protal - francuska dieta proteinowa??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-03, 16:43   #1
azakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13

protal - francuska dieta proteinowa???


czy któras z was stosuje bądź stosowała francuską diete proteinową??
czytałam o niej w najnowszym samym zdrowiu?
Mógłby sie ktoś do niej ustosunkować?
czy to ze diete wymyślił lekarz daje wieksze zaufanie do niej??
dodam że z założenia pozwala ona dchudnąć szybko
azakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:59   #2
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: francuska dieta proteinowa???

A o co chodzi mniej więcej w tej diecie?
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 17:23   #3
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: francuska dieta proteinowa???

łada się ona z czterech etapów Pierwszy - same proteiny, drugi - na zmianę z jarzynami, trzeci - utrwalenie rezultatów i czwarty, który powinien trwać do końca życia. Pierwszy etap - mięso, może być wołowe i cielęce, wieprzowina wykluczona. Podroby mile widziane. Kury i indyki, ale bez skórki i skrzydełek, także ryby i owoce morza takie jak krewetki, raki, langusty, muszelki, ostrygi. Jajka (białko jest najczystszą proteiną), mleko, ser i jogurty, najlepiej beztłuszczowe. Pić minimum półtora litra wody dziennie, herbata i kawa bez ograniczeń (ale bez cukru) może być coca - cola light, ale nie więcej niż szklaneczka dziennie. Należy jeść jedną - dwie łyżeczki dziennie otrębów zbożowych lub owsianych, by ułatwić trawienie. Ten pierwszy etap może trwać od dwóch do siedmiu dni, najlepiej pięć. Podobno głód ustępuje po trzecim dniu, podczas pierwszych trzech dni można się czuć zmęczonym, od czwartego jest się w euforii a zapchanie organizmu następuje po czwartym. Potem następuje etap drugi, który ma trwać tyle samo dni: taka sama ilość i częstotliwość posiłków (absolutnie dowolne) plus jarzyny (surowe i gotowane): pomidory, rzodkiewki, szpinak, pory, szparagi, fasolka szparagowa, kapusta, grzyby, selery, cykoria, wszystkie sałaty, cukinia. Nie wolno jeść ziemniaków, ryżu, kukurydzy, groszku, soczewicy, fasoli ani avocado. Do sosu można użyć oleju, musztardy, octu, albo jogurtu czy sera białego. Jarzyn też można jeść dużo, ale lepiej nie przesadzać. Po rozpoczęciu drugiego etapu (proteiny + jarzyny) waga może wzrosnąć, nie należy się tym przejmować. Te dwa etapy kontynuować w tym samym rytmie, znaczy pięć dni na pięć, ale może być też siedem na siedem, albo dwa na dwa, albo nawet jeden dzień protein - jeden protein z jarzynami (ale nie owocami). Można też zrobić dwa dni protein i siedem dni mieszanych, albo wyłącznie dwa dni protein i pięć zupełnie normalnych, jak zawsze - ale oczywiście odchudzanie idzie wtedy o wiele wolniej. Nie należy się tym zamartwiać!

Te dwa etapy należy stosować aż do uzyskania upragnionej wagi. Potem przechodzimy do etapu trzeciego, który trwa dziesięć dni za każde stracone kilo. Jeśli więc chcemy schudnąć cztery kilo, trzeba liczyć cztery razy dziesięć, czyli czterdzieści dni diety, jeśli trzy kilo - miesiąc, a jeśli uda wam schudnąć siedemnaście kilogramów, trzeci etap musi trwać siedemnaście razy dziesięć, czyli równe sto siedemdziesiąt dni!

Trzeci etap: wciąż proteiny i jarzyny, plus porcja owoców dziennie - najlepsze byłoby jabłko, ale wolno wszystko, prócz czereśni, winogron, bananów i suchych orzeszków. Dziennie można zjeść dwa kawałki chleba, jedną porcję sera (ale nie fermentowanego - lepiej twardego, typu gouda lub holenderski), dwie porcje fekulantów tygodniowo (makaron, kasza, soczewica - ostatecznie tylko ryż albo ziemniaki). Dochodzi szynka, wieprzowina - i dwa razy w tygodniu dwa posiłki (ale nie dwa pełne dni!) dowolnego napychania się byle czym. Wtedy też lepiej nie pożreć wszystkiego naraz, tylko skubać kulturalnie. Delektować się z wyszukaną - wszak wrodzoną nam - elegancją. Podczas ostatniego, czwartego etapu należy zachować jeden dzień czystych protein w tygodniu. Najlepiej do końca życia zawsze ten sam dzień. Podczas czwartego etapu trzeba zjeść codziennie trzy łyżki do zupy otrąb owsianych. Jeśli nie pożre się co dzień tych otrąb, które działają jak szczoteczki wymiatające nasze wnętrze, to cały efekt diety przepadnie i nasze wysiłki zdadzą się psu na budę.

źródło. sfd.pl

Podejrzana jest dla mnie ta dieta. Dziewczyna opisuje na forum jak w 3 dni schudła 3 kg. ;O
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 21:31   #4
angel1221
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 47
Dot.: francuska dieta proteinowa???

gorąco polecam ,koncze pierwsze pięć dni protein i jest mnie 5 kg mniej,wiem ,że to woda ale jak mobilizuje

pzdr
angel1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 23:57   #5
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Cytat:
Napisane przez angel1221 Pokaż wiadomość
gorąco polecam ,koncze pierwsze pięć dni protein i jest mnie 5 kg mniej,wiem ,że to woda ale jak mobilizuje

pzdr
To nie za duzo jak na początek? A jaki masz wzrost i ile ważysz? Ta dieta jest troszke podobna do South Beach.Ale nie do końca.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 06:57   #6
angel1221
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 47
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Wiem,że dużo ale większość to na pewno woda Ważę sporawo ,bo aż 74 kg przy wzroscie 166 cm,obecnie 69 i waga stanęła-musze przeczekać ten przestój
angel1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 07:28   #7
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: francuska dieta proteinowa???

To jest jak Atkins... Według mnie niezdrowe, bardzo. Nie ma witamin. Pierwszy etap prowadzi do skrajnej ketozy - organizm nie mając niemal żadnego źródła glukozy (przyswajalnych węglowodanów), nie wytwarza insuliny, która jest konieczna do tego, aby komórki mogły przyswajać to co zjemy... Prowadzi to więc do hipoglikemii - znacznego obniżenia poziomu cukru we krwi - stąd osłabienie. Poza tym, diety oparte na białku wcale nie są takie cudowne, jakly się zdawało. Jedzenie duzych ilości białka prowadzi do efektu jo-jo. Zauważcie, że 1 g tłuszczu to 9 kcal. Jeden kilogram to 9 tys. Ale żeby schudnąć kilogram, wystarczy spalic "jedyne" 7 tys. kcal. Gdzie pozostałe 2 tys? Otóż tkanka tłuszczowa to nie tylko tłuszcz, to też pewne struktury białkowe, które tę tkankę "utrzymuja w ryzach". Wszystkie wiemy, że tłuszcz znajduje się w komórkach tłuszczowych. One nigdy nie znikają, najwyżej się kurczą. Jest więc tak - jedząc wyłącznie białko organizm traci tłuszcz z komórek tłuszczowych, ale jednocześnie białko jest budulcem organizmu, więc organizm, któy jest zagłodzony, buduje nowe komórki tłuszczowe, przygotowując sie na najbliższą okazję, kiedy będzie mógł je zapełnić.
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 17:39   #8
azakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: francuska dieta proteinowa???

wiatminy podawane sa organizmowi w cyklach przerywnikowych gdzie mozna ejsc kupe warzyw a w atkinsie to chyba niebezpieczne byla ogormna ilosc tluszczu jaka dopuszczał dokotr?
azakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 19:48   #9
azakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: francuska dieta proteinowa???

biore sie za nia-przekonuje mnie zobaczymy efekty
azakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 17:49   #10
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Cytat:
Napisane przez azakk Pokaż wiadomość
biore sie za nia-przekonuje mnie zobaczymy efekty
Pisz kochana o efektach. Bedziemy sledzić jak Ci idzie. Widzialam dzis w Auchan ksiązke o tej diecie. Ta z jajkiem i centymetrem na okładce. 17zł. kosztowala.
powodzenia w dietkowaniu
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 13:35   #11
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Przeczytałam ta książkę, przekonała mnie ... no i trzeba będzie zacząć działać. Na razie nie mam jak, ale może chociaż 1 dzien w tygodniu się uda wprowadzic, zawsze to coś
Dawno żadna tutaj nie pisala, chętnie poczytam o rezultatach, samopoczuciu, generalnie wszystkie opinie na ten temat.

Angel, widzę u Ciebie rezultat wagowy, a w centymetrach, wyglądzie jak to wygląda?

Mam pytanko odnośnie pierwszego etapu, wolno jeść jajka, mięso, ryby, bezcukrowe napoje, kawę z mlekiem chudym, herbatę ... a co z serem białym? Czasami się on pojawia jako dodatek w 2 etapie, a w 1 coś musiałam przeoczyć ... Proszę napiszcie mi o nim i o jogurtach w 1 fazie.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 11:09   #12
Veaa
Rozeznanie
 
Avatar Veaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 672
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Od jutra zaczynam diete Protal zobaczymy jakie beda rezultaty. Jak narazie jestem pozytywnie nastawiona bo lubie nabial i chude mieso wiec moze wkoncu znalazlam cos dla siebie. Bede informowac jak mi idzie i czy kg beda leciec w dol tak jak pisze dr. Dukan
__________________






mój blog kulinarny 3x bez! bez glutenu, nabiału i białego cukru!
www.vealovegreen.blogspot.com
Veaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 13:05   #13
satmo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Smile Dot.: francuska dieta proteinowa???

Witam wszystkich . Osobiście o tej diecie dowiedziałam się od znajomej, która schudła ok. 30kg. Drogą kupna-sprzedaży nabyłam książeczkę dr Dukan i od miesiąca ją stosuję. Od razu powiem, że nie mam oszałamiających wyników. Schodzę z wagi 78 kg. Obecnie mam o 4 kg mniej. Osobiście uważam, że jeszcze nie wiele widać, ponieważ chudnę równomiernie na całym ciele, a dobrą stroną tego powolnego zrzucania wagi jest brak zmarszczonej i obwisłej skóry. Poza tym reszta ok. włosy jeszcze nie wypadają, paznokcie też nadal mocne, no i co najważniejsze apetyt jest, ale nie rzucam się na jedzenie jak „wygłodniały wilk” .
satmo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 22:28   #14
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Cytat:
Napisane przez angel1221 Pokaż wiadomość
gorąco polecam ,koncze pierwsze pięć dni protein i jest mnie 5 kg mniej,wiem ,że to woda ale jak mobilizuje

pzdr
Co to znaczy że "to woda" ?
Ja wiem, że przy odchudzaniu należy pić dużo wody.
Odchudzając się, organizm uwalnia toksyny, które trzeba "wypłukiwać" z organizmu
jak najszybciej i jak najlepiej. Do tego służy tylko woda. Oczywiście mineralna - niegazowana. Czyli przy odchudzaniu trzeba pić dużo wody.
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 08:19   #15
Veaa
Rozeznanie
 
Avatar Veaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 672
Cool Dot.: francuska dieta proteinowa???

U mnie po 5 dniach jest 3 kg mniej nie schodzę z wysokiej nadwagi wiec bardzo dużej utraty wagi nie ma. Jestem w szoku u mnie tak podziałało ze mam mniej w obwodzie na udach i tyłku jestem bardzo happy . Rzeczywiście tak jak pisze Dr po 3 dniu uczucie glodu znikło, wspomne ze jem kiedy chce i co chce ( oczywiście z listy 1 fazy), troche juz jestem nudzona monotonia smaków ale jeszcze 5 dni. Ta dieta jest dla osób ktore lubia ser biały, jogurt naturalny , jajka i kurczaka ( ja do tej pory nie wyobrażałam sobie zjesc jajka bez chleba ale jakoś się przemoglam i teraz jest oki ) nie muszą jeść tego z chlebem i tłuszczem, potrzebne jest też samozaparcie odstępstwa od list z produktami nie wchodzą w gre.
__________________






mój blog kulinarny 3x bez! bez glutenu, nabiału i białego cukru!
www.vealovegreen.blogspot.com
Veaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 20:03   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: francuska dieta proteinowa/ protal

Mam pytanie do dziewczyn, które są, albo przeszły pierwszą fazę. Ja właśnie jestem po 6 dniu 1 fazy protal. Dwa dni temu zauważyłam oczka tłuszczu na wodzie (tak jak w rosole) kiedy się załatwiłam. Na początku bardzo się ucieszyłam, bo to oznacza, że tracę tłuszcz, ale z drugiej strony wyczytałam o uszkodzonej trzustce - podobno też takie są objawy.
Czy Wy też tak miałyście, czy mam zacząć się martwić?


NIc mnie nie boli, czuję się świetnie. Nie wiem na razie jakie są zmiany wagi, bo zepsutą mam wagę Pojutrze wprowadzam warzywa i mam zamiar kontynuować w serii 5na5.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 11:13   #17
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Hmm... Zainteresowało mnie to.... Troche nie na moję nieuporządkowanie, ale będę śledzić wasze doniesienia, więc piszcie o efektach etc

Poczytam w necie o tym cudzie i może jakis komentarze znajdę
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 14:32   #18
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Ja się tego trzymam. Na wszelki wypadek porobię jakieś badania, żebym miała pewność, że wszystko z moją trzustką jest OK.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 21:23   #19
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Podobno trzeba bardzo przestrzegać tej diety, i potem dobrze utrwalić, żeby nie było efektu jojo;
O skutkach ubocznych na razie nie słyszałam;
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 08:03   #20
Majana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: maleńka kochana mieścina
Wiadomości: 16
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Dziewczyny i jak wam idzie dieta???
__________________
Kto sam ze sobą się nudzi niech pomyśli czym dopiero jest dla innych.
Majana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 10:18   #21
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Po dwóch tygodniach mój organizm powiedział BASTA!! Dostałam strasznego rozstroju żołądka. Prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ktoś wytrzymał na niej kilka tygodni czy miesięcy.
Straciłam ponad 4 kg, co mnie cieszy, ale teraz jestem na diecie ok. 1000 - 1200 ckal i waga powoli idzie w dół.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 09:29   #22
indalooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Cześć dziewczyny

A ja w 1,5 miesiąca schudłam 15 kg.
Byłam na tej diecie tuż przed moim ślubem także miałam motywację. Tzn nie wiedziałam wtedy że stosuję "Dietę Proteinową" ale zasady były dokładnie takie same. I powiem Wam jedno- ja się odchudzałam przez całe życie i efekty były marne.. Nigdy nie schudłam więcej niż 2-3 kg, a tu taka niespodzianka. W pierwszej fazie, która trwała 2 tygodnie schudłam 10kg, kolejne 5kg podczas następnych 4 tygodni II fazy. A potem całkowicie przestałam stosować dietę, bo wyjechałam w podróż poślubną i w pełni korzystaliśmy z jedzenia All Inclusive
Od tamtej pory moja waga waha się o 1 kg w górę i w dół, a jem wszystko i minęły już 3 miesiące od zakończenia diety. Schodziłam z wagi 104 kg.

Obecnie ważę 89kg i od dzisiaj znowu jestem na diecie, bo marzy mi się 65 kg

I nie wierzcie, że dieta jest niezdrowa lub szkodliwa. Odtrucie od cukrów to prawdziwa ulga dla organizmu, zresztą zobaczycie po tygodniu jak poprawi się Wasze samopoczucie. Ja to przeszłam i żyję

Pozdrawiam ciepło,

Edytowane przez indalooo
Czas edycji: 2008-11-25 o 09:32
indalooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 12:58   #23
satmo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Talking Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Właśnie sprawdziłam, że minęły już dwa miesiące od ostatniego wpisu. Nadal jestem na tej diecie co oznacza, że mam za sobą już 3,5 miesiąca jedzenia protein i warzyw. Nie narzekam. Schudłam bardzo dużo bo 15 kg, co daje średnio 4 kg na miesiąc. Czuję się fantastycznie, zero zmęczenia, ociężałości mam w sobie dużo energii no i oczywiście szafę pełną nowych ciuchów . Jeszcze tylko 5 kg i zaczynam utrwalać .
satmo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:58   #24
mia_mery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

czesc
jestem bardzo zainteresowana tą dietą i chce ja zacząć stosować jak najszybciej . co dokładnie moge jeść , macie jakieś przepisy ?? lub przykładowy jadłospis?? pozdro
__________________
It is better to be hated for what you are then to be loved for what you are not..
mia_mery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 06:13   #25
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Talking Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

zakupilam ksiązke - poczytalam, chce stosowac i będe Was informowac o wynikach
pozdrawiam
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:19   #26
zmobilizowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

a moze ktoraś kobietka napisała by przykładowy jadłospis do tej dietki

bo tak mnie ciekawi.....
zmobilizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 09:02   #27
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

podnosze wątek co by nie zakładać nowego...
ciekawią mnie opinie osob, które są na tej diecie, szczególnie jeżeli przechodzą juz przez kolejne etapy lub schudły na niej bez jojo
Jak wrażenia?

Ta dieta została mi polecona przez lekarza i waham sie czy warto ją zaczynać... jest dość rygorystyczna na początku

zastanawiam sie czy nie szkodliwa...
chyba jednak spróbuje skoro to ma mi pomóc...
a moim problemem głównie jest nadmiar wody po kuracji hormonalnej...
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:14   #28
Telepeters
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

Jestem na Protalu 2 miesiac. Namowila mnie kolezanka (doktorka), ktora ze mna ja rozpoczela. Z poczatku bylam sceptyczna i narzekalam na monotonie, jednak powrot sil witalnych, dobrego samopoczucia, ustapienie obrzekow i boli stawow, zmobilizowalo mnie do dalszego stosowania. Schudlam ok. 19 kg i mam jeszcze drugie tyle przed soba. Jestem bardzo zadowolona i w tej chwili spokojnie moge miec slodycze porozkladane wokolo, a ltuszcz, ktory uwielbialam stal sie ochydny, za to cialo oddaje regularnie, to co niepotrzebne.
Wspomne jeszcze, ze moje "kurczenie" zmobilizowalo dzieci i syn schudl 10 kg (jest atletycznym ale i otluszczonym mlodziencem), zas corka nie mogla sie pozbyc 2-3kg i malenkiego brzuszka, mimo niesamowitego dbania o siebie i regularnych wizyt w silowni oraz joggingu, miala tez lekki celulit, teraz wysmuklala i skora na brzuchu(co i u siebie widze) jest gladka. Chudnie sie rownomiernie i skora nie wisi, a nawet u mnie (prawie 50- na karku), szyja jest znow jedrna, a predzej mimo duzej nadwagi, nadawala sie do prasowania
Pozdrawiam HP

Edytowane przez Telepeters
Czas edycji: 2009-01-19 o 11:45 Powód: reklama innego forum
Telepeters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:17   #29
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: protal - francuska dieta proteinowa???

dzieki za odpowiedz

ja juz tez jestem na Proteinkach od 12.01, efekty sa szokujące, a czuje sie rewelacyjnie
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:43   #30
Telepeters
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: francuska dieta proteinowa???

Cytat:
Napisane przez Loriette Pokaż wiadomość
ł
Podejrzana jest dla mnie ta dieta. Dziewczyna opisuje na forum jak w 3 dni schudła 3 kg. ;O
Ma prawo Ci sie tak wydawac, jednak to prawda, ja rowniez w fazie uderzeniowej (zrobilam 10 dni, a to duze wyrzeczenie, ale i nadwaga ze hoho)spadlam 10 kg , w ciagu 1 miesiaca 14 kg, potem byly swieta wiec nie stosowalam sie scisle, waga sie zatrzymala, a potem znow wrocilam do diety i teraz mam 19 kg w ciagu 2 miesiecy mniej.
Lekarka z ktora sie konsultuje, popiera mnie i juz kazala zmniejszyc dawke lekow i na nadcisnienie o polowe.
Kto tego nie stosowal nie ma pojecia o czym mowi i nikt nikogo do niczego zmusic nie moze, ale zachecic i owszem
Nie spotkalam sie jeszcze z krytyka tej diety, wyrazona przez tych co ja stosuja, za to wiele jest wpisow od teoretykow, bo wyrazaja swoje negatywne zdanie, do czego maja w pelni prawo, ale to nie zmienia faktu,
ze dieta skutkuje, choc czlek nie gloduje,
poprawia sie stan zdrowia, rozpiera energia.
xxxx

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2009-01-19 o 12:52 Powód: reklama forum
Telepeters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.