Farmacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 14:34   #1
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972

Farmacja


nie znalazłam takiego wątku, więc mam nadzieję, ze się nie powtarzam


W tym roku matura i próbuję zdecydować się na jakieś studia. Po prawie codziennych zmianach planów jestem (chyba) zdecydowana na farmację.

I mam pytanie:
Czy są tu jakieś dziewczyny studiujące farmację?
i mogłyby mi coś więcej opowiedzieć o tym kierunku, tak z perspektywy studenta

Czy faktycznie jest tak strasznie dużo nauki i zero wolnego czasu?
Czy to jest tylko sama chemia czy są też zajęcia z fizyki np?
No i ogólnie jak Wam się podoba na tych studiach? Co Was skłoniło do wyboru tego kierunku?

Jeśli jest tu chociaż jedna wizazanka farmaceutka - bylabym baaardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mary_alice_young
Czas edycji: 2008-11-17 o 14:35
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 14:35   #2
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Farmacja

ja tez chce na farmacje ale boje sie czy sie dostane wiec czekamy na odp. na temat tych studiow
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 15:47   #3
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Farmacja

Ja też sie chętnie dowiem
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 15:53   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

zawsze mnie ciekawiła popularność tego kierunku, tyle się uczyć, żeby potem leki sprzedawać w aptece. ()

oczywiście, motyw finansowy pomijam, dla mnie to jest oczywiste wybrać taką drogę gdy ma się widoki na sporą dzięki temu kasę, z 2 str., dziś, by mieć własną aptekę, chyba nawet nie trzeba mieć dyplomu, tylko zatrudniać ludzi z dyplomem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2008-11-17 o 15:56
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 15:54   #5
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Farmacja

na temat studiów się nie wypowiem bo skończyłam studium farmaceutyczne,ale tam było dużo nauki a na studiach pewnie jeszcze więcej
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:01   #6
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zawsze mnie ciekawiła popularność tego kierunku, tyle się uczyć, żeby potem leki sprzedawać w aptece. ()

oczywiście, motyw finansowy pomijam, dla mnie to jest oczywiste wybrać taką drogę gdy ma się widoki na sporą dzięki temu kasę, z 2 str., dziś, by mieć własną aptekę, chyba nawet nie trzeba mieć dyplomu, tylko zatrudniać ludzi z dyplomem.
Nie tylko sprzedawać, ale także i robić

Jak masz mozliwosć i się dostaniesz to idź na farmację, przynajmniej pracę po tym będziesz miała. I to pracę czystą, odpowiedzialną, mi się bardzo podoba praca farmaceutki. Ja osobiście nie studiuje tego kierunku, bo byłam w kl. hum i ani chemii ani fizyki nie umiałam, wiec nie miałabym szans się tam dostać, niestety... Obiło mi się o uszy, że ponoc 3. rok jest najcięższy, ale ile w tym prawdy
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:06   #7
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

to chyba w serialach najwięcej jest świetnie ustawionych farmaceutów ratujących życia wymyślaniem tajemniczych receptur przy stosowaniu najnowocześniejszej technologii.
Oczywiście, koncerny zapewne mają się świetnie, i będa mieć.
ale ja tam nie wiem, jakie są te nasze ukochane statystyki, ile osób po tych studiach ląduje kursując między szkalnymi gablotami a zapleczem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 16:08   #8
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Claris Pokaż wiadomość
Nie tylko sprzedawać, ale także i robić

Jak masz mozliwosć i się dostaniesz to idź na farmację, przynajmniej pracę po tym będziesz miała. I to pracę czystą, odpowiedzialną, mi się bardzo podoba praca farmaceutki. Ja osobiście nie studiuje tego kierunku, bo byłam w kl. hum i ani chemii ani fizyki nie umiałam, wiec nie miałabym szans się tam dostać, niestety... Obiło mi się o uszy, że ponoc 3. rok jest najcięższy, ale ile w tym prawdy
Co człowiek, to inna opinia. Dla niektórych 2, z kolei dla innych 1 rok jest wycięty z życiorysu.

Ja sama rozważam/rozważałam farmację, jednak nie chce mi się pracować w aptece po tylu latach ciężkich studiów. W żadnych laboratoriach, ani fabrykach też mi się nie uśmiecha. To raczej nie dla mnie. Chociaż nie ukrywam, że w razie, gdybym nie dostała się na medycynę, to pewnie pójdę na farmację. Ale będę próbować dalej na lekarki/lekarski dentystyczny.
Ja chcę ludzi leczyć
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:08   #9
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Farmacja

Chyba ogłoszenia w gazecie mówią samo za siebie
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:11   #10
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

no ok, nie spodziewałam się przyklaśnięć entuzjastów.
poza tym, przecież nie można depercjonować wartości tej dziedziny nauki, w żadnym razie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:11   #11
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zawsze mnie ciekawiła popularność tego kierunku, tyle się uczyć, żeby potem leki sprzedawać w aptece. ()

oczywiście, motyw finansowy pomijam, dla mnie to jest oczywiste wybrać taką drogę gdy ma się widoki na sporą dzięki temu kasę, z 2 str., dziś, by mieć własną aptekę, chyba nawet nie trzeba mieć dyplomu, tylko zatrudniać ludzi z dyplomem.
po coś się uczysz na farmacji to nie jest tak że to wogóle Ci się w pracy nie przyda,to nie takie chops siup sprzedawanie leków jak biletów w kiosku
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 16:15   #12
Justa30_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z wnętrza
Wiadomości: 345
Dot.: Farmacja

Hultaj ja absolutnie nie neguje twoich wypowiedzi ale powiedz mi co ty skonczyles/as ze tak wiele wiesz o tym kierunku i pracy. Nawiasem mówiąc pytanie chyba było skierowane do osob kompetentnych w tej dziedzinie.
__________________
"co by nie napisać zawsze to będą tylko słowa"
Justa30_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:36   #13
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Farmacja

Z tego co się orientuję to bardziej poszukiwani są technicy farmacji niz magistrzy...


A co do pytania autorki watku - ja również zastanawiałam się nad tym kierunkiem ale w końcu go odrzuciłam.
Odpowiedziałam sobie na szereg pytań.
- Czy chcę kilkanaście lat pracować w aptece/laboratorium? Mogę, przynajmniej praca jest stała, nie bałabym się o to, że mnie zwolnią.
- Czy jestem gotowa podjąć się ciężkich studiów? Jestem
- Czy sprawia mi przyjemność uczenie się wzorow z chemii wielkosci kartki? NIEEE!!!!

Stwierdziłam, że nie będę robić czegoś, czego nienawidzę. Praca, zarobki, pozycja społeczna - to jest ważne... Ale chyba spędzając pół zycia na randce z chemią nie byłabym szczęśliwa
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:45   #14
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

co by nie napisać, zawsze to bedą tylko slowa.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:46   #15
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to bardziej poszukiwani są technicy farmacji niz magistrzy...
a czemu tak?
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:47   #16
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

bo pracują w aptekach za mniejsze stawki.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:50   #17
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
bo pracują w aptekach za mniejsze stawki.
właśnie
Słyszałam ze wiele osób robi tak, ze jako technik idzie pracować w aptece, pracując idzie na studia zaoczne i uzyskuje tytuł magistra no i zarabia więcej A pracę już ma
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:51   #18
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

Dziewczęta. Nikogo nie próbuję do niczego zniechęcać.
Dziedzina z pewnością jest wartościową, ludzie zawsze będą chcieli wydac ostatnie pieniądze na zdrowie, a farmacueci razem z całym sztabem specjalistów z pokrewnych branż będa robic wszystko, by było na co wydawać te pieniądze. Dzięki czemu ludzie mogą i będą mogli zyć dłużej i lepiej, to chyba jasne.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:56   #19
Olgia93i
Przyczajenie
 
Avatar Olgia93i
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Piszę z Warsawy ;d
Wiadomości: 19
Dot.: Farmacja

Mam pyatanie czy to forum jest o wez.;//
__________________
Ludzie śmieją się zemnie ,Bo jestem inna ,a ja się śmieje z nich bo są tacy sami !!`
Olgia93i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 17:04   #20
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Farmacja

ja tam jestem w miarę zadowolona z pracy w aptece
tak jak piszecie,bardzo łatwo znaleźć pracę,i jednak tak jak piszecie większe zapotrzebowanie jest na techników
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:19   #21
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Olgia93i Pokaż wiadomość
Mam pyatanie czy to forum jest o wez.;//
Że co?
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:24   #22
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Farmacja

Emi1234 jesli mozesz to napisz coś więcej o tym studium, jak wygląda nauka itp., ile zajęć, bo chciałabym je zrobić po moich studiach czyli za 2 lata i też pójsc do apteki, jeżeli nic innego nie znajde.
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:53   #23
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
właśnie
Słyszałam ze wiele osób robi tak, ze jako technik idzie pracować w aptece, pracując idzie na studia zaoczne i uzyskuje tytuł magistra no i zarabia więcej A pracę już ma
Hmmm..... nie wiem, o jakich studiach zaocznych piszesz, ale:
- nie może to być zaoczna farmacja, ponieważ nie kształci się (podobno) kierunków medycznych w systemie zaocznym; jest wariant wieczorowy, ale zajęcia trwają cały tydzień i różni się tym od standardowych dziennych, że płacisz niemałe czesne,
- jeżeli kończysz dodatkowe studia zaoczne (jakiekolwiek), to w twoim wynagrodzeniu nic się nie zmienia(chyba, że masz bardzo hojnego pracodawcę!), ponieważ w tej branży jesteś A)technikiem farmacji, B)magistrem farmacji, C)magistrem farmacji - kierownikiem apteki. I to wszystko. Jeszcze jako technik możesz po pięciu latach pracy być kierownikiem punktu aptecznego (po krótce - ekspedycja leków poza psychotropowymi i truciznami).
Ja jestem techniczką, pracuję od sześciu lat. Po studium skończyłam zaocznie biologię eksperymentalną. Praca jest w porządku, chociaż czasami nie jest łatwo. Jeżeli macie ochotę - odpowiem na konkretne pytania. Pozdrawiam
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:13   #24
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zawsze mnie ciekawiła popularność tego kierunku, tyle się uczyć, żeby potem leki sprzedawać w aptece. ()

oczywiście, motyw finansowy pomijam, dla mnie to jest oczywiste wybrać taką drogę gdy ma się widoki na sporą dzięki temu kasę, z 2 str., dziś, by mieć własną aptekę, chyba nawet nie trzeba mieć dyplomu, tylko zatrudniać ludzi z dyplomem.
typowa opinia osoby niezorientowanej w temacie
farmacja to nie tylko praca w aptece ! ale tez w firmach farmaceutycznych i laboratoriach, opracowywanie i ulepszanie leków (co mi osobiscie bardzo by odpowiadało)

a nawet ta apteka. co w tym złego? juz pomijając zarobki, to praca jest czysta, w fajnych warunkach a przy tym odpowiedzialna (bo leki się nie tylko sprzedaje ale też robi )

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Chociaż nie ukrywam, że w razie, gdybym nie dostała się na medycynę, to pewnie pójdę na farmację. Ale będę próbować dalej na lekarki/lekarski dentystyczny.
Ja chcę ludzi leczyć
z tego co wiem to progi punktowe na farmację są praktycznie identyczne jak na medycynę, tzn tyle samo procent trzeba mieć z biologii i chemii..
więc nawet jesli by Ci nie poszla fizyka to w Katowicach i w Poznanu dalej masz szanse na medycynę


Cytat:
Napisane przez Olgia93i Pokaż wiadomość
Mam pyatanie czy to forum jest o wez.;//
?
pytania nie rozumiem ale domyslam się, że było skierowane do mnie
forum ma tytuł "plotkowe", a kto zabronił plotkować o farmacji?
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:49   #25
kasia'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 41
Dot.: Farmacja

Zgłaszam się do odpowiedzi. Jestem mgr farmacji, od ponad 10 lat pracuję w aptece.
Studia- 3 lata głównie chemii (nieorganiczna, fizyczna, organiczna...), sporo zajęć z szeroko pojętej biologii (botanika, parazytologia, anatomia z fizjologią...). Fizyka jest, i owszem. Matematyka zresztą też. Trzeci rok u chodzi za trudny, bo jest chemia leków, ten właśnie przedmiot z wzorami na całą kartkę. Od trzeciego roku zaczynają się przedmioty zawodowe (farmakognozja), potem wchodzi olbrzymi przedmiot - farmakologia (czyli to, co potrzebne do pracy). Trudne, ale ciekawe. Ogólnie - studia nie są łatwe, dużo kucia, wzoru nie wymyślisz, albo umiesz, albo nie. Popływać się nie da za bardzo.
Co do tego, że tyle nauki, żeby sprzedawać leki... Tylko sprzedaż leków to nie tylko handel etopiryną czy wodą utlenioną. Ważniejsza jest sprzedaż leków na recepty, a najważniejsza, moim zdaniem, pomoc pacjentowi. Przychodzisz do apteki "bo, pani magister, coś mi się tu zrobiło; bo mam biegunkę, bo dziecko ma wysypkę". Pewnie, że można odesłać do lekarza, i tak robimy, jeśli jest taka konieczność. Ale często potrafimy pomóc. Rozumiesz ulotkę leku (taką na kilka stron A4) ? Każde wyrażenie? A ja właśnie po to kończyłam studia, żeby ją móc zrozumieć.
Aha, jest jeszcze jedna różnica między tym, co może technik i mgr. Technik nie może sam zostać w aptece. Zawsze musi być obecny mgr.
Jeśli kogoś interesują konkrety na temat pracy ( zupełnie inaczej wygląda apteka od środka niż z punktu widzenia pacjenta) chętnie odpowiem na pytania.
kasia' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 12:07   #26
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez kasia' Pokaż wiadomość
Zgłaszam się do odpowiedzi. Jestem mgr farmacji, od ponad 10 lat pracuję w aptece.
Studia- 3 lata głównie chemii (nieorganiczna, fizyczna, organiczna...), sporo zajęć z szeroko pojętej biologii (botanika, parazytologia, anatomia z fizjologią...). Fizyka jest, i owszem. Matematyka zresztą też. Trzeci rok u chodzi za trudny, bo jest chemia leków, ten właśnie przedmiot z wzorami na całą kartkę. Od trzeciego roku zaczynają się przedmioty zawodowe (farmakognozja), potem wchodzi olbrzymi przedmiot - farmakologia (czyli to, co potrzebne do pracy). Trudne, ale ciekawe. Ogólnie - studia nie są łatwe, dużo kucia, wzoru nie wymyślisz, albo umiesz, albo nie. Popływać się nie da za bardzo.
Co do tego, że tyle nauki, żeby sprzedawać leki... Tylko sprzedaż leków to nie tylko handel etopiryną czy wodą utlenioną. Ważniejsza jest sprzedaż leków na recepty, a najważniejsza, moim zdaniem, pomoc pacjentowi. Przychodzisz do apteki "bo, pani magister, coś mi się tu zrobiło; bo mam biegunkę, bo dziecko ma wysypkę". Pewnie, że można odesłać do lekarza, i tak robimy, jeśli jest taka konieczność. Ale często potrafimy pomóc. Rozumiesz ulotkę leku (taką na kilka stron A4) ? Każde wyrażenie? A ja właśnie po to kończyłam studia, żeby ją móc zrozumieć.
Aha, jest jeszcze jedna różnica między tym, co może technik i mgr. Technik nie może sam zostać w aptece. Zawsze musi być obecny mgr.
Jeśli kogoś interesują konkrety na temat pracy ( zupełnie inaczej wygląda apteka od środka niż z punktu widzenia pacjenta) chętnie odpowiem na pytania.

dziękuję za odpowiedzi

mam jeszcze tekie pytanie: czy w aptece mozna pracowac tylko i wylczanie po specjalizacji farmacja apteczna? czy jesli wybiorę inną specjalizację to drogę do pracy w aptece mam zamkniętą?

i co na studiach z czasem wlonym? jest?

__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 12:24   #27
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez kasia' Pokaż wiadomość
Rozumiesz ulotkę leku (taką na kilka stron A4) ? Każde wyrażenie? A ja właśnie po to kończyłam studia, żeby ją móc zrozumieć.
Gdybym była złośliwa napisałabym, że po to się ogólnie kończy studia, by rozumieć co się czyta, szczególnie dziś, gdy nie trzeba szukać po książkach w czytelni, bo sporo informacji znajdzie się w necie. Bo chyba podpisując umowę prawną też wypadałoby rozumieć, co się podpisuje. Mniejsza. Jeszcze w szkole średniej przemłóciłam ileś tomów nauki o chorobach wewnętrznych czy choćby Bochenka, dla przyjemności własnej, czy też inne bajki z wirusologii np., to nie jest tak, że jestem aż tak zupełnie wyrwana z choinki.
Napiszę 3eci raz. W życiu bym nie ubliżyła nikomu, kto wybiera farmację, i w życiu bym nie wpadła na to by dewaluować wartość takiego kierunku, ba, do pierwszej z brzegu egiptologii mam oczywisty szacunek. Napisałam jedynie, że mnie np. byłoby szkoda kończyć ciężkie studia po to, by sprzedawać leki. I dziękuję za poinformowanie, co jeszcze można robić po farmacji. Może jeszcze od siebie dodam, że mozna też zupełnie nie pracować w zawodzie, np. Ale to jest chyba każdego wybór, jeden napisze, że stewardessa to podniebna kelnerka, drugi, że to niewyczerpująca praca, która pozwala ci odwiedzać różne kraje za free, a jak się dobrze ustawisz, to masz pół tygodnia wolnego, i spokojnie możesz dzielić życie między podróże a rodzinę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2008-11-18 o 12:25
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 13:25   #28
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Farmacja

dobra skonczmy tą dyskusję bo to nie ma sensu nie piszę tu po to zeby szukac u kogos aprobaty swojej decyzji
i przypominam ze tematem wątku są wrazenia osob kompetentnych w tej dziedzinie a nie opinie wizazanek na temat farmacji

eot
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mary_alice_young
Czas edycji: 2008-11-18 o 13:29
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 14:10   #29
Alexia09
Zadomowienie
 
Avatar Alexia09
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z laptopa ^^
Wiadomości: 1 803
GG do Alexia09
Dot.: Farmacja

Hej, ja też jestem tegoroczną maturzystką i tak samo myślę o farmacji. Mam nadzieję, że się dostanę. A jak się już dostanę to także utrzymam i nie odpadnę gdzieś po drodzę
Jak nie farmacja, to kosmetologia lud dietetyka
__________________
(po)maturzystka '09


4,5,7,11,15,20 .... WAKACJE

Dbam o siebie... Dla siebie...
Alexia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 14:34   #30
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Farmacja

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość
z tego co wiem to progi punktowe na farmację są praktycznie identyczne jak na medycynę, tzn tyle samo procent trzeba mieć z biologii i chemii..
więc nawet jesli by Ci nie poszla fizyka to w Katowicach i w Poznanu dalej masz szanse na medycynę
Ale jeszcze egzamin na AM
Już prędzej do Poznania mi bliżej. Do Katowic mam całą Polskę, nawet nigdy tam nie byłam Jestem z zachodniopomorskiego.

Myślę nad Warszawą/Wrocławiem/Poznaniem/Krakowem. Ew. Szczecinem... Jednak najbardziej skłaniałabym się ku Wrocławiowi.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.