora tak dobrze znosi te kwasy i retinoidy a Eff z tego co wiem jest z tego najslabszy czy nie zrezygnowac z niego na rzecz czestszego stosowania Acne i Dirosealu, ewentualnie dorzucic maseczke aspirynowa.

Bede wdzieczna za rady
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 14:38   #1245
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomozcie mi prosze wybrac lepsza opcje kuracji

Obecnie moj plan pielegnacji na noc przeciw niedoskonalosciom, przebarwieniom, rozszerzonym porom i zmarszczkom wyglada tak:
1 noc - Effaclar
2 noc - Acne derm
3 noc - Diroseal
...i tak w kolko. Stosuje kuracje od prawie 2miesiecy, wprowadzalam preparaty kolejno, na poczatku rzadziej, na przemian z nawilzaczami ale nie zaobserwowalam zadnych skutkow ubocznych (oprocz poprawy cery) i zaczelam je stosowac bez zadnych przerw bo jak na razie filtr na dzien nawilza mnie wystarczajaco. A moje pytanie to czy nie lepiej byloby stosowac tak:
1 Effaclar
1 Effaclar
3 Acne
4 Acne
5 Diroseal
6 Diroseal
7 i tu przypuszczam przyda sie zapobiegawczo nawilzacz nawet jak bedzie OK

Poza tym zastanawiam sie nad Effaclarem bo jezeli moja skora tak dobrze znosi te kwasy i retinoidy a Eff z tego co wiem jest z tego najslabszy czy nie zrezygnowac z niego na rzecz czestszego stosowania Acne i Dirosealu, ewentualnie dorzucic maseczke aspirynowa.

Bede wdzieczna za rady
UHm ciezkie pytanie zrob test tygodniowy, wylaczajac effaclar i zobacz jak cera bedzie to tolerowac, musisz poprostu testowac na sobie jaki program pielegnacji bedzie jej sluzyl
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 17:34   #1246
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki, Marea! Czytałam wsłasnie o amseczce aspirynowej i muszę ją jak najszybciej wypróbować. Jedynie żelu do twarzy nie zmienie, jest rewelacyjny, chyba najlepszy z wszystkich które miałam, w ogóle nie wysusza i buzia jest śliczna po nim. Reszty poszukam jak najszybciej

Jeszcze jedno pytanie. Który filtr na twarz jest najlepszy w mojej sytuacji? Wysoki ze względu na kwasy. Ale której firmy najlepiej nada się pod makijaż? Czytałam co prawda o fotostabilnych itd ale nie znalazłam opinii który, drogie Wizażanki, moge używać pod podkłady do cery tłustej/mieszanej.

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie podobaja mi sie te kosmetyki z Oriflamu, oparte na samych szcztucznych skladnikach, zqadnych wyciagow rolsinnych, zel myjacy moze wysuszac, tonik zapychac i tworzyc zaskorniki, reszta kremow rowniez, a z tego co wiem kremy z filtrami z oriflamu nie sa skuteczne

Do mycia buzki cos delikatnego bez Sodium Laureth Sulfate w skladzie, ten skladnik wysusza buzie....fajne sa kosmetyki Pharmaerisa, np seria T do skory tradzikowej, zel myjacy wyglada b ciekawie, fajny jest tez zel baby dream z rossmanna dla dzieci, dobrze oczyszcza i nie wysusza
Mozesz kupic effaclar K na problematyczne strefy, robic maseczke apirynowa http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607, maseczki z glinki dobrze oczyszczaja cere
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 20:37   #1247
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
CO lepsze?

Do trądzikowej cery:
Iwostin Purritin
Avene clenance
Bioderma Sebium
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 23:40   #1248
veramm1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam. Jestem nowicjuszką i bardzo potrzebuje pomocy. Analizuje program leczenia tradziku polekowego który wybrała mi dermatolog i jestem zdezorientowana. W innym wątku juz szukałam informacji o acne derm gdyż tego mam używać rano na zmiane z effaclar h i a-derma avoine rhealba. Na noc fucidin, aknemycin i effaclar k na zmiane (podobno żeby sie skóra nieuodporniła) Punktowo cały czas effaclar a.i. Do mycia twarzy effaclar żel .Dermatolog nic nie mówiła o filtrach(po przeglądniu wizazu wiem juz ze to bardzo istotne) i zaleciła stosowanie fluidu na te kremy które mam używać rano. Powiem szczerze, że im więcej czytam tym bardziej jestem zdezorientowana: co i jak dokładnie robić
Bardzo proszę o pomoc bo coś mi się wydaje, że mogłam popełnić wiele będów
veramm1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 10:38   #1249
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie
Mam 16 lat i już podniszczyłam sobie cerę W wieku 13 lat, gdy zaczęły pojawiać się u mnie sporadycznie pryszcze, zaczęłam kupować różniste serie dla nastolatek. Niestety, jak wiadomo większość z nich zapycha, wysusza i ogólnie działa na . Jak jednak brnęłam w zaparte z tymi kosmetykami. Dopiero niedawno ''odkrywając'' Wizaż zobaczyłam ile błędów zrobiłam, stosując tak wcześnie i tyle tych kosmetyków Dzisiaj mam cerę mieszaną, obsianą w strefie T i na policzkach przy nosie zaskórnikami, niedostatecznie nawilżoną, z kilkoma pryszczami, bez jednolitego koloru. Chciabym ją jakoś podratować

Trochę czytałam i ustaliłam sobie taką pielęgnację:

Rano:
Oceanic, AA Young, Antybakteryjny żel do mycia twarzy
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Polyglucose, Cocamide DEA, Echinacea Purpurea Extract, Panthenol, Propylene Glycol, Triclosan, Allantoin, Disodium EDTA, Methyldibromo Glutaronitrille and Phenoxyethanol, Parfum
Orion Pharma, Humektan (krem nawilżający)
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

Wieczór:
Oceanic, AA Young, Antybakteryjny żel do mycia twarzy
Oceanic, AA Young, Tonik antybakteryjny
Skład: aqua, glycerin, niacinamide and yeast extract and aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, thymus vulgaris (thyme) extract and ichthammol and thyme oil and salicylic acid, poloxamer 188, peg-12 dimethicone, panthenol, propylene glycol, echinacea angustifolia (coneflower) extract, allantoin, ppg-26 buteth, peg-40 hydrogenated castor oil, phennoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, tetrasodium edta, citric acid, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny 'Intensywna pielęgnacja'
Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

To chyba tyle. Szukam jeszcze jakiś fajnych chusteczek antybakteryjnych, do przetarcia twarzy w ciągu dnia, czegoś punktowego, na niespodzianki, peelingu i maseczki (obecnie Ziaja Tin Tin, ale jakoś w 100% mi nie odpowiadają)

Dodam jeszcze, że nie stosuje podkładu, pudru ani nawet korektora, bo każde z nich strasznie mnie zapycha. Jesli znacie jakiś fajny korektor, napiszcie.

Z góry Wam bardzo dziekuję za znalizowanie mojej pielęgnacji i rady jej dotyczące

Pozdrawiam Gosia


gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 12:05   #1250
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja również z tych początkujących i prosiłabym o ocenę

Cerę mam mieszaną ze wszystkim co się tylko da, mocno zanieczyszczone i nierówne czoło nos i broda, teraz doszły i skronie. Policzki, szczególnie szczyty wrażliwe, rozszerzone naczynka na nich i wokół nosa, dodatkowo przed okresem wypryski, kiedy typowo ropne, teraz podskórne, brak równomiernego kolorytu. Czyli wszystkie nieszczęścia w jednym

Plan doprowadzenia mojej skóry do ładu jest następujący:

RANO:
Ziaja, Calma HLC, Żel myjący z wapniem,
pod filtr Vichy, Capital Soleil Fluide SPF60/PPD20 idzie Koncentrat wzmacniający naczynka z witaminą K 3% Farmony
Skrobia na twarz, trochę korektora i na uczelnię

WIECZÓR:
Ten sam żel do mycia twarzy, osuszam twarz i nakładam Diacneal, na czoło, nos i brodę, na policzki idzie Calma HLC, Krem nawilżający, który nakładam również na resztę twarzy, ale dopiero po jakiejś godzinie od nałożenia Diacnealu

RAZ W TYGODNIU:
Peeling Dax Cosmetics z bambusem do twarzy wrażliwej i następnie Deep Cleansing Emergency od Clinique.

Czy robię coś nie tak czegoś za mało, zbyt często stosowane??
Dodam tylko, ze moja skóra dobrze reaguje na Diacneal, ale jeśli widzę, że zaczyna się zbyt mocno przesuszać, co drugą noc w tygodniu zastępuję go Humektanem lub kremem nawilżającym z Calmy.


Z góry pięknie dziękuję za analizę i wskazanie błędów
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 12:45   #1251
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja też proszę o pomoc w doborze odpowiednich dla mnie kosmetyków. Mam cerę trądzikową. Obecnie mam na twarzy 3 wypryski(rozdrapałam) oraz przebarwienia, zaskórniki grudki, no i dwie gulki pod skórą. Postanowiłam kupić serię Bioderma: żel do mycia twarzy, żel złuszczający, krem nei wiem na który się zdecydować k2 czy akn czy może matujący, a no noc mam jeszcze isotrexin od dermatologa. Do tego może jeszcze maseczka z zielonej glinki. Co sądzicie o tym zestawie?
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:33   #1252
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wygladaja te produkty ktore wbralas b dobrze, maja duzo wyciagow szczegolnie te od Oceanica, jedynie do zelu myjacego bym sie przyczepila, bo zawiera na drugim miejscu Sodium Laureth Sulfate, skladnik ktory moze podrazniac i wysuszac, on sprawia ze zele czy szampony sie obficie pienia...proponuje ci rozejzec ci sie za zelem myjacym bez tego skladnika np: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16140
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8066 oraz wiele innych np Rossmann Baby Dream zel dla dzieci, tez wiele osob poleca. Mozesz rowniez robic sobie maseczki z glinki zielonej, swietnie oczyszczaja cere, maseczke aspirynowa, poszukaj watku...mozesz kupic effaclar K, i stosowac co kilka dni

Cytat:
Napisane przez gosia140 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 16 lat i już podniszczyłam sobie cerę W wieku 13 lat, gdy zaczęły pojawiać się u mnie sporadycznie pryszcze, zaczęłam kupować różniste serie dla nastolatek. Niestety, jak wiadomo większość z nich zapycha, wysusza i ogólnie działa na . Jak jednak brnęłam w zaparte z tymi kosmetykami. Dopiero niedawno ''odkrywając'' Wizaż zobaczyłam ile błędów zrobiłam, stosując tak wcześnie i tyle tych kosmetyków Dzisiaj mam cerę mieszaną, obsianą w strefie T i na policzkach przy nosie zaskórnikami, niedostatecznie nawilżoną, z kilkoma pryszczami, bez jednolitego koloru. Chciabym ją jakoś podratować

Trochę czytałam i ustaliłam sobie taką pielęgnację:

Rano:
Oceanic, AA Young, Antybakteryjny żel do mycia twarzy
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Polyglucose, Cocamide DEA, Echinacea Purpurea Extract, Panthenol, Propylene Glycol, Triclosan, Allantoin, Disodium EDTA, Methyldibromo Glutaronitrille and Phenoxyethanol, Parfum
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:37   #1253
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja nie mam zastrzezen

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Ja również z tych początkujących i prosiłabym o ocenę

Cerę mam mieszaną ze wszystkim co się tylko da, mocno zanieczyszczone i nierówne czoło nos i broda, teraz doszły i skronie. Policzki, szczególnie szczyty wrażliwe, rozszerzone naczynka na nich i wokół nosa, dodatkowo przed okresem wypryski, kiedy typowo ropne, teraz podskórne, brak równomiernego kolorytu. Czyli wszystkie nieszczęścia w jednym

Plan doprowadzenia mojej skóry do ładu jest następujący:

RANO:
Ziaja, Calma HLC, Żel myjący z wapniem,
pod filtr Vichy, Capital Soleil Fluide SPF60/PPD20 idzie Koncentrat wzmacniający naczynka z witaminą K 3% Farmony
Skrobia na twarz, trochę korektora i na uczelnię

WIECZÓR:
Ten sam żel do mycia twarzy, osuszam twarz i nakładam Diacneal, na czoło, nos i brodę, na policzki idzie Calma HLC, Krem nawilżający, który nakładam również na resztę twarzy, ale dopiero po jakiejś godzinie od nałożenia Diacnealu

RAZ W TYGODNIU:
Peeling Dax Cosmetics z bambusem do twarzy wrażliwej i następnie Deep Cleansing Emergency od Clinique.

Czy robię coś nie tak czegoś za mało, zbyt często stosowane??
Dodam tylko, ze moja skóra dobrze reaguje na Diacneal, ale jeśli widzę, że zaczyna się zbyt mocno przesuszać, co drugą noc w tygodniu zastępuję go Humektanem lub kremem nawilżającym z Calmy.

Z góry pięknie dziękuję za analizę i wskazanie błędów
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:50   #1254
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea dziękuję bardzo
A ten żel Fitomed to kupuje się w aptece???
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:53   #1255
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez veramm1981 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem nowicjuszką i bardzo potrzebuje pomocy. Analizuje program leczenia tradziku polekowego który wybrała mi dermatolog i jestem zdezorientowana. W innym wątku juz szukałam informacji o acne derm gdyż tego mam używać rano na zmiane z effaclar h i a-derma avoine rhealba. Na noc fucidin, aknemycin i effaclar k na zmiane (podobno żeby sie skóra nieuodporniła) Punktowo cały czas effaclar a.i. Do mycia twarzy effaclar żel .Dermatolog nic nie mówiła o filtrach(po przeglądniu wizazu wiem juz ze to bardzo istotne) i zaleciła stosowanie fluidu na te kremy które mam używać rano. Powiem szczerze, że im więcej czytam tym bardziej jestem zdezorientowana: co i jak dokładnie robić
Bardzo proszę o pomoc bo coś mi się wydaje, że mogłam popełnić wiele będów
Nie jestem lekarzem wiec nie bede podwazac jego kuracji, mysle ze warto byloby z nim skonsultowac uzywanie filtra, gdyz dal ci duzo tych wszytskich srodkow i szkoda byloby dodatkowym tresciwym filtrem zniweczyc oczyszczanie twarzy...generalnie srodki przez niego dane nie sa foto uczulajace ale musisz unikac opalania i dlugiego przebywania na zewn.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:54   #1256
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez gosia140 Pokaż wiadomość
Marea dziękuję bardzo
A ten żel Fitomed to kupuje się w aptece???
Najpewniej, poszukaj moze w internetowych aptekach
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 14:01   #1257
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Ja też proszę o pomoc w doborze odpowiednich dla mnie kosmetyków. Mam cerę trądzikową. Obecnie mam na twarzy 3 wypryski(rozdrapałam) oraz przebarwienia, zaskórniki grudki, no i dwie gulki pod skórą. Postanowiłam kupić serię Bioderma: żel do mycia twarzy, żel złuszczający, krem nei wiem na który się zdecydować k2 czy akn czy może matujący, a no noc mam jeszcze isotrexin od dermatologa. Do tego może jeszcze maseczka z zielonej glinki. Co sądzicie o tym zestawie?
Mozesz dolaczyc acne derm, pomoze walczyc z niedoskonalosciami..to na noc...
zel myjacy delikatny..poczytaj choc posty wyzej i zerknij co poleca sie innym osobom

dobierajac kosmetyki nie musisz kupowac z danej serii calej pielegnacji bo nie wszytskie sa rowniez dobre niestety..z biodermy wiec ze dobry jest plyn micelarny Sensibo, ten krem K2, jest b tresciwy i obawiam sie ze moze przyczynic sie do zapchania porow, lepiej juz wyglada ten akn
Maseczka z zielonej glinki jak najbardziej, peeling enzymatyczny rowniez bedzie pomocny..np ten http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html

Przedewszytskim powtorze sie znowu w kuracji tradzikowej wazna jest cierpliwosc, nawet jesli poczatkowo stan skory sie pogarsza, konsekwencja i minimalizm kosmetyczny..im mniej tym lepiej i najwazniejsze unikaj opalania i wysiadywania na sloneczku
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 15:45   #1258
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

no to teraz ja mam pytanie - czy w momencie gdy nie mam problemow z cera to jest sens stosowania kwasów czy retinoidów?? czy nie pogorsze sobie tylko cery??
czytam i czytam wizaz i juz wprowadzilam spore zmiany i widze efekty i jestem naprawde zadowolona
U mnie wyglada to tak:
do mycia zel babydream, do demakijazu micele bioderma, koncówka zelu do mycia twarzy olay 7 effect (juz mysle nad kupnek czegos aptecznego)
rano: redermic, potem filtr klorane
noc: krem Iwostin z wit c i e + krem co sie jeszcze ostał pod oczy Lancome Absolute Yeux
Niby wydaje mi sie to mało w porównaniu co stosuja inne wizazanki, ale moja cera wyglada naprawde ok, mam 28 lat, skóre raczej sucha (po przepisowej ilosci filtra w koncu dobrze nawilozna i odzywianą) delikatne zaskórniaki na nosie
dodac to tego cos jeszcze?? cos przeciwzmarszczkowego??
aha i mam jeszcze jedno pytanko: czym glownie roznia sie retionoidy i kwasy??
ps - Marea naprawde jestes wielka
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 15:57   #1259
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Również poproszę o ocenę pielęgnacji.

Typ cery: wcześniej tłusta, teraz odwodniona, problem z zaskórnikami i wyskakującymi bolesnymi "niespodziankami", blizny po trądziku

Na dzień: serum 8% Flavo C, Active C XL (naprzemiennie) i filtr (najczęściej Avene SPF 50+, w tej chwili Iwostin Selecrin SPF 50+), a na to skrobia + puder jedwabny Hauschki. Do demakijażu płyn micelarny Avene, a póżniej Avene HOL.

Na noc: Effaclar K, Diacneal, Avene HOL (naprzemiennie) oraz wit. E co trzecią noc pod oczy (wtedy, gdy na twarz używam HOL).

Zastanawiam się także nad wprowadzeniem Atre-dermu, ale trochę się tego obawiam (ok. rok temu używałam Atre-dermu o najniższym stężeniu, a i tak po każdym użyciu bardzo łuszczyła mi się skóra na całej twarzy). Mam 24 lata i jak najskuteczniej chciałabym się chronić przed zmarszczkami, szczególnie w okolicach oczu.
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 16:04   #1260
veramm1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea bardzo dziękuję za niezastąpioną radę, za niecałe dwa tygodnie mam wizytę kontrolną i wówczas dopytam sie jakiego filtra używać. A czy effaclar k używać zamiennie z tymi pozostałymi kremami na noc?Czy np kilka dni pod rząd i póżniej pozostałe przez kilka kolejnych?
veramm1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.