Farbowanie henną - część III - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 15:13   #2251
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Nie łapię - henna zabarwi papier przez folię...? Bo najpierw folia, na to papier, na to spodeczek. Henna ma dotykać folii...?
Barwnik przenika przez cienką folię tutaj jest sklep
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 15:28   #2252
Dallila
Raczkowanie
 
Avatar Dallila
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Barwnik przenika przez cienką folię
Oo, dzięki za odpowiedź


Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
tutaj jest sklep
To jest hennaya???? Aaaa, to ja właśnie u niej zamówiłam neem i kasję Super!

Poradźcie mi jeszcze, czy przerzucić się z Khadi na BAQ... i jak to zrobić, żeby kolor był bardziej rudy, niż czerwonawy. Nie wiem, ile widać w avatarze, to jest kolor po Khadi. Wolałabym więcej miedzi... Zwykła henna będzie lepsza? BAQ?
No i jeszcze chciałam zmieszać z kasją (dla większej rudości) i neem. Podpowiecie, w jakich proporcjach i czasie? Czy mieszać razem i odstawiać na jakiś czas (prawie nie mam kaloryfera wszystkie zabudowane... ewentualnie przy łazienkowym mogłabym postawić miseczkę), czy hennę osobno, neem osobno, kasję osobno? I kiedy wówczas je mieszać, przed samym użyciem?

Wybaczcie te pytania, ale raczkuję w hennowaniu i wciąż jestem jeszcze zielona, jak henna przed dodaniem płynu
Dallila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 17:03   #2253
Oleczka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Farbowanie henną - część III

Właśnie dostałam odpowiedz,że proszek z lawy wulkaniczej dobrze spłukuje henne ktoś stosował ?
Przetestuje jutro na pasemku u siebie i dam znać .

Edytowane przez Oleczka12345
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:20
Oleczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:46   #2254
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farbowanie henną - część III

Moje włoski po hennie. Na zdjęciu są zakręcone na lokówkę, więc skręt sztuczny. Jak znajdę jakiegoś fotografa, to wrzucę bez stylizacji
Kolorem jestem zachwycona, więc na pewno będę stosować hennę, amlę i indygo w proporcji 1:1:1 Muszę sobie jeszcze neem dokupić, skoro tak zachwalacie. Na razie wystarcza mi Kalpi Tone, Maka i spirulina, ale są już na wyczerpaniu.
hennaya, nie masz może jakiegoś dostawcy Eclipta Alba? Byłoby super, gdybyś miała też to zielsko w ofercie swojego sklepu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06508.jpg (101,5 KB, 113 załadowań)
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:19   #2255
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Moje włoski po hennie. Na zdjęciu są zakręcone na lokówkę, więc skręt sztuczny. Jak znajdę jakiegoś fotografa, to wrzucę bez stylizacji
Kolorem jestem zachwycona, więc na pewno będę stosować hennę, amlę i indygo w proporcji 1:1:1 Muszę sobie jeszcze neem dokupić, skoro tak zachwalacie. Na razie wystarcza mi Kalpi Tone, Maka i spirulina, ale są już na wyczerpaniu.
hennaya, nie masz może jakiegoś dostawcy Eclipta Alba? Byłoby super, gdybyś miała też to zielsko w ofercie swojego sklepu
ale piękne!
Co do Eclipty to jestem zaaaa! Olej Neem też bym chciała...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:24   #2256
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Moje włoski po hennie. Na zdjęciu są zakręcone na lokówkę, więc skręt sztuczny. Jak znajdę jakiegoś fotografa, to wrzucę bez stylizacji
Kolorem jestem zachwycona, więc na pewno będę stosować hennę, amlę i indygo w proporcji 1:1:1 Muszę sobie jeszcze neem dokupić, skoro tak zachwalacie. Na razie wystarcza mi Kalpi Tone, Maka i spirulina, ale są już na wyczerpaniu.
hennaya, nie masz może jakiegoś dostawcy Eclipta Alba? Byłoby super, gdybyś miała też to zielsko w ofercie swojego sklepu
przecudne włosy
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:26   #2257
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny mam na zbyciu hennę jamila 200g (z mazideł) proszę o pw jeśli ktoś używa. Właściwie nie wiem po co ją kupiłam mając czarne włosy My, kobiety..

Ostatnio nałożyłam 1szy raz błoto na włosy- samo indygo. Bardziej oczekiwałam właściwości odżywiających niż koloryzujących (teraz jestem bardziej SIWA) - czy słusznie? samo indygo w ogóle jakkolwiek odżywia włosy?

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2013-02-12 o 20:28
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 20:50   #2258
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Myślałam o innych zielskach przy okazji kolejnego zamówienia, ale może o tym na blogu
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:09   #2259
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Oo, dzięki za odpowiedź



To jest hennaya???? Aaaa, to ja właśnie u niej zamówiłam neem i kasję Super!

Poradźcie mi jeszcze, czy przerzucić się z Khadi na BAQ... i jak to zrobić, żeby kolor był bardziej rudy, niż czerwonawy. Nie wiem, ile widać w avatarze, to jest kolor po Khadi. Wolałabym więcej miedzi... Zwykła henna będzie lepsza? BAQ?
No i jeszcze chciałam zmieszać z kasją (dla większej rudości) i neem. Podpowiecie, w jakich proporcjach i czasie? Czy mieszać razem i odstawiać na jakiś czas (prawie nie mam kaloryfera wszystkie zabudowane... ewentualnie przy łazienkowym mogłabym postawić miseczkę), czy hennę osobno, neem osobno, kasję osobno? I kiedy wówczas je mieszać, przed samym użyciem?

Wybaczcie te pytania, ale raczkuję w hennowaniu i wciąż jestem jeszcze zielona, jak henna przed dodaniem płynu
Można zmieszać czystą hennę z cassią, kiedyś Lisbeth podawała w jakich ilościach Którą khadi farbowałaś? Red -czyli ta bez dodatków - jest najbardziej miedziana. BAQ jest super, ale nie typowa wiewiórowość. W słońcu piękne refleksy.

Henne mieszasz razem z neem i kasją Najlepiej, żeby henna odstała i oddała barwnik. BAQ 10h[nie trzeba cytryny], a khadi 4 wystarczy [z dodatkiem cytryny, bez dłużej]

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Moje włoski po hennie. Na zdjęciu są zakręcone na lokówkę, więc skręt sztuczny. Jak znajdę jakiegoś fotografa, to wrzucę bez stylizacji
Kolorem jestem zachwycona, więc na pewno będę stosować hennę, amlę i indygo w proporcji 1:1:1 Muszę sobie jeszcze neem dokupić, skoro tak zachwalacie. Na razie wystarcza mi Kalpi Tone, Maka i spirulina, ale są już na wyczerpaniu.
hennaya, nie masz może jakiegoś dostawcy Eclipta Alba? Byłoby super, gdybyś miała też to zielsko w ofercie swojego sklepu
Jakie cudowne włosy

Jaki efekt daje eclipta alba?

Hennaya - poszerz asortyment w miarę możliwości wszystkie zbankrutujemy, ale będziemy mieć piękne włosy

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Oleczka12345 Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam odpowiedz,że proszek z lawy wulkaniczej dobrze spłukuje henne ktoś stosował ?
Przetestuje jutro na pasemku u siebie i dam znać .
Niestety, nie znam efektu po niej

Ale Twoimi przyjaciółmi są oleje wnikające, maski nawilżające, bądź proteinowe pod czapkę i szampony przeciwłupieżowe. - pozbędziesz się szybko barwnika
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:11   #2260
Dallila
Raczkowanie
 
Avatar Dallila
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Można zmieszać czystą hennę z cassią, kiedyś Lisbeth podawała w jakich ilościach Którą khadi farbowałaś? Red -czyli ta bez dodatków - jest najbardziej miedziana. BAQ jest super, ale nie typowa wiewiórowość. W słońcu piękne refleksy.

Henne mieszasz razem z neem i kasją Najlepiej, żeby henna odstała i oddała barwnik. BAQ 10h[nie trzeba cytryny], a khadi 4 wystarczy [z dodatkiem cytryny, bez dłużej]
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi i cierpliwość do moich pytań
Farbowałam Khadi z amląi jatrophą. A wolałabym wiewiórowatość... to co, myślisz, żeby iść w BAQ czy inną khadi, bez amli....?? Jeszcze zdążę zamówić przed kolejnym hennowaniem, planuję za jakieś 2 tygodnie

Czyli BAQ wymieszaną z neem i kasją odstawiam na 10 godzin, tak? Na kaloryfer?

Edytowane przez Dallila
Czas edycji: 2013-02-12 o 21:13
Dallila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:16   #2261
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

piękne macie włosy

Zmieszaj kasję z henną, pół na pół- i w ciepełko Kasja też uwalnia barwnik- jak henna. Więc może sobie postać
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 21:19   #2262
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi i cierpliwość do moich pytań
Farbowałam Khadi z amląi jatrophą. A wolałabym wiewiórowatość... to co, myślisz, żeby iść w BAQ czy inną khadi, bez amli....?? Jeszcze zdążę zamówić przed kolejnym hennowaniem, planuję za jakieś 2 tygodnie

Czyli BAQ wymieszaną z neem i kasją odstawiam na 10 godzin, tak? Na kaloryfer?
Khadi red, albo BAQ z kasją. Tak mi się wydaje.

Jeśli BAQ to właśnie tak Nie musi być na kaloryferze

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
piękne macie włosy

Zmieszaj kasję z henną, pół na pół- i w ciepełko Kasja też uwalnia barwnik- jak henna. Więc może sobie postać
O, dobrze, że sprostowałaś
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:23   #2263
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi i cierpliwość do moich pytań
Farbowałam Khadi z amląi jatrophą. A wolałabym wiewiórowatość... to co, myślisz, żeby iść w BAQ czy inną khadi, bez amli....?? Jeszcze zdążę zamówić przed kolejnym hennowaniem, planuję za jakieś 2 tygodnie

Czyli BAQ wymieszaną z neem i kasją odstawiam na 10 godzin, tak? Na kaloryfer?
jeśli na 10 godzin to nie na kaloryfer , tylko normalnie przykryta folią np na stole. Ja jak chcę przyspieszyć uwalnianie barwnika to stawiam na kaloryfer ale na kaloryfer kładę ręcznik i na to miseczkę z henną i po ok 2-3 godz jest gotowa.
hennowałam dziś mamie henną BAQ i kurna wyszeła jej na odroście wiewióra bo ma tam dużo siwaków a chciała taki jak ja. Hennaya jak do następnego farbowania dodam trochę amli to to będzie ciemniejszy ???? Mama mnie wyklnie jak czegoś nie wymyślę !!!!! POMOCY !!! Tylko w tobie nadzieja !!! Albo wymienię się z nią włosami bo ja marzę o wiewiórce a ona o moim kolorze !!!!!
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-02-12 o 21:27
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:41   #2264
Dallila
Raczkowanie
 
Avatar Dallila
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część III

Bardzo wam dziękuję, dziewczyny!

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
piękne macie włosy
Ja niestety nie mam pięknych, dopiero zaczynam "włosomaniackość"
Na pewno nie chcę już nigdy wracać do farb chemicznych, a resztę testuję. Niestety na razie włosy zaczęły mi wypadać w sposób wzmożony i nie wiem, z jakiego powodu Olejowanie? Oprócz tego zaczęłam wcierkę z Jantaru, piję siemię i łykam drożdże...
Dallila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:45   #2265
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Bardzo wam dziękuję, dziewczyny!


Ja niestety nie mam pięknych, dopiero zaczynam "włosomaniackość"
Na pewno nie chcę już nigdy wracać do farb chemicznych, a resztę testuję. Niestety na razie włosy zaczęły mi wypadać w sposób wzmożony i nie wiem, z jakiego powodu Olejowanie? Oprócz tego zaczęłam wcierkę z Jantaru, piję siemię i łykam drożdże...
Dobrze zabij drożdże To niezmiernie ważne. Taka dygresja.

Stres, czapka, osłabienie... Powody mogą być różne.

Olejowanie - mnie na początku strasznie wychodzą włosy [np.kiedy wracam do tego po przerwie], żeby zaraz wystrzelić bejbikami
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:46   #2266
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Bardzo wam dziękuję, dziewczyny!


Ja niestety nie mam pięknych, dopiero zaczynam "włosomaniackość"
Na pewno nie chcę już nigdy wracać do farb chemicznych, a resztę testuję. Niestety na razie włosy zaczęły mi wypadać w sposób wzmożony i nie wiem, z jakiego powodu Olejowanie? Oprócz tego zaczęłam wcierkę z Jantaru, piję siemię i łykam drożdże...
niektóre oleje mogą powodować wypadanie , tak samo na początku suplementowania wypadają podobno te które i tak by wypadły a potem to się normuje- przynajmniej u mnie tak było. Teraz tfu tfu włos z głowy nie spada. I jeszcze pełno bejbików zaczęło wychodzić.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 22:16   #2267
Dallila
Raczkowanie
 
Avatar Dallila
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tisi, ja drożdże łykam w tabletkach Pewnie są mniej skuteczne, ale nie miałam pomysłu na inne ich przyswajanie. Solo wypić bym chyba nei dała rady. O zabiciu wiem, że koniecznie trzeba ale dobrze, że o tym piszesz, bo nie każdy wie.

A ta początkowa faza wzmożonego wypadania ile u was trwa? Ja mam wrażenie, że u mnie się nasiliło po Jantarze Po samych olejach (u mnie głównie arganowy) nie było tak źle.
W każdym razie siemię i drożdże stosuję od połowy stycznia i czekam na ten wysyp bejbików
Dallila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 08:07   #2268
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
jeśli na 10 godzin to nie na kaloryfer , tylko normalnie przykryta folią np na stole. Ja jak chcę przyspieszyć uwalnianie barwnika to stawiam na kaloryfer ale na kaloryfer kładę ręcznik i na to miseczkę z henną i po ok 2-3 godz jest gotowa.
hennowałam dziś mamie henną BAQ i kurna wyszeła jej na odroście wiewióra bo ma tam dużo siwaków a chciała taki jak ja. Hennaya jak do następnego farbowania dodam trochę amli to to będzie ciemniejszy ???? Mama mnie wyklnie jak czegoś nie wymyślę !!!!! POMOCY !!! Tylko w tobie nadzieja !!! Albo wymienię się z nią włosami bo ja marzę o wiewiórce a ona o moim kolorze !!!!!
Pierwsza aplikacja henny rzeczywiście może być niespodzianką- jest tak jakby bazą pod kolejne, włosy są jak zagruntowane płótno dla malarza- czekają na obraz
Jeśli mama ma dużo siwych włosów, potrzebna będzie jeszcze jedna aplikacja. Dodatek do niej indygo -nawet niewielki- sprawi, że siwe włosy będą lepiej pokryte. Nie wiem jak to działa, ale na siwe włosy najlepsza jest henna z indygo.
Dodatkowo henna powinna mamie ściemnieć trochę na włosach w ciągu najbliższych góra dwóch dni.

Kolejne aplikacje henny wyrównują kolor, i przyciemniają go. Moje pierwsze henny były bardziej wiewiórkowe, teraz to bardziej wiśnia, mimo że nie używam indygo ani amli.

Amla też jest dobrym rozwiązaniem, ale na siwe włosy indygo jest bardziej skuteczne.

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam na zbyciu hennę jamila 200g (z mazideł) proszę o pw jeśli ktoś używa. Właściwie nie wiem po co ją kupiłam mając czarne włosy My, kobiety..

Ostatnio nałożyłam 1szy raz błoto na włosy- samo indygo. Bardziej oczekiwałam właściwości odżywiających niż koloryzujących (teraz jestem bardziej SIWA) - czy słusznie? samo indygo w ogóle jakkolwiek odżywia włosy?
Na pewno po hennie czarne włosy nie zrudzieją- spokojnie możesz nakładać, jeśli zależy ci na odżywieniu włosów- albo samą jamilę, albo z indygo. Indygo zresztą nie rozwinie swoich właściwości w pełni bez towarzystwa henny- więc zatrzymaj swoją jamilę i używaj

Jeśli boisz się tych czerwieni, to nałóż hennę na włosy zaraz po wymieszaniu z ciepłą wodą. Jamila to super henna, jedna z najlepszych dostępnych w Polsce
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 09:07   #2269
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Tisi, ja drożdże łykam w tabletkach Pewnie są mniej skuteczne, ale nie miałam pomysłu na inne ich przyswajanie. Solo wypić bym chyba nei dała rady. O zabiciu wiem, że koniecznie trzeba ale dobrze, że o tym piszesz, bo nie każdy wie.

A ta początkowa faza wzmożonego wypadania ile u was trwa? Ja mam wrażenie, że u mnie się nasiliło po Jantarze Po samych olejach (u mnie głównie arganowy) nie było tak źle.
W każdym razie siemię i drożdże stosuję od połowy stycznia i czekam na ten wysyp bejbików
Około miesiąca U mnie naprawdę intensywnego. A potem rosną jak szalone Musisz obserwować

Trzymam kciuki Pochwal się za jakiś czas
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 12:59   #2270
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

A ja sobie siedzę z henną eld na włosach Ciekawe, co wyjdzie tym razem, zmieszałam rubinę z rubiną burgund.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 13:38   #2271
Dallila
Raczkowanie
 
Avatar Dallila
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Około miesiąca U mnie naprawdę intensywnego. A potem rosną jak szalone Musisz obserwować

Trzymam kciuki Pochwal się za jakiś czas
Na pewno się pochwalę! I jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady
Dallila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 15:19   #2272
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam ten sam problem. Chciałabym uzyskać kolor zbliżony do jasnego brązu khadi ale nie mam pojęcia w jakich proporcjach zmieszac i jakie "zielsko" konkretnie. Bardzo kusi mnie dodatek neem, ale chodzi mi głównie o hennę i indygo, ewentualnie amlę jako podstawę koloru, a neem to już jako taki bonus dla włosów
Farbuję khadi od października, pierwszy raz zrobiłam całość, potem co ok. 3 tygodnie sam odrost i ostatnio odrost a na drugi dzień gloss z odżywką na całość.
Chciałabym spróbować z henną BAQ ale gdyby udało mi się uzyskać taki kolor jak po jasnym brazie (u mnie wychodzi dość ciemny - trzymam 2,5 godziny ze wzgledu na siwki).
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 15:50   #2273
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kamilanet_pl Pokaż wiadomość
Pozwólcie, że się podłączę...

Jak zrobić swoją mieszankę - jakie proporcje itp - by uzyskać odcień ciemnego brązu?
henna+amla+indygo - i czy to wystarczy, czy trzeba coś jeszcze dołożyć.
W kolejności malejącej - indygo, henna, amla, Eclipta Alba, możesz dodać neem. Ale dokładne proporcje - tutaj ktoś bardziej doświadczony : Hennaya, Lisbeth, DMkAnia pomogą
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 16:32   #2274
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Farbowanie henną - część III

Brnę przez wątek, czytam o wszystkim jednak już troszkę brak mi cierpliwości. Ostatnio farbowałam włosy kremem ziołowym na bazie henny z firmy Delia w kolorze mahoniu. Włosy uzyskały taki śliczny, chłodny brąz i lśniły delikatnym mahoniem. Zastanawiałam się czy brązowa henna z odrobiną czerwieni też da taki efekt? Ten krem się wypłukuje szybko jak szamponetka, a mnie chodzi o coś trwałego
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 18:01   #2275
Oleczka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ale Twoimi przyjaciółmi są oleje wnikające, maski nawilżające, bądź proteinowe pod czapkę i szampony przeciwłupieżowe. - pozbędziesz się szybko barwnika[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedz,a który olej wnikający będzie najlepszy
Oleczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 18:15   #2276
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć dziewczyny! Mam na zbyciu kilka opakowań henny z Francji, która daje bardzo ładny i mocny odcień czerwieni. Sama powracam do brązu także chętnie bym się pozbyła tych czerwonych Gdyby któraś była zainteresowana to zapraszam na priv.

PS. Mój efekt był taki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0419.jpg (119,5 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-02-13 o 18:28
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 18:33   #2277
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Oleczka12345 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz,a który olej wnikający będzie najlepszy
Kokosowy
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 19:19   #2278
Oleczka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Farbowanie henną - część III

super dzięki,od jutra zacznę z olejem.
Jeżeli chodzi o proszek z lawy wulkanicznej to dzisiaj zrobiłam na pasemku i nic nie ruszyło pomęczę to pasemko pare dni i zobacze.
Oleczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 20:28   #2279
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Na szczęście mojej mamie już dzisiaj kolor trochę ściemniał i całkiem jej się podoba. Stwierdziła że nie chce żadnych mieszanek ta jej odpowiada !!!Uff odetchnęłam - wydziedziczenia nie będzie
Hennaya bardzo dziękuję za sugestie będę miała je na uwadze gdyby jednak coś mamie się nie podobało !!
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-02-13 o 20:59
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 21:40   #2280
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kamilanet_pl Pokaż wiadomość
Pozwólcie, że się podłączę...

Jak zrobić swoją mieszankę - jakie proporcje itp - by uzyskać odcień ciemnego brązu?
henna+amla+indygo - i czy to wystarczy, czy trzeba coś jeszcze dołożyć.
Zależy od Twojego koloru wyjściowego. Jeśli jest dość ciemny- zmniejsz ilość indygo. Nie wiem jakie proporcje mają mieszanki khadi, więc trudno mi określić.

1:1:1 jeśli chcesz przyciemnić swój naturalny kolor.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.