Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemieckim ebay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-24, 21:36   #1
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15

Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemieckim ebay


Hej, cos mi sie zdaje ze zainwestowalam w podrobe, aukcja wygrana za 15,57 euro plus przesylka. Nie mam jeszcze zadnego kosmetyku maca i dopiero zapoznaje sie z ta firma. Poszukiwalam czarnego eyelinera w kremie no i... znalazlam cos takiego jak na zdjeciu. Jednak pojemnosc 5,5 grama i dziwny pedzelek mnie troszke zaciekawily . Co wy na to. Pieniazki jeszcze nie przelalam , bo sama nie wiem wyczytalam tylko ze FLUIDLINE z MAC ma 3 gramy i okragle pudeleczko a tu jest takie kwadratowe. Na poczatku myslalam ze to jakas stara wersja bo na stronie producenta opakowanie wygladalo zupelnie innej. Stara wersja za 15e mogla by byc ale nie podroba. Pomocy co sadziecie o tym? Ktos juz sie spotkal z taki opakowaniem ma ktos cos takiego?
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 21:48   #2
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

fake

trzeba bylo poczytac najperw wątek MAC a potem kupowac.

jak slusznie zauwazylas fluidline'y sa w okrąglych pudeleczkach.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:04   #3
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
fake

trzeba bylo poczytac najperw wątek MAC a potem kupowac.

jak slusznie zauwazylas fluidline'y sa w okrąglych pudeleczkach.
Szukalam -troche sie jednak jeszcze gubie na tym forum i nie moglam nic znalezc, a wiec to podrobka na 100 % i nie ma zadnej starszej wersji w kwadratowych sloiczkach? Dziwie sie troche ze u nas na niemieckim ebay moglo sie cos takiego trafic, bo przewaznie wszystko kontroluja. No i nie wiem to chyba zglosze ze rzecz jest podrabiana i nie kupie chyba tak mozna jeszcze mi sie cos takiego nie zdarzylo, az smiac mi sie chce, Pierwszy Mac podrobka tu przesylam jeszcze stronke aukcji
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...=STRK:MEWNX:IT

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

http://cgi.ebay.de/MAC-Fluidline-Bla...item335979ffd0
dokladnie tutaj
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:23   #4
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

na watku bylo wspomniane o tych fluidlinach, zaraz poszukam

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

http://allegro.pl/item823063666_mac_...r_srebrny.html

czy podobny?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:27   #5
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

No to mam jeszcze jedno pytanie bo w miedzy czasie kupilam tez czarny eyeliner w kremie Bobbi Brown i boje sie myslec ze to tez podroba tu jest link:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...fvi%3D1&_rdc=1

Z gory dziekuje za odpowiedz
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:49   #6
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

na Bobbi Brown sie totalnie nie znam..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:51   #7
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez kubusina Pokaż wiadomość
No to mam jeszcze jedno pytanie bo w miedzy czasie kupilam tez czarny eyeliner w kremie Bobbi Brown i boje sie myslec ze to tez podroba tu jest link:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...fvi%3D1&_rdc=1

Z gory dziekuje za odpowiedz

Hmmm, ciezko powiedziec. Mam eyeliner Bobbi Brown kupiony w sklepie i w sumie wyglada tak samo (niestety pudelka juz dawno nie mam), ale szklo, z ktorego jest moj sloiczek, nie jest przezroczyste, tylko takie mleczne, nie wiem czy po prostu na tym zdjeciu z ebaya nie widac dobrze, czy to rzeczywiscie podrobka. Napis na moim sloiczku to Long-Wear Gel Eyeliner z jednej strony a z drugiej Gel Eyeliner Longue Tenue (napisane samymi duzymi literami). Mam nadzieje, ze pomoglam choc troche.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 23:14   #8
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Hmmm, ciezko powiedziec. Mam eyeliner Bobbi Brown kupiony w sklepie i w sumie wyglada tak samo (niestety pudelka juz dawno nie mam), ale szklo, z ktorego jest moj sloiczek, nie jest przezroczyste, tylko takie mleczne, nie wiem czy po prostu na tym zdjeciu z ebaya nie widac dobrze, czy to rzeczywiscie podrobka. Napis na moim sloiczku to Long-Wear Gel Eyeliner z jednej strony a z drugiej Gel Eyeliner Longue Tenue (napisane samymi duzymi literami). Mam nadzieje, ze pomoglam choc troche.
Czesc ananke i z gory dziekuje za odpowiedz, ja mysle ze jest orginalny szczegolnie ze poczytalam troszke w internecie. Pudelko faktycznie powinno byc mleczne. I jeszcze mam pytanie do ciebie jestes z niego zadowolona?
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 23:23   #9
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Wiesz co, nie uzywam go za czesto, bo mam sporo innych linerow, ale jest ok, ladnie sie trzyma i latwo maluje. Mam kolor Black Mauve Shimmer Ink. Ja najbardziej lubie linery Inglota, choc co prawda MACa nie mialam jeszcze.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 23:34   #10
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Holera cos mi jednak nie pasuje z tym sloiczkiem, Aukcja prywatna niby na Boze narodzenie kupiony i raz wyprobowany ale pudelko pisze ze nie orginalne tylko od eyeliner w kolorze szarym bo niby sie pomylily. Hmmm i ten kolor faktycznie wszedzie opakowania sa mleczne. Ahhh chyba zaprzestane kupowania na ebay
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 00:37   #11
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Spojzalam na ta sprzedawczynia, jej "bewertungen" i "andere angebote".

Nie mysle, ze to fakes/podrobki. Ona chyba albo sama ma zadurzo albo ma jakas tam "mozliwosc dostepu do mnostwo kosmetykow" itd. i potem je sprzedaje.

Ja raz zamuwilam na niemieckim ebaju podrobiona perfume i dostalam pieniadze od "privatverkaufer" spowrotem. W tych przypadkach jest najwazniesze nie byc agresywnym w emailach...

Na przyszlosc radze Ci nigdy nie zamawiaj na ebaj rzeczy ktorych nie znasz, np. trzeba wiedziec jak oryginalna perfuma pachnie zanim sie ja zamawia. wystarczy porownac w sklepach bez kopna.
Albo po prostu zaryzykowac i placic niska cene. Ja zamuwilam (nie chcacy) podrobione dzinsy firmowe, ale skoro byly tanie bylo mi to obojetne i nieskarzylam sie.

Ale w Twoim przypadku to chyba nie jest podrobka. Bo by nie bylo az tyle pozytywnych ocen tej sprzedawczyni.

P.S. to z Bozem Narodzeniem, czy ze prezent, nie trzeba wogole brac pod uwage. Po prostu fajniej brzmi w opisie. Lepjej orjentowac sie na sprzedawcy....

Edytowane przez janson
Czas edycji: 2010-01-25 o 00:42
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 11:25   #12
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez janson Pokaż wiadomość
Ale w Twoim przypadku to chyba nie jest podrobka. Bo by nie bylo az tyle pozytywnych ocen tej sprzedawczyni.
Taaaaaaak, a sprzedający podróbki na allegro maja same negatywy Akurat komentarze w żadnym stopniu nie przesądzają o oryginalności produktu.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 19:51   #13
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Jak w niemieckim ebaju poda sie sprzedawce ze sprzedaje podrobki, to jego konto sprzedawcy zamykaja. Przy 2000 "bewertungen" hyba by ktos sie kapna o podrobkach.
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 21:21   #14
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Moim zdaniem ktos moze sprzedawac podrobke na allegro np, wlasnie taka jedna pojedyncza sztuke i o tym nawet nie wiedziec. Zdarza sie np. jak przy tej dokladnie aukcji z Bobbi Brown. Przyjrzalam sie reklama i zdjecia w internecie i prywatnym i wszystkie sloiczki sa koloru mlecznego a tu prosze na ebay polowa jest czysto i przejrzyscie przezroczystych. Dokladnie przy tej aukcja pani napisala ze eyeliner zostal tylko raz przetestowany, a pudeleczko jest od innego koloru. Troche to dziwne bo jak zostal juz wogole otwarty i przetestowany a pudeleczko od wystawionego na aukcji wyrzucone to po co dodaje inne pudeleczko od innego koloru. No i jeszcze jedno , pani pisze ze czarny jest bardzo intensywny i to nie jej kolor hmm????? to po co go kupila?No i wlasnie to podejrzane ze ta pani na ebay kupuje i sprzedaje same kosmetyki a kupuje z roznych zrodel bo widzialam oceny. No wiem w sumie to moja wina bo powinnam sie wczytac troszke i dopiero potem licytowac,. Ta sa moje dokladnie pierwsze aukce gdzie probowalam zakupic jakikolwiek kosmetyk na ebay. Przewaznie robie to w sklepie. Chcialam jednak wyprobowac inne marki kosmetykow a niestety przewaznie ylko tu sa one dostepne. Mieszkam niedaleko Monachium miasto wielkie i rozlegle sklepow tysiace, bylam w jednym Douglasie - nie bylo Maca nie bylo Bobbi Brown a mieszkam w sumie 20 km od Monachium i nie chcialo mi sie jezdzic i szukac - i wiece co moze jestem glupia ale do glowy mi nie przyszlo ze moge podrobke kupic i to w dodatku za cene prawie orginalu jak przy fluidline Mac.

A moze ja nie jestem swieta bo w sumie to wygralam dwie licytacje z Maca i BObbi Brown a ze ja ciapa sie nie znam to do glowy mi nie przyszlo ze to moga byc podroby. No i tak nie wiedzialam co zrobic bo po co mi dwa czarne eyelinery wiec tak chcialam troszke poczytac ktory lepszy i wyszlo na to ze drugiego maca z 5,5 g to wogole nie ma w sklepach. No to sie wydalo. Ale jaja. A i jeszcze jedno Wyslalam dzisiaj rano do tej pani prosbe zeby zrobila mi zdjecie od dna sloiczka lub eventualnie podala jaki kolor pisze pod spodem. Odpowiedzi jeszcze nie dostalam. Tyle by bylo na razie

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

A itak wogole nie lubie kupowac w niemczech kosmetykow, zawsze jakis problem. Poniewaz Niemcy sami produkuja duzo kosmetykow kolorowych sa leniami w sprowadzaniu innych z zagranicy. Tak wiec nie mozna dostac lub jest bardzo ciezko zakupic kosmetyki : Bourjois(Wcale nie ma), Rouge Bunny Rouge(Wcale nie ma) Maca, Bobbi Brown. Nie wiem jakich jeszcze ale pewnie jeszcze duzo bo ja spostrzegawcza nie jestem. W zamian nie zauwazylam tez tu kosmetykow ktorych by nie bylo w polsce ev. pare ze sredniej lub nizszej polki jak essence czy esprit. Tyle tylko jak ktos ma podobne lub odwrotne zdanie moze sie wypowiedziec. Pozdro

Edytowane przez kubusina
Czas edycji: 2010-01-25 o 21:38
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:48   #15
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

MAC sprzedaje Douglas przez internet shop, mozna tam terz wymienic i spowrotem wysylac.
Oprocz tego w mjastach jak Hamburg, Monachium, Frankfurt, Duesseldorf, Berlin to albo jest sklep od firmy MAC (flagshipstore) albo jeden durzy/glowny douglas prowadzi, tak samo BobbyBrown.
Benefit (i ewentualnie BobbyBrown) terz w durzych Mjastach glowny Karstadt/Kaufhof prowadzi. Ale tylko te glowne sklepy w centrum.

Ebaj jest pelny dziwakow, maja dziwne metody sprzedarzy i dostepu do towaru.

To, ze towar nie jest w niemieckich sklepach czy w innym opakowaniu, to niekoniecznie znaczy, ze podrobka, bo moze byc z Azji czy stanow. Zamowilam np. szampon Redken (wiem 100% ze orginal) ktorego terz jurz nie ma w handlu i terz mial inne opakowanie bo ta linie sciagneli, a to byl jeszcze z kolekcji przed dwoch lat.

Ale jak mowilam, trzeba najpierw chocby na rece w sklepie wyprobowac zanim sie na necie zamawia aby wiedziec co oczekiwac.

Edytowane przez janson
Czas edycji: 2010-01-25 o 22:52
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:52   #16
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez janson Pokaż wiadomość
Jak w niemieckim ebaju poda sie sprzedawce ze sprzedaje podrobki, to jego konto sprzedawcy zamykaja. Przy 2000 "bewertungen" hyba by ktos sie kapna o podrobkach.
chyba nie wiesz co mówisz zobacz jak na allegro sprzedają sie zestawy pędzli MAC, i nikt nie wystawia negatywów - problem jest tylko taki że MAC nigdy nie produkował tak duzych zestawów i 18pędzli kosztuje tyle co jeden oryginalny

Cytat:
Napisane przez kubusina Pokaż wiadomość
A itak wogole nie lubie kupowac w niemczech kosmetykow, zawsze jakis problem. Poniewaz Niemcy sami produkuja duzo kosmetykow kolorowych sa leniami w sprowadzaniu innych z zagranicy. Tak wiec nie mozna dostac lub jest bardzo ciezko zakupic kosmetyki : Bourjois(Wcale nie ma), Rouge Bunny Rouge(Wcale nie ma) Maca, Bobbi Brown. Nie wiem jakich jeszcze ale pewnie jeszcze duzo bo ja spostrzegawcza nie jestem. W zamian nie zauwazylam tez tu kosmetykow ktorych by nie bylo w polsce ev. pare ze sredniej lub nizszej polki jak essence czy esprit. Tyle tylko jak ktos ma podobne lub odwrotne zdanie moze sie wypowiedziec. Pozdro
W Monachium masz trzy punkty MAC, znalezienie tej informacji w necie zajeło mi 3 minuty, jest nawet niemieckojęzyczna strona MAC. Poszukaj a znajdziesz. MAC to nie L'oreal że będzie w każdej drogerii.

edit: Bobbi Brown - jest strona w języku niemieckim, mnóstwo punktów w całych Niemczech, w Monachium są 3.
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2010-01-26 o 09:19
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:56   #17
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
chyba nie wiesz co mówisz zobacz jak na allegro sprzedają sie zestawy pędzli MAC, i nikt nie wystawia negatywów - problem jest tylko taki że MAC nigdy nie produkował tak duzych zestawów i 18pędzli kosztuje tyle co jeden oryginalny
Wiem Dokladnie co w tym przypadku mowie. Jesli do ebay sie zglosi "Anzeige o Urheberrechtsverletzung" to w tedy bedzie "untersuchung" ktory nie zadko prowadzi do zamkniecia konta.
Moze w Allegro inaczej, ale wiem ze ta mozliwosc zgloszenia sprawy w ebay istnieje.

Czesto wystarczy sie z tego powodu uprzejmie do sprzedawcy zglosic i mu sprawe wyjasnic bez robia wielkiego szumu.
Ja kiedys sprzedawcy podrobke perfumy odeslalam spowrotem i dostalam pieniarzki terz spowrotem.
A sprzedawca byl "Privatverkäufer".

Edytowane przez janson
Czas edycji: 2010-01-31 o 16:58
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 19:44   #18
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

nie wiem czy srpawa jeszcze aktualna ale to nie jest podroba ... wystarczy poszukac w sieci i mozna dokladnie ten produkt znalezc... czasami sa rozne opakowanie na rozne kraje ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 19:56   #19
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość


W Monachium masz trzy punkty MAC, znalezienie tej informacji w necie zajeło mi 3 minuty, jest nawet niemieckojęzyczna strona MAC. Poszukaj a znajdziesz. MAC to nie L'oreal że będzie w każdej drogerii.

edit: Bobbi Brown - jest strona w języku niemieckim, mnóstwo punktów w całych Niemczech, w Monachium są 3.
Także widziałam w Monachium maca i rozne inne firmy co sa w pl i tez takie ktorych w pl nie widziałam,

nie wiem dlaczego stwierdzenie że niemcy są leniwi a jacy są polacy? nie lepsi, przepraszam ale oburzylo mnie to, pozdrawiam
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 20:05   #20
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez janson Pokaż wiadomość
Wiem Dokladnie co w tym przypadku mowie. Jesli do ebay sie zglosi "Anzeige o Urheberrechtsverletzung" to w tedy bedzie "untersuchung" ktory nie zadko prowadzi do zamkniecia konta.
Moze w Allegro inaczej, ale wiem ze ta mozliwosc zgloszenia sprawy w ebay istnieje.

Czesto wystarczy sie z tego powodu uprzejmie do sprzedawcy zglosic i mu sprawe wyjasnic bez robia wielkiego szumu.
Ja kiedys sprzedawcy podrobke perfumy odeslalam spowrotem i dostalam pieniarzki terz spowrotem.
A sprzedawca byl "Privatverkäufer".
Skoro sama kupiłaś podróbkę to znaczy że jednak ten rewelacyjny sposób blokowania aukcji z podróbkami nie działa.

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
nie wiem czy srpawa jeszcze aktualna ale to nie jest podroba ... wystarczy poszukac w sieci i mozna dokladnie ten produkt znalezc... czasami sa rozne opakowanie na rozne kraje ...
Może pokażesz jakieś sygnowane przez MACa zdjęcie Fluidline'a w takim opakowaniu bo w sieci to można dużo rzeczy znaleźć nie zawsze prawdziwych.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:07   #21
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

najlepiej chyba pytac sie dziewczyn na MACowym ale Brand ma racje - w sieci sporo stron pokazuje podrabiane MACzki
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:12   #22
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez kubusina Pokaż wiadomość
A itak wogole nie lubie kupowac w niemczech kosmetykow, zawsze jakis problem. Poniewaz Niemcy sami produkuja duzo kosmetykow kolorowych sa leniami w sprowadzaniu innych z zagranicy. Tak wiec nie mozna dostac lub jest bardzo ciezko zakupic kosmetyki : Bourjois(Wcale nie ma), Rouge Bunny Rouge(Wcale nie ma) Maca, Bobbi Brown. Nie wiem jakich jeszcze ale pewnie jeszcze duzo bo ja spostrzegawcza nie jestem. W zamian nie zauwazylam tez tu kosmetykow ktorych by nie bylo w polsce ev. pare ze sredniej lub nizszej polki jak essence czy esprit. Tyle tylko jak ktos ma podobne lub odwrotne zdanie moze sie wypowiedziec. Pozdro
tu sie akurat nie zgodze... pomijajac, ze stwierdzenie "ze sa leniwi" jest zupelnie bez sensu ... bo nie ma to nic wspolnego z checia tylko zapotrzebowaniem rynku... co innego chca w kazdym kraju... i firmy, ktore sie nie przyjmuja znikaja... nie ma obowiazku, zeby w kazdym kraju byly te same produkty...

jak juz pisaly dziewczyny MAC i BB sa w wielu Douglasach albo drogeriach Müller... w domach towarowych Kaufhof i Karstadt... Rouge Bunny Rouge jest chocby tu -> -klik - ... Bourjois mozna trafic na amazon.de ...

wiec po prostu wystarczy poszukac ... a co do ebaya... korzystam z niego od 8 lat... i przy odrobinie ostroznosci nie trafila mi sie jeszcze zadna podroba...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:12   #23
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Odnośnie podrób na niemieckim Ebay'u - pomijając ten 'oryginalny' liner tylko chwilę mi zajęło znalezienie kolejnych 'wynalazków' z wysokimi 'Positive Bewertungen' Dwie pierwsze z brzegu:
http://cgi.ebay.de/MAC-14-Farben-Pro...item439ced5405
http://cgi.ebay.de/MAC-C-R-E-A-M-Eye...item27aefcd9cc
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:23   #24
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Może pokażesz jakieś sygnowane przez MACa zdjęcie Fluidline'a w takim opakowaniu bo w sieci to można dużo rzeczy znaleźć nie zawsze prawdziwych.
w sumie tez racja ... nawet jak storny wygladaja "powaznie" ... MAC chyba ma najwiecej podrob...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:19   #25
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
w sumie tez racja ... nawet jak storny wygladaja "powaznie" ... MAC chyba ma najwiecej podrob...
No dokładnie, dlatego z zakupami MAC na jakichkolwiek aukcjach - polskich czy zagranicznych - trzeba bardzo uważać
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 23:43   #26
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

No to dziewczyny odpisuje, Mac z pedzelkiem to podrobka 100 % tez znalazlam duzo zdjec w internecie z tym dziwnym kwadratowym sloiczku i z pedzelkiem, wszystkie zdjecia odsylalay mnie do jakis stron gdzie towar sprzedawano jest hurtowo i po dziwnie niskich cenach musze sie przyznac ze z ciekawosci przesiedzialam kilka godzin w poszukiwaniu prawdy.
Wszystkie natomiast slicznie okragle sloiczki znajdowaly sie na stronach przeroznych czasopism, stronach o wizazu itp.

A i napisalam do sprzedawcy odpowiedz brzmi : "dostalam sloiczek od znajomej nie wiem czy to orginal" hmmm nic dodac nic ujac.

Drugi sloiczek od Bobbi Brown niestety byl orginalny ale przekonalam sie dopiero jak zamowilam w Douglasie sama zestaw No Smudge Eye Kit 2 Sloiczki plus ,pedzelek, mini maskara, olejek do scierania makijazu i przesliczna kosmetyczke.
Dziekuje za porade zamowilam w Douglas online plus dwie probki gratis. Hmm fajna sprawa jakos mi to na mysl wczesniej nie przyszlo tam zajrzec. A widzialam tez jak inny sprzedawca tez sprzedawal ten zestaw MACa z pedzelkiem a do tego kupe innych cieni i palet Maca niestety chyba juz to wycofali bo nie moge nigdzie znalezc ale i jak dla mnie nowej klientki Maca nie spodobaly sie dziwnie tanio wygladajace palety i cienie. A tu wlasnie podobna stronka:
http://images.google.de/imgres?imgur...3D189%26um%3D1

a popatrzcie po prawej stronie na cienie chanel!!!
A co powiecie o tej:
http://images.google.de/imgres?imgur...3D126%26um%3D1

A na tej to jaz wogole zgupialam bo pisze ze to orginal tu pisze ze 3 gramy a nie 5g no i cena
http://images.google.de/imgres?imgur...a%3DN%26um%3D1

Aha a sloiczki Bobbi Brown zamowione z Douglas sa jednak przezroczyste a nie matowe Niestety aukcja zostala juz anulowana a pani pisala ze kupila w sklepie.
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 00:03   #27
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

nie wiem dlaczego stwierdzenie że niemcy są leniwi a jacy są polacy? nie lepsi, przepraszam ale oburzylo mnie to, pozdrawiam[/QUOTE]

Sorry moze zle to ujelam mialam na mysli ze rynek niemiecki jest bardzo rozwiniety, i poniewaz sami maja duzo kosmetykow wlasnej produkcji, nie za bardzo chca stwarzac sobie konkurencji to mam na mysli, to chyba faktycznie nie jest lenistwo tylko taktyka handlowa .

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

jak juz pisaly dziewczyny MAC i BB sa w wielu Douglasach albo drogeriach Müller... w domach towarowych Kaufhof i Karstadt... Rouge Bunny Rouge jest chocby tu -> -klik - ... Bourjois mozna trafic na amazon.de ...

Ani tu ani tam. Na amazon juz patrzylam wczesniej nie ma i nie bylo. Jezeli chodzi o Bunny Rouge Bunny to faktycznie strona producenta jest takze w niemieckim jezyku co juz wczesniej tez patrzylam niestety nie ma zadnej filiali . Podany jest tylko online shop w UK. Ale tak mi sie wydaje ze akurat te kosmetyki wejda do niemieckiego Douglasa. Bo jak wyzej strona po niemiecku a i jakas fama byla , tylko niestety efektow nie widac.
Moze ostatnio za dlugo bylam w Polsce i przyzwyczailam sie do zakupow w polskich drogeriach.
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 00:14   #28
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Odnośnie podrób na niemieckim Ebay'u - pomijając ten 'oryginalny' liner tylko chwilę mi zajęło znalezienie kolejnych 'wynalazków' z wysokimi 'Positive Bewertungen' Dwie pierwsze z brzegu:
http://cgi.ebay.de/MAC-14-Farben-Pro...item439ced5405
http://cgi.ebay.de/MAC-C-R-E-A-M-Eye...item27aefcd9cc
10 ocen to zly znak, trzeba byc ostrorznym. 87% dobrych ocen, to terz zly znak, musi byc conajmniej 99% dobrych ocen.
Obydwie aukcje "eindeutig" sa podrobki, zly opis, zly jezyk itd.
Aha i jeszcze jak w takim dziwnym kontekscie pisze "original" to wiadomo, ze podrobka.

Ja tamta podrobiona perfume odeslalam ze skarga i dostalam pieniadze spowrotem, wiec nie mialam powodu wiecej szumu robic.
Ale jesli sie czuje oszukanym, to mozna to zglosic, ta mozliwosc istnieje.

Edytowane przez janson
Czas edycji: 2010-02-01 o 00:16
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 00:20   #29
kubusina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

No a ludzie licytuja. ....
kubusina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 00:35   #30
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Hej, czy moze mi ktos pomoc, bo chyba wlasnie kupilam podrobe maca na niemiecki

Cytat:
Napisane przez kubusina Pokaż wiadomość
No a ludzie licytuja. ....
Niestety tak, wiec dlatego podaje na co trzeba uwazac i jak rozpoznac "fake".

to terz nie wyglada w porzadku...
janson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.