Potrzebuję pomocy w odchudzaniu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-27, 12:58   #1
mimichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 13
GG do mimichi Send a message via Skype™ to mimichi
Unhappy

Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!


Cześć,


Wiem, że podobnych wątków jest miliony na tym forum i zaraz będziecie się bulwersować i kazać mi użyć wyszukiwarki, ale ja potrzebuję indywidualnej pomocy w odchudzaniu, a nie wzorowania się na czyichś przykładach.
Jeśli jest na forum osoba, która podjęłaby się zaproponowania mi jakiegoś zdrowego planu odżywiania i podała skuteczne ćwiczenia (które jej pomogły), to bardzo proszę, żeby się odezwała i pomogła mi w miarę możliwości. Dobrze by było, żeby taka osoba znała się na rzeczy.

Mój wzrost - 158cm
Waga - 56-57kg

Ostatnio moje koło ratunkowe zaczęło się powiększać, nie wygląda to zbyt ładnie. Tyłka i nóg nie mogę wcisnąć w spodnie, a o mierzeniu kozaków nie chcę nawet słyszeć, bo wiem, że nie dopnę się w łydkach ;( Na ramionach też zrobiły mi się skrzydełka
Chciałabym pozbyć się tłuszczyku i mieć ładne, zgrabne, jędrne ciało.

Pomoże mi ktoś?

Edytowane przez mimichi
Czas edycji: 2010-10-27 o 13:00
mimichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:07   #2
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Witam
podaj swój jadłospis.
a Spróbuje napisać gdzie są błędy.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:16   #3
mimichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 13
GG do mimichi Send a message via Skype™ to mimichi
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Nie mam ustalonego żadnego jadłospisu. Jem to, na co aktualnie mam ochotę.
W przybliżeniu wygląda to tak:

Śniadanie :
dwie kromki brązowego chleba z masełkiem light, pomidorek, szyneczka, lub ogórek

Obiad:
ziemniaczki, fasolka szparagowa lub kalafior, pierś z kurczaka lub kiełbaska lub mielone

Kolacja:
Zazwyczaj jakiś jogurcik albo owoc, jak jestem bardziej głodna to jakaś kanapka.


Piję mało. Na pewno nie wypijam 2 litrów dziennie, chociaż teraz, kiedy robi się coraz zimniej piję więcej ciepłych napoi.

Nie jem słodyczy, chyba że na prawdę mam ochotę, to wezmę kostkę czekolady czy jakieś ciastko.

Tyle.
mimichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:24   #4
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

ogólnie, chciałbym wytłumaczyć dokładnie dlaczego bede pisał co jest źle ale nie mam zbytnio czasu.
Ja, wywaliłbym całkowicie chleby, jogurciki, chyba że są naturalne i nie wersje light, to można sobie pozwolić od czasu do czasu....
szyneczke zastąp jakimś prawdziwym mięskiem, a masło ma być full fat a nie light.
Postaraj sie oddzielać posiłki mięsne z warzywnymi, można dodać do mięska coś do smaku, jakies warzywko np. do smaku ale nie za wiele.
Mięsko różno rodne, nie tylko pierś z indyka czy kuraka...
Nie tylko od słodyczy się tyje, ogólnie o weglowodanów sie tyje...
Z tym piciem się nie przejmuj za bardzo bo jest powiedziane żeby przyjmować ok 2 L dziennie a nie tylko pić, jak policzysz zawartość wody w produktach które spożywasz bedziesz miała sporo wody.
WIeczorem napiszę wiecej. Pozdrawiam

Edytowane przez Edo_ergo_sum
Czas edycji: 2010-10-27 o 13:29
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:34   #5
mimichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 13
GG do mimichi Send a message via Skype™ to mimichi
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Dzięki za rady. Czekam na kolejne.


Może ktoś inny ma coś do powiedzenia?
mimichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:47   #6
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Hej
Moim zdaniem powinnaś wprowadzić 5 posiłków, 3 to za mało, bo metabolizm Ci spowalnia. Nie wyrzucaj chleba ciemnego- na śniadanie 2 kromki - ok., na drugie zjedz jakiś owoc np. z jogurtem naturalnym; obiad: chude mięso/ryby, fura warzyw, możesz też dodać jakieś węgle złożone (ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, kasze), ziemniaków bym unikała, ale 2 sztuki od czasu do czasu na obiad nie zaszkodzą na podwieczorek jakiś serek homogenizowany naturalny/ serek wiejski+ jakieś tłuszcze (pestki dyni, słonecznika, migdały, orzechy włoskie-kilka sztuk), kolacja- najlepiej czyste białko, lub białko+warzywa, czyli ryby, jajka, twaróg, serki wiejskie.
Na śniadanie możesz też sobie robić owsiankę- nieźle zapycha
Pij jak najwięcej wody, a jak Ci nie wchodzi, to może herbatki owocowe?
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 14:17   #7
mimichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 13
GG do mimichi Send a message via Skype™ to mimichi
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
Hej
Moim zdaniem powinnaś wprowadzić 5 posiłków, 3 to za mało, bo metabolizm Ci spowalnia. Nie wyrzucaj chleba ciemnego- na śniadanie 2 kromki - ok., na drugie zjedz jakiś owoc np. z jogurtem naturalnym; obiad: chude mięso/ryby, fura warzyw, możesz też dodać jakieś węgle złożone (ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, kasze), ziemniaków bym unikała, ale 2 sztuki od czasu do czasu na obiad nie zaszkodzą na podwieczorek jakiś serek homogenizowany naturalny/ serek wiejski+ jakieś tłuszcze (pestki dyni, słonecznika, migdały, orzechy włoskie-kilka sztuk), kolacja- najlepiej czyste białko, lub białko+warzywa, czyli ryby, jajka, twaróg, serki wiejskie.
Na śniadanie możesz też sobie robić owsiankę- nieźle zapycha
Pij jak najwięcej wody, a jak Ci nie wchodzi, to może herbatki owocowe?



Ok. Postaram się przerzucić na pięć posiłków dziennie. A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć mniej-więcej w jakich godzinach najlepiej spożywać te posiłki?
Woda mi wchodzi, tylko po prostu jakoś nie odczuwam potrzeby picia aż tyle i zapominam o tym :P Cherbatki owocowe teraz piję na okrągło więc zwiększyła się ilość przyjmowanych płynów :P Do wody też przywykłam chociaż dawniej nienawidziłam jej pić.

I co do ćwiczeń nie masz może jakichś propozycji?
mimichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 15:49   #8
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Godziny posiłków musisz sobie ustalić sama- tak żeby Ci pasowało śniadanie najlepiej od razu po przebudzeniu, lub niedługo po później co 2,5-3 godziny sobie rozłóż kolacja 2-2 godziny przed snem

A co ćwiczeń to ja z tych leniwych więc robię podstawowe- brzuszki, 8 min abs (wpisz sobie w youtube-wyskoczy Ci kilka rodzajów: na nogi, brzuch etc.) nożyce, skłony, przysiady, podnoszenie nóg i skakanka
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:01   #9
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
nożyce

Jeśli można spytać- w jaki sposób wykonujesz to ćwiczenie?

PS. cześć Edo
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:19   #10
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Jeśli można spytać- w jaki sposób wykonujesz to ćwiczenie?

PS. cześć Edo
Ale jak w jaki sposób? pionowe i poziome, machasz nogami, ręce pod tyłkiem nie wiem jak to inaczej opisać
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:32   #11
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
Ale jak w jaki sposób? pionowe i poziome, machasz nogami, ręce pod tyłkiem nie wiem jak to inaczej opisać

1) w leżeniu na plecach z nogami prostymi w kolanach, uniesionymi z 15 cm nad podłożem
2) w leżeniu na plecach z nogami prostymi w kolanach, zgiętymi w biodrach do kąta 90 stopni (czyli pionowo)
3) w leżeniu na brzuchu
4) na boku, podpierasz się na łokciu i obie nogi unosisz nad podłogę

Dlaczego pytam? Opcja numer 1- jeśli nie masz zdrowego kręgosłupa (Ty może masz, ale nie wiemy tego o autorce wątku) to pod żadnym pozorem nie wolno robić tego ćwiczenia. Bardzo obciąża część lędźwiową. Generalnie można człowiekowi zrobić krzywdę i z pracy wylecieć. Ćwiczenie ryzykowne i od dawna nie stosowane ani nie polecane na zachodzie przez fachowców. Niestety przez wuefistów starej daty w szkołach w Polsce tak :/
(Co innego jedna noga- można podnosić prostą, a jak obie razem to tylko zgięte w kolanach).

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2010-10-27 o 16:39
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 16:47   #12
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Yyyy.. to ja chyba właśnie robię opcję 1 i 2 ale raczej problemów z kręgosłupem nie mam... ale mi to pomaga wyszczuplić nogi, naprawdę widać różnicę... nie wiem jak autorka wątku...
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 17:02   #13
mimichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 13
GG do mimichi Send a message via Skype™ to mimichi
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Nie mam problemów z kręgosłupem
Co do nożyc, zawsze strasznie męczyłam się z ich wykonaniem. Nie wiem czy problem tkwił w złej pozycji czy po prostu mam aż tak słabą kondycję, że po jednym "cięciu" wymiękałam.

Dziękuję wam za rady Bez krępacji, możecie się bardziej rozpisywać ;D
mimichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 17:13   #14
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
Yyyy.. to ja chyba właśnie robię opcję 1 i 2 ale raczej problemów z kręgosłupem nie mam... ale mi to pomaga wyszczuplić nogi, naprawdę widać różnicę... nie wiem jak autorka wątku...
Jak masz zdrowy kręgosłup to w porządku. Chciałam napisać tylko ostrzeżenie-komentarz do tego ćwiczenia, bo jednak gdy trzeba wybrać między szczupłymi nogami a zdrowym kręgosłupem to myślę, że wybór jest prosty. Chociaż wybierać nie trzeba, bo nie jest to jedyne ćwiczenie
Wiedzę czerpię z: "Kręgosłup w stresie" dr n. wf Andrzeja Rakowskiego- specjalisty w zakresie terapii kręgosłupa, oraz z kursów jakie ten pan organizuje

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2010-10-27 o 17:22
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 18:50   #15
mimichi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 13
GG do mimichi Send a message via Skype™ to mimichi
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Będę to miała na uwadze
A może masz do polecenia jakieś dobre i bezpieczne ćwiczenia?
mimichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 23:06   #16
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Wiem że moje opinie są kontrowersyjne ale opieram sie na sprawdzonej wiedzy, i zawszę bedę wałkował żeby bazować na naturalnych produktach, i nie przedtworzonych produktach, że produkt został wyprodukowany z naturalnych sub. czy tam rzeczy to nie znaczy że produkt jest naturalny.
Produkty typu jogurciki, serki homo itd są dalekie od naturalnych... samo robione kefiry sery masło itd z dobrych źródeł są naturalne i są ok, ale kazeina jest dlugo trawiona, podpuszczka spowalnia procesy trawienia by np. mleko pozostawało w brzuchu oseska by wchłanianie było jak najlepsze.
Umiejętność trawienia kazeiny(produktów mlecznych) w życiu dorosłym jest dosyć nową zmianą genetyczną.
Tłumaczenie na forum jest dosyć trudne, chciałbym wiele napisać a jestem ograniczony w przekazie:/...
Trzeba pamiętać że jesteśmy ludźmi, i nie zostaliśmy stworzeni do jedzenia taki rzeczy jak sie dziś w większości je..
Chcecie schudnąć efektywnie, to trzeba przestawić metabolizm na spalanie tłuszczy.

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Ps. Witam Cie Księżniczko
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 23:15   #17
agaaa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 19
Cool Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Jak masz zdrowy kręgosłup to w porządku. Chciałam napisać tylko ostrzeżenie-komentarz do tego ćwiczenia, bo jednak gdy trzeba wybrać między szczupłymi nogami a zdrowym kręgosłupem to myślę, że wybór jest prosty. Chociaż wybierać nie trzeba, bo nie jest to jedyne ćwiczenie
Wiedzę czerpię z: "Kręgosłup w stresie" dr n. wf Andrzeja Rakowskiego- specjalisty w zakresie terapii kręgosłupa, oraz z kursów jakie ten pan organizuje

Bardzo dobrze,że napisałaś takie ostrzeżenie.Ja zapisałam się na fitness i niestety po miesiącu tak mi siadł kręgosłup ,że byłam kierowana na operację,wybrałam mnóstwo zastrzyków i na razie na operację nie pójdę.Oczywiście gdybym wiedziała,wcześniej,że ćwiczenia mogą też zaszkodzić to bym później nie cierpiała.
Także fajnie,że jest taka mądra dziewczyna na forum

Tylko ja nadal się zastanawiam jak tu zgubić oponę i udźce
agaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 09:12   #18
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Spróbuj jesc 20g węglowodanów na dzień przez 2 tyg i zobacz czy działa.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:14   #19
Feminka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 70
Dot.: Potrzebuję pomocy w odchudzaniu!

Też jestem za spozywaniem naturalnych produktów nie wersji light. Szczerze nie chodzi o kalorie tak do końca- wcale nie znaczy, że jak zjesz mniej kalorii to więcej schudzniesz. Na pewno nie... Jedząc 1000 kcal możesz schudnąć 1kg i jedząc 1300kcal też mozesz schudnąc 1kg. Sprawdzilam na sobie. po prostu organizm jest na tyle inteligentny, ze radzi sobie z niedobormai i drastycznymi ograniczeniami jak najlepiej może. Lepiej więc zastosować zmiany nawyków zamiast ograniczeń (zmień to co możesz na lepsze, a to co złe wyrzuć) i wprowadzić aktywność fizyczną! Dopiero jak takie zmiany nie zadziałają można zaczać wprowadzać ograniczenia pokarmowe.
Już tyle na sobie wypróbowałam... Że wiem, że lepiej nie zaczynać liczyć kalorii dopóki nie trzeba.
Feminka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.