Słaba mowa 2,5 latka !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 18:19   #1
Sylwia11x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 150

Słaba mowa 2,5 latka !!!


Jestem trochę zaniepokojona rozwojem mowy u mojego syna. Ma 2,5 roku a w słowniku MAMA TATA BAKA (babcia) PIKA (PIŁKA) BUM BUM (auto) DA MA (daj mi ) i klka innych razem niewiele Ma tez swój język w którym dużo mówi ale nikt nie wie co to
Powiedzcie jak z waszymi dziećmi Czy powinnam się martwić BARDZO PROSZE O WASZE WYPOWIEDZI
(zamartwiam się bo starszy syn w jego wieku układał juz puzzle 50-100 elementów i mówił b.dobrze) zdaję sobie sprawę że każde dziecko to indywidualność , no ale...
Sylwia11x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 07:46   #2
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

Cytat:
Napisane przez Sylwia11x Pokaż wiadomość
Jestem trochę zaniepokojona rozwojem mowy u mojego syna. Ma 2,5 roku a w słowniku MAMA TATA BAKA (babcia) PIKA (PIŁKA) BUM BUM (auto) DA MA (daj mi ) i klka innych razem niewiele Ma tez swój język w którym dużo mówi ale nikt nie wie co to
Powiedzcie jak z waszymi dziećmi Czy powinnam się martwić BARDZO PROSZE O WASZE WYPOWIEDZI
(zamartwiam się bo starszy syn w jego wieku układał juz puzzle 50-100 elementów i mówił b.dobrze) zdaję sobie sprawę że każde dziecko to indywidualność , no ale...


Młodszy bratanek mojego TŻta tak mówił mniej więcej do 3 lat, później w ciągu pół roku dogonił rówieśników. Obawiam się, jednak, że w jego przypadku po prostu zbyt mało do niego mówiono.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 08:31   #3
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

U mnie jest w przedszkolu dziewczynka co ma 5 lat i nie mówi, no niestety mama spaceruje z wózeczkiem za 2000 a nie ma czasu na starsze dziecko. Tragedia! Dziecko w wieku 3 lat powinno prościutkie zdania budować - tak ostatnio logopeda się wypowiadała na spotkaniu. Ja polecałabym wizytę u logopedy żeby mieć czyste sumienie. U mnie w grupie a mam 2,5-4 latki są dzieci które we wrześniu nie mówiły albo bardzo niezrozumiale a po prawie roku jest dużo lepiej. Rodzice nie mają czasu żeby poświecić dziecku powtarzać, nazywać obrazki itp. Ale nie jestem logopeda tylko nauczycielem. I potem chodzą takie 5 latki od góry do dołu ubrane firmowo a nie umieją mówić bo tylko po przedszkolu tv mają włączaną

Edytowane przez justinak25
Czas edycji: 2009-04-28 o 08:32
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 13:32   #4
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

Sylwia, ja na Twoim miejscu wybrałabym się do specjalisty, tak dla pewności. Martwić się nie musisz bo wiele dzieci w tym wieku nie mówi. Mój chrześniak ma skończone 3 lata i też bardzo mało mówi, ale od kilku miesięcy widzę, że szybko nadrabia. Za każdym razem słyszę od niego jakieś nowe słowo. Nie zamartwiaj się. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dużo mów do synka i dokładnie objaśniaj mu co robisz w danej chwili, co się dzieje wokół. W końcu załapie.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 14:00   #5
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

a mój mały sąsiad zaczął mówić dopiero jak poszedł do przedszkola w wieku 4 lat
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:15   #6
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

Dla "świętego spokoju" idź do logopedy. Mój synek skończył 3 lata we wrześniu i wtedy poszedł do przedszkola, mówił niewiele, większość w swoim języku, który my rozumieliśmy. W październiku byliśmy u logopedy, Pani powiedziała, że wszystko w porządku. W grudniu przed samym świętami, rozgadał się na całego. Teraz chętnie powtarza słowa, uczy się nowych, wtedy pyta jeszcze co to jest. Ma jeszcze wady wymowy zamiast R jest L, W=Ł, ma problem z Z SZ CZ i często zamienia K na T , mówi o sobie nie Kuba tylko Tuba Ale jest pod stałą opieką logopedy w przedszkolu.
Nie wiem czy to istotne, ale w pierwszym roku życia, rozwój ruchowy miał "książkowy", raczkował, chodzić zaczął jak miał 13 miesięcy. Postawił na rozwój ruchowy może dlatego rozwój mowy się opóźnił.
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 09:12   #7
Sylwia11x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 150
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

Jestem juz przygotowana do spotkania z logopeda . Raczej nie ma z mojej strony zaniedbania dużo mówię do synka wszystko rozumie, czytam książki układam klocki zadaje pytania ale jakoś nie ma ochoty ...
Sylwia11x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 13:40   #8
kasienka1977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 696
GG do kasienka1977
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

sylwia - a ja Cię uspokoję. Syn mojej siostry miał własny wymyślony język do trzecich urodzin. Mówił dużo, ale po chińsku Basia poświęcała mu dużo czasu, bardzo dużo czytała, rozmawiała z nim, ale Młody się do dyskusji ludzkim językiem nie rwał. Po trzecich urodzinach w ciągu dwóch miesięcy nauczył się mówić "jak człowiek".
Myślę, że do logopedy możesz się wybrać, ale jesli dziecko mówi własnym językiem to nie jest w żaden sposób zaburzone, po prostu rozwija się w innym tempie niż brat.
Rozumiem Twoje obawy, każde dziecko rozwija się inaczej - mój 11 letni syn zaczął chodzić nie mając 10 miesięy, a młodszy dopiero w iweku 14 miesięcy zaczął dreptać. a co się nadenerwowałąm to moje
__________________
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co dla nas ma.
W. S. Reymont
kasienka1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 19:41   #9
Sylwia11x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 150
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

dzięki za te słowa , jakoś tak się nakręcami z tego wszystkiego spac nie mogę bo ciągle coś. ... Starszy jest w ZERÓWCE a na bilansie wyszła KURZA KLATKA i to mnie też zdołowało
Sylwia11x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:12   #10
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

Witam.Też miałam jakiś czas temu ten problem.Moja córka jak miała 2,5 roku to prawie nic nie mówiła,tzn gadała dużo,ale w swoim języku.I nagle krótko przed 3 urodzinami zaczęła gadać jak najęta.Ogólnie zauważyłam,że teraz dzieci później zaczynają mówić,bynajmniej w swoim otoczeniu to zauważyłam.Dodam jeszcze,że jak moja córka miała 2,5 roku i nie wiele mówiła,ale potrafiła wykonać wszystkie polecenia czyli ze zrozumieniem treści słow nie miała problemu.DROGIE MAMY BĘDZIE DOBRZE !
__________________
"Przyjaciele są jak ciche anioły które podnoszą nas,kiedy nasze skrzydła zapominają,jak latać..."



Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 18:57   #11
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: Słaba mowa 2,5 latka !!!

Witam wszystkie mamusie

Czy któraś z Was orientuje się może czy do logopedy trzeba skierowanie od lekarza ogólnego czy mogę prosto do logopedy się udać? A i jeszcze jedno czy ktoś może mi powiedzieć jak taka wizyta u logopedy wygląda?

Mój 3latek PANICZNIE boi się lekarzy! Na słowo lekarz płacze W sumie płacz ten jest uzasadniony, bo cierpi dodatkowo na zaparcia i miał już kilka nieprzyjemnych wizyt więc mam cichą nadzieję, że logopeda nie będzie go badał....echhhh

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc
__________________
Nowe spodnie & Nowa tunika - zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...04#post9964304
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.