Jak wyjechac za granicę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-16, 11:22   #1
Splashandfoam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Smile

Jak wyjechac za granicę?


Witajcie! były podobne wątki ale sprzed kilku lat a codziennie coś przecież się zmienia tym bardziej za granicą, gdzie jeszcze 8 lat temu pracy było sporo szczególnie w Anglii i można było wybierac. Chciałabym wyjechac po maturze, ale nie wiem gdzie. Pytanie kieruje głównie do osób, które były w podobnej sytuacji, jak wy wyjechałyście? od czego zaczęłyście? wiadomo że angielski podstawa i myśle ze jak umiem napisac CV i tym podobne rzeczy po ang i znam ang na dobrym poziomie to jakoś dam radę ale
wyjazd w ciemno odpada, można wpakowac się w niezłe kłopoty, za duże ryzyko, gdy teraz jest jak jest..ale może doradziłybyście mi jaki kraj? Anglia raczej odpada, i lepiej jak wyjadę na 3-4 ms i wróce na studia do Polski zaoszczędze sb trochę pieniędzy czy lepiej tam juz na dłużej? Cięzko wytrzymac pewnie tyle w pracy jak nigdy się nie pracowało..
Splashandfoam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 12:17   #2
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Troche sie pogubiłam w twoim poście. Wiec uczysz sie angielskiego i ten język umiesz ale nie chcesz wyjechac do UK? Czyli gdzie chcesz? W Niemczech beda wymagali niemieckiego, we Francji francuskiego itd. Tak naprawde tylko w UK chcą tylko angielski. Kraje skandynawskie maja mnóstwo imigrantów i w większości przypadków wymagają juz znajomosci ich jezyka.

Co do pracy - troche to zabawne ;D ciezko sie bedzie pracowało skoro nigdy sie tego nie robiło? No wyobraź sobie ze większość osob tak ma - kończy szkole i zaczyna prace. Jakby to powiedzieć... Na tym polega nasz podstawowy scenariusz zycia ;D
To czy chcesz wyjechac na pare miesięcy i wrócić na studia czy chcesz zostać to tylko twoja decyzja.

Ja wyjechałam jako au pair do Anglii, zrezygnowałam po 3 tyg. Ale jakis był punkt zaczepienia, z tym ze ja miałam tez ciocie w Anglii. Teraz pracuje (i tez tego wcześniej nie robiłam bo wyjechałam od razu po maturze. Ale nie jest to aż takie szokujące) i zaczynam tutaj studia od września.
Ogółem wyjazdy w ciemno sa mniej ryzykowne jeżeli masz zaoszczędzone pieniadze i np. 2 miesiące mozesz przeżyć bez pracy i wtedy szukać juz na miejscu. Ja nie miałam wytarczajacych oszczednosci dlatego wyjechałam jako au pair. Nie wiem jak w innych krajach ale tutaj złapać podstawowa robotę na start np. W pizzerii czy cos, jest w miarę prosto.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 12:58   #3
Splashandfoam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Troche sie pogubiłam w twoim poście. Wiec uczysz sie angielskiego i ten język umiesz ale nie chcesz wyjechac do UK? Czyli gdzie chcesz? W Niemczech beda wymagali niemieckiego, we Francji francuskiego itd. Tak naprawde tylko w UK chcą tylko angielski. Kraje skandynawskie maja mnóstwo imigrantów i w większości przypadków wymagają juz znajomosci ich jezyka.

Co do pracy - troche to zabawne ;D ciezko sie bedzie pracowało skoro nigdy sie tego nie robiło? No wyobraź sobie ze większość osob tak ma - kończy szkole i zaczyna prace. Jakby to powiedzieć... Na tym polega nasz podstawowy scenariusz zycia ;D
To czy chcesz wyjechac na pare miesięcy i wrócić na studia czy chcesz zostać to tylko twoja decyzja.

Ja wyjechałam jako au pair do Anglii, zrezygnowałam po 3 tyg. Ale jakis był punkt zaczepienia, z tym ze ja miałam tez ciocie w Anglii. Teraz pracuje (i tez tego wcześniej nie robiłam bo wyjechałam od razu po maturze. Ale nie jest to aż takie szokujące) i zaczynam tutaj studia od września.
Ogółem wyjazdy w ciemno sa mniej ryzykowne jeżeli masz zaoszczędzone pieniadze i np. 2 miesiące mozesz przeżyć bez pracy i wtedy szukać juz na miejscu. Ja nie miałam wytarczajacych oszczednosci dlatego wyjechałam jako au pair. Nie wiem jak w innych krajach ale tutaj złapać podstawowa robotę na start np. W pizzerii czy cos, jest w miarę prosto.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
w UK niestety zaostrzyli przepisy 2) tam już ,,Nas'' nie lubią, zajmujemy anglikom miejsca pracy itp 3) warto byc kolejnym Polakiem który tam wyjechał? do tego nie lubianym? nie chcianym?

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

tymbardziej że Włochy, Francja angielski jest podstawą chyba do każdego kraju, prawda? w Skandynawii jest drugim językiem urzędowym, wiadomo że większośc osób które wyjeżdżają czy po maturze, czy ,,z pracy,, czy obojętnie kiedy zna raczej tylko angielski i często jedynie podstawy. Myślałam raczej o znalezieniu jakiejś pracy przez internet bo z tego co słyszałam w ciemno nie warto, tym bardziej przez agencje, najlepiej jest chyba cos znaleźc i jechac z paroma groszami prawda? dużo osób tak zaczynało, bo żeby zaoszczędzic pieniądze na wyjazd w ciemno pojachac i tam czegos szukac a wszystko wydac w 2 miesiące co się zarobiło? warto? tym bardziej że rynek pracy jest niestabilny i to juz nie jest to co kiedyś bo to mogą byc nie dwa miesiące tylko 4? może 5? wtedy juz jest problem, więc może zancie jakies str. internetowe gdzie można znaleźc tego typu ogłoszenia?

Edytowane przez Splashandfoam
Czas edycji: 2015-05-16 o 13:03
Splashandfoam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:12   #4
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Moze Cie to zdziwi (sorry za brak polskich znakow, cos mi sie rabie z komputerem) ale nie ma kraju w Europie w ktorym beda Cie witac z otwartymi rekami i dziekowac za przyjazd do ich kraju. Skandynawia ma ogromny problem z imigrantami, bardziej chodzi o muzulmanow itd. ale polakow takze jest sporo. Mam w Norwegii wiekszosc rodziny (4 ciocie, babcie, 10 kuzynow) i wiem, ze ciezko jest tam teraz znalezc prace bez znajomosci przynajmniej komunitywnego norweskiego, moja rodzina musiala sie nauczyc norweskiego zeby dostac prace typu kasjerka, moje kuzynowstwo mowi lepiej po norwesku niz po polsku. Bez jezyka to co najwyzej sprzatanie.
Francuzi nie lubia mowic po angielsku, Wlosi nie zawsze biegle go znaja - jaka prace oczekujesz dostac bez znajomosci jezyka kraju do ktorego wyjezdzasz? Oni maja prawo oczekiwac ze bedac w sklepie, kawiarni, biurze beda mogli sie porozumiewac w swoim ojczystym jezyku. Np. starsi ludzie nie zawsze znaja/pamietaja angielski. Moze na zmywaku uda Ci sie zalapac prace.
Wlasnie te osoby prosto ze szkoly/pracy wyjezdzajace do kraju ktorego jezyka nie znaja (obojetnie czy to jest UK czy Francja) bardzo czesto koncza na bardzo nisko platnycg posadach (sprzataczka, kelner) i wracaja do kraju narzekajac ze do kitu bylo i tam "nie lubia polakow". Nie spotkalam sie ani razu w Anglii z jakimkolwiek przejawem rasizmu wobec mnie. Nawet wielokrotnie mowiono jak to fajnie ze tak dobrze znam angielski (B2, szalu nie ma).
UK zaostrzyla przepisy? Co masz na mysli? Jakie przepisy?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#

Edytowane przez Sunnivaa
Czas edycji: 2015-05-16 o 13:14
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:55   #5
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Mam w Norwegii wiekszosc rodziny (4 ciocie, babcie, 10 kuzynow) i wiem, ze ciezko jest tam teraz znalezc prace bez znajomosci przynajmniej komunitywnego norweskiego, moja rodzina musiala sie nauczyc norweskiego zeby dostac prace typu kasjerka,
no ale ciezko sie dziwic prawda? nie kazdy jednak mowi po angielsku a wbrew pozorom czesto sie kasjerek o cos pyta/ktos cos zwraca etc no i jak sie wtedy dogadac?
bez jezyka ciezko znalezc prace (a an dobra to juz wogole nie ma szans) wiec autorko skoro znasz tylko angielski to raczej powinnac celowac w UK/USA
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:56   #6
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Splashandfoam Pokaż wiadomość
tymbardziej że Włochy, Francja angielski jest podstawą chyba do każdego kraju, prawda? w Skandynawii jest drugim językiem urzędowym, wiadomo że większośc osób które wyjeżdżają czy po maturze, czy ,,z pracy,, czy obojętnie kiedy zna raczej tylko angielski i często jedynie podstawy. Myślałam raczej o znalezieniu jakiejś pracy przez internet bo z tego co słyszałam w ciemno nie warto, tym bardziej przez agencje, najlepiej jest chyba cos znaleźc i jechac z paroma groszami prawda? dużo osób tak zaczynało, bo żeby zaoszczędzic pieniądze na wyjazd w ciemno pojachac i tam czegos szukac a wszystko wydac w 2 miesiące co się zarobiło? warto? tym bardziej że rynek pracy jest niestabilny i to juz nie jest to co kiedyś bo to mogą byc nie dwa miesiące tylko 4? może 5? wtedy juz jest problem, więc może zancie jakies str. internetowe gdzie można znaleźc tego typu ogłoszenia?
W skandynawii jezyk angielski nie jest jezykiem urzedowym - owszem, zna go duzo ludzi ale nie wszyscy. Mialam wiele razy sytuacje, ze po angielsku nie moglam nic zalatwic w urzedzie, w sklepie - no gdziekolwiek w dwoch z moich prac szef nie rozmawia po angielsku no i jakos dogadac sie trzeba. Ja wyjechalam, bo mialam tu mame wiec bylo mi juz lzej. Z kolei ona wyjechala w ciemno - dla niej sie oplacilo. Znalazla prace, mieszkanie, teraz dobrze jej sie wiedzie.

Najpierw zastanow sie gdzie moglabys jechac - wtedy w google wpisz "praca sezonowa + nazwa kraju". Albo poszukaj portali dla polakow w danym kraju - tam tez jest duzo ogloszen o prace.
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 15:07   #7
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no ale ciezko sie dziwic prawda? nie kazdy jednak mowi po angielsku a wbrew pozorom czesto sie kasjerek o cos pyta/ktos cos zwraca etc no i jak sie wtedy dogadac?
bez jezyka ciezko znalezc prace (a an dobra to juz wogole nie ma szans) wiec autorko skoro znasz tylko angielski to raczej powinnac celowac w UK/USA
Zeby nie bylo - ja sie nie dziwie, ja cos takiego calkowicie pochwalam. Nie rozumiem Polakow w Anglii ktorzy nie mowia po angielsku po 5 latach tutaj. Jak ktos emigruje no to powinien sie nauczyc jezyka ojczystego kraju w ktorym przebywa, czyz nie?
Poza tym - jak ma celowac w USA? Dziewczyna bez studiow, z jakims tam angielskim, jak ma sie w ogole tam dostac i legalnie przebywac?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-16, 17:01   #8
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Splashandfoam Pokaż wiadomość
w UK niestety zaostrzyli przepisy 2) tam już ,,Nas'' nie lubią, zajmujemy anglikom miejsca pracy itp 3) warto byc kolejnym Polakiem który tam wyjechał? do tego nie lubianym? nie chcianym?
Kraj mnie nie lubi, nie chce, zaostrza mi przepisy, bo niecnie zajęłam komuś miejsce pracy wstyd mi za siebie, bo niczego nie zauważyłam

Edytowane przez 201609062117
Czas edycji: 2015-05-16 o 17:03
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 17:32   #9
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Zeby nie bylo - ja sie nie dziwie, ja cos takiego calkowicie pochwalam. Nie rozumiem Polakow w Anglii ktorzy nie mowia po angielsku po 5 latach tutaj. Jak ktos emigruje no to powinien sie nauczyc jezyka ojczystego kraju w ktorym przebywa, czyz nie?
tez tego nie rozumiem

Poza tym - jak ma celowac w USA? Dziewczyna bez studiow, z jakims tam angielskim, jak ma sie w ogole tam dostac i legalnie przebywac? [/QUOTE]

np jako au-pair,
USA czy UK wielkiej roznicy w tym przypadku chyba by nie bylo i tak
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 18:49   #10
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Troche sie pogubiłam w twoim poście. Wiec uczysz sie angielskiego i ten język umiesz ale nie chcesz wyjechac do UK? Czyli gdzie chcesz? W Niemczech beda wymagali niemieckiego, we Francji francuskiego itd. Tak naprawde tylko w UK chcą tylko angielski. Kraje skandynawskie maja mnóstwo imigrantów i w większości przypadków wymagają juz znajomosci ich jezyka.
tak, kraje skandynawskie wymagaja jezyka, nawet do pracy przy tasmie. Rowniez Norwedzy poszukujacy osob do sprzatania wymagaja jezyka, wiec bez jezyka mozna dostac prace po znajomosci u Polki za mniejsze pieniadze, czesto na czarno,ale jest duza konkurencja.

I nie, angielski nie jest drugim jezykiem urzedowym, duzo Norwegow zna angielski ale nie lubi go uzywac.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 21:19   #11
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
tez tego nie rozumiem

Poza tym - jak ma celowac w USA? Dziewczyna bez studiow, z jakims tam angielskim, jak ma sie w ogole tam dostac i legalnie przebywac?
np jako au-pair,
USA czy UK wielkiej roznicy w tym przypadku chyba by nie bylo i tak[/QUOTE]
Wyjazd jako au pair nie jest wyjazdem emigracyjnym. Jezeli chcialaby wyjechac jako au pair to zadna z opcji ktore przedstawila (na pare miesiecy/na dluzej) nie jest mozliwy. Musialaby wyjechac na rok (lub 2) i wrocic. Niewiele jest opcji zeby tam zostac. Zazwyczaj dziewczyny zostaja nielegalnie lub znajduja sobie tam milosc zycia. No i raczej sie na takim wyjezdzie nie oszczedza, bo kasy duzo z tego nie ma. A na poczatku trzeba sporo wylozyc.

Wyjazd jako au pair do USA jest czyms kompletnie innym niz wyjazd do UK (czyli 0 formalnosci). Emigracja stala do USA to duzo bardziej skomplikowana sprawa.
Ale ogolem jak ktos chce juz byc Au Pair (maj gat, jak ja nie znosilam tej "pracy") to polecam bardziej USA niz UK
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 00:54   #12
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Jestes pewna, ze umiesz napisac CV po angielsku ? Znasz kryteria co do CV krajow do ktorych myslisz pojechac ? Zupelnie inaczej wygladaja niz te Polskie, wiec warto troche pogooglowac i douczyc w tym temacie.
Ja chyba chodze z workiem na glowie, ale nigdzie nie zauwazylam zaostrzenia przepisow i niecheci do Polakow. Chyba, ze opierasz sie na tym co mowia w TV w Polsce, to tak, chuczalo o tym jak to beda sciskac Polakow i przewiduja wielki powrot do Polski.
W Anglii na sezonie wakacyjnym jest sporo pracy, wiec warto przyjechac i sprobowac. Miej tylko na uwadze, ze praca z nieba nie spadnie.
Sunnivaa kelner nie zna angielskiego ? To jak niby czlowiek ma sie z nim dogadac. Kelner moze nie ma wysokiej stawki godzinnej jednak z napiwkami mozna przy takiej pracy na wakacjach sporo oszczedzic.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 02:35   #13
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Splashandfoam Pokaż wiadomość
Witajcie! były podobne wątki ale sprzed kilku lat a codziennie coś przecież się zmienia tym bardziej za granicą, gdzie jeszcze 8 lat temu pracy było sporo szczególnie w Anglii i można było wybierac. Chciałabym wyjechac po maturze, ale nie wiem gdzie. Pytanie kieruje głównie do osób, które były w podobnej sytuacji, jak wy wyjechałyście? od czego zaczęłyście? wiadomo że angielski podstawa i myśle ze jak umiem napisac CV i tym podobne rzeczy po ang i znam ang na dobrym poziomie to jakoś dam radę ale
wyjazd w ciemno odpada, można wpakowac się w niezłe kłopoty, za duże ryzyko, gdy teraz jest jak jest..ale może doradziłybyście mi jaki kraj? Anglia raczej odpada, i lepiej jak wyjadę na 3-4 ms i wróce na studia do Polski zaoszczędze sb trochę pieniędzy czy lepiej tam juz na dłużej? Cięzko wytrzymac pewnie tyle w pracy jak nigdy się nie pracowało..
Anglia i agencje pracy.
Albo tutaj coś bardziej na poważnie: http://www.glassdoor.com/index.htm
No i tu oczywiście: monster.co.uk


Lub inne kraje, jeśli znasz inny język niż angielski.

Uważam że nie ma sensu jechac do innych krajow niz anglojezyczne, bo naprawde chcesz pracowac wiecznie jako osoba fizyczna bez rozwoju? W Anglii mozesz zaczac od zmywaka, sprzatania, ale dzieki temu e znasz jezyk mozesz potem znalezc prace biurową.

W innch krajach tak latwo nie bedzie.



Jesli interesuje Cie Korea Południowa bo tu mieszkam od roku to:
sa rozne programy, stypendia, ze rząd placi Ci a studia, dostajesz kieszonkowe ale musisz tez pracowac by sie utrzymac - a potrzebuja tu wielu nauczycieli angielskiego, bo neistety koreanczycy maja duzy problem z jezykiem angielskim.
Stypendia w Korei:
1. www.niied.go.kr
2. www.aks.ac.kr
3. www.kf.or.kr
+ mnostwo szkol ma wlasne stypendia dla obcokrajowcow



No i pamiętaj, co napisała Syl993 - że w UK resume wygląda inaczej niż w Polsce.
Np zdjęcie jest ZABRONIONE.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 12:13   #14
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Autorko, jezeli to tylko wyjazd na 3-4 msc-e, to nie jechalabym juz do Anglii. Pojechalabym do Wloch/Szwajcarii. Poszukaj jakiejs sezonowej pracy. Wlosi nierzadko szukaja au-pair wlasnie na te letnie miesiace. Jak nie, to jakies zbiory, ktore sa cholernie ciezka praca, ale cos za cos... Francja tez okay - moglabys pojechac na zbiory winogron - dobrze mozna zarobic z tego co slyszalam. Tak czy inaczej, polacz jedno z drugim - prace z jakims tam odpoczynkiem w ladnym, slonecznym i cieplym miejscu. Anglia taka bura i nierzadko deszczowa... lata czesto sa zwyczajnie zimne, i jak sama piszesz: jest nas juz tutaj przesyt i to prawda
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 17:12   #15
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Ja na Twoim miejscu bralabym tylko Anglię pod uwagę, bo po pierwsze nie jest tak daleko i nie aż tak kosztownie się tam dostać jak np. do USA (koszt wizy itd. ), no i znasz język angielski.
Agencje pracy nie są takim złym pomysłem, bo jesteś jeszcze młoda i język nie jest perfekcyjny (mi też się wydawało, że dobrze znam język mając go kilka lat w szkole, ale życie zweryfikowalo moje poglądy). W Anglii jest dużo pracy dla osób z komunikatywnym angielskim (magazyny, zbiórki owoców). Wszyscy moi znajomi znaleźli prace najdłużej po tygodniu pobytu tutaj. Może nie była to praca ich marzeń, ale mieli ok. 7 funtów na godzinę.
Pokój tez raczej będziesz musiała sobie wynająć, szukając prywatnego landlorda, bo agencje wymagają payslipow itd. Przed wyjazdem do UK zadzwoń do job centre żeby umówić się na spotkanie i wyrobić sobie NIN.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 17:31   #16
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
. Przed wyjazdem do UK zadzwoń do job centre żeby umówić się na spotkanie i wyrobić sobie NIN.
Nie radze, teraz dopiero po 24h od wlotu do kraju mozna dzwonic o numer.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 23:09   #17
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Nie radze, teraz dopiero po 24h od wlotu do kraju mozna dzwonic o numer.
A jak sprawdza kiedy przylecialas? Jobcentre nie jest w stanie obiektywnie tego sprawdzic. Ja poprosilam moja mame, bedaca w Anglii, zeby zadzwonila do jobcentre tydzien przed moim przylotem, podala sie za mnie i umowila spotkanie. Na drugi dzien po przylocie poszlam na rozmowe i za poltorej tygodnia mialam NIN.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 23:31   #18
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
A jak sprawdza kiedy przylecialas? Jobcentre nie jest w stanie obiektywnie tego sprawdzic. Ja poprosilam moja mame, bedaca w Anglii, zeby zadzwonila do jobcentre tydzien przed moim przylotem, podala sie za mnie i umowila spotkanie. Na drugi dzien po przylocie poszlam na rozmowe i za poltorej tygodnia mialam NIN.
Ale jaki masz z tego korzysci, ze od razu masz NIN ? Nic.
Prace da sie znalezc bez problemu bez NINu, idziesz juz na rozmowe z umowe o prace. Szybko daja teraz spotkania. Lepiej zrobic zgodnie z prawem, niz potem plakac. Dodatkowo jesli autorka zadzwoni z Polski to sporo zaplaci za rozmowe, bo trzeba czekac na infolinii.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 23:45   #19
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
A jak sprawdza kiedy przylecialas? Jobcentre nie jest w stanie obiektywnie tego sprawdzic. Ja poprosilam moja mame, bedaca w Anglii, zeby zadzwonila do jobcentre tydzien przed moim przylotem, podala sie za mnie i umowila spotkanie. Na drugi dzien po przylocie poszlam na rozmowe i za poltorej tygodnia mialam NIN.
Nie wiem czy jest sens, bo zazwyczaj terminy nie sa jakies odlegle (u mnie to bylo 3 dni, musialam dzwonic innego dnia, bo nie robili ich na 2 tyg. do przodu tak jak mi pasowalo), spotkanie trwa max. 15 min.

Ale co do NINu- prace latwiej znalezc z nim, poniewaz czesc aplikacji internetowych o prace ma okienko ktore trzeba wypelnic swoim NINem, chyba Boots albo WHS tak robi i wiele innych.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 23:58   #20
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość

Ale co do NINu- prace latwiej znalezc z nim, poniewaz czesc aplikacji internetowych o prace ma okienko ktore trzeba wypelnic swoim NINem, chyba Boots albo WHS tak robi i wiele innych.
Jednak nie wszystkie, tez mozna zaniesc osobiscie CV, to nie jest tak, ze nie ma pracy jak nie ma NINu. Terminy na spotkanie sa krotkie, tez szybciej teraz przychodzi NIN, kolezanka miala po 2-3tygodniach, dodatkowo teraz przychodzi NIN tymczasowy.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 00:21   #21
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Ale jaki masz z tego korzysci, ze od razu masz NIN ? Nic.
Prace da sie znalezc bez problemu bez NINu, idziesz juz na rozmowe z umowe o prace. Szybko daja teraz spotkania. Lepiej zrobic zgodnie z prawem, niz potem plakac. Dodatkowo jesli autorka zadzwoni z Polski to sporo zaplaci za rozmowe, bo trzeba czekac na infolinii.
Taka mam korzysc, ze czesto bez NIN nie mozna wypelnic aplikacji online Poza tym jak przychodzi list z NIN to od razu ma sie potwierdzenie adresu, ktorego czasem wymagaja banki, aby otworzyc konto .
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 00:28   #22
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Taka mam korzysc, ze czesto bez NIN nie mozna wypelnic aplikacji online Poza tym jak przychodzi list z NIN to od razu ma sie potwierdzenie adresu, ktorego czasem wymagaja banki, aby otworzyc konto .
Juz teraz banki nie sa tak rygorystyczne, wystarczy poczytac na grupie dziewczyny z Londynu. Dziewczyny napisaly tam sporo rad jak zalozyc teraz konto bez problemow.
Mozna przejsc sie do firmy i zlozyc aplikacje. Nawet jesli przyjedziesz i od razu pojdziesz na spotkanie to nie dostaniesz od razu NINu, wiec tez nie zaczniesz od razu wypelniac aplikacji. A teraz na wizyte o spotkanie czeka sie kilka dni.
Super, ze przyjechal do kogos, ale autorka watku pewnie nie bedzie miala na kogo liczyc i nie moze pozwolic sobie na 2-3tygodnie az przyjdzie NIN i bedzie mogla wypelniac aplikacje. Pewnie przez ten czas bedzie szukala pracy.

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2015-05-20 o 00:32
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 00:34   #23
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Juz teraz banki nie sa tak rygorystyczne, wystarczy poczytac na grupie dziewczyny z Londynu. Dziewczyny napisaly tam sporo rad jak zalozyc teraz konto bez problemow.
Mozna przejsc sie do firmy i zlozyc aplikacje. Nawet jesli przyjedziesz i od razu pojdziesz na spotkanie to nie dostaniesz od razu NINu. A teraz na wizyte o spotkanie czeka sie kilka dni.
Okres czekania podobno zalezy od regionu. Jak ja staralam sie o NIN, to nie bylo jeszcze opcji tymczasowego Dobrze, ze upraszczaja te sprawy
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 15:21   #24
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Jak wyjechac za granicę?

To nie jest prawda, ze w uk nas nie lubią i nie dają Polakom pracy. To propaganda w Polsce.
Co do konta bankowego to prawo mowi, ze osoby z polski potrzebują tylko dowód, ale mało osob to wie i w razie problemu z założeniem nie wykłóca sie. Najlepiej od razu do kierownika, od razu założycie.

I nie przesadzajmy z tum ninem, ze tylko kilka dni sie czeka. Moze sie tak zdarzyć, ale to raczej rzadkość i lepiej przygotować sie na kilka tygodni.

Ja znalazłam 3 prace będąc tutaj miesiąc, bez ninu. Nie agencyjne. Wystarczy połazić.

Wysłano przez tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2015-05-20 o 15:24
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 18:19   #25
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość

I nie przesadzajmy z tum ninem, ze tylko kilka dni sie czeka. Moze sie tak zdarzyć, ale to raczej rzadkość i lepiej przygotować sie na kilka tygodni.

Ja znalazłam 3 prace będąc tutaj miesiąc, bez ninu. Nie agencyjne. Wystarczy połazić.

Wysłano przez tapatalk
Teraz jest jakis NIN tymczasowy, szczerze powiedziawszy nie wiem o co w tym chodzi, ale znajomy jak przylecial i pojechal na spotkanie to po 3 dniach dostal list z takim numerem. Pozniej po 5 tygodniach dostal juz normalny NIN.
Jesli sie chce znajdzie sie prace bez NINu, ja nastepnego dnia przy przyjezdzie zlapalam prace, moze nie szczyt marzen ale pieniadze wpadaly. Tz przyjechal i tez bez NINu znalazl prace, juz na spotkanie poszedl z umowe o prace. Wiele osob tutaj przyjezdza i zanim dostanie NIN znajduje cos, bo nie oszukujmy sie ale wiekszosc co tu przyjezdza nie ma odlozyonych pieniedzy az tyle, aby czekac 6 czy 8tygodni na list z numerem NIN.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 19:04   #26
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: Jak wyjechac za granicę?

Jest Nin tymczasowy ale nie spotkałam sie by komuś pracodawca go nadal. Wtedy pracodawca musi płacić cos za to wiecej chyba i nie chce.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-24 19:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.