Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-05, 19:55   #4471
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe. Wyrzuć wszystko z SLS i parabenami potem tydzień delikatnej pielęgnacji i potem powrót do olejów. I słuchaj skóry-jak jej nie pasuje to poczekaj na inna porę roku. Ja mam tak z avokado-lubię go zimą
Dziękuję za odpowiedź chyba to krem Sylveco zawinił, odstawiłam go i twarz piękna oleje stosuję nadal i zaczynam je uwielbiać nie posiadam w domu od paru miesięcy niczego z SLS i parabenami
Wow, nie wiedziałam teraz się zastanawiam, jaki olej jeszcze sobie kupić (obecnie kocham z pachnotki), żeby skóra się nie przyzwyczaiła... Ale boję się, że znowu zepsuję i mi się pogorszy
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 10:51   #4472
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny mam do Was prośbę i mam nadzieję, że pomożecie. Mam skórę trądzikową,aktualnie z wypryskami ;|
Chciałabym kupić jakiś niedrogi tonik i do tego dodać jakiś np. olej lub olejek( nie znam się na tym). Mogłybyście mi doradzić co wybrać?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 13:44   #4473
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: olej z awokado

mam olej awokado innej firmy (Etja), świetnie sprawdza się również do cery mieszanej z problemami trądzikowymi, nawilża i dobrze współgra z makijażem mineralnym
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 20:32   #4474
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: olej z awokado

Witajcie maniaczki

Pomyślałam, że zwrócę się bezpośrednio do Was, bo pewnie jesteście na bieżąco.

Chciałabym spróbować olej kokosowy, do włosów i jeśli (czy?) się nadaje, to do twarzy i reszty ciała pewnie też w porywach. Taki, żeby nadawał się też do jedzenia (jak szaleć, to szaleć ). Czy macie jakieś polecone miejsce z dobrym olejem, ale też niewygórowaną ceną?

Za wszelkie wskazówki dziękuję
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 22:24   #4475
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: olej z awokado

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Czy macie jakieś polecone miejsce z dobrym olejem, ale też niewygórowaną ceną?
http://aleleki.pl/olvita-olej-kokoso...ml-p-5404.html
http://aleleki.pl/olvita-olej-kokoso...ml-p-5528.html
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 22:34   #4476
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: olej z awokado

Dziękuję bardzo
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 23:00   #4477
Marryska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: olej z awokado

Witajcie Dziewczyny! Bo dlugim obserwowaniu tematu i doscdokladnym przejrzeniu obu czesci wątku postanowiłam napisać

Na początek może się przedstawie: mieszana, ze skłonnością do zaskornikow, grudek i kaszki; do tegonaczynkowa i wrazliwa. Dodam tez ze mloda - 19 lat.

Efekt, jaki cgcialabym uzyskac, to przede wszystkim pozbycie sie wszelkich niedoskonalosci, lekkie unormowanie przetluszczanie sie skory, ale nie jest najgorzej (zel effeclar), wzmocnienie naczynek, bo z popekanymi juz nic przecuez nie zrobie,no chyba ze laser i takie powiedzialabym odzywienie skory,bo czuje ze jest taka sucha "od srodka".

Zainteresowanie watkiem bieze sie z tego, ze zawsze ciekawily mnie takie naturalne kosmetyki..;p

Prosze wiec Was o jakies rady na temat pielegnacji takiej wlasnie skory. Obecnie myje skore effeclarem, stosuje krem avene antirougeurs na dzien i uriage roseliane na noc, jako tonik napar z rumianku i peelingi enzymatyczne.

Zaciekawiona szczegolnie OCM postanowilam sprobowac. Jednak na sama mysl o cieplym reczniku na mlich policzkach napawal mnie groza, troche zmodyfikowalM wiec metode. Uzylam ok 40% rycynowego i reszte arganowego - tak, wiem, ze zapycha, ale tylko taki udali mi sie kupic w moim mjescie z mysla o pielegnacji ciala. Olej zmylam szarym mydkem. Efekt wizualny rewelacja, demakijaz szybszy i o wiele skuteczniejszy niz np. plynem micelarnym. Czulam jednak jakas taka wewnetrza suchosc (haha), nie wiem, to pewnie nadmair rycynowego.

Jak narazie moje typy do pielegnacji twarzy (szyi i dekoltu, bo skoretam mam podobna) to:
-olej z orzecha wloskiego
-olej z pestek truskawek
-macerat z kocanki
-hydrolat np. Oczarowy

Wywnioskowalam tez ze sam olej bedzie wysuszal skore. Chcialabym wiec wlaczyc tez nmf i ha. Z tym ostatnim nie wiem, czy to dobry pomysl - to jednak kwas.. co sadzicie?

Czekam na jakiekolwiek odpowiedzi, za ktore z gory dziekuje.
Przepraszam tez za objetosc tekstu, ale troche mi sie tego nazbieralo ;p
Marryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 22:00   #4478
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność

Dziewczyny czy to mozliwe aby olej jojoba albo kwas hialuronowy mnie zapchal? Bo od jakichs 2 tyg stosuje olej jojoba z kw.hialunowym zamiast kremu i wyskoczylo mi pare takich no nie wiem gulek podskornych. Tylko ze kurcze praktycznie zawsze jak mnie cos zapchalo to wyskakiwalo mi cos w strefie T a teraz na policzkach :banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 09:10   #4479
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to mozliwe aby olej jojoba albo kwas hialuronowy mnie zapchal? Bo od jakichs 2 tyg stosuje olej jojoba z kw.hialunowym zamiast kremu i wyskoczylo mi pare takich no nie wiem gulek podskornych. Tylko ze kurcze praktycznie zawsze jak mnie cos zapchalo to wyskakiwalo mi cos w strefie T a teraz na policzkach :banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mnie kwas hialuronowy obojętnie z czym zmieszany zapycha.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 09:19   #4480
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej,
Możecie polecić jakiś olejek po depilacji - przeciwko wrastaniu włosków? Olej z krokosza?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 10:51   #4481
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
mnie kwas hialuronowy obojętnie z czym zmieszany zapycha.
fakt, że nasza buźka musi mieć czas by przyzwyczaić się do naturalnej pielęgnacji, ale wiecie dużo podczytuję i nie natknęłam się jeszcze na taką relację, żeby kwas ha zapychał. czym to się właściwie objawia u was? te podskórne niespodzianki? to już musicie mieć tendencje do zapychania - mogę polecić w tym wypadku z czystym sumieniem oczarowy hydrolat może trochę sytuację poprawić .
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 12:00   #4482
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
fakt, że nasza buźka musi mieć czas by przyzwyczaić się do naturalnej pielęgnacji, ale wiecie dużo podczytuję i nie natknęłam się jeszcze na taką relację, żeby kwas ha zapychał. czym to się właściwie objawia u was? te podskórne niespodzianki? to już musicie mieć tendencje do zapychania - mogę polecić w tym wypadku z czystym sumieniem oczarowy hydrolat może trochę sytuację poprawić .
Wydaję mi się, że to już nie chodzi o to , że twarz musi się przyzwyczaić do naturalnej pielegnacji. Ja zanim zaczęłam używać oleju jojoba z kwasem hialuronowym używałam już od jakichś prawie 3 miesięcy pielęgnację w miarę naturalną (tak mi się wydaje). Tzn. jeżeli o oczyszczanie twarzy mydło alepp, a jeżeli chodzi o kolorówkę to jedynie podkład i puder z everyday minerals i takie pryszcze(nie do wyciśnięcia) zaczęły mi wychodzić dopiero od jakichś 10 dni(a oleju+kwasu używam od jakichs 2-3 tyg) i wydaję mi się , że to od tego.
Tylko nie wiem czy to olej czy kwas mnie zapycha
Miał już ktoś tak?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 13:05   #4483
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
fakt, że nasza buźka musi mieć czas by przyzwyczaić się do naturalnej pielęgnacji, ale wiecie dużo podczytuję i nie natknęłam się jeszcze na taką relację, żeby kwas ha zapychał. czym to się właściwie objawia u was? te podskórne niespodzianki? to już musicie mieć tendencje do zapychania - mogę polecić w tym wypadku z czystym sumieniem oczarowy hydrolat może trochę sytuację poprawić .
U mnie działa przede wszystkim komedogennie- zaskórniki zamknięte, ale zdarza się też, że dziala aknogennie- pryszcze ropne.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 21:14   #4484
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy to olej czy kwas mnie zapycha
Zestawiając olej i HA, postawiłabym na 99%, że winowajcą jest olej.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 12:03   #4485
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Exclamation 'rozwalenie' tabletek z olejem

Hej dziewczyny! Ostatnio zakupiłam tabletki z olejem z wiesiołka, niestety nie służą mi. Czy mogłabym je jakoś 'rozpuścić' by ten olej się wydostał i smarować nim twarz, coś w tym guście? Prosze o pomoc
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 12:16   #4486
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: 'rozwalenie' tabletek z olejem

no a czemu nie? po co rozpuszczać...w jakiej są kapsułce? żelowej? jak tak, wystarczy ją rozerwać
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 12:33   #4487
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: 'rozwalenie' tabletek z olejem

Tak, żelowej A myślisz, że taki olej z kapsułki wpłynąłby jakoś pozytywnie na skórę twarzy, czy raczej sobie odpuścić?
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 12:37   #4488
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: 'rozwalenie' tabletek z olejem

wiesiolek zawiera kwasy omega, ktore sa wskazane przy suchej atopowej skorze, wiec skoro mozna go luzem na skore uzywac to tez mozna przebic kapsulke, wycisnac olej i nalozyc na skore. zeby sie olej lepiej wchlanial polecam nakladac na wilgotna skore.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 16:17   #4489
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ostatnio zakupiłam tabletki z olejem z wiesiołka, niestety nie służą mi. Czy mogłabym je jakoś 'rozpuścić' by ten olej się wydostał i smarować nim twarz, coś w tym guście? Prosze o pomoc
łatwiej by ci bło uzywac rybek z dermogala maja ogonki które łatwiej odcinac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2013-06-20 o 16:18
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 23:14   #4490
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
łatwiej by ci bło uzywac rybek z dermogala maja ogonki które łatwiej odcinac
Olej z wiesiołka super jest pod maske z algami... ja mam rybki z dermogalu, ale inne tez moga byc, przetnij i wylej zawartosc...

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy to olej czy kwas mnie zapycha
Jak dla mnie olej. Jojoba jest raczej do suchej skory...
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:44   #4491
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witajcie

Chcę przygotować preparat odstraszający komary na bazie olejku cytronellowego (lub geraniowego), jednak mam pewne wątpliwości odnośnie bazy, jakiej powinnam użyć i stąd moje zapytanie do Was, jako ekspertek

Myślałam o zwykłej wazelinie, ale wazelina jest gęsta i może pozostawiać tłusty film na skórze (a poza tym taki odstraszacz byłby trochę niewydajny i niewygodny do nakładania - ile musiałabym się smarować a chodzi o to, żeby było szybko i wygodnie).

Drugi pomysł to, żeby użyć gliceryny rozcieńczonej wodą. Gliceryna znajduje się w składach wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry, nawilża ją, a poza tym wydaje mi się, ze szybko się wchłania i nie pozostawia lepiącej się warstwy - czy nada się?
Chciałam wkroplić do takiej bazy (gliceryna + woda) olejek a następnie przelać do buteleczki z atomizerem. Czy to ma sens? A jeśli tak, to w jakiej kolejności powinnam mieszać składniki: glicerynę do wody, a potem olejek czy olejek do gliceryny, a na końcu woda? (czy ma to znaczenie czy nie koniecznie?)

Trzeci pomysł był taki, zeby olejek wymieszać ze zwykłym, bezzapachowym balsamem/mleczkiem do ciała , ale nie przychodzi mi do głowy żaden bezzapachowy (w miarę tani i łatwo wchłaniający).
Możecie coś polecić?

Dziękuję za pomoc
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl

Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:52   #4492
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja bym dodawała olajku każdorazowo do balsamu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 09:09   #4493
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, a co myślicie o przemywaniu buzi wacikiem nasączonym olejkiem pichtowym+innym olejem? Zawsze po umyciu twarzy przemywałam olejem z pestek winogron, ale postanowiłam odstawić wszelkie mydła na rzecz olei. Czy olejek pichtowy nada się tutaj jako 'oczyszczacz'? Jestem tuż po kosmetyczce <oczyszczanie> i chciałabym jak najdłużej podtrzymac efekty
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 13:24   #4494
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o przemywaniu buzi wacikiem nasączonym olejkiem pichtowym+innym olejem? Zawsze po umyciu twarzy przemywałam olejem z pestek winogron, ale postanowiłam odstawić wszelkie mydła na rzecz olei. Czy olejek pichtowy nada się tutaj jako 'oczyszczacz'? Jestem tuż po kosmetyczce <oczyszczanie> i chciałabym jak najdłużej podtrzymac efekty
ja go uzywam do maseczki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 15:45   #4495
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o przemywaniu buzi wacikiem nasączonym olejkiem pichtowym+innym olejem? Zawsze po umyciu twarzy przemywałam olejem z pestek winogron, ale postanowiłam odstawić wszelkie mydła na rzecz olei. Czy olejek pichtowy nada się tutaj jako 'oczyszczacz'? Jestem tuż po kosmetyczce <oczyszczanie> i chciałabym jak najdłużej podtrzymac efekty
Ja go używam dokładnie tak, jak mówisz i właśnie w połączeniu z innym olejkiem (jaki mam pod ręką - rycynowy, kokosowy, oliwka HIPP) i jestem bardzo zadowolona, także polecam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 07:58   #4496
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie olej. Jojoba jest raczej do suchej skory...
O widzisz, a w którym sklepie z jojobą się nie czyta właściwości to piszą, że jest dobry szczególnie dla skóry tłustej i mieszanej, bo reguluje wydzielanie sebum itd itp.

Ja jeszcze go nie używałam, więc nie wiem jak działa, ale opierając się na tym co wyczytałam, to właśnie kupiłabym go dla mojej cery.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 17:52   #4497
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
O widzisz, a w którym sklepie z jojobą się nie czyta właściwości to piszą, że jest dobry szczególnie dla skóry tłustej i mieszanej, bo reguluje wydzielanie sebum itd itp.

Ja jeszcze go nie używałam, więc nie wiem jak działa, ale opierając się na tym co wyczytałam, to właśnie kupiłabym go dla mojej cery.
bo zdecydowanie nadaje się on do mieszanej!
ja używałam, a mam mieszaną zaskórnikową, świecącą w strefie T (miałam Argile de Provance) - bardzo polecam, na razie najlepszy olej dla mieszanej, jaki miałam (na pewno w moim przypadku ustępuje malinowemu i krokoszowemu).
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 20:23   #4498
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność

Dziewczyny chciałam napisać, ze jeśli chcecie próbować różnych olei to nie zatrzymujcie się na jednym sklepie.

Miałam olej z orzechów laskowych z mazidel. Byłam zachwycona: lekki, nie zapycha.

Zmieniłam sklep na zsk i też zamówiłam ten olej. Nie dość, ze jest jakiś taki ciężki (mam wrażenie, ze dłużej się wchłania) to niestety mnie zapchal więc może być tak, ze z jednego źródła będzie ok a z drugiego nie... Zdarzyło się Wam coś takiego?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 21:54   #4499
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: olej z awokado

Cześć dziewczyny!
Dopiero zaczynam swoją przygodę z naturalną pielęgnacją (póki co ocm, woda różana, aloes i inne takie popularne), dlatego bylabym wdzieczna za pomoc.

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
mam olej awokado innej firmy (Etja), świetnie sprawdza się również do cery mieszanej z problemami trądzikowymi, nawilża i dobrze współgra z makijażem mineralnym
A używasz go do OCM, czy solo na wieczór? Właśnie też mam olej z awokado i zastanawiam się, czy dodany do OCM mnie nie zapcha za bardzo...

Mam też do Was pytanie - czy hydrolat oczarowy należy rozcieńczać z wodą? Chciałam kupić i szperając w necie natknęłam się własnie na taką informację, ale w sklepie internetowym, gdzie chciałam kupić nie ma o tym nic i mnie to zastanawia. Co można dodać do hydrolatu aby wzmocnić jego działanie?
Może to być gliceryna albo kwas hialuronowy? A jeśli nie, to z czym najlepiej łączyć te dwa składniki? Czy może do do OCM?

Przepraszam za zawracanie głowy, ale widzę że wiecie duuużo więcej niż ja, a do takich rzeczy trzeba bardziej kompleksowej wiedzy, niż moja, bo dopiero zaczynam z tematem.

Edytowane przez Cara_Mel
Czas edycji: 2013-07-07 o 21:56
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 10:08   #4500
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej, powiedzcie mi o co chodzi: zawsze jak posmaruje się olejem kokosowym(rafinowany, KTC ze sklepu z żywnością orientalną) po jakimś czasie śmierdzi mi skóra, jakby on na mnie zjęczał, a pidzama śmierdzi wręcz wymiocinami() . Tak się dzieje w takich olejach, czy mam trefny olej?
Z drugiej strony rafinowany kokos nie powinien się popsuć jesli ma dobrą datę ważności i otwierałam go całkiem niedawno...
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.