Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-25, 11:56   #1
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Question

Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie


Witam,
Zacznę od tego ,że do studiowania jeszcze trochę czasu mi pozostało bo póki co jestem w I LO ,ale zastanawiam się nad swoją przyszłością.Wiem ,że może jeszcze zdąży mi się 100 razy odmienić odnośnie kierunku studiów Myślałam o tym aby w przyszłości zostać nauczycielką geografii i studiować geografię nauczycielską na UŁ .Jednak nie wiem ,czy po studiach geograficznych studia II stopnia mogłabym podjąć ,np: na wydziale filologicznym i studiować przypuśćmy filologię polską? Czy coś takiego jest w ogóle możliwe?
__________________
Pozdrawiam , Ola
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 12:02   #2
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Podlaczam sie do pytania poniewaz jestem na 2 roku Turystyki i rekreacji a na magisterke chcialabym isc na zupelnie cos innego. Nie mam mozliwosci pojscia na dwa kierunki
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 12:19   #3
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

W teorii- system boloński (czyli podział na 3+2 = licencjat + magisterka) właśnie po to został wymyśliony. W praktyce - różnie to jest. Trzeba prześledzić warunki rekrutacyjne na dany kierunek magisterski. Z moich obserwacji wynika, że po np. 3 latach polonistyki nie ma możliwości studiowania matematyki. Trzeba wtedy uzupełniać jakieś potężne różnica programowe, może być test wstępny z pierwszych 3 lat studiów itp. Magisterka jest kontynuacją studiów 3-letnich. nawet jeśli udałoby się dostać to przecież nie ma to sensu. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby studiować zupełnie inny kierunek nie od początku - to tak jakby wskoczyć od razu na 4 rok studiów.

Aczkolwiek - jest możliwość (i to całkiem realna) studiów 2-stopnia (magisterskich) na kierunku pokrewnym. Powiedzmy, przez 3 lata studiowałaś geografię nauczycielską, a na magisterkę chcesz pójść na... nie wiem, gospodarkę przestrzenną czy jakiś inny odłam nauk geograficznych (nie znam się na tym zupełnie). Wtedy zapewne da się dostać tylko trzeba będzie coś uzupełnić - ale powinno być to do ogarnięcia. Nie to, co nadrobienie 3 lat matematyki na przykład.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 12:22   #4
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Myślałam jeszcze o tym aby licencjat zrobić w systemie stacjonarnym z geografii nauczycielskiej ,a później zaocznie przypuśćmy już tą filologię polską ,ale nie wiem czy da się w ten sposób.
__________________
Pozdrawiam , Ola
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:19   #5
mantas
Zakorzenienie
 
Avatar mantas
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 612
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

to raczej nierealne.
nie można sobie zrobić 3 lat np matmy i przenieść się na polski na magistra.
a różnice programowe ?
2 lata zamiast 5? nie ma takiej opcji.

w zaocznych/dziennych będzie to samo chyba, nie można robić czegoś zupełnie innego i w dwa lata uzyskać magisterkę z zupeeeeełnie innego przedmiotu.


dopiszę, że nie jestem tego pewna na 100%, ale jest to dla mnie rzecz NIEMOŻLIWA.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------


biorąc po uwagę, że masz dopiero 16 lat, w ciągu 3 lat sporo może się zmienić, wieć się nie nakrękacj, tylko spokojnie poczekaj, aż pryjdie nie ciebie czas

może cos takiego będzie możliwe za jakieś 6 lat, gdy będiesz kończyć licencjat

kto to wie?
mantas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:35   #6
emza
Rozeznanie
 
Avatar emza
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 502
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

ja zrobilam licencjat z kosmetologii na akademii medycznej, a na mgr ide na technologie chemiczna na politechnike. zawsze przy rekrutacji na mgr uczelnia podaje kierunki pokrewne.
__________________
Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego


Licencjonowana Kosmetolog


Studia magisterskie:

1. Kosmetologia PUM
2. technologia chemiczna ZUT
emza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 16:22   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

A co Ci po samym licencjacie z geografii? Nawet jeżeli w ciągu 3 lat na UŁ zrobisz uprawnienia pedagogiczne to będziesz mogła jedynie w podstawówkach i gimnazjach uczyć, a tam nie ma typowej geografii tylko przyroda, więc wymaga dodatkowego dokształcenia się. Bez sensu.
Zajmij się lepiej bieżącą nauką, bo idiotyczne jest zastanawianie się w 1 klasie liceum nad takimi sprawami. Masz jeszcze 2 lata do matury, nasz genialny rząd może pozmieniać różne rzeczy, a Tobie na pewno zmienią się preferencje jeśli chodzi o przyszłość

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2011-09-25 o 16:28
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 18:36   #8
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Wiem ,że jeszcze trochę czasu jest ,ale wolę być zorientowana w temacie. Z resztą wolę się zastanawiać od teraz niż nie martwić się i później podejmować decyzję o studiach ,,na szybko" w chwili kiedy trzeba zadeklarować przedmioty zdawane na maturze .
__________________
Pozdrawiam , Ola
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:41   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Dopiero się wrzesień kończy, jesteś od miesiąca w liceum, serio powinnaś sobie dać na wstrzymanie, bo z lekka przesadzasz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:46   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Tak się nie da.
Ale: robisz lic z geografii nauczycielskiej, idziesz uczyć, robisz mgr z czegoś tam (nowe zmiany wchodzą, do każdej szkoły/przedszkola mgr konieczny) i podyplomówkę z nauczania języka polskiego.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 12:10   #11
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zajmij się lepiej bieżącą nauką, bo idiotyczne jest zastanawianie się w 1 klasie liceum nad takimi sprawami. Masz jeszcze 2 lata do matury, nasz genialny rząd może pozmieniać różne rzeczy, a Tobie na pewno zmienią się preferencje jeśli chodzi o przyszłość
hmmm no właśnie nie jest to idiotyczne. idiotyczne jest to, że nikt uczniom gimnazjum nie mówi o istnieniu doradców zawodowych. a mogliby sobie choćby testy porobić, do jakiej pracy mogą mieć predyspozycje, pokazać perspektywy rozwoju.
później dużo jest osób, które idą na konkretny profil w liceum i w trzeciej klasie się budzą, że to nie jest chyba to... i woleliby coś innego. atmosfery nerwowości ani paniki dziewczyna nie wprowadza, dobrze, że myśli o przyszłości, może nie będzie później się martwić, ze jest rok w plecy, bo złe studia wybrała
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 12:58   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Idiotyczne to nie jest, bo lepiej skupić się od początku nauki na tych przedmiotach, które zdaje się na maturze/są potrzebne przy rekrutacji.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:29   #13
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

W sumie z tą podyplomówką z nauczania polskiego też niezły pomysł by był ,chociaż przeglądając oferty w okolicach Łodzi na taką nie trafiłam ( a może źle szukałam)
I mam jeszcze pytanie ,czy ktoś może się orientuje ,czy nauczyciele w liceum mają tytuły profesorów? :P Bo ogólnie słyszałam ,że w szkole średniej tak należy się do nich zwracać. W moim liceum tak nie jest ,a przynajmniej jeszcze nikt nikomu za to uwagi nie zwrócił ,ale z kolei w drugim liceum w moim mieście wręcz ,,wymuszają" na uczniach takie zwroty
__________________
Pozdrawiam , Ola

Edytowane przez TRUSKAFFKOVA
Czas edycji: 2011-09-26 o 17:40
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 19:07   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Nie mają, ale to tradycja od daaaaaawna

panie psorze ja to lubiłam, bo dawało poczucie że już się jest licealistą, nie podstawówkowiczem

A podyplomówek szukaj konkretnie pod nauczyciela, w wyższej szkole pedagogicznej choćby. Albo w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:22   #15
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Dziękuję bardzo za cenne wskazówki
__________________
Pozdrawiam , Ola
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:33   #16
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

sa kierunki ktore nie kształca w systemie 3+2 (prawo, psychologia etc) i tych wybrac nie mozesz.
te które kształcą3+2 kieruja sie kilkoma zasadami w zaleznosci od uczelni:
- musisz uzupełnić wskazane róznice programowe, ale masz na to 2 lata (przy wyrobieniu konkretnej liczby ects za przedmiot).
- czesto jest tez organizowany egzamin z wiedzy, jesli go zdasz mozesz byc zwolniona z uzupełniania róznic programowych. egzamin jest zawsze w wakacje.
- ustalone są kierunki pokrewne po których przyjmuja bez problemu
- nie jestem pewna ale chyba nie da sie wziac studiow inzynierskich po studiach licencjackich, w drugą strone mozna
-na wielu kierunkach migracja jest juz bardzo swobodna i nie trzeba nic uzupełniać.

powodzenia, i na takie rozwazania nigdy nie jest za wczesnie, jasne ze wiele moze sie zmienic ale lepiej przemyslec dziesiec razy niz pozniej zalowac

ps. jesli z geografi bedziesz robila specjalnosc nauczycielska to chyba z filologi polskiej nie bedziesz musiala robic podyplomowki, bierzesz wtedy przedmioty ktore sa wspolne dla specjalizacji nauczycielskich i przepisujesz z dziekanem (emisja głosu, psychologia etc) a przedmioty nauczycielskie z filologii dorabiasz w ciagu tych dwóch lat studiow magisterskich. tego nie jestem pewna.

Edytowane przez n_omi
Czas edycji: 2011-09-26 o 20:38
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 08:07   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Dokładnie, ja z czego innego robiłam lic, z innego mgr, w międzyczasie wpadły 2 podyplomówki i tym sposobem robiąc mgr wiele rzeczy przepisywałam. Ułatwienie ogromne, zwłaszcza gdy się pracuje i rodzinę ma

Jako ciekawostkę dodam, że na wsp twp jest kierunek na mgr uzupełniających "terapia pedagogiczna" - no i aż z babkami w dziekanacie się śmiałam, bo jak spojrzałyśmy na program, to... chodziłabym tylko na seminarium wszystko inne do przepisania. No, ale to przypadek, akurat tak mi się na studiach przedmioty dopasowały.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 15:11   #18
TRUSKAFFKOVA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Będę musiała sobie trochę poczytać na stronach uczelni . Jeszcze raz dziękuję za pomoc
__________________
Pozdrawiam , Ola
TRUSKAFFKOVA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 15:19   #19
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

To żeby nie zakładać nowego watku mam pytanie troszkę pokrewne. Czy po licencjacie mogę zmienić uczelnie, ale nie kierunek? Obecnie studiuję geografię na UŁ, za tydzień zaczynam 3 rok i mam takie ciche marzenie o wyprowadzce i kontynuowaniu nauki w innym miejscu
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 15:27   #20
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Jasne, że tak

Ja właśnie teraz tak robię. Studiowałam GP, zrobiłam licencjat. A na magisterkę idę na inną uczelnię, ale też na GP "
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 10:04   #21
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

Odświeżam wątek

Czy są tu jeszcze dziewczyny które zmieniły kierunek studiów po licencjacie?
Skończyłam ochronę środowiska na uniwersytecie jednakże nie chcę kontynuwać tych studiów, gdyż nawet stażu w zawodzie dostać nie mogę, nie mówiąc już o pracy. Chciałabym iśc na uczelnie ekonomiczną, tzn zdałam egzamin(z dość dobrym wynikiem nei chwaląc się) i dostałam się, nie wiem co teraz robić Na ochronie II stopnia miałabym praktycznie to samo co na I stopniu, wolałabym się jednak uczyć czegoś nowego, bardziej praktycznego, tylko nie wiem czy dam radę się utrzymać
No ale skoro mnie przyjęli..nie wiem już
Może któraś z Was zmieniła kierunek i może się wypowiedzieć na ten temat?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:10   #22
Eileen_Prince
Raczkowanie
 
Avatar Eileen_Prince
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 44
Dot.: Pytanie odnoście zmiany kierunku studiów po licencjacie

.

Edytowane przez Eileen_Prince
Czas edycji: 2021-01-05 o 13:05
Eileen_Prince jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.